Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
petuli, dobra fotka :-D na mastne vlasy a upravu kozniho mazu vlasove pokozky je dobry eterak ze salveje..to jsem se dneska docetla v me chytre knize :-)..ja ted pouzivam ten alverde salvej briza..koukala jsem, ze urtekram ma primo salvejovy sampon..tak to vidim, ze budu stridat rozmarynovou weledu a ten urtekram pak na odrosty..
Odpovědět
holky mam dotaz:-) chtela jsem dneska Jaru překvapit masazi, nejakym mnou vyrobeným olejem. Mam jako základ dyni a mandli, jaky éterak by šel použít? Co treba pomeranc?
Odpovědět
kacenko, a ceho bys chtela tim eterakem dosahnout? pomerancu je nekolik...nejlepsi je asi neroli..z rady kvetin - pomerancovnik horky(citrus biardia, citrus aurantium)..je dobry pro uvolneni a na nespavost a taky je jemne afrodiziakalni(tak pozor :-D ) pak z rady citrusu pomerancovnik sladky(citrus sinensis nebo auraninum)..jemnejsi nez neroli a nebo mandarinka..ta je vylozene po narocnem dni na vypnuti mysli a navozeni spanku a z rady drevin pomerancovnik horky(citrus aurantinum)..olej se nazyva petitgrain..podobny neroli ale jemnejsi, meditacni olej..zbavuje starosti a pomaha spojit se s racionalni mysli
Odpovědět
no mame dneska 100 dni manzelstvi, tak mozna to afrodisiakum:-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak moje draha polovice ma asi 20 aftu v puse :-( - nemluvi, neji, nepije a knuci .... jezis, mam ja to zapotrebi 8-(. co ze jste to rikaly - draci kapky (ty ted nebudou), tinktura z trezalky a cannaderm (tady nesezenu :-( ), jeste jsem se docetla vit C, vit B a echinacea .... napada vas jeste neco?
Odpovědět
josefko - já jsem zase slyšela že vit. C se namá v období aftů vůbec užívat, ani ovoce by se jíst nemělo, vitamín C je totiž potrava pro ty bakterie (či co), které afty způsobují a zhoršují :-|
Odpovědět
Profilova fotka
o tom ovoci jsem to taky slysela, hlavne citrusy pry drazdi, ale tablety vit C by nemely drazdit - pry jsou pro posileni imunity a pro hojeni dasni - logiku to dava, tak nevim.
Odpovědět
No nevim no, říkala mi to jedna paní v obchůdku se zdravou výživou, že to, že lidi berou na tento problém céčko, je jen pověra, ve skutečnosti to škodí. Nevím, nemám to vědecky podložený, ale je pravda, že m. moc rád ovoce nemá a z toho jsem usoudila, že tělo si samo říká, co mu vlastně prospívá a co škodí.
Odpovědět
Profilova fotka
to josefka: ja som dnes pozerala prirodnu kozmetiku v DMke, a viem ze som tam videla presne nieco na afty. tak sa to aj volalo, krem alebo gel na afty. asi to bolo od weledy asi htje to ono: tp://www.bio-market.sk/starostlivost-o-zuby/ustna-voda-weleda/
Odpovědět
josefko, co to je vlastne aft..to je viroveho puvodu?
Odpovědět
koukala jsem na tu weledu od hely, byla jsem zvedava na slozeni a opravdu je tam myrha, ktera je v aromaterapii uvedena presne na tyhle problemy, takze to je asi nejlepsi volba..nebo by se eterak musel smichat s alkoholem nebo s vodou a nanest, ale na to nemam nikde recept..v kazdem pripade se eteraky nesmi polykat(jenom odbornik je muze predepsat)
Odpovědět
Profilova fotka
koho to tu nevidim, ahoj Heli, ako na SK? si ma tu nechala samu... 8-( vcera bol v BXL cs.koncert, bol tam P.Nagy, bolo to super :-D josefko, dulovy odvar by mal pomoct proti infekcii, co afty istym sposobom su a davaj manzelovi aj echinaceu na imunitu a ta ustna voda by mohla pomoct tiez ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
jo, malem bych zapomnela...m mi privez z vom fass avokadovy olej..skvele chutna, proste je to avokado ve sklenicce, ma bezvadnou zelenou barvu..dneska s nim udelam salat a budu si ho davat rano pul na pul s pupalkou a uz jsem ho taky soupla do lahvicky, co mam na telo..takze mam smes psenicny klicek, pupalka a avokado s eterakem ruzove drevo..jestli po tomhle neomladnu, tak uz po nicem :-) herminko, jsem chtela taky napsat, ze jestli jsi ustala pupalku, tak uz ustojis cokoli;-) :-D
Odpovědět
josefka:teatree oil a jooood!
Odpovědět
chudák manžel, soucítím s ním, já mám jednu aftu na boku jazyka a značně to omezilo mé komunikační dovednosti.
Odpovědět
Tak se prohlídla eteráky od saloosu co mám doma, dřív jsem si ani nevšimla, že to logo je jiný. Ty, co ho mají zelený, mají napsáno 100% přírodní, u těch s hnědým logem je napsáno, že jsou určeny jen do aromalamp a poutpurri.
Odpovědět
a co ty éterický oleje obsahují, že se nesmí používat do kosmetiky?? na tom jednom, co jsem koupilla, nepíšou vůbec nic =-)
Odpovědět
Josefko, je mi líto manžela :-( Možná i nějaká probiotika by se hodila, co myslíš? Catf, no, já jsem tu pupalku moc "neposlouchala" a okamžitě jsem ji hojně zapila čajem :-D
Odpovědět
Ja som pre tentokrát prírodné deo vzdala... takže aspoň pre pracovné dni sa na čas vraciam k chémii, vybrala som si deo s čo najmenej chemikáliami :-|
Odpovědět
lentilka - a co to je? jak poznám, v kterých deo a antiperspirantech je méně chemikálií, které jsou lepší? já prostě miluju vůni určitého výrobku, takže bych ráda věděla, jak moc je to s ním hrozné :-| :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Kacenka: děkuji ;-)
Odpovědět
misk - asi aby tam bolo čo najmenej zložiek čo najmenej hrozivých názvov ;-) a určite by tam podľa mojich kritérii nemal byť hliník... nejaké aluminum ... tj lepšie sú deo ako antiperspiranty, ktoré ten hliník obsahujú...
Odpovědět
lenti - :-| hm tak ten můj oblíbený je asi naprosto hroznej :-o ale zase účinnej a voňavej, ach jo =-)
Odpovědět
Sestře kdysi v lékárně doporučili deodorant Herbina (byla těhotná a chtěla něco šetrného).
Odpovědět
okrem toho, že hliník je "fuj", tak som naň aj alergická... takže telo si niekedy, čo mu robí zle ;-) trošku som sklamaná, že sa musím vrátiť k chémii... ale aspoň na čas musím... lebo vyhadzovať veľa peňazí na drahé prírodné deo, ktoré mne buď nefunujú, alebo fungujú veľmi krátko... skrátka nie sú pre mňa spoľahlivé... sa mi veľmi nechce
Odpovědět
hermi... možno to boli kedysi deodoranty... ale dnes som mala niekoľko tých guličiek v ruke - a všetko boli antiperspiranty :-(
Odpovědět
Aha :-(
Odpovědět
lentilko a zkouselas krystal od sante? ja s nim mam jen ty nejlepsi zkusenosti, funguje na 100%.. od stazi jsem dostala deo pansky od alvy a m je spokojen..diky stazi ;-) nejlepsi bude,kdyz sem napisete slozeni vaseho chem. deodorantu, at to muzem rozebrat..co se tyce toho hliniku, tak existujou urcity slouceniny(to je info od herminky), jejich molekuly jsou velky, ze je kuze neabsorbuje..takze neni hlinik jako hlinik.. kacenko, co se tyce tech eteraku tak je podle me rozdil v tom, jakym zpusobem je z tech rostlin extrahuji..nejsetrnejsi proces je parni destilace, ale taky se to muze delat pomoci rozpoustedel apod.
Odpovědět
catf - jak se tak divam na slozeni meho deo a antiperspirantu, tak to sem snad ani nemuzu napsat :-N ve dnech kdy nemam moc velkou zatez pouzivam balea deo, to je pry nějak šetrnější? skládá se to snad jen z jedné látky. Ale když mám jít na celý den ven, sáhnu raději po tom chemickém. Ten sante funguje OPRAVDU v každé situaci? zítra si plánuju namíchat dýňový olej s mandlovým a mandarinkovým eo, snad bude výsledek příjemný ;-)
Odpovědět
Catf, ty sloučeniny s "větší" molekulou s hliníkem jsou právě v krystalech - potassium alum je kamenec hlinito-draselný KAl(SO4)2·12H2O a ammonium alum kamenec hlinito-amonný NH4Al(SO4)2·12H2O. Pokud si vzpomínám, složení krystalu Balea a Sante by mělo být stejné.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?