Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
a teda detox neresim, stejne tak jako neresim, ze neco "musim" :-p proste nechci, tak to na navsteve nesnim a je mi jedno, jak vypadam ;-) a u babicky je to jasny, ta preci udela, co mi na ocich vidi :)) tudiz urcite ne svickovou ci rizek :-D teda a jestli se po medu tloustne vic, to taky neresim, pac med mi chutna a je zdravej narozdil od cukru :) (ale uznavam, ze tloustnuti ja resit nebudu nikdy ;-) )
Odpovědět
stazi, tak ja na tebe prasknu, ze nejses standardni postava, tak se nevytahuj, jo :-D a vime, po kom mas ten metabolismus, ze? :-p moje babicka by se zhroutila, kdyby mi mela delat salat z tunaka rio mare za 80kc, nehlede na to, ze by si myslela, ze to je hnus ;-) mne muj detox vyhovuje, z ingredienci, ktery jsem si vybrala jako ok pro me, si umim pripravit chutove moc dobry jidla... takze to neni o tom, ze se neco musi nebo ze si clovek neco odepira, jde o pristup..ja chci jist zdrave a dobre a a dela mi to dobre na duchu i na tele ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, doma nám med zrovna dochází a včera jsem měla svrbění koupit nový, ale ovládla jsem se a budu si ho dávat tak ob den, prozatím. Přidávání ostatních cukrů jsem omezila, naposledy teda v pondělí jsem dělala štrúdl z bio listového těsta, které jsem konečně objevila (bez živočišných tuků), protože měl m. už dlouho chuť, tak tam jsem třtinový cukr přidala a samozřejmě i ochutnala, ale jinak jsem doposud cukr používala hodně málo. Řeším teď trochu snídaně, protože nemívám chuť na sladký (rýžová kaše mi stačí jednou za týden), rýžový chleby mi nechutnají, jablka si dávám až tak kolem jedenácté, tak vlastně nevím, co snídat, když už mám hlad. Budu si muset ještě jednou pročíst těch pár stran, který jsme věnovaly jídlu, jestli mě něco neosvítí. Lindulak, než jsem přešla na praní ve slizu, zapnula jsem pračku s octem a prala to na 50 °C, ale nemyslím, že byla nějak moc od kamene. Na netu jsou o tom různý diskuze, kde s tím mají holky víc zkušeností. Tu stravu jinde, než doma, udržuju v rámci možností. Naši ví, co mě k tomu vede, tak jim nepřijde divný, když něco nejím, navíc je fakt, že na oslavě vždycky splácám pátý přes devátý, což už aspoň nehrozí, a i jinde mě nikdo nenutí jíst, co nechci, takže je jeno na mně, co sním, nebo si nevezmu.
Odpovědět
catf, prave, jde o pristup :) ja si pres den, kdyz pracuju (kdekoli), proste ty jidla pripravit nemuzu (ani nosit s sebou) a vetsinou ani neovlivnim jidlo, ktere v praci jim (vybira ho nekdo jiny), takze kdyz tomu okolnosti nepreji (a to je casto), tak to proste snim, zdrave to neni, vetsinou mi to ani nechutna, ale je mi dobre na duchu i tak..protoze u me s detoxem/jinymi stravovacimi navyky bych se mohla pouze stresovat, ze jim neco, co nemuzu, nebo zustat o hladu, coz cely den jaksi nejde ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Stázi, brala bych to stejně, kdybych neměla žádnej problém. Tím detoxem se taky nijak nestresuju, beru to tak, že se snažím přijít na kloub tomu, co mi způsobuje PD a trochu se pročistím, což není nikdy od věci, takže je mi tak taky dobře. Prostě každá děláme, co cítíme, že je pro nás dobrý, a to se nemusí shodovat. Já jsem na ty dračí kapky včera i dneska zapomněla :-| , tak si je dám, až přijdu domů. Čichala jsem k nim teda a ta "vůně" mě překvapila, tak jsem moc zvědavá na tu chuť :-D
Odpovědět
stazi, mozna mas stesti, ze mas v praci hodne pohybu, takze se to kompenzuje nebo mas proste lepsi metabolismus a jidlo ti nedela nijak spatne..predstav si, ze by to bylo naopak, ze by ses necitila po jidle dobre, ze bys jedla minimalne a pritom si pripadala porad plna(tot treba muj problem)..a vzhledem k tomu, ze ke zdravymu stylu zivota mas dobrej vztah, tak bys to resit chtela automaticky a svuj pristup tim zmenila..nelze to proste srovnavat, nase situace jsou hodne specificky a uplne rozdilny petuli, ja jim ted rano jenom ovoce..nakrajim si banan, papaju, mango, hroznovy vino, hrusku, jabko..diky tomu mam alespon brzo hlad, takze si dam obed ve 12 a tim se mi posunula i veca na driv..
Odpovědět
Profilova fotka
holky s tou stravou a detoxem, pro me je treba hroznej problem jist zeleninu, ale zato aspon nepiju zadnej alkohol (mam stesti - nechutna mi:-) ), kafe zcela sporadicky (jako pochutinu treba na srazu s kamoskama) a caj si v 99% pripadu nesladim... tak tuto cast mam jednodussi:-) Ale porad nevim, jak omezit prisun moucnych veci:-/ Co vy jite misto peciva? Ja si proste nedokazu predstavit, co si dat treba v praci, kdyz tam mam cas leda tak u pocitace prikusovat rohlik, ale urcite ne nejak "stolovat" :-N Navic ohrivat bych si to musela v mikrovlnce a to nechci. Nejak tu zapadl muj dotaz na ty extrudovane vyrobky, nevite nahodou, jak je to s jejich zdravotni nezavadnosti??
Odpovědět
Profilova fotka
ninouche my jeme spaldlovy chlieb a spaldlove cestoviny. Tie su uplne ok a velmi mi chutia. Vcera som po prvy krat skusala upiect chlieb a kedze som ziadny recept na spaldlovy chlieb nenasla tak som experimenetovala. Vyzeral sice nie vabivo, ale chut uzasna. Dala som tam aj lanove a sezamove semiacka. :-p Musim povedat ze som schudla s mojim detoxom za necele 2 mesiace 4 kila. Sem tam zhresim cokoladou a uz som mala aj tri kavy, 2 pizza, ale kedze organizmus je "ocisteny" par zhreseni mu nevadi. Citime sa s manzelom skvele.
Odpovědět
No tak u rodiny je to v klidku, co chci nebo nechci jíst (nesnáším třeba knedliky :-) ale často pracuju u cizich lidi, kteri mi vzdycky neco specialne nachystaji a nevzit si aspon trochu by bylo teda dost kontraproduktivni 8-) nak to ale neresim, jen ze zrovna u me by bezlepkovy a jiny detoxy byly neustale necim narusovany.
Odpovědět
nicmene jsem si koupila zazvorove biosusenky a jsou moc dobre :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ninouche, na to odpoví asi nejlíp josefka, podle mě to moc dobrý způsob úpravy potravin není, když se používají vysoký teploty, asi se tím zničí spousta výživných látek... Zelenina ti nechutná? Ani nějak upravená, v salátech, nastrouhaná a tak? Já si stravu bez zeleniny umím těžko představit... Místo pečiva, spíš to pečivo úplně vynechávám. Když je jako příloha - k zeleninovýmu salátu, s jogurtem, k polévce apod., tak se to vynechat dá úplně v pohodě. Nejvíc jsem ho jedla s tavenými sýry, který už stejně taky nejím, a hlavně večer, takže to řeším většinou vařením. A to jídlo si s sebou pak brávám do práce, dá se to jíst i u pc. Neohřívaný se dají jíst právě zase zeleninový saláty se vším možným na x způsobů, nebo ovčí bílý jogurt s ovocem a semínky, strouhaný jablka s rozinkami, strouhaná mrkev s piniovými oříšky... Catf, nakoupila jsem plno ovoce, tak si to ráno dám, to abych ale vstala o 20 minut dřív :-D Jo a taky chci konečně vyzkoušet avokádo, jdu se mrknou, co s ním dělat ;-)
Odpovědět
petuli, ja mam nejradsi avokado v salatu... treba z rukoly a rajcat s tunakem nebo s kuretem a zalivku si delam z oleje, citr. stavy a kremzsky horcice(tesco mam super chutovou bio kremzskou s octem) a pepre ninouche, salat treba z testovin, ryze, kuskusu, jahel, quinoy se da udelat na studeno s kurecim masem, sunkou, syrem, zeleninou..s nejakou dobrou zalivkou z oliv, oleje, citronove stavy nebo octa, soli, pepre, trosky cesneku a bylinek..na svacinu jsou skvely ruzny susenky od zemanovy nebo podobny prodavaj v marks and spencer.. ja mam teda za tyden bezlepkovy diety dole cca kilo a pul.. rozhodne jsem zaregistrovala hned, ze jidlo je pro me mnohem lip stravitelny..dalsi vec je, ze pred tim jsem vsechno hned zaplacla chlebem a ted musim hledat alternativy, takze chroupu orisky, suseny ovoce, ryzovej chleba, mrkev, celerovou nat..
Odpovědět
Článek se načítá
catf, a nmas na ten lepek fakt trochu alergii? Mam kamaradku s celiakii, a kdyz jsme u ni byla cca 10 dni na prazdninach, tak jsem ze solidarity dietu drzela s ni, a zlepseni ani zhorseni zadny, ani jakoukoli nepatrnou zmenu jsem vubec nepocitila, tudiz se mi lepek normálně rozštěpí.
Odpovědět
Profilova fotka
podla mna chlieb je v pohode, pokial sa neje biely, ale celozrnny alebo spladlovy. A najfajnejsi je domaci :-p ja som tiez poriadne schudla a jem spaldlovy chlieb a myslim, ze clovek pribera najma z bieleho peciva takze chlieb by som uplne z jedalnicka nevylucovala
Odpovědět
juju, bily, celozrnny a spaldovy chleba je porad z psenice(celozrnny z casti treba zitny apod.), ale porad co se tyce lepku je to stejne..spaldovy a celozrnny maji urcite vic mineralu a vitaminu nez bily..samozrejme je to otazka nazoru a toho, co si prectes, nicmene konzumace peciva neni pro cloveka vyziva, na kterou by bylo jeho telo zvykle(je to otazka poslednich cca 100let)..takze se muze stat, ze nektery organismus se s pecivem a s vyrobky z obili muze hur poprat rosi, ja urcite nejsem celiak, protoze netrpim ani jedinym z priznaku..ale lepek nemusi zpusobovat pouze celiakii.. tady je clanek z institutu celostni mediciny, ktery me hodne zaujal Proč lepek škodí až v této době? Nejprve se podíváme za jakých podmínek je správně lepek tráven. Trávící proces začíná v ústech. Je to jediný trávící orgán za jehož činnost neseme plnou zodpovědnost. Rozhodujeme o tom co do úst vložíme a hlavně jak dobře vloženou potravinu rozmělníme a promícháme se slinami. Sliny jsou důležitou trávící tekutinou a jsou také informačním médiem, jakýmsi vrátným informujícím další trávící referenty. Při trávení obilí je slina velmi důležitá, obsahuje, enzym ptyalin, který umí štěpit obilné škroby, tím je oddělí od bílkovin a ty jsou potom dobře dostupné pro žaludeční šťávy. Lepek takto rozložený na základní bílkovinné elementy, aminokyseliny, je potom enzymaticky ve střevě zpracován a spolu s aminokyselinami pocházejícími z luštěnin je stavebním materiálem pro veškeré bílkovinné substance potřebné pro organizmus. Jinak je tomu pokud jíme převážně pečivo z vymílané mouky. Namazané tukem ho v ústech pouze přehltneme potřebné enzymy se nedostanou ke škrobu a ten pevně spojený s lepkem žaludkem nerozloženým, prochází do střeva a to má nepříznivé důsledky především na střevní sliznici. Tam jeho řetězce zalepují střevní klky a tím zmenšují trávící plochu. Pokud se lepku ve střevě nashromáždí více, vytvoří se tím jakási vnitřní. druhá trubice. Kromě blokování trávení to má ještě další neblahý účinek. Mezi trubicí z lepku a střevní stěnou se vytváří kyselé prostředí a to spolu s přemnoženými disbiotickými mikroorganizmy, má negativní vliv na propustnost střevní stěny. Naruší se regulace a střevní stěna potom propouští látky, které by se do krve jinak nemohly dostat. Především to jsou kompletní nestrávené bílkoviny, lepek, ale i mléčná bílkovina kasein, na kterou nám již od dvou let chybí enzymy. Tělo se těchto vetřelců zbavuje ve formě hlenů ty putují krevním řečištěm a lymfou. Podle kondice toho kterého organizmu se vylučují z těla a nebo usazují na žilních a cévních stěnách, v nosních dutinách, okolo reprodukčních orgánů žen i mužů.
Odpovědět
catf: ale celiakie a alergie na lepek jsou dvě různé věci, ne?
Odpovědět
rosi, ja myslim,ze alergie na lepek je celiakie.. v ostatnich pripadech je lepek obecne pouze tezce stravitelny..
Odpovědět
catf, vzdyt jo, ja vysvetlovala svuj pristup, jakoze mne to takhle nejde :-D vam to jako zavidim, ze muzete takhle experimentovat, ja jen psala, ze to s moji praci proste nejde, i kdybych nakrasne chtela..ve vysledku to pak mam jako rosina, porad by to bylo narusovano a ja bych se s tim mohla leda tak uzirat ;-) (mch. to ze ted nemam nejaky problem, neznamena, ze nejakej treba uz nebuji :-D i kdyz..neco by se taky naslo, tim spis mi to je lito, ze to tezko muzu vyzkouset :) jinak metabolismus ma vybornej, to jo, muzu jist, co chci, nepohnout zadkem (coz ja nedelam, ale mamka ano) a stejne se to nijak neprojevi :-D ja mam neradsi avokado s cesnekem nebo s cibuli, to mam moc rada, jen se snazim vyhybat tem prisadam, takze si ho nedelam takhle casto..mch, kdyz jim maki tak si ho davam jedine s avokadem x-)
Odpovědět
jinak bychom taky meli problem, obejit se bez chleba |-| ja, jakozto znamy nevaric (ted nenarazim na vitarianstvi, ale na to, ze moje kucharske umeni a vztah k nemu, je na bodu mrazu :-D), jsem zvykla se jim zaplacnout (vecere..) jo a posledni dobou u nas frci polenta (v jakekoli forme) :)
Odpovědět
no já taky hřeším na metabolismus :-S sice nezděděnej po mamce ale po pratetě =-) ale teď se mi zas na jazyku klube afta, se už na to vybodnu ]-( ]-( ]-( (možná je to trest za bonboniéru, co dostal přítel k narozkám a já ho donutila ji rozbalit, a u dojemného P.S miluji Tě jsem ji celou zbouchala :-o )
Odpovědět
jdu se raděj namazat Alverde aloe maskou nebo si ještě začnu mačkat beďary, a to už se můžu rovnou zahrabat :-N
Odpovědět
jo stazi, rozumime si ;-) predpokladam, ze kdybych to vsechno mela v poho, tak taky neresim lepek a detoxakorat jsem si jista, ze bych nejedla zadne sracky, na kterych jsem byla jako dite vychovana(tim mam na mysli typickou ceskou kuchyni, salamy, taveny sejry apod. nerady) kdyz nekde uvidim bezlepkovej chleba, tak si ho koupim a zkusim stazi, cesnek je hrozne zdravej..i cibule my nastesti varime oba radi a mame k tomu vlohy, takze to bez chleba jde v poho, dokonce jsem zjistila, ze m chleba moc neji..stejne jako syry..proste jakmile to nekoupim pro sebe, tak to on nepotrebuje..tedka delam cele kure na bylinkach a v m&s jsem si koupila celerovou sul a takove paprikove uzene koreni..na to kure jsme pred lety v tescu koupily takovou zvlastni misu ze skla s bodakem, na ktery se to kure napichne a do misticky, ve ktery je zelenina(brambory, cibule, pastinak, mrkev) se sbira stava z kurete, takze pak je zeleninka enoneno a kure se poleva pri peceni i vyvarem ze zeleniny...hlavne to je expres vareni..diky tomu bodaku se kure prohreje i uvnitr, hrozne rychle je hotovy.. x-) x-) uz pekne voni :-D
Odpovědět
dneska jsem si poridla kvetovou vodu florame levandule..nadherne voni, budu ji pouzivat na docisteni pleti a m jako vodu po holeni taky jsem si rovnou koupila fialovou rasenku hauschka x-) a savon du midi mydlo pomeranc a grepfruit..chci zacit pouzivat normalni mydlo do koupele namisto sprchovych gelu a tyhle mydla jsou skoro k sezrani :-D
Odpovědět
catf :) k tomu cesneku a cibuli, kdyz mne teda i moc chutnaj, ale muze nam to vadit pri meditaci (blokuji energeticky kanaly, narozdil treba od chilli papricek :)) jinak vzhledem k tomu, ze po jejich poziti clovek stejne smrdi, tak jsem si je ani v minulosti moc nedopravala (mam je rada v syrovem stavu) polovice taky umi vyborne (netradicne) varit (mch.varit podle receptu je podle nej potupne :-D), jen kdyz nestaci koupit suroviny cestou, tak z toho, co vetsinou doma v lednici mame, nevycaruje nic ani sefkuchar, tzn.prijde na radu chleba s necim :) jinak v koreni jede taky (ja se v nem vubec nevyznam), ale v cistym - smesi nema rad (celerova sul by ho asi nenadchla, narozdil od me :)..ale ze by to mel jako konicek, to asi ne, kdyby si mel vybrat, tak asi cas stravi jinak (a podle me to je uplne zabitej cas :-D) ja teda taky jim podle neho :) kdyz prestal jist sladky, tak ho prestal kupovat, tudiz ho taky nejim..naucil me jist i zeleninu a dalsi divny veci :-D ta misa vypada zajimave :-D hmm..jen my maso skoro vubec doma nedelame (krome ryb jednou za cas) no a to byl cely vyplod o jidle, vic o nem asi nedokazu napsat, protoze me nikdy k srdci moc neprirostlo (az na vyjimky) :)
Odpovědět
ja nak nic noveho v kosmetice nezkousim, dokupuju to, co dochazi, co se mi uz osvedcilo.. a ted jsem stejne takova skepticka, takze ani nemam chut neco zkouset, prijde mi, ze to je snad v urcitym smeru jeste horsi, nez to bylo :-D vzdycky kdyz me ted nekdo potka (kdo me zna a nevidel par mesicu), tak se jeho pohled nedokaze odtrhnout od brady (prip.jineho mista) a nasleduje otazka, co se mi to vlastne stalo, co se deje? |-| :-D catf, koupila sis tu toaletni vodu/parfem nakonec?
Odpovědět
anastazie: to se mi stava taky, akorat aji pritel se na me obcas kouka jak na godzilu a dela si z mych jebaku srandu ]-(
Odpovědět
pritom podle me to neni takova hruza! akorat ze driv jsem mela xichtik vystavni a ted mírně poďobanej, nevím, co mám dělat hlavně s jebákama, který už jsou pryč, ale mám po nich fleky :-( ]-( :-S
Odpovědět
rosi, tak to moje polovice, nastesti, porad tvrdi, ze nic nevidi, ze tam nic nemam (asi by mozna mel zajit k ocnimu, coz?) :-D tak spis uz si zvykl, kdyz to trva par mesicu.. narozdil od lidi, kteri me vidi po dlouhy dobe, ti se me leknou, pac byly zvykli na moji perfektni plet.. ja fleky ne, ale u nich je jeste sance, ze zmizi, ne? =-) ja mam nekde (kde jsem neodolala to furt nipat a byly to teda vetsi bolaky) spis takovy dulky :-p sice malinkaty, ale predtim tam nebyly 8-(
Odpovědět
no jako kdyz ted v chladných dnech promrznu, tak mám po xichtě takový namodralý ďubky :-))) dulky snad taky zmizi :-) pri nejhorsim to prej jde upravit laserem, kamoska na tom byla pred tydnem, tak jsem na ni zvedava, jeste jsem ji po to zakroku nevidela :-) muj boyfrend vidi az moc dobre, uz dostal sprďana, ať mě o těch jebácích furt neinformuje ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
stazka a ani ta Weleda ti nepomaha? =-) Ja teda klopem na drevo ale mne sa uzasne polepsila plet. Je to asi kombinaciou prirodnej kozmetiky (v mojom pripade Weleda x-) ) a zdraveho stravovania, viem Stazka, ze u teba ta druha cast nie je velmi aktualna, ale keby si aspon skusila doma vylucit nezdrave potraviny, mozno by to trochu pomohlo ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?