Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
juju, tobe tedy nejvic vyhovuje ruzova sada? Vyhovuje ti i vic nez olejicky? Knizka jeste nedorazila, ale myslim na tebe ;-)
Odpovědět
holky, zajimava debata o pustu, fakt..ja rada jim, takze u me to nehrozi :-D juju a weleda? :-D ninouche, stazi, docela jsem rada,ze vam ty parfemy nevoni, alespon budu jedina..na mne pivonka voni pekne a dlouho..ostatni jsem nezkousela, ale i ruze mi vonela..s ruzi je problem, ze opravdu voni hooodne prirodne..ted co mam tu kvetinovou vodu ruze, tak je to proste specificke a se smradem to temer hranici..proste jsme zvykly na syntetiku a pak nam prirodna nevoni :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, jaká byla včera oslava svátku? BTW opožděně všechno nejlepší, mám neteřinku, které jsem přála a v tom mi to docvaklo, že jsem mohla i Tobě, ale už byl večer :-) Taky mi přišel mail z biosféry a konečně jsem taky něco vychytala, protože jsem tam měla nachystanou nějakou objednávku a zrovna se mi to hodilo, takže zítra čekám balíček. Proč jsi hermi zanevřela? Po tom, co mají nový stránky? Mě na biosféře akorát štve, že minimálně půlku věcí nemívají, i když je nabízejí, ale když konkrétně něco potřebuju, většinou se vybrat dá. Ad půsty, dokážu si představit, že se dá dodržovat při absolutně sníženým výdeji energie a to max. na 1 den, ale při normální zátěži si to představit nedovedu. Mně stačí, že jsem ještě nebyla na obědě, snídala jsem ráno rýžovou kaši a už si připadám jak malátná loutka. Pokud hladovím, i když piju čaje a vodu, prostě cítím, že nemám energii, těžkou mi ruce i nohy a fakt se necítím, takže co se půstů týče, jsem teoreticky schopná pochopit jednodenní se šťávami v klidovým režimu, ale jinak se řadím mezi odpůrce. Pivoňku florascent jsem zkoušela a voní mi, nejdříve se rozvoní ne zrovna příjemně, přirovnala bych to k vůni starých dam, ale po zhruba hodině už je ta vůně příjemná a vydržela mi dlouho (zkoušela jsem na rukáv i na ruku), tedy na tom oblečení držela. Nicméně pořád jsem neobjevila žádnou vůni, která by mi nahradila můj chemický parfém, co miluju. Dlouho jsem ho nepoužila, dneska po dlouhé době a je to táák příjemný x-) Zkusím ale jiný než květinový tóny, třeba budou ty přírodní příjemnější ve vůních, který by mě normálně nenapadly... Wow josefko, textil říkáš... :-D Mám k narozkám "objednanej" župánek z biobavlny, tak se těším ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, ja taky dneska pouzila po dlooouhe dobe chemicky parfem - a opravdu voni krasne :-N .... ale dopotrebuju ho a novy uz kupovat nebudu. Z floracsent mi voni zeleny caj a to opravdu hodne, tak ted jen premluvit manzela, aby mi ho koupil treba k Vanocum :-)
Odpovědět
Petuli, na biosféru jsem zanevřela proto, že jsem u nich objednala pro manžela na narozeniny biowhisky, měla jim přijít do 3 týdnů, ale po měsíci (to se už narozeniny přiblížily) pořád ticho po pěšině, tak jsem tam musela zavolat, načež mi řekli, že mají problémy s kolkováním a whisky nebude. Naštvali mě, že se neozvali sami ]-( Na novou verzi stránek jsem si celkem zvykla, nevypadají zle. Takymi vadí, že spoustu věcí nemívají skladem a nejdou objednat - lepší by bylo, kdyby je bylo možno objednat s tím, že by někde svítil červený nápis, že to není skladem, a člověk by si na zboží počkal nebo by to poslali nadvakrát, a nemusel třeba dělat objednávky dvě. Rebio je i v tom Špalíčku, že?
Odpovědět
Profilova fotka
josefko ja som mala na mysli aj olej z ruzovej sady, zatial vsetko z nej mi vyhovuje (ale to asi z celej Weledy :-D ). Samozrejme na odlicovanie pouzivam bud mandlove mlieko alebo mand.olej. Vcera som zistila ze to mlieko uzasne jemne vonia. To mi trvalo :-N pol roka! my mame teraz skrateny budget tak bio textil neriesim. Musela som obmedzit aj bio jedlo. :-( a zajtra mam opat dolezity pohovor tak mi drzte pls palce x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Juju, držíme :-) Mandlová řada mě taky láká, uvidím, až dojde Tautropfen a ty haldy vzorků, co mám :-D Hermi, Rebio je i ve Špalíčku, je to tam velký a od 11:30 do 14:00 tam bývá narváno, jede jim to dobře. Já jsem dneska vůbec žádnej oběd nestihla :-( To potom chápu, že jsi byla naštvaná, nesnáším tuhle neschopnost a dělání mrtvýho brouka. Může se stát, ale je slušnost normálně dát vědět... Mně se akorát stalo, že jsem si objednala dva druhy sapsu, měli je mít na skladě, ale za pár hodin volali, že se hrozně omlouvají, ale že zrovna ty moje požadované nemají, tak jsme se domluvili na jiném, byli ochotni i při donášce vrátit peníze - asi 60 Kč :-) Takže se snad polepšili. No radši to zaťukám, vzhledem k té objednávce, co u nich mám :-D
Odpovědět
ninouche, presne :-D o tech jsem psala..ve flakonku voni krasne (krom ruze, ta je agresivni uz tam), ale pak na mym zapesti...hruza :-p catf, nemyslim si, ze to je nasim navykem na sytetiku (btw ja se o prirodni kosmetiku zajimam do dob polovice, coz uz je dost dlouho :-D a nezapomen, ze ja uz pouzivala vsechny laveri toaletni vody a jak dlouho, nez mi bylo sdeleno okolim, ze smrdim :-D) jak uz jsme totiz psaly, ony nam krasne voni, ale ne na nas :-D..proste tak jako chemicky parfem na nekom voni dobre, na druhem cloveku voni priserne, to je preci normalni, reaguje to a rozviji se to na individualni kuzi preci.. jinak ja mam problem najit i chemicky, ktery by na mne vonel :( hermi, s tou chlorelou jsem to psala jako reakci na prispevek, ktery jsem cetla tady, myslela jsem, ze od josefky? ale ted vidim, ze to asi nebyla ona..nebo na konoj? (ja to jen prelitla, ale nekdo doporucoval ty tabletky kousat!), tak me to napadlo i se spirulinou, pac to je podobne, ze jo..
Odpovědět
jinak catf- mne by nevadilo, i kdyby se s tim parfemem vonely vsechny, pac 1.na kazdym by to bylo stejne trochu jine 2.necitim v tomhle potrebu vyjmecnosti.. at ho ma kdokoli, ja bych byla jen rada (delam to tak treba i s oblecenim a nedere me, ze moje kamaradky maji polovinu satniku stejnou jako ja- na moji radu) ;-) :-D
Odpovědět
stazi, tak to ja chci vonet vyjimecne..mas pravdu, ze na nekterych stejny parfem voni jinak, ale i naopak na spouste voni stejny stejne..s oblecenim to mam jako s vuni a neoblikla bych neco, co uz nekdo ma... co se tyce tech syntetickych parfemu, tak si myslim, ze ostatnim nevonis z velke casti prave proto, ze jsou zvykli na syntetickou vuni..to ze primo tobe prirodni parfemy nevoni je vec jina...napr. ja jsem dostala pro m od alvy hydratacni krem s cedrem a m nebyl uplne nadsen, ta vune mu pripada "divna"..proste byla prirodni..je zvyklej na klasickou vodu po holeni mne samotny to vyhovuje, ja mam rada zvlastni vune.. ale stejne jako moda, tohle je hodne specificka zalezitost
Odpovědět
Profilova fotka
stazko to jsem urcite nebyla ja ..... brrrr :-p, jestli si nekdy jese koupim spirulinu nebo chlorellu tak jedine v tabletkach, abych to mohla rovnou spolknout :-p :-p :-p S tim oblecenim je mi to ted uz jedno, i kdyz nemusela bych, kdyby mela kamoska na sobe to same co ja, ale ji to vic sluselo :-D (to ty se bat nemusis, ty i kdybys mel pytel, tak bys vypadala dobre i vedle nevesty ;-)). Driv jsem nesnasela, kdyz se po me opicila svagrova :-D :-D.
Odpovědět
no tak ja naopak rada delam radost vic lidem, nez jen sobe :-D bud jim to nakoupim ja, nebo jdu s nima nakoupit to, co na mne obdivuji..pac mam radost, ze maji radost x-) ne ze to mam jen ja sama ;-) (no jestli si nechavas vsechno sit na miru i s podprdou a kalhotkama, jen aby to byl jediny originalni kus na svete, ktery nikdo nema.. :-D no, ale kazdej si potrpi na neco jineho :)) nekdo treba na plet :-D ad syntetika, asi jo.. mne to voni a ostatni drtive vetsine ne, sakra :-D jinak to, co voni polovici mne zpravidla ne a naopak (pisu teda o prirodni kosmetice :)
Odpovědět
Článek se načítá
josefko, no ja to dvakrat pokousala :-D a jeste dve hodiny potom plivala zeleny sliny :-D a mela to na a mezi zubama, hruza, to snad ani nedoputovalo do zaludku :)) (chut mi zas tak nevadi) tak to bylo asi na konovi (ale kdyby se to doporucovalo kousat, tak to napisou do navodu, ne?)
Odpovědět
stazi, treba jednou i na podprdu dojde :-D nejsem na trendy a nemam rada obleceni, ktere nosi kazdy..proste mi to pripada stadoidni, neni v tom zadna osobytost..
Odpovědět
catf, ale o to preci nejde ;-) to ja mam taky rada, to vetsina, ze ale ono to nejde v realu uskutecnit totiz) :-D ale jeste radsi mam, kdyz tim udelam radost kamaradce :-) tak nas to pak ma vic a co? hlavne ze nas je spokojenych vic a ja se neplacu po ramenou, jak vypadam super jen ja :-D osobitost neni snad jen v obleceni, v tom jednotlivem kusu, ale hlavne v jeho kombinaci (taky podtrzeni prednosti a zamaskovani nedostatku..) ...v podstate to neni vubec o tom, co mas na sobe (jaky kus obleceni, at uz konfekcni nebo jiny), ta osobitost je v tom, jak to obleceni nosis a hlavne a predevsim v tom, jak se citis :) proste cely je to jenom o tom, co mas v hlave :-D (jak to prozivas-pac mne takovy blbosti typu ze to ma kazdy, nerozhodi, mch. to bych musela chodit naha, pac i luxusni znacky vrhaj na trh tolik kusu obleceni.. nehlede na to ze by sis nemohla koupit nic, pac ve vsech normalnich obchodech jsou k prodeji pouze a jen trendy obleceni, vyrobci se tim proste ridi..jinak taky trendy jsou porad dokola, ono nic noveho se v mode nevymysli :)) ale konec hadroveho okenka :-D jsem nejak chytla slinu :-D
Odpovědět
ten alva gel na pupeny mi strasne smrdi :-S
Odpovědět
asi se to tady probiralo, ale jake mate zkusenosti s himalaj.ajurvedskymi caji? pani v GW mi je cpala, ale mne byly doted nejak iracionalne nesympaticke..tak treba nejsou spatne, nevim..
Odpovědět
Profilova fotka
vidim, ze ste tu preberali Weledu, tak sa podelim o svoju skusenost... chcela som skusit nejaku prirodnu kozmetiku, tak som si kupila od nich dva pripravky.... a oba ma sklamali... najprv Aftershave balzam, ktory bohuzial obsahuje alkohol, takze pouzivat ho na pokozku podrazdenu holenim si vyzaduje urcitu davku sebatryzne... a nevyhovuje mi ani ten skleneny obal :-| a minuly tyzden som si kupila Rakytnikovy krem na ruky, a to je cista katastrofa... o obale sa nebudem vyjadrovat (plechova tuba), samozrejme obsahuje alkohol (aspon ma to nauci nabuduce poriadne si precitat zlozenie), na obale sa pise, ze je to pre namahanu a poskodenu pokozku ruk, ale prave ten alkohol v nej mi tu poskodenu pokozku este viac vysusuje a drazdi... navyse po aplikacii lepi a ked "uschne", mam pocit, akoby som prave ruky vytiahla z gumovych rukavic... :-(
Odpovědět
Josefko, jak je to vlastne s tim cukrem pri te kvasinkove diete? Zrovna vcera jsem o tom premyslela, ze prave mozek potrebuje ten cukr k cinnosti a kdyz ho pri tyhle diete clovek neji tak co? Nejaka hladina cukru v krvi taky musi byt,ne? Je mi divne, ze by na to stacil cukr z jednoho kyseleho jabka...
Odpovědět
jee, tak pri hledani naplasti jsem nasla ten ajurvedsky caj (polovici asi nesympaticky neprisel a nekdy ho koupil :) a dokonce ten, co mi pani vnucovala - nimba (taky tady jeste mame tulsi) :-D laleeto, to clovek musi zkouset, kazdemu sedne neco jineho, no :-| zrovna na ruce mi nevyhovoval snad zadny krom lavery basis (tak 5 ruznych znacek jsem mela a nefungovaly - to ale musim podotknout, ze ani u chemicke kosmetiky jsem nebyla snad nikdy spokojena s kremem na ruce) aftershave balsam od weledy sice mame, ale je polovice, ja ho nepouzivam, takovyhle veci nepotrebuju..on je s nim spokojeny ale velice :-D u skleneneho obalu mi vadi to, ze z nej nejenom ke konci nejdou vydolovat zbytky..
Odpovědět
Profilova fotka
petuli a jine brnacky (ci nakupujici v Brne) ;-) muzete mi pls napsat treba do IP, kam vsude chodite na prir. kosmetiku? vim, ze Petuli psala myslim Branu k detem... maji i webovky? jsem skleroza a nemuzu to ted najit :-N A ten obchudek v Omeze furt funguje?? na strankach natural cosmetics je nejaka informace o tom, ze to zaviraji - ale uz myslim z cervna?? Pak jeste vim o obchode na Lidicke (Gaute centrum?) - a jeste nekde? Potrebovala bych poslat nekam rodinu pro vanocni darky a je mi blbe jim rikat, at to objednaji na netu:-) Tak potrebuju poradit brnenske obchudky. Aaach jo, rodne mesto a ja se musim ptat, kde tam co je!! |-| :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kaculienko, pri te diete je blby, ze kvasinky na cukru zijou, takze ho musis omezit, ale to co jis ti vicemene staci pro zasobovani mozku a nervu a energii - ony cukry jsou nejaky i v zelenine, v lusteninach, v quinoe ... vicemene skoro ve vsem. stazko, ja si koupila ayuverdsky caj proti bolesti zad - ze zoufalstvi a opravdu mi pomohl :-). S tema tabletama mas pravdu - napsali by to do navodu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
anastazie: ja sa vratim k Planet Spa od Avonu, ten ich krem na ruky mi sadol najlepsie... a potom este ten od Occitane :-)
Odpovědět
josefko, tak ten na zada jsem chtela koupit polovici, na ten jsem se chytla, ale byl vyprodany :) ovsem kokosak je uzasny x-) x-) jediny rozdil oproti 999plan je, ze ma hezci design a je ve skle..mozna je taky levnejsi? tenhle vyrobek je fakt skvelej :))
Odpovědět
stazi, souhlasim s tebou, ze kombinovat ruzny kusy je umeni..nesouhlasim, ze to neni o tom, co mas na sobe..spousta lidi nosi veci, ve kterych se dobre citi a vypadaj priserne..vetsinou kazdej vypada dobre ve znackovejch hadrech - v kvalitnich materialech, ktery zpracoval nekdo s nejakou vizi (samozrejme je spousta pripadu, kdy je z toho vylozene luxusni katastrofa..nektery narody v tomhle primo excelujou) a naopak uz malokdo vypada k svetu v levnejch vecech(a muzou to bejt klidne kopie neceho v originale skvelyho)..pekna stihla vysoka holka vynosi i pytel od brambor, prumerna si to uz nemuze dovolit.. me nic stadoidniho nerozhazuje, ale nudi.. nehlede na to, ze tvoje kamosky v hadrech, ktery vypadaj na tobe skvele, uz nemusej tak skvele vypadat..ovsem vzhledem k tvoji expertize usuzuju, ze jim radis dobre ;-) kdyz se vratim zpet k tematu..dneska jsem si koupila tri ruzny rooibos caje(nefermentovany)..jeden uplne cistej, jinej s aloe a dalsi s nejakym ovocem..vsechny moc pekne vonely, ovsem to je nekdy dost zavadejici :-N ..od jeziska si nechame s m nadelit pullitrovy skleneny konvicky se sklenenym sitkem uvnitr 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, musim rict, ze je to asi hodne o tom, jak se v tech hadrech umis nosit a co s tebe vyzaruje - moje svagrova miluje obleceni a ma ho tuny a spousty od vietnamcu a nikdy to na ni jako od Vietnamcu nevypada, spis jako kdyby mela neco super drahyho a specialniho - proste to nejak umi nosit. Kdyz si to vezmu ja, tak vypadam presne jako od Vietnamcu :-D. Pritom ona je mala a celkem udelana a plna holka .... zadna modelka. No nic, tak ja jdu spat, zitra si vas zakazu,musim se pochlapit v praci, tak schvalne, jestli to vydrzim :-D
Odpovědět
catf :) jinak jeste podotknu, ze oni se v tom citi dobre a o to jde..jde o ne samotne, ne o nas..jinak (jak rika moje maminka) jak si muzes myslet, ze ten tvuj vkus je ten nejlepsi a muzes druhe posuzovat..no.. nijak :-D mne teda celkove roibos nechutna, ale da se prezit..vlastne jeste mam moc rada matovy caj - ale ne pepermint., ale matu nanu x-) josefko, to jsou lakadla :-D ja vetsinou pracuju mimo domov a tam pristup k netu nemam, takze se musim pochlapit v jine oblasti..i kdyz..ted me to taky zdrzuje, i kdyz si namlouvam, ze tady snidam :-D
Odpovědět
stazi, samozrejme jde o to, aby se clovek v obleceni citil dobre(melo by byt pohodlny a clovek by v nem mel vypadat lip nez ve skutecnosti :-D ) a velkou cast tohohle pocitu(v zavislosti na sebeduvere jedince) tvori nazor okoli.. josefko, tvoji svagrovou bych musela videt, abych si udelala nazor, momentalne ti neverim :-D ten rooibos je dobrej..udelala jsem si ted smesku, ktery rikaj zanzibar..krome caje jsou v tom platky citronu, cerveny a bily pepr, hrebicek, kousky manga, zazvoru, skorice a vanilky, kvety ruze a kaktusu..ovoce tomu doda jemnou prichut(bala jsem se trochu, ze to bude kysely jako byvaj ovocny caje) a tahle kombinace koreni je moc fajn..
Odpovědět
Stázi, taky mi ajurvédské čaje nebyly dvakrát sympatické (dovoz, ajurvéda jako taková atd.), ale houfně mi byl doporučován čaj Nimba, vypila jsem ho 2 krabičky, při čemž mi připadá, že tak v polovině druhé mi začal na pleť spíš škodit :-S Laleeto, s Weledou mám zkušenost jedinou, a to s opalovacím mlékem, které je fajn. Věřím, že Tě krém na ruce zklamal, alkohol na vysušenou pokožku nepatří. Stále se vracím ke krému na ruce Alverde, dělal mi dobře i při rozjetém atopáku (ale nevím, zda v něm taky trošku alkoholu není, nemám ho u sebe, zrovna zkouším krém Natuderm z DM, ale kvalit Alverde zadelka nedosahuje). Catf, ta rooibosová směska zní dobře a na zimu bude s pepřem a hřebíčkem ideální. Nejsou půllitrové konvičky malé? :-D
Odpovědět
alverde ma ten alkohol, mrkla som prave nan 8-( to som si tiez nevsimla. ale aj pre mna je Nr.1 x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?