Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Petuli, a ty aromakameny, co maji v gw - jestli teda myslis ty, co ja (male "kaminky" ruznych tvaru, s tvarem spiraly, kyticky apod.) - tak jsou pry z palene hliny. Jsou pekne, ale co se tyce "funkcnosti", nevidim rozdil mezi nimi a tim, kdybych kapla eterak na jakoukoliv misticku nebo jinou podlozku - proste samy zadnou funkci nemaji, se mi zda. Mam jeden na zachode a rekla bych, ze eterak z toho kaminku staci tak akorat na provoneni malinke mistnosti, urcite ne normalniho pokoje.
Odpovědět
diky za tipa na tu levanduli...ja vim ze raid ma na ty moly vsechno mozny,ale kdy si prectu slozeni tak se mi to nechce kupovat... S tim medem me prave trapi,ze ma tolik cukru...ale mam ho velmi rada...davam si ho do vseho... Herminko,take jsem kdysi za mladych let zkusila s medem namichat masku...no nekolik dni jsem se lecila s cervenymi fleky po obliceji... Ted to zkousim na moji dermosku s tim nejtmavsim lesnim...pro alergiky...a zadne negativni ucinky nema... Takze si myslite ze ten stary recept pri nachlazeni na caj s citronem a medem nefunguje?Ach jo... ;-( ...to byva ta nejlepsi cast nachlazeni,kdyz mi laska do postele prinese teply cajik s medikem...
Odpovědět
Chloe, teplý čaj ano, ale ne horký ;-) Ninouche, to si myslím taky - že med je jen zdravější sladidlo (v každém případě vhodnější než cukr, notabene rafinovaný), ale není radno to s ním přehánět. Jo, ještě jsem si, když jsem měla virózu, udělala cibulový sirup s medem - cibuli jsem nakrájela nadrobno, smíchala s medem a pak pojídala vzniklou šťávičku. Že by to bylo pochutnání, to ne, ale pomohlo to. Ale ani když jsem nemocná, si med do čaje nedávám, sladké nápoje mi nechutnají, brr :-p
Odpovědět
Profilova fotka
kaculienka, myslim ze pani z G. je zaujata x-) proti Welede, aj catf-e nieco splietala co nebola uplna pravda. Ja mam mastnu plet a mne masti plet jedine, ak si na nu dam makeup alebo puder (zatial nemam bio-donesie Jezisko :-D ) nevidim dovod preco by to mlieko malo premastovat, ono sa hovori, ze to sa ma a to nema, ale podla mna je najlepsia skusenost ;-) lavovka na tvar- ja pouzivam il na umyvanie pleti. Nasypem si do ruky trosku, rozmiesam s vela vodou aby som mala akoby blatovu vodu, umyjem si tvar a ihned oplachnem. Plet sa mi viacej nemasti (myslim, ze catf pisala, ze by sa mala viacej mastit ale na mna to tak neposobi) my si davame do spalne levandulu do misky a krasne a jemne to prevonia
Odpovědět
Profilova fotka
juju, ja mam taky dojem, ze pani z gw je proti welede trosku zaujata ;-) i kdyz jinak je moc mila a poradi. Dnes jsem tam stravila celou vecnost, vyptavala se na kdeco - no, sla jsem si puvodne pro: mandlove mleko weleda, pletovka kosatcova weleda a olej na oblicej nejaky od primavery - tak jsem si to krasne doma vymyslela - a co si myslis? prinesla jsem si vzorecky hauschky :-D Ja teda nevim, cim vic me do hauschky vsude tlaci, tim min se mi do nej chce... mam dojem, ze jsou vsichni smluveni, aby vsem nutili jen h. :-) juju a to jsi byla ty s tema homeopat. kapkama do oci?? muzes mi prosim napsat presneji k nim neco? kde se daji koupit?
Odpovědět
Juju, mně se taky pleť po jílu ani lávovce nemastí víc (spíš tak nějak stejně, možná i míň).
Odpovědět
jeste jsem se chtela zeptat na ciste bio oleje...vim,ze jste to tu zminovaly asi tisickrat...ale abych v tom mela uplne jasno...radsi bych primo nadavkovane...tedy ne na staceni do lahvicek... Ja totiz kupovala oleje od Hauschky...jenze to nejsou ciste oleje,ale s primesi vseho mozneho...prave jsem ve stadiu dopotrebovani...tak si delam seznam co koupit dal... Jaj vcera jsem zjistila,ze Tisserrand je fakt hodne chemicky...vyhazovala jsem stare zasoby a jen tak si procitala slozeni...No Kerastase uz ma tech parabenu min!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
pani z GW ma hauschku rada - ja jsem ji hned nahlasila, ze mi hauschka nevyhovuje a nenutila mi ho :-D
Odpovědět
jo s tim hauschkou v gw mate pravdu, pani tam totiz pred tim pracovala.. taky mi moc nejde do hlavy, proc ho lidem tolik tlaci, kdyz tam maji dalsi produkty.. juju, hermi s tim odmastovanim jilem to bylo ve smyslu, ze cim vic se odmastuje tim vic si pokozka musi vytvaret mazu..mne to pripada logicke..jenze to je vsechno hrozne individualni..mne osobne se libi pristup cistit jemne a nechat kuzi se pokud mozno samu zregenerovat, aby si obnovila sama rovnovahu a chranit ji pres den.. ja porad spis bez kremu akorat na oci si davam balsam tautropfen, pripada mi to tak lepsi, prece jen uz nejsem nejmladsi.. petuli, ja jsem lavovku jeste nezkousela, cekala jsem na avokadovy olej x-) ted ho mam, tak uz si ji v dohlednem dobe uplacam do masky ja se musim pochlubit, ze mam dneska po dlouho dobe moc peknou plet..cistici mleko tautropfen na citlivou plet, rakytnikova emulse tautropfen a na to hauschka makeup a logona kryci tycinka..spala jsem 5 hodin a odpoledne stravila na stavbe..od rana od cca 9 jsem si na oblicej nesahla.. 8-) chloe, ja vim akorat o primavere a taky tautropfenu, ze maji ciste bio ..ostatni vyrobci prirodni kosmetiky maji taky nejaky vyber oleju, ale asi to nebude bio kvalita..
Odpovědět
Profilova fotka
no mne je to luto, ze ta pani robi taku zlu reklamu Welede, ja som Weledacka ale nie preto, ze by som bola nejaka ich dilerka (aj ked by som rada, ale moje CV zalozili do zasuvky), ale preto, ze tie pripravky su niekedy az zazracne, vid Dermalotion. A mrzi ma, ze baby odradza od ich nakupu, lebo by im mohli tie produktu pomoct. Potvrdi to Stazka, Josefko... ;-) Netreba sa nechat oblbnut recami, treba dat radsej na vlastnu, pripadne inu skusenost. x-) ninouche, tie kvapky so si kupovala v lekarni v Belg. Skus poprosit Josefku, mozno ich zozenie v Irsku a prinesie. Martinka mam zle spravy. U nas v obchodiku je Dermalotion vykupeny a na SK odchadzame uz za dva dni, tak neviem, ci ho tam stihnu dodat. :-( isla by som aj inde pozriet, ale som teraz invalid 8-( - skus poprosit tetu nech ti ho posle postou. Inak to detske si nemusis davat na vlhku pokozku, ale ruzove a rakytnikove radsej ano herminka, mne sa to umyvanie ilom velmi paci, hlavne mam super pocit, ze je to cista priroda, cim si cistim tvar x-) a pomaha myslim trosinku proti uhrom
Odpovědět
Profilova fotka
Jestli tam pani pracovala, tak je to jasny, proc ho tak tlaci. Muze mit vetsi vyhody (ten obchod je totiz napul jeji) a taky je s nim pravdepodobne hodne spokojena a tak ho doporucuje. Ja to delam taky :-) ... kdyz prijde nekdo, kdo se jeste moc nevyzna, tak ho do toho natlaci, me treba vazne nepresvedovala.... vlastne jenom do make-upu, rikala, ze je lepsi nez vsechny ostatni, co jsou na trhu. jak pise juju, kady si musi najit sam, me byla weleda zezacatku nesympaticka, ale vyzkousela jsem par veci a jsem z ni nadsena a urcite dalsi sampon a krem na oblicej a ruce bude od ni :-)
Odpovědět
Profilova fotka
no mne treba moc nevyhovuje to, ze hauschka pry nema klasickou plet. vodu na docisteni pleti - ja to mam rada, utrit si po odliceni a umyti oblicej jeste tamponem s plet. vodou. A prave weledu kosatcovou celkem pomluvila, ze obsahuje pry moc alkoholu. ja jsem ted dostala vzorecky makeupu od logony (ve viva natura), ale musela jsem si je skoro vybojovat, protoze taky mi porad doporucovali makeup od hauschky :-) Ale ja uz jsem jeho vzorecek mela a fakt mi nesedel. od hauschky jsem si koupila vzorecek pletoveho cisticiho kremu a plet. oleje. Jsem trosku zklamana, ze se mi nepovedlo prosadit si olej primavera :-D Mela jsem zalusk na hroznovy, mandlovy nebo jojobovy ci taky z merunk. jader - uplne jsem se tesila, jak budu experimentovat. No a ted mam jeden jediny olej hausch. :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
juju a prosim, jsou to jedine homeop. kapky, kt. weleda ma? nebo se nejak konkretne jmenuji? dekuju. holky, kdo pouzivate mooncup - mam dotaz - je tam napsane, ze se nesmi nikdy cistit esencialnimi oleji, napr. tea tree a "kyselymi cisticimi prostredky". Nejsem si jista, co se tim mysli, nevite? a vadila by teda ta intimni emulze od cannadermu, kdyz obsahuje konopny olej??
Odpovědět
Profilova fotka
ninouche ale pletova voda od Weledy co ja viem, je koncentrovana, preto sa ma nanasat na vlhky tampon. Mne osobne ten alkohol tam neprekazal - nevysusoval mi plet. Nabuduce pani priamo povedz, ze chces nieco ine vyskusat nez Hausku a tvrdo bojuj :-D alebo chod do ineho obchodiku, ved v Prahe ich musi byt spusta
Odpovědět
Ninouche, konopný olej je olej, ne éterák, takže v něm bych problém neviděla. Spíš možná v tom pH, když píšeš, že se nemá čistit kyselými prostředky (na druhou stranu se ten Cannaderm rozředí vodou a tím se vzýší jeho pH), návod jsem četla kdysi dávno, babo raď :-D Já na kalich používám zbytek komerčního gelu (pH na něm uvedeno není) a vypadá spokojený (emulzi Cannaderm mám taky, ale na kalich je mi jí poněkud líto :-D).
Odpovědět
Profilova fotka
a tie kvapky, Weleda ich mam len na oci nejakych 8 druhov. Moje su konkretne na suche oci a volaju sa Eupharasia planta tota D3. Maju ale aj klasicke ocne kvapky. Myslim, ze na www.weleda.nl su ich lieciva, ale nie homeopatika (ale asi holandstine nebuds rozumiet) a na britskej stranke maju aj plno homeopatik, ale nie su velmi s popisom. :-S
Odpovědět
Profilova fotka
diky juju, ja se nejdriv podivam na ty stranky a pak bych kdyztak poprosila josefku :-N teda ze si z ni ale delam poradce a ted jeste donaskovou sluzbu?! :-) koupila jsem si tu knizku "Prehledny pruvodce homeopatii" od Wiesenauera, vypada prehledne, ale zrovna treba kapky do oci jsem tam zadne nenasla. No ono tam asi nemuze byt vsechno... mas pravdu, budu se muset trochu bit za sva prava na jine znacky :-D Netvrdim, ze hauschka neni dobry, ale nemusi vyhovovat vsem... Ja zatim nevim, ozkousim vzorecky a uvidim:-)
Odpovědět
Vidis, Manuka med, ja ho tady kupuju a ani nevim co pro svoje zdravi delam :) Tady ho cpou i do te Aloe, videla jsem jeden dzus s timto medem... No koupila jsem jenom tu aloi samotnou a vypada to ze to priteli na to traveni trochu zabralo, uvidime jak to bude pokracovat Presne, pri nachlazeni nejenom teply cajik s medem, ale i se slivovici :)))
Odpovědět
Nojo, vidíš to, u nás se při nachlazení doporučuje citron, med a slivovice v poměru 1:1:1. Ten Manuka med jsem u nás snad ani neviděla =-)
Odpovědět
Hermi to taky nezni jako spatna varianta... to vyzkousim priste :)
Odpovědět
josefko, drugs imun pouzivame tak jednou za rok cele baleni, nekdy dvakrat..proste kdyz clovek citi, ze to neni ono..po trech tydnech se ma na jeden tyden pak udelat pauza a muzes to brat znovu..baleni stoji pres 500kc ad nori rasy ty se u nas neohrejou polovice je ji ke vsemu (treba chleba s necim plus prikusuje rasu, ryze a natrha si tam rasu atd.), ja ji jim taky hodne, ale takhle jako on ne :)) vlocky jsou pro nas kontraproduktivni :-D catf, ano sante krystal mi funguje porad, kupodivu x-) nejsem citit, ani kdyz se hodne zapotim, coz je skoro porad (moje termoregulace neni nejlepsi :)) a s alvou jsem rada, ze m vyhovuje a uz nevim na co jsem chtela reagovat :) mozna ty lampy a zvlhceni vzduchu mi pripomnely, ze jsme spokojeni s cistickou vzduchu, mam pocit, jak nam tady ten vzduch moc necirkuluje, ze to pomaha a taky je porad zanesena, coz me desi (ale jsme u silnice a provoz je tu vetsi, tak se nemame co divit..) ad mikrovlnka, pouzivame ji skoro porad, ale rada bych se ji v novem byte zbavila, nestehovala ji vubec a nahradila ji parni troubou nebo konvektomatem jo uz vim, ad kalich (mam mooncup), tak ja ho necistim jako zadnym udelatkem navic, to je jako potreba? asi uplne zbytecny, ne? staci, kdyz se vyvari, ne?
Odpovědět
kalich taky jenom vyvaruju..
Odpovědět
tak jste mi daly podnet na novou otazku :-D ...co slivovice?myslite ze je ok si kazde rano dat frtana? x-) ...Vsak se o ni rika,ze vyleci veskere neduhy :-D
Odpovědět
ja myslim, ze je ok si dat sklenku(y) vina :-D ale tedy odpo az vecer :-D dopoledne se snazim jist jen ovoce :))
Odpovědět
Chloe, lepší než slivovice bude asi to víno, jak píše Stázi, tvrdé není považováno za nejzdravější, pokud vím (spíš tak jednou za čas), ale vlastně ani nevím důvod - velká "šupa" pro játra (zatímco stejné množství alkoholu ve víně člověk přece jen pije delší dobu)? Jsem z kraje slivovice (aspoň se to říká - i když na Slovácku ji mají lepší), ale moc mi neříká - max. když odněkud přijde hodně prochladlá do chladného domu, nebo mi malinko pomůže při MS bolestech. Ale že bych si dala jen tak na chuť nebo s návštěvou, to ne. Teď ale dělám likér z černých jeřabin - taky spíš pro návštěvy.
Odpovědět
vis jak vsechny ty 90ti lete babky tvrdi ze recept na dlouhy vek a zdravi je panak slivovice denne 8-) ...Tak si rikam jestli na tom neco je... :-D .Ja na vino,alkohol moc nejsem...ale co by jeden pro zdravi neudelal :-D Jaj anastazie jsem si vzpomnela,jsi pred par stranama psala,ze od te logony pouzivas barvu v tube?Kremovou?Je rozdil mezi tou v tube a tou praskovou?
Odpovědět
Holky, jako že kalich jen vyvařujete a v průběhu myjete jen čistou vodou, žádná mýdla atd., jo? Já většinou použiju 1x denně intimní mýdlo, tak nějak pro svůj lepší pocit.
Odpovědět
herminka uz jsi skoukla to slozeni alverde kondicioneru?nasla jsi tam neco proc by nemel mit certifikat?
Odpovědět
90ti lete babky totiz poradne pracovaly a nepreziraly se (tak jako moje prababi), narozdil od nasi generace, takze si svoji racionalizaci slivovice mohly dovolit :-D :-D chloe, ja praskovou nezkousela nikdy, rovnou jsem si koupila jako novinku tu v tube (predtim jsem pouzivala henu :) hermi, zbytecne to komplikujes :-D to jak s tema prostredkama na podlahy, kachle atd..minimalismus! :-D
Odpovědět
stazi, se vsadim, ze ty mas na vyvarovani kalichu urcite nejaky extra specialni jednoduchy recept :-D :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?