Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem manzelovi koupila cucava probiotika, echinaceovy caj, prirodni ustni vodu s Aloe a tea tree oilem (tu od Weledy nemeli, museli by ji objednat a trvalo by to do uterka :-() a zubni pastu s Aloe, bude zobat B-komplex a Cecko (ptala jsem se na vice mistech, vsude ho doporucili) a jeste mu budu davat Vilcacoru na posileni imunity (kdyz nemam ty draci kapky) .... jdu mu uvarit ryzovy nakyp s boruvkama a to by bylo, aby to nevylecil. Trezalkova tinktura se v Irsku neda sehnat :-( catf - aft je spis bakterialni infekce - dostanes ho bud po nejakem traumatu - ze se kousnes a ono se to zaniti nebo pri stresu a poklesu imunity - manzel ma silene stresy a asi jeste k tomu pouzival spatny kartacek, takze pocitam se to secetlo :-( K tomu hliniku - v klasickych deodorantech/perspirantech je aluminium chlorhydrat a ten ma malickou molekulu, takze penetruje do kuze a do krve a lymfy - tohle vstrebavani je jeste umocneno nekterymi latkami, ktere jsou obsazene v komercnich kosmetickych vyrobcich. Rika se, ze ma schopnost vyvolat rakovinu prsu- ze se v nekterych nadorech tahle latka nasla. V pevnych krystalech je take verze hliniku - aluminium sulfat a jeho molekula je velka, takze by se teoreticky nemel vstrebavat. Ovsem zadrhel je tady taky a to, ze je velice dobre rozpustny ve vode (takze i v potu) a je zde nebezpeci, ze do kuze pronikne. Mensi nebezpeci je u pevnych krystalu, protoze tam neni nic, co by "oteviralo" pory a zdrava kuze by mela teoreticky zabranit vstrebani teto slouceniny. Tohle je ale teorie, zadne studie nebyly delane. Udajne existuji krystaly na bazi horciku (magnesium), ale ja jeste zadny nenasla.
Odpovědět
Profilova fotka
a neskusali ste to potenie riesit aj vnutorne? Salvia je vyborna proti poteniu, skuste mozno pomoct telu aj pitim salvioveho caju =-) inak moj manzel sa dost poti, ale jemu deocrystal perfektne funguje x-)
Odpovědět
krystal se mi zdá ale strašně nepraktický, musí se nejdřív namočit a pak až nanést...nešel by třeba nějak rozpustit ve vodě a dát do rozprašovače? vy mě úplně děsíte =-) moc mě těší, že tahle diskuze je fakt na úrovni, holky vy jste úplné odbornice a ještě k tomu zkušební králící :-D
Odpovědět
říká se pokusní, že? ;-)
Odpovědět
misk, mne sante krystal funguje OPRAVDU za vsech okolnosti..nejdriv jsem mela strach, ze kdyz nevoni, tak proste nemuze fungovat :-N ale ta sul, co v tom je, neutralizuje..nici ty bakterie, co zpusobujou pachy :-N, dokonce se muze pouzivat i na nohy proti plisnim treba v lete takze clovek citi celej den jenom umytou kuzi..ted jsem si cuchla a nic :-D ..po celym dni ..a to jsem byla i ve meste a bezela na schuzku, co jsem nestihala, a jela v zapareny tramvaji, kde mi bylo ve svetru vedro 8-) byla jsem prekvapena, ze funguje lip nez chemie, to jsem uz po svych bio zkusenostech s alverde a sante mild wave ani necekala :-) takze pro me je tenhle krystal ideal..mam jeste laveru kulicku kokos vanilka, ta je fajn, ale krystal je lepsi, takze uz u nej zustanu...taky si ho poridila stazi, tak treba da vedet, jestli je furt spokojena.. mandarinka je jednim z nejbezpecnejsich eteraku(takze i pro deti), je vhodna pro vsechny travici problemy a k navozeni nalady..je uklidnujici, jemna a osvezujici.... ja mam mandarinkovou toaletku s ruzovym drevem a citrusy od florame a je moc prijemna vune..strikam si ji na sebe furt..do vlasu, na obleceni..kam to jen jde :-)
Odpovědět
Profilova fotka
pokusni :-D - to vis, nejlepe se radi to, co si na sobe sama vyzkousis. Existuji tekute krystaly - me tedy uz nejsou tak sympaticke, protoze je tam vice ingredienci, ale porad lepsi nez chemicka komercka :-) Jak rikame komercni kosmetice "chemicka", tak uz to rikam normalne a vsichni, komu to reknu si klepou na celo :-)
Odpovědět
Juju, šalvějový čaj jsem pila v létě a myslím, že jsem se potila míň (nebo srovnatelně s tím, jako když jsem dřív používala antiperspiranty) a při použití spreje kokos vanilka od Lavery jsem voněla až do večera. Hliník bych nedémonizovala, ale snažím se mu vyhnout, moje babička zemřela na rakovinu prsu (tady určitě antiperspiranty vliv neměly, nežije už 50 let), a tak jsem přípravky s hliníkem dřív používala jen ve vedrech.
Odpovědět
Misk, přesně, jak píše Josefka, krystal jako sprej či kulička existuje, ale byl tu postřeh, že kulička zasychá déle než tuhý krystal. Myslím si, že pokud si sama rozpustíš krystal v převařené či destilované vodě, snad by se to kazit nemělo. Nebo mi napadá, postříkat si podpaždí vodou z nějakého rozprašovače a pak potřít tuhým krystalem, to je malinko praktičtější, co říkáš?
Odpovědět
Profilova fotka
souhlasim s herminkou, co se tyce toho hliniku - to, ze vyvolava rakovinu prsu se ukazalo na par studiich a je to jedna mozna pricina z mnoha ....
Odpovědět
misk, az to treba vyzkousis, tak uvidis, ze se to jenom neprakticke zda..proste vezmes krystal, strcis ho pod tekouci vodu a aplikujes..ono to ma vespod takovy sberac vody, ktera se na tom uchyti, ze ktereho se to potom odpari..taky jsem mela z tohohle obavy, ale nakonec je to v podstate uplne prakticky :-) mne vyhovuje, ze se u toho zadna vune nemisi s vuni potu a clovek nema v podpazdi lepkavy pocit..proste zadna vune neni..dokonce i kdyz citim vylozene curky potu pri nejaky zatezi, je proste bez pachu a to uz je co rict eterak salvej si muzete treba nakapat do koupele a taky zmirnuje poceni :-) nebo do samponu a tim se reguluje masteni vlasu..
Odpovědět
ale pořád méně praktické než sprej z drogerky, hlavně, když člověk není doma. až mi bude ten chemický docházet, napíšu sem složení, ale dřív ne, vy mi ho pomluvíte a já ho budu muset vyhodit hned ;-) :-D balea krystal mi taky funguje celkem spolehlivě, ale pořád mám jakési předsudky :-N mandarinkový eo miluju, právě ho mám v aromalampičce :-) má nějaký specifický vliv na pleť? nebo mi tu olejovoou směs jen ovoní?
Odpovědět
misk, mandarinka je dobra na strije v tehotenstvi, kdyz se maze na bricho ve smesi s levanduli, neroli a merunkovym olejem, ale tos asi nemela na mysli, co? :-D jinak s tou chemii mas pravdu, ja pocitala, ze dodelam svoje chemicky kremy a jak jsem do tyhle diskuze zabredla vic a vic, uz jsem si to proste na sebe namazat nemohla :-D kdyz napises, co konkretne bys na plet od eteraku ocekavala, tak se podivam, co by bylo vhodny
Odpovědět
Článek se načítá
catf, ten osvezovac vzduchu jsem tu psala ja na str 98, tady je znova. Jeste jsem ho nezkousela protoze porad nemuzu sehnat neochucenou zelatinu... Da se varit pul hrnku vody, to toho se rozmicha zelatina (balicek). Prida se dalsi pul hrnek studene vody a rozmicha se to. Prida se 1/8 lzicky :) alkoholu (treba vodky) a pul lzicky eteraku a vsechno se te prelije do nejake sklenicky. A nema se to pokladat na moc teple misto jako treba TV (pokud ty to povolilo, strcit do lednice, logicky). Taky jsem zkousela znovu prat s tim octem a eterakem a ekopraskem a jsem z toho takova rozpacita. Zaprve se mi ten prasek nejak nevymachal a klepala jsem ho z obleceni a za druhe to nijak extra nevoni. Mekke to docela je, dala jsem tam ty tri lzice octa... Mozna to bude nekvalitnim eterakem, ani nevim kde uz jsem tu levanduli tehdy vzala... Herminko, olej na zuby pouzivam, ale nejakej namichanej z bylinkama od Hadka. Vim ze nema certifikat a ma obcas divne reci, ale me jeho produkty celkem vyhovuji... Ten olej je o zvyk, cistim si tim zuby vecer a uz nevyplachuji, necham pusobit na dasne pres noc... Delam to asi dva mesice
Odpovědět
kaculienko diky, ja si ho prave chci vyrobit z nejakeho fajnoveho eteraku x-) do toho prani to fakt chce alespon 4-5 kapek eteraku, jak i zminovala petuli..ja davam 3lzice octa na obleceni a 4 na rucniky..mam levanduli od gresika, takze za cca 50kc, ale je opravdu intenzivni..asi je potreba, aby byla nova a nevycuchla.. ..taky jsem se docetla, ze eteraky jsou rozpustne jenom v oleji, takze si pristi sliz udelam ze olivoveho mydla, ve kterem je nejakych 76% oleje a uvidim, jestli bude vune jeste intenzivnejsi.. s ekopraskem nemam zkusenosti..ja neperu v prasku uz deset let prave proto, ze i ty chemicke na obleceni ulpivaly
Odpovědět
Profilova fotka
juju, chtela bych se zeptat na weledu :-) mam na odliceni (makeupu a oci) mandlove plet. mleko, je mi hrozne prijemne, ale ted me trochu zviklala pani v greenwave, ze tohle se ji na mastnou (potazmo smisenou) plet nezda idealni. Nevim, jestli mi to vsugerovala, ale mam ted opravdu casteji pocit mastneho cela ]-( Ma prosim weleda neco podobneho na odliceni i pro mastnejsi plet? Jinak zas to hodlam zkombinovat s kosatcovou pletovkou, ta nakonec byla fajn - ted mam jeste zbytek chemicke. Hermi, na ty homeopat. knihy jsem se ptala ja - dekuju, tak zrovna tu, co doporucujes, jsem onehda mela v ruce a zdala se mi docela dobra, tak se pro ni nakonec opravdu asi rozhodnu.
Odpovědět
Profilova fotka
jeste se chci zeptat na eteraky - mam ted od primavery sibirskou jedli, ale vzhl. k tomu, ze tuhle vuni chci na zachod (kde se krasne doplnuje s ecoverem borovicovym na wc), tak mi prijde precejen trosku draha :-N Jake levnejsi eteraky pro takove "podradnejsi" pouziti byste mi doporucily? saloos??
Odpovědět
catf - nemám nějaké výrazné problémy s pletí, právě proto přemýšlím o eo, který mi příjemně voní.. ale kdybys věděla o něčem lepším.... ;-) tváře mám v pořádky, na nose by to chtělo nějaký čistící účinek (dělají se mi takové černé tečky) a na bradě a na čele mám sem tam krupičku a sem tam pupínek....takže jaký éteráček mi doporučuješ ke koupi? ;-) už mám taky jakýsi blok ohledně vypotřebovávání tělových krémů ;-) ale přece to nevyhodím :-| po nějaké době jsem si zkusila koupit chemický šampon elseve (ještě před půl rokem můj nejoblíbenější), abych to proste porovnala a vlasy už se mi nezdály, tak šampon putoval k m. ten se mým přírodním snahám posmívá, tak ať si ho užije ]-( Holky, co říkáte na oční stíny alverde? číhám na ně, až je budou mít zase v dm, ale trochu se bojím, aby neopadávaly, nosím čočky...
Odpovědět
Profilova fotka
jee a jeste jeden samomluvny prispevek =-) nemate napad, jak se da zvlhcit vzduch v mistnosti (v loznici), kdyz tam netopime? tudiz odparovace na topeni moc nepomahaji... nebo snad ze by pomohl, kdyby mel velkou plochu vodni hladiny?? uz jsem z toho zoufala, mistnost je to mala panelakova, takze kdybysme zatopili, upecem se, ale ten suchy vzduch mi vazne nedela dobre... jo a dobrou smrst se zamenou fotek jste tu provedly, to se budu muset pridat, abych tu tak necnela v tom bilem :-D
Odpovědět
ninouche, a elektricke zvlhcovace nechcete? a nebo co treba si nadelit k vanocum aromafontanu ;-) http://www.greenwave.cz/kategorie/aro... misk, takze moje volba je muskat ;-) .. pomaha regulovat tvoru kozniho mazu a vuni pripomina ruzi, takze je to idealni nahrada za drahou ruzi damasskou(ktera se povazuje za nejcennejsi a nejlepsi eterak na plet vubec) ..dal pomaha pomaha nastolit psychickou rovnovahu, pouziva se pri lymfatickych masazich a je dobry na celulitidu, reguluje hormony, pomaha pri ms potizich..tohle se mi zda jako idealni volba pro zeny ;-) na cisteni pleti(ty cerne tecky) psala petuli, ze ji vyhovuje lavovka na masku..ale dobry smichat s olejem, jinak moc vysusuje...ja ji taky mam furt v pytliku a ted si ji chystam smichat s avokadovym olejem a pujdu si do gw pro ten muskat :-)
Odpovědět
Kaculienko, to je zvláštní, ocet by právě měl vymáchání prášku podpořit - nemáte spíš skřípnutý přívod vody k pračce nebo něco podobného? Ninouche, to, že jsem tu psala o té homeopatické knize, neber jako nějaké velké doporučení, já homeopatii moc nerozumím, tak to byl spíš tip k zamyšlení a prohlédnutí než k nákupu ;-) Na WC bych dala étrák Salus bez zaváhání ;-) Misk, nepřipadá mi, že by stíny Alverde opadávaly. Jen se po celém dni usadí ve vrásce, ale to snad dělají každé stíny (nikdy jsem neměla žádné drahé). Catf, Ty jsi pokušitelka s těmi věcmi od Primavery :-D
Odpovědět
Profilova fotka
TO: Misk , ja nosím šošovky a tiene od Alverde mám 3 ks a sú úplne v pohode.... Inak nákup weledy sa včera osvedčil. Krém na ruky rakytník je úplne super x-) x-) x-) , krásne vobia a páči sa aj manželíkovi. Pleťové mliečko Iris som použila na odlíčenie a vonie naozaj krásne. dala som ho na vatový tampón a zotrela.. Dúfam že postup som mala správny. Ak nie prosím vyveďte ma z omylu /Hlavne JUJU Weleďáčka/. Telové mliečko nechtíkové je tiež super, uvidím ako to bude pri dlhodobom používanale zatiaľ mi vyhovuje na 100pro. Pekne sa vsiakne a nesuší. Dala som si ho nie na mokrú ale na vlahkú pokožku po sprške.Už sa teším keď budeme mať bábo a budem mu môcť "kradnúť" všetky tieto detské vecičky... Baby ja mám pocit že sa mi tie chemické kozmetické zbytky asi nikdy nepomíňajú. ešte mám mydlo Clinique /tuhé/ a pleťovú vodu.../bolo to balenie 400ml/. Rovnako som na tom aj so saponátom na riad.. Už sa neviem dočkať. TO:Catf: MOhla by som na mastnejšiu pleť použiť do lávovky na umývanie pár kvapiek eteráku levandula /od nobilisu????/ neveim aké sú presne tie účinky eter. olejov a nechcem niečo pokaziť. Všetkým pekný dník...
Odpovědět
Ještě mě napadla mlhová lampa. Viděla jsem ji u známých a moc si ji chválili, že dobře zvlhčuje. Vypadá to i efektně a dá se do ní dávat i eterák. Tak mě napadlo, že bych si ji mohla pořídit na Vánoce.
Odpovědět
Vase starosti bych ted chtela mit :) My tu mame vecne zamlzena okna, zrovna jsme vypnuli vec co odsava vlhkost...
Odpovědět
to jsem se taky chtela zeptat,catf. Jaky éterak bych si mela pridat do masky lavovky, mam tu plet mastnejsi a s akné.. jinak pomeranc mel vcera uspech:-D
Odpovědět
Profilova fotka
my jsme na tom kaculienko stejne 8-(
Odpovědět
misk: mně se taky m. směje - když jsme kupovali náplně do tiskárny, tak prej jestli je radši nekoupíme bio :-D co mu na to máš říct? :-p takže zatím nepadá v ůvahu, že i on by používal přírodní kosmetiku, holt na něj musím postupně... 8-)
Odpovědět
Kacenko, holky ti asi poradí lépe, ale myslím, že samotný eterák bys do lávovky přidávat neměla. Spíš ve směsi s nějakým neutrálním olejem. Obecně by samotné eteráky neměly přijít na kůži, výjimkou je pouze levandule a ani tu bych si na pleť plošně nedávala, jenom lokálně, např. na akné, poranění atd.
Odpovědět
já mám právě do lávovky koupený dýňový olej, ale myslela jsem, aby to trošku vonělo :-) když už to má takovou krásnou barvu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Kacenko, lávovku smíchej s troškou vody a základního oleje, jak píše hana. Já používám nejčastěji mandlový, ale může být i lehčí meruňkový, v zimě třeba s karité, anebo jojobový olej, ten je ideální na mírnění produkce mazu pro pleť se sklony k maštění. A z éteráků bych zkusila kapku citronového (ten je antiseptický a omlazující), geránium (také antiseptický, navíc antidepresivní, povzbuzující a hodí se na všechny typy pleti), nebo jalovec (pomáhá pokožce zbavit se toxinů, takže zároveň se hodí i do směsi s šípkovým olejem na celulitidu, uvolňuje póry a čistí pleť). Marti, taky do lávovky nepřidávej jen éterický olej, ale jen jeho kapku spolu se základním olejem... Ad praní: to se mi stávalo s chemickým práškem, že se nevymáchal a mě to, jak jinak, rozčilovalo. Se slizem to odpadlo a i pere lépe 8-) Hani, mlhová lampa? Vůbec neznám, musím se podívat...
Odpovědět
Profilova fotka
No stým vlhkom sa pridávam ráno, keď sa zobudíme máme okná úplne zahmlené. Kúpila som na to ceresit ale neviem či účinkuje až tak dobre ako v reklame, zatiaľ ma nepresvedčil. Baby mám takú otázku, nveim či sa to tu už preberalo.... Čo hovoríte na zmatňujúce papieriky na tvár??? Sú OK -al. fuj. Ja ich občas používam, mala som papieriky seisedo, clinique a teraz mám Mary Kay. V zložení je napísaný 100% ľan. Nemáte nejaké vedomosti, že by sa tam pridávali nejaké fuj fuj látky??? Kacenka nič si s tými bio problémami s manželom nerob. Ja som na tom úplne rovnako. Môj manžel sa úplne zhrozil z môjho včerajšieho nákupu. Obmäkčil ho ;-) len krém na ruky weleda. Inak staršne nadáva na šampón od alverde s olivami a hennou - začali sa mu od neho robiť lupiny.. No naozaj.. takže moju "bio prevýchovu" to trošku zabrzdilo. Nemáte nejaký dobrý tip proti lupinám???? Funguje voda s rozmarínom od weledy??? Ja som mala s tou lávovkou rovnaký plán, trošku dyňového oleja a pár kvapiek niečoho voňavého. teraz sa s lávovkou umývam každý druhý deň a som spokojná. Pleť je jemnejšia a hladšia...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?