Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
martinka, staci, kdyz ti ho teta zabali do nekolika novin a da ho do krabicky, kterou vystele zmackanyma novinama, nebo at si z parce prinese takovy ten nastrouhany papir. Sklenicka ma tluste dno a nerozbije se snadno - to by s tim museli jo trisknout.
Odpovědět
Já se odličuju podobně jako Martina. Nejdřív odlíčím mlíkem oči, pak umýt buď chemickým gelem (snad ho brzo dopotřebuju), nebo jsem testovala lávovku na mytí, ta byla taky fajn. Pak už jen pleťovou vodu, ale to už ani není dočišťování, protože vata zůstává čistá.
Odpovědět
catf, stazi, skúšali ste aj Urtekram kryštál? Fungoval vám? Ja musím povedať, že chemické deo funguje spoľahlivo, čo som rada. Vydrží celý deň, prírodné mi vydržalo tak tri hodiny, Lavera viac... Ešte mi poraďte... na tvár aj "oči" používam hydratačnú ružovú Weledu. A stále dumám, či kúpiť od nej aj očný krém alebo nie. Je viac než drahý... Teda, či je ten krém naozaj podstatne lepší na očné okolie ako "obyčajná" ružová Weleda. Či to nie je len taký psychologický ťah...
Odpovědět
lentilka, ja mam zkusenost jenom s krystalem sante a ten je pro me super na oci mam ruzovy ocni krem weleda a nic lepsiho neznam ;-)..staci opravdu malicko..postrikam oblicej sprejem s vodou, nez to aplikuju, a tim jeste vic optimalizuju nutne mnozstvi :-) nevim, jaky rozdil je v tomhle a v normalnim kremu..mozna to bude vedet juju, ta je snad ma oba..
Odpovědět
Dík, catf, za názor, ešte si rada prečítam aj juju alebo ďalšie weleďáčky ;-)
Odpovědět
lentilko, urtekram deo crystal na mne funguje taky x-) jen jsem ho pouzivala uz hodne dlouho (i laveru na stridacku), tak jsem chtela vyzkouset neco noveho.. ocni krem od weledy je prijemny a myslim, ze uz jsme to tady rozebiraly- ze kolem oci je o hodne tenci plet, nez na zbytku obliceje, takze by hutny krem mohl zpusobovat pytle pod ocima, ocni kremy maji vetsinou jinou konzistenci (lehci), ale jestli ti to nedela problemy, tak se na to vykasli a pouzivej ten hydratacni krem..
Odpovědět
ahoj holky, chci zeptat, jestli máte zkušenosti s pleťovými vodami vlastní výroby? já teď vypotřebovala mátovou od saloosu a ve složení je jen: vodní destilát z mátových listů a 2%alkohol, pleť mi krásně vysušila ale kupovat si novou mi připadá zbytečné. Vlastně je to jen mátový čaj ne? Takže bych si ji vyrobila sama doma a přelila do lahvičky, ale nevím, jak v mátě zachovat cenné látky? Nebo znáte jiné pleťové vody, které se dají vyrobit doma? nevím ,jestli je to aspoň trochu srozumitelné :-D jsem unavená jak kotě |-|
Odpovědět
Misk, ty pleťové květové vody jsou vlastně odpad při destilaci (výrobě) éterických olejů (kdyžtak mě Catf opraví), takžze mátový čaj je trošku něco jiného ;-) Já jsem si občas dělala "pleťové vody" tak, že jsem si uvařila lapacho, rooibos nebo zelený čaj a skladovala to v lahvičce v lednici. Ale řekla bych, že nijak zvlášť to neúčinkovalo.
Odpovědět
Tak tu zas sedím s blátíčkem na obličeji - vy jste toho zase napovídaly, než jsem vás dohnala :-) musím říct, že moje počáteční nadšení z hauschky už malilinko odpadá, zase se mi vyrazilo pár bubáků :-| ale možná je to chemickým make-upem, který pořád ještě dodělávám. Ale zítra si chci jít pro vzoreček od logony, petuli (myslím) psala, že pro něj byla ve viva natura? Tak uvidím, jestli bude a co to s mnou udělá... jinak jsem tak trochu vysledovala, že mám pleť vždycky hezčí po peelingu - měl by se ale dělat jen jednou týdně, že jo? Nebo můžu i častějš? A dá se udělat z něčeho přírodního, domácího???
Odpovědět
Kcenko, babské recepty na peeling jsou sůl nebo lógr z kafe, ale to na boličej moc použitelné není. Ale co třeba kokos? To mi jen tak napadlo, vyzkoušené to nemám.
Odpovědět
Profilova fotka
lentilka ten ocny krem ma inu konzistenciu ako hydratacny a aj ine zlozenie samozrejme (viacej olejov a rastlinnych vytazkov). Je menej parfumovany a ja som tiez nestastna ze je drahy a najma sa rychlo mina ale je vyborny. x-) ozaj uvazujem ze by som si pre zmenu kupila nie iris ale ruzovu vodu. mali ste niekto obe viete porovnat? aka je ta ruzova?
Odpovědět
kacenka a zkouselas oblicej naparovat? doporucuje se jednou tydne, je to hluboke cisteni(nedoporucuje se pro citlivou plet nebo plet s popraskanymi zilkami)..je to idealni pro mastnou plet..5-10 kapek eteraku..muskat, levandule, cedrove drevo, palmarosa, jalovec, tea-tree, ylang-ylang, grapefruit, bergamot, myrha..do misky s horkou vodu, pres hlavu rucnik a 5 minut naparovat..potom postrikat oblicej kvetinovou vodou, ktera uzavre pory(habrova, verbenova, chrpova, z kvetu pomerancovniku) misk, v knizce mam recept na pletovou vodu, ale ingredience by vysly ponekud draze a nevim, jestli se kvetinove vody u nas daji sehnat pro tohle pouziti ..napr pomerancova voda a ruzova voda se da koupit v marks and spencer - v sekci s jidlem, ale nevim, jestli je vhodna na plet vicemene pletova voda je smes alkoholu(treba dobra vodka), eteraku a kvetinove vody..
Odpovědět
Článek se načítá
Zdá se mi, že dýňový olej je zázrak - za poslední týden, co ho používám, se mi pleť ohromně spravila (ale může za to možná i cca 3týdenní užívání chlorelly - nebo ji beru ještě krátce a je na účinky brzo, Josefko?), mám radost! Jen dneska ráno jsem měla obličej nějaký vysušený, musím si asi víc dávat pozor na to, aby byl dostatečně navlhčený.
Odpovědět
jojo, napařuju catf, koupila jsem si šalvěj a vždycky ji zaleju horkou vodou a dám si přes hlavu ručník - dvakrát týdně. Pak si dám tu masku s dýňovým olejem, to mi dělá dobře :-) ale zas nevím, jestli bych mohla častěji... hermi: a ty si olejem mažeš obličej? Nebo ho baštíš i vnitřně?
Odpovědět
Profilova fotka
V časopise Aromaterapie jsem našla leták Zdraví z přírody spol. Dr. Peithner Prag, nabízí homeopatické léky a mj. tzv. Herpotherm na opary http://www.peithner.cz/cz/produkty/78... Neznáte to náhodou některá? Je to docela drahý a nikde jsem nenašla recenzi uživatelů nebo diskusi...
Odpovědět
Kacenko, zatím jen mažu. Začátkem týdne jsem dojedla poslední 3 lžičky pupalky, které mi tu strašily už elšídobu, a nějak zatím nemám na dýňák tu správnou chuť nebo co :-D Ale opravdu zírám, jak se mi pleť hojí, za chvilku to bude Stázčin alabastr :-D
Odpovědět
no tak to je skvělý, hermi!!! že by byl dýňový olej opravdu zázračný?? :-D uvažuju, že ho začnu taky mazat, ten hauschkův olej taky není špatný, ale z tý řady mi asi vyhovuje nejmíň... a pupalka ti pomohla?
Odpovědět
Jé, nové foto :-) Pupalka? Ani Ti nevím. Kdysi jsem brala pupalku v tobolkách od Walmarku a pomohla mi na MS bolesti, pleť i ekzém, ale zdá se mi, že takový úspěch se pak už neopakoval. Navíc když mám jíst olej na lžičce, nejsem schopna být tak důsledná :-D Ale k té konzumaci dýňáku bych se mohla dokopat :-D
Odpovědět
no jo, nechtěla jsem zůstat pozadu :-) já bych se dokopala k čemukoliv, kdyby to pomohlo... no jo, další fáze zkoušní teda bude asi dýňák :-p a chlorella dobrý u tebe?
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, nevim, jestli by cholrella dokazala takhle zazracne zlepsit plet??? Typla bych si, ze ne, ze to bude bud ten dynak a nebo kombinace. Ja jsem objevila super kombinace na hojeni bolaku nebo kdyz se bolak vynici: 10% vit A od Nobilis + kapka tea tree oil a namazat na postizene misto. Hoji se velice rychle. Vecer jsem to jeste umocnila tim Acnedormem kremem, ale rano jsem ho nepouzila.
Odpovědět
Kaci, nevím úplně přesně, jak myslíš svou otázku, ale jo, jsem s chlorellou spokojená, cítím se dobře :-) Josefko, máš pravdu, asi kombinace, ono by zřejmě jedno ani druhé tak pěkně nezabralo :-)
Odpovědět
hermi,ptam se proto,ze jsem chlorellu pouzivala pred dvema lety a vubec mi nepomohla. Ale do dynaku vkladam nadeje... co k tomu jinak pouzivas za pripravky? Jsem zvedava, vid:-)
Odpovědět
Kaci, zatím beru chlorellu celkem krátce, ale je vidět zlepšení pleti, zatím ještě ani neberu plnou dávku (v tuto chvíli jsem na 3x4) a celkově se cítím fajn. Brala jsem ji před rokem, když jsem vysazovala HA, a pleť se mi zhrošila až po vysazení chlorelly. Na pleť jinak používám zelený jíl Nobilis (večer, ale taky ne úplně pokaždé + cca 1x týdně masku), dýňák, růžovou pleťovou vodu Alverde (ráno) a to je vše. Make up použiji tak 1x týdně (Alverde), korektor Lavera dle potřeby.
Odpovědět
Profilova fotka
Kačanka je mi ľúto že sa ti ten olej od Hauschku neosvedčil, resp. málo osvedčil ..Možno je to práve to zhoršenie pleti na začiatku používania Hauschku čo mi spomínala predavačka.......Ja som pri prvom používaní na tom bola podobne, pleť sa mi zhoršila a preto som na Hauschku zanevrela.. ]-( ]-( . Už od viacerých báb /a aj u predajcov/ som ale počula, že túto prechodnú fázu treba vydržať a potom príde zlepšenie a vraj trvalé :-N :-N . Ja sa chystám začať Hauschku používať hneď ako dokončím zbytky chemických prípravkov /vidím to ešte asi tak na 7-10 dní/ a potom som zvedavá...
Odpovědět
Profilova fotka
Holky tak se musim pochlubit, jak se mi povedlo vylecit manzelovi afty za tri dny od objeveni :-) Cucal cucave tabletky probiotickych bakterii(3x denne), 2 x denne si vzal B-komplex a vit C (500mg denni davka) a jeste dostal Vilcacoru na posileni imunity, ta ale urcite nema se zmizenim aftu nic spolecneho - to je spis do budoucna, aby se zase neco neobjevilo. Ladoval se boruvkovym kompotem, kde to jen slo - treba je dostaval do bileho probiotickeho jogurtu, nebo jsem mu s nima uvarila ryzovy nakyp a nebo jsem je vecer primichala do bilkovinneho koktejlu. Dneska uz ho pry nic neboli :-D :-D kacenko, byla jsi nekdy na nejakem hormonalnim vysetreni? Ja si myslim, ze bys mela zkusit najit pricinu, proc to akne mas. Skoda, ze delam tu skolu v Irsku, mame ted "praxi" a chodi k nam obrovolnici a ta nase lektorka jim da zadarmo plnou konzultaci - projde s nima zdravotni historii a snazi se najit pricinu, proc tu danou kondici ma a podle toho pak naordinuje "lecbu" jidlem a prislusnyma doplnkama. Pro tebe by to bylo jak delane. Ono totiz pravdepodobne nebude mit smysl jist vitaminy a pripravky pro plet, kdyz je problem treba v hormonech .... Ja treba mela jasno, ze moje zhorsena plet je zpusobena vysazenim HA a z mereni bazalni teploty jsem zjistila, ze mam hormony rozhazene az hruza (a taky z nepravidelne MS) a tak jsem se zamerila na to a musim rict, ze uz chodim bez make-upu. Ne ze bych mela stazcin alabastr, ale je to o 70% lepsi a lepsi se to mesic od mesice (tuk tuk) ... s ohledem na muj zivotni rytmus - caste cestovani, stresy, malo spanku .... je az s podivem, ze vypadam jak vypadam .... to jen, abys zbytecne nevyhazovala spousty penez za veci, ktere ti nemusi pomoct. Tim nechci rict, ze nema cenu pouzivat prirodni kosmetiku - to muze byt soucast lecby, protoze komerci kosmetika zaplavuje telo toxiny, a jatra nemusi zvladat - to muze byt jeden dovod spatne pleti nebo nektere latky v komercni kosmetice se chovaji podobne jako estrogeny a tak rozhazuji hormonalni rovnovahu v tele atd atd ... takze urcite zustan u prirodni kosmetiky, ale snaz se davat toho na sebe co nejmene a co nejmene skakat z jednoho na druhe.
Odpovědět
Profilova fotka
to byl zase vylev :-D :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, léčitelko, gratuluju k úspěchu u manžela! :-) Můžu se zeptat na bližší informace ohledně toho měření bazální teploty a jak jsi podle toho zjistila ty rozházené hormony, je k tomu nějaký klíč? Děkuju! Dneska mi přišla objednávka z biosféry, pro sestru na doplnění limetkové série (sprchový gel, parfém, tělové máslo) tělové máslo od Farfally, tak potom zprostředkovaně poreferuju, jaké je, také jsem na zkoušku objednala neemovou pastu ayucare a ve výprodeji měli růžovou harmonizující koupel weleda, večer se těším na vanu x-)
Odpovědět
no tak s tim prirovnanim bych si ted dala pozor, na ten muj alabastr se uz ani snad nepamatuju :-D (ostatni bohuzel ano a neprestavaji to neustale komentovat :)) jsem byla na kosmetice a rikam ji, tak uz ta plet vypada lip, nez minule, predtim to byla ale hruza, co? ...chvile mlceni.. a: spis uz jste si na to zvykla, bych rekla :-D :-D a nipala me dal asi pulhodinu :-p (pred tim me nenipala nikdy, nebylo co, krom milii, ty se mi jednou za cas delaly) petuli, jestli myslis ty susenky od zemanovy (uz nevim, kde jsi to psala), tak to je mor :-D :-D muj favorit uz dlouho, bohuzel jsou dost mastny.. josefko, ty jsi sikulka :)) pockej a ted jsi me zmatla, ze kdyz to je teda nerovnovahou HA, ze se ani nemusim snazit jist vsechny ty vitaminy? si asi koupim ten dynovy olej, ja vyzkousim snad vsechno :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Stázi, to mě rozesmálo, zážitek z kosmetiky :-D :-D Doufám, že tě to nestálo sebevědomí ;-) Chodíš pořád na tu hauschku? Už se tam chystám asi dva měsíce, ale pořád se nemůžu dokopat :-| Jasně, od zemanky, psala jsem v druhým tématu. Něco tak dobrýho už jsem dlouho nejedla a moc mi jich už nezbylo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
stazi, tak to me taky rozesmalo .... ale tobe to urcite sebevedomi nesrazilo, stejne si hezka i s par pupinkama a ja mit tvoji plet, tak budu skakat radosti :-) Jinak zalezi, co jis za vitaminy ono je to tak vsechno propojene - spis jsem myslela takove ty multi-pripravky na plet a na vlasy. Ja treba ted momentalne beru hodne veci, ale s hlavnim zamerenim na hormony, ale nektere z tech veci jsou i na plet. Co beru ja: rano tesne pred snidani beru Femigard a B-komplex. Po snidani si dam pupalkovy olej, pred obedem Femigard a vecer Femigard, horcik a zinek. Pred femigardem jsem mela Agnus Castus - az mi dojde Femigard, tak budu zase uzivat ji. Po mesici chci snizit davku Femigardu na rano a vecer. Kdyz si vzpomenu, tak do sebe hodim cecko nebo nejake antioxidanty, to je ale dost nepravidelne. Horcik, becko a zinek beru tak nejak porad, zvlast, kdyz mam stres. Vsechny se stresem hodne nici a jsou strasne dulezite pro energii a vubec radu metabolickych pochodu v tele, tak je bere i manzel nezavisle na pleti. :-) Po pupalce budu uzivat rybi olej :-), mela jsem ted od nej chvili pauzu :-) Do toho zkousim ruzne dalsi veci, ty jsem sem ale nepsala, protoze to ze sebe spis delam pokusneho kralika :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?