Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
ja nemusim mi nadupanou prirodni kosmetiku, mne "jen"staci, ze si na sebe nepatlam produkty, ktere obsahuji latky, ktere ucpavaji pory, zustanou na povrchu a nevstrebaji se (to prave zpusobuji ropne produkty), pokozka pak nemuze dychat.. nebo naopak zas jine latky delaji pokozku prostupnejsi pro dalsi skodlive latky ve vyrobku, z okoli..jsem rada, ze si nepatlam na sebe latky, ktere jsou rakovinotvorne a poskozuji dedicny geny, nektery se zas usazuji se v v jatrech, ledvinach atd., taky neobsahuji vitaminy a mineraly, plus to ze tyhle vyrobky maji spatny ekologicky dopad na prostredi.. mne toho prijde jako dost, spis mi jde o to, ze se tolik neposkozuju :-D pac jedna z mala veci, co muzu ovlivnit, je to, co jim a to, co na sebe a v domacnosti vypatlam...
Odpovědět
juju, my na vsechno v domacnosti pouzivame ecover na myti nadobi, takze neporadim.. a jestli jsi myslela moji maminku (ano, je krasna a vypada tak o 15 let mladsi, ale ne diky prirodni stylu zivota, to te asi zklamu :-D na druhou stranu nikdy kosmetice moc nedala, ani dekorativni-treba licit se zacala az nekdy po 40citce a to jen prilezitostne, v zivote si nebarvila vlasy, vsechno tp spis zanedbava, takze asi se nestacila tak moc sebeposkodit+dobra geneticka vybava :-D) to mi pripomina, ze neexistuje zadna studie, ktera by potvrdila dlouhodoby prinosny vysledek (treba na tom, ze ovlivnila/zpomalila) starnuti po pouzivani konvencni kosmetiky..jsou to jen aktualni vysledky, ale nic neoddali.. genetika, podle me, hraje velkou roli (plus prostredi a zivot, jaky se vede atd.to je jasny), ja jen, ze se vlastne nic takoveho snad ani nedokazalo, co ja vim..
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já to vysvětlím.... ČR nemá pořádné normy,které by toto definovaly.Pokud si všimnete,na každém rohu je PŘÍRODNÍ kosmetika... Takže ať má na krabičce někdo 1000x napsáno PŘÍRODNÍ a nemá tam k tomu napsáno bio nebo organic,může si tím akorát vytřít p.... Od 12.2.2008 vyšla v platnost EVROPSKÁ NORMA a kontolovat se bude od r. 2010 Toto teď školila v Praze Dr.Jírová.Takže jsem si to ani nevymyslela,ani nepřečetla na netu v článku. Organic...95-100% přírodních surovin Made ins organic 70% přírodních surovin Organic product-čsn en iso/iec 17020 předepsané minimum 80%...počítá se i voda Takže ještě jednou PŘÍRODNÍ může mít org.látky,ale musí být fyzikálně zpracovány(lisování atd.),ne chemicky!! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nechci vám tu měnit názor na kosmetiku s přírodními látkami,je to nejlepší,co můžete udělat,ale aby jste taky věděly,jak to správně je.Ani jsem to nemyslela zle,jen jsem chtěla dát do objehu novinku.No a anastazie se do mě pustila.Vidím,že někdo prostě nesnese jinou pravdu než tu svoji a tímto se s vámi tedy loučím a patlejte si na sebe co chcete.Pa :-p
Odpovědět
ano, ale to co jsi napsala ted, je jinymi slovy vypsano uz v tom mem prvnim odkazu od urtekramu, ze se slovo prirodni zneuziva a ze si tam muze kazdy psat,co chce ;-) i ten zbytek, si to precti :) v tom se preci shodujeme krom te legislativni novinky, to se jeste predtim nevedelo..coz je moc fajn, konecne existuje neco takoveho (samozrejme i do te doby muzeme poznat ty "spravne" vyrobky s certifikaty, ale potom nebudou ostatni znacky moct tyhle slova zneuzivat jako dosud x-) ) ja jen nechapu o co ti jde ;-) petuli, jsem s chtela odpocinout od prace, tak jsem zacala uklizet a nasla jsem jeste jeden novy hydratacni krem lavera ne oblicej, ti ho poslu rovnou taky :-)
Odpovědět
macinko, promin, jestli jsem se te nejak dotkla ;-) :-D ja jen ze jsi sem vpadla a zacala sem hazet veci a nektery jsem doted nepochopila..co jsi tim chtela rict..v necem se shodujeme a v necem ne, nebo jsme se nepochopily, to preci ale vubec nevadi, ne? vzdyt je to jedno tak se nerozciluj a hod do placu produkt se kterym si spokojena ty, at vime :) novinka je fajn, diky, jen byla ze zacatku prezentovana tak..hm..prazvlastne..ze jsem nepochopila, kam tim miris, nekdy mne to pomalu zapaluje asi :-D je tady neprezentuju zadnou pravdu preci, ja o tom vim prd :-D si tady jen a pouze vymenujeme zkusenosti, co je nam prijemne a prokladame to drbanim ;-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ale já to píšu už od začátku,tak nevím o co jde tobě:)) Můj první příspěvek byl vypsání nové normy,nic jiného:)))
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to necháme:)) Já používám janssen,sice nemá nálepku bio ani oganic,ale za chvíli příjde nová řada s tímto nápise.....Jinak nesnáším olejíčky a kosmetiku ,kterou si kosmetička sama v saloně míchá tím,že přídá do nějakého základu kapky oleje... Tak to jsem já a můj postoj k tomu. Jo a popíjím a pojídám samé bylinky...v tom se vyžívám:))Takže to bych partu nekazila:)
Odpovědět
stazi dneska to zapaluje pomalu teda i mne, ale zacinam mit neblahy pocit, ze vim, kam macinka miri.. macinka, predpokladam, ze tuhle diskuzi moc nesledujes, protoze kdyby sis to tady poradne procetla, tak ti dojde, ze my tu nejsme takovi jedinci, kterym staci na produktu napis bio nebo vykrik prirodni apod...my tady taky analyzujem slozeni veci a navzajem si radime, co co je a jestli to patri ke zdravym nebo nezdravym slozkam, jakym zpusobem je to zpracovane, do jakych obalu to lejou apod., vis ;-) pripomnela jsi mi ted clanek od Dr. Hadka, ktery podobnym stylem pise na adresu spotrebitelu, jako kdybychom vsichni byli soucasti stada much, ktere se zene za velkym neonovym napisem bio.. :-D to ze se oznaceni produktu bude hlidat na evropske urovni je samozrejme pozitivni, o tom neni pochyb..ale to jsi sem mohla napsat rovnou a nedelat z toho dramu ;-)
Odpovědět
macinko, jeste se k tomu vratim, abych vysvetlila, kde je asi zakopanej ten problem - my se v cely tyhle diskuzi bavime povetsinou o prirodni CERTIFIKOVANE kosmetice, kde ropne produkty proste nejsou a byt nemohou, pac by pak ta znacka nedostala ten certifikat, ze ;-) v tom bude asi ten kamen urazu..to bude malicko mylka z tvoji strany, bych rekla..schvalne si vygoogli certifikaty (jako treba BDIH,EcoCert aj.je jich dost a tim se ridime do ted, co je z vyrobku koser a co ne, uz chapes?) norma by to ted mela dat lip do poradku a bude stacit tohle oznaceni - konecne x-) ale nejspis me predtim nastartovalo to, ze porad hazis ropu do nasich produktu, pac tam proste neni :-D :-D a existuji i znacky/vyrobky, ktere nemaji certifikat (coz muze byt i tvuj janssen, to nevim, neznam to),proto si sem davame (i tobe jsem tam hodila odkaz) na latky, ktere by ve vyrobku byt nemely, presto muze byt ok.. tak, uf, doufam, ze si uz rozumime :) piti bylinek me nejede, chjo :-D jen zelenej caj..a bylinky si pestujes?
Odpovědět
jeee, catf x-) x-) jsme to psaly spolecne uz jsme to pochopily, blik :-D :-D
Odpovědět
..jsem se tady nak zapotila, pujdu asi vyzkouset ten tuhej krystal od sante :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Stázi, díky za krém :-) Koukám, že zatímco jsem tu nebyla, došlo k dalšímu vyjasňování pojmů. Taky jsem holky ty první příspěvky macinky nepochopila, že by nám chyběla v mozku ropa? ;-) Maci, bylinky by mě moc zajímaly, jestli používáš vlastní pěstovaný, jak to třeba s nima děláš v zimě (nasušený?), jestli ti roste levandule (protože já nejsem schopná ji vypěstovat ani udržet koupenou naživu :-S ) apod. a vůbec. Holky, objednala jsem dneska parní hrnec, strašně se těším na chuť jídla, všude slýchám, jak je to z něj intenzivnější, tak když budu na páře připravovat biozeleninu, brambory apod., půjde mi z těch chutí hlava kolem, ne? :-D x-) Catf, k očním krémům, vím, že seš teď spokojená s weledou, ale objevila jsem od tautropfen (už si s tou značkou připadám jako juju, když mluví o weledě :-D ) zpevňující oční fluid Nayana a strašně mě láká: Výtažek z lilie podporuje obnovu buněk a zlepšuje pružnost pleti. Olej z plodů africké ximenie, pěstované v rámci fair-trade projektu "Phyto-trade Africa", výrazně vyhlazuje jemné vrásky způsobené nedostatkem hydratace a zklidňuje pleť. Kombinace chrpy a světlíku ulevuje od otoků. Zatím jsem k němu dostala vzorek, co jsem ještě nevyzkoušela. Mají taky vypínací gel Pura Verde, ten má intenzivně osvěžit pleť a dodat zdravý a zářivý vzhled, to je přesně to, po čem jsem pátrala, i když moje šedost už vymizela. Zjistila jsem totiž, že mám asi pleť už spíš sušší, a k mému údivu jí používání olejů (nejdřív růžový od Hauschky a teď ten mandlový Tautropfen) svědčí mnohem víc, než krémy, co jsem zkoušela. Ale přesto hodlám růžový krém taut. ještě vyzkoušet a kombinovat ho s olejem.
Odpovědět
peti :-D :-D jinak ja jsem zase trapny propagator dr.hauschky :-D a parni hrnec asi funguje na stejne bazi jako parni trouba,co? tu si hodlame poridit do novyho bytu, pry to je super kombinovat krem s olejickem, je dobry napad..taky to obcas delam (mandlovy od weledy soupnu do jakyhokoli kremu), pry jak je ta pokozka vlhka/mastna, tak se olejicek dostane lip dovnitr, nez kdyz ho tam das samostatne.. az dopatlam weledu, zkusim i jiny olejicky..
Odpovědět
myslite, ze uz nefunkcni tlakovy hrnec s podstavcem vevnitr lze pouzit jako alternativu klasickeho parniho hrnce? nebo dokonce obycejny paracek na knedliky =-)
Odpovědět
smarja, to jsou otazky, evzino :-D :-D jak vytvaris paru, tak to jidlo paris, ne :-D ale dobre, uz mlcim, mam zkusenosti jen s nevarenym, nepareny..jdu delat poklony ;-)
Odpovědět
no jsem nevedela, jestli ty specialni parni hrnce nemaji nejaky divny udelatka navic =-) mi prislo, ze tak primitivni nahrada z vlastni zdroju harampadi bude nedostatecna , no |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Princez, já bych řekla, že jo, pořád je to vaření v páře. Viděla jsem nějaký jakoby starý děrovaný smaltovaný rendlík, který dáš do hrnce s vodou (voda samozřejmě nedosahuje na jídlo) a děláš tu zeleninu v něm, takže předpokládám, že vaření v páře je taky spíš "starou" novinkou. No těším se na něho moc, dají se v něm asi dělat i vajíčka, protože tam na ně je podstavec, to si zatím neumím moc představit, ale nakonec - proč ne. To já zase stázi nevím, jak funguje parní trouba :-N , protože my máme v bytě plynový sporák a nikdy nevím, na jaký stupně vlastně peču, je tam jen 6 nebo kolik piktogramů (kuře, bábovka, mrkev apod.), podle kterých se stejně nedá orientovat... 8-( Ale kombinovanou troubu bych si jednou do domečkochaloupky, bude-li jednou nějaká, určitě pořídila. Ono to tak s těmi oleji je, matně si vzpomínám, že o tom psala už josefka, že se oleje mají používat na vlhkou pokožku, jinak vysušují, tudíž já si nastříkám růžovou vodu a následně vmasíruju olej. Jakmile voda zaschne, lesk ustoupí, měla jsem představy, že se budu lesknout po oleji hodiny jak psí ..., a zase je všechno jinak :-D Vůbec v poslední době přicházím na to, že mám o vlastním těle dost mylný představy :-D V něčem teda... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No,myslím,že to tu nafukujete vy... Ale to je jedno.Já bylinky nepěstuju,nejsem rodilý zahradník,ale kupuju si je ve zdravé výživě.
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a brambory na páře jsou výtečné,,,vydrží dlouhu čerstvé a chutné.
Odpovědět
Profilova fotka
Super super, už aby došel 8-)
Odpovědět
já teda brambory vařim nejradši spíš ve vodě, a to z toho důvodu, že z vývaru si pak udělám česnečku, kterou miluju x-) x-) kldině i třikrát týdně =-) :-N
Odpovědět
my brambory vubec nedelame (krom novych jako pecenych s maslem) petuli, to asi bude to samy..para jako para,ne? a kombinovana trouba to je jako ten konvektomat? to jsem si vzpomnela az ted, ze vlastne chceme poridit, kvuli uspore mista..to se poustim na tenky led, vzdyt my nemame ani zadnej kastrol a probiram tady trouby :-D rodily zahradnik taky nejsem, kdo tak je, ze..ale planuju alespon par bylinek na balkon x-) jsem si dneska poprvy zkusila namocit suseny mandle do vody, hezky nabobtnaly a jsou moc dobry :) chapu, ze to asi neni zadnej vykrik pro vas, ale pro me vyssi potravinarska s prekvapenim :-D
Odpovědět
Já jsem nedávno zkoušela brambory v papiňáku, ani se tam nedává voda. Taky jsou výborné.
Odpovědět
Hana - ten recept jsem taky kdysi uz slysela, ale nenasla k tomu odvahu, dat do tlakovyho hrnce neco verit bez vody =-) ses nebala ? a jak dlouho jsi je tam delala ? se soli a kminem ? stazi :-N :-N a oloupala jsi si je ? kdyz jsou suseny tak mi ta slupka nevadi, ale kdzy je macim tak je svlikam
Odpovědět
aha, se maj svlikat? jako potom nabobtnani? to jim cely, je to mekky a dobry :-D suseny mi nikdy nejely a ted jsem slupla celej pytlik x-) to jsem ale pripad :-D
Odpovědět
staz nemusis je loupat, jen mne to proste nechutna ve slupce no ä jedou mi vsechny, nejlip ty v oprazenym cukru, z Matejsky x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Stázi, já se tu řehtám jak kůň :-D :-D :-D Vyšší potravinářšká na tenkým ledě, to už je výkon :-D Ale neřekla bych, že seš nějak mimo, protože poté, cos na mě vytáhla slovo konvektomat - jsem si ho musela najít na netu ;-) A tohle asi nemám na mysli - myslela jsem kombinovanou troubu = asi jsem měla říct multifunkční (horkovzdušná, s grilem, sušení, horký vzduch, rošty a já nevím, co to ještě umí, zatím jsem se o to detailně nezajímala). Zatím jsem objevila pekárnu v kombinaci s horkovzdušnou troubou, ale nejspíš si objednám klasickou jednovanovou pekárničku, ať to nepřekombinuju :-)
Odpovědět
aha :-D kdyz me to vareni a nasledny pojidani zas tak moc nebere :-D a kdyz uz se u nas vari, tak polovice..konvektomat jsem taky nedavno slysla poprvy v zivote, to ma v rezii p. to zarizovani/rekonstrukci bytu/kuchyne..to jsem se vam za tu dobu naucila novych slov s tim souvisejicim :-D :-D az se mi rozsirila pasivni slovni zasoba :-D aaa, princez ;-) ;-) takze mandlicky..si to pisu... :-D
Odpovědět
Tady je recept: Brambory oškrábeme a nakrájíme na plátky (to nám dá největší práci). V papiňáku rozpustíme máslo, přidáme cibuli nakrájenou na půlkroužalky, necháme do růžova osmažit. Pak přidáme nakrájené brambory, osolíme, dobře promícháme s máslem a cibulí, uzavřeme pokličkou a čekáme, až papiňák začne pískat. Odměříme si 3-5 min., sporák vypneme a zase počkáme, až jde papiňák otevřít. Pak promícháme a podáváme k čemukoliv místo klasických brambor. Čím déle necháme brambory vařit( těch 5 min.), tím se nám víc "připečou", získají na barvě i na chuti. Ale dělala jsem to bez cibule. Kombinovanou troubu bych taky brala, ale příjdou mi zatím dost drahý :-( Kuchyň budem dělat asi na jaře, ale to mi asi neprojde.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?