Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Herminka: já mám taky tu měsíčkovou od Alverde. Je krásně mastná, ale nevoňavá. Já ráda voňavou :-D . A cena té Weledí tyčinky mi nepřijde až tak moc, vzhledem k tomu, že jsem si kupovávala Labello, které není levné - cca 70,- a v Praze za něho dokonce chtěli 95,- Kč. Málem mi vypadly oči, když jsem tu cenu slyšela =-) . Ale co se dalo dělat, když jsme chodili po památkách, jelení lůj jsem nechala na pokoji a strašně mě pálila pusa a to byla jediná lékárna, na kterou jsme narazili :-S
Odpovědět
herminko, zatim jsem zkousela tycinky: lavera alverde logona weleda alva je to serazene podle mastnoty..alva je nejmastnejsi, ale taky nejdrazsi a nejmensi baleni, ale seriznuta jako rtenka(takze napr m ji odmital pouzivat, no a rychle se vypatlala),..weleda je z nich nejprijemnejsi co se tyce vune..alverde mi prijde trosku moucne, logona je fajn(uplne bez vune) - konzistenci je hodne podobna welede, lavera mi vubec nevyhovovala, vubec nemastila(spis az drhla)
Odpovědět
Catf, díky za přehled ;-) Jestli myslíš tuto Laveru: http://www.biosfera.cz/lavera-balzam-... , tak s ní jsem taky spokojená nebyla - koupila jsem před rokem dvojbalení, jednu jsem se se sebezapřením vypatlala a druhá ležív šuplíku, přičemž doufám, že ji bude používat manžel :-D Nevím, jestli myslíš stejné Alverde - já mám na mysli klasické měsíčkové (zelený obal), to je mastné ažaž; prý ty tónované balzámy jsou takové sušší. Blko, já jsem byla zvyklá na balzámy tak okolo 40-50 Kč, balzám za stovku je pro mě už trochu rozmařilost, ale časem si ji dopřeju :-) Nouzové kupování lojů taky znám :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mám laveru repair a kromě nic moc vůně se mi zdá taky dost tuhá, takže si už delší dobu brousím zuby na everon, no a potom dnešním přečtení příspěvků o vanilce a růži jsem jasná :-) Catf, nezkoušela jsi ty květovky od Primavery? Mám v plánu stavit se omrknout tu levandulovou od nich. Zřejmě se zdá, že jsem na růžovou řadu lehce alergická, nejdříve po krémech a v poslední době i po té růžové vodě tautropfen buď zčervenám celá, nebo mi naskáčou růžové flíčky :-|
Odpovědět
Jo, ty tónované od Alverde nebrat, ten můj byl strašně tuhý a nic moc odstín. Z toho měsíčkového jsem zato nadšená. :-)
Odpovědět
herminko, mne ten mesickovy alverde pripada mastny, to jo, ale s kazdym namazanim se jakoby odmazne z tycinky silnejsi vrstva..treba ta weleda neni sice tolik mastna, ale na rtech ulpi jenom tenoucka vrstva vosku.. petuli, myslim, ze kvetovky od primavery jsou jedny z nejdrazsich..100ml od cca 200kc..ta florame je 200ml za 235kc..to jsem sice zjistila nahodou, protoze primavera me vubec nenapadla, schanela jsem salus a v prvnim obchode meli jenom florame a nobilis, tak jsem vzala florame, protoze vychazelo cenove nejlip..salus ruze je 100kc za 50ml..myslim, ze primavera 100ml ruze bude uz kolem 300kc..no ale primavera je pravdepodobne jina trida..ja jsem zatim spokojena s florame a salusem..tak uvidim
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, cist vas nestiham :-(, jen co jsem prelitla: herminko, ja mam od Ecovery ten odstranovac skvrn a jsem s nim moc spokojena - dokonce odstranil i zelenou travu z kalhot dcery me kamaradky. ted ale koukam po zlucovem mydle, ze bych jako usetrila :-D Arnikovou mast take chvalim, bezvadne mi pomohla na bolest zad. Jinak te herminko obdivuju, ja kdyz se dostanu do obchodu se zdravou vyzivou, tak neznam meze :-(
Odpovědět
Weledovu tycinku aj ja milujem! Ta vona asi mnohe zeny dostane :-D No ako som objavila nechtikovu tycinku od alverde, tak kupujem tu kvoli cene. Myslim, ze su asi rovnako masne, len ta alverde nevonia veru :-( A od Weledy este pouzivam Kosatcovy krem na tvar a Arnikovy gel na chrbat moj uboleny. Kedze kojim, tak ine maste asi ani nemozem. Ale zda sa mi, ze celkom zabera. Na chrbat az tak nie /tomu mojmu uz asi nic nepomoze/, no napr. ked ma bolelo zapastie alebo koleno, tak zabral. A este od Weledy pouzivam nechtikovy dojcensky krem za zadocek malej a olejcek. S mliekom som nebola spokojna - pachol po alkohole a detske nechtikove mydlo straaaasne vysusa - dokonca som ho mala problem dominat na moje ruky! Baby a kde vy kupujete tu kozmetiku - Hauschku a Tautropfen /ak som to dobre napisala/? Este som o tom vobec nepocula. Dostat ich vobec na Slovensku? Niekto z vas byva vo Francuzku, ak som to dobre pochopila? No inak Weleda je vraj lacnejsia aj v Nemecku ako tu ]-( To ma stve, ze napr. znackova kozmetika /aj elektronika a ine/ su lacnejsie v zapadnych statoch a pritom este aj platy su neporovnatelne!
Odpovědět
Profilova fotka
Lindulak, http://www.yinyang.cz/drhauschka/ , tuto som našla Hauschka a posielajú tovar aj na SVK - poštovné a balné od 1500 KC pri platbe vopred na účet neplatíš. Hauschku som si na SVK kúpila v Bratislava v obchode Profimed /na Krížnej ul. a aj v Avione/, tovar posielajú aj na dobierku /neúčtovali mi poštovné a balné a prihodili darček/. Hauschku majú ešte aj v predajni BIOBIO v Auparku ale ceny majú hrozné...Tonovací fluid od Hauschku stál v profimede 760,- Sk a v BIOBIO 1060,-SK - ceny otrasné !!!!!!!!!!!!!!! Tautropfen som našla len na stránke CZ u nás nikde... :-( :-( :-( :-(
Odpovědět
Profilova fotka
lindulak to je pravda, tu (belg) je Weleda, Lavera, Hauschka lacnejsia ako na SK a to o dost. blka, Weledu balzam na pery odporucam, urcite nevahaj pri jej kupe. ;-) a o akom kvasku hovoris. Co je to? :-N Ja som este len zaciatocnik pri peceni chleba a tak sa drzim navodu ze susene drozdie, tak davam len to. ecover na skvrny mam aj ja a je fajn. Inak niekto tu spominal, ze mu nevonia pradlo po ecovere, mne jemne vonia a je to prijemne... mam so zltym vrchnacikom.Ozaj kolko u vas stoji praci prasok ecover 1,2kg? ja platim 6,70 eur. kupila som si farbu na vlasy od Herbatintu bez parabenov a amoniaku, tak hadam bude setrna. Drzte palce ide skusat novu farbu - medenu blond, hadam budem vyzerat k svetu. =-)
Odpovědět
josefko, ja zatim mela zlucove mydlo z DM a to vubec nefunguje a v obchodech v okoli maji prevazne ekover..pidila jsem se po jinem vyrobci a bez uspechu...a me tahle vec na skvrny zaujala, protoze jsou tam vyslovne napsany ty manzety, ktery ma m na konci dne fakt udesny..na to pomahal jen vanish a prani na 60.. no za chvili jdu prat, tak poreferuju, jestli funguje
Odpovědět
Catf, mám ověřené žlučové mýdlo od Sonettu: http://www.biosfera.cz/sonett-mydlo-n... Neřekla bych, že žlučák z DM nefunguje, ale odskvrňuje o cosi hůř než ten Sonett. Manžel naštěstí nenosí košile s dlouhým rukávem (vím, že do obleku by se mělo, ale on je hrozně horkorevný; navíc kdo se s těma rukávama má pořád žehlit :-| ), ale límečky je taky schopen zašpinit neuvěřitelně, nechápu, co s tím dělá ]-(
Odpovědět
Článek se načítá
martina, k tomu kremu na ruce, ja zatim jiny nez alverde nezkousela .. ta weleda zni dobre :-) ..holky taky hodne chvalily laveru..
Odpovědět
Catf me se zlucove mydlo podarilo sehnat v Rossmann drogerii a myslím , že dobrý - nemáme žádné extrovní skvrny, jen klasické ( káva na světlých kalhotech, občas mastná skrnka na stejných světlých kalhotech a zatím vypralo dočista do čista, ba dokonce víc než do čista - inkriminované špinavé skrvny se přeměnily na skrvny světlejší než původní celý materiál kalhot :-N =-) )
Odpovědět
herminko, ja to zlucove mydlo z dm pouzivala na manzety, limce, propocena trika, mastne fleky a jedine na co to trochu funguje, je ta mastnota...limce a manzety bych musela tak drhnout kartackem, ze by se rychle znicily..m nosi totiz manzetove knoflicky a v tom skladu se spina hrozne drzi...ted jsem teda zkusila ten ekover a na ostatni pouzivam jadrove mydlo, ze ktereho mam ten sliz(koupila jsem ho ve schlosseru nebo jak se to ted jmenuje), a to funguje lip nez to zlucove z dm.. ten sonnet, to je v prasku nebo nejake mydlove hobliny?
Odpovědět
princez a koukalas na slozeni toho mydla? jestli je ciste prirodni(teda az na tu zluc :-N )? oni maji ruzna mydla i v tescu apod., ale ve vsech je minimalne edta a nebo jine synteticke slozky..
Odpovědět
Catf, ne je to normálně kostka. Nebo má Sonett ještě tekuté: http://www.biosfera.cz/sonett-tekute-... Mně DMkové vypere límečky na světlých košilích (manžel ale nenosí bílé), krev, skvrny od jídla, mastnotu - vše celkem OK, jen musím víc tlačit či dýl drhnout než při Sonettu (měla jsem vždy kostku, ta je mi sympatičtější). Možná mi to pere líp proto, že mám měkkou vodu. Princez, zajímavé, nikdy se mi nestalo, že by mi žlučové mýdlo vypralo i barvu :-.
Odpovědět
catf je to už nějaký čas, obal už nemám nepamatuju si co tam bylo napsano hermi to neni ze by vypralo barvu, ty kalhoty jsou barvy tmavsi slonove kosti, dost umelotina, a ta mista, kde bylo mydlo jsou ted spis svetla slonova kost , ja to vidim , je mi to neprijemene, ale ostatni to nevidi ,tak velky rozdil to neni
Odpovědět
princez, z toho, ze to zmenilo barvu, bych si tipla, ze v tom nejaka chemikalie byla.. :-|
Odpovědět
já jsem ale na změnu barvy viděla upozornění i u ekomýdla, jen to ted nemlžu najít =-) ale fakt nevím, co tam je, jak jsem psala obal už nemám a složení v hlavě nenosím
Odpovědět
Je fakt, že i u Sonettu píšou, že je na stálobarevné tkaniny. Ale slonovou kost bych za takovou považovala a naopak u něčeho např. červeného by mě změna barvy nepřekvapila. Divné...
Odpovědět
u toho ekoveru je napsano na bile i na barevne a nic dalsiho..ani upozorneni, ze by se to melo nejdriv zkusit na kousku latky..no uz mam skoro doprano, tak jsem zvedava na vysledek
Odpovědět
tak ja na pusu zkousela (serazene od nejlepsiho): weleda (everon) -nejmastnejsi, nejprijemnejsi, nejvonavejsi - jedina vada, ze nebarvi, ale stejne je nej lavera (ovocne) - mastny, vonavy a jemne barvici lavera (sun) - super, mastny, spf 15 myslim, funkcne dobry balzam tautropfen (rakytnik, mesicek) - prijemne, jsou ale lepsi (neni to ale primarne urcene na rty) lavera (clasic, soft pearl) - nic moc pro me dr.hauschka (tycinka na rty) - nic moc pro me dr. hauschka (kosmetikm na rty) - vubec nevyhovujici catf, to slozeni jsem cetla, ale uz si ho nepamatuju a nechtelo se mi ho hledat :)) ad tautropfen, nevim, jestli se dovazi na sr, do cech je ale dovazen pomerne kratce (rok nebo dva asi)
Odpovědět
stazi, slozeni ceho? to, ze muzes nazvat laveru mastnou je pro me nepochopitelny :-D
Odpovědět
catf, slozeni everonu (pac o nem jsme se naposledy bavily a ja ti odpovidala :) hele, jinak doporucuju wines home (bilkova ulice), v te vinotece jsme neco pokoupili a ted zkonzumovali, takze za pripadnou nesrozumitelnost mych prispevku, me omluv :-D ja miluju mastny (hlavne potraviny-coz je jediny, co me z jidla bavi a kremy-ruzovy krem od hauschky ci kokosak je tak akorat :), takze jsem si troufla objektivne zhodnotit, ze lavera (ovocna) je i na moje pomery (coz teprve na pomery normalniho cloveka), tak akorat mastna (everon tedy o hodne vice) :-D ale je to subjektivni (a jina nez subjektivni zkusenosti sem asi nepiseme, co?), stejne jako ja ted nepochopim, jak se ti muze zdat malo mastna :)
Odpovědět
no ja vim, ze to je subjektivni a stejne to nechapu :-D
Odpovědět
hele, ja sem ti sem to slozeni everonu davala, vsimla sis? ja mam zas po sampanu s grenadinou, tak se mozna dneska na nicem nedohodnem :-D
Odpovědět
:-D jakoze to slozeni everonu jsem uz kdysi cetla (na obalu), ze to tom zhruba vim, co tam bylo, ale vlaste jsem envedela, co presne a uz se mi nechtelo hledat znovu- to byla dekujici rekace na tvuj prispevek ohledne slozeni, kterej jsem zvladla precist :)..ale jak pisu, jsem uz vic nez mirne opita, takze tohle vsechno mozna nedava smysl (polvocie mi usnul :-p :-D tak se kompenzuju tady) :-D
Odpovědět
no tak to ten muj hraje travian, takze to je jako kdyby odpad :-D je do toho zazranej jako ja do beremka, hruza!! ]-( :-D
Odpovědět
:-D tak bud zrusim zitrejsi aj, nebo si nacnu dalsi vino..to jsou dilemata :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?