Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
ajajaj, francie..pamatuju :-D ..ale pariz je krasna..si predstav, ze jsme nakonec s m jeli..no musel se premoct kvuli mne :-D a byl prekvapenej, jak se mu tam libilo x-) skvely jidlo, drinky, nad nase stereotypni ocekavani i lidi(tedy vetsinou obsluha) a pariz je vubec moc pekna s tema vsema kavarnickamama na kazdym rohu...
Odpovědět
jo k tomu psani na spatny misto..no esli sem to dobre pochopila, tak pasone chce uplne novou separe diskuze, kam se budou psat jenom vyrobky..neco jako ta o tech top kosmetickych vyrobcich..jelikoz se v nasem nonstop povidani ztraci..takze seznam tvych veci na str 106 se ji ztrati v textu radove tak za den(muj odhad, no mozna vikend bude pomalejsi :-D ) ty florame veci me taky zaujaly..krome mlika i sprchovy gely..cena primerena za to mnozstvi, to jo..ja prave mam tu toaletku a je prijemna(teda mandarinkova, takze nic pro tebe :-D )..taky mam v planu ruzi a vanilku, jestli do ty doby nevymyslej neco dalsiho.. x-)
Odpovědět
:-D chapu...ja mam pariz taky rada, kdysi jsem tam jezdila casto, ovsem ani jednou s polovici :-D ale jednou se premohl a pronajal nam lod (reka - franc. kanaly).... :-) to si zas pasone pocte :-D
Odpovědět
:-D :-D no jooo, tak si pamatujme prozatim stranu 106..ale holt kdyz neco chci, tak tomu venuju aspon naky usili, no ne? :-D kdyz ja uz se prirodnich toaletek bojim :-D ale priste si aspon cuchnu..jinak ruzi od lavere se vonim doma, je mi moc prijemna, ale vubec nevydrzi, proto jsem ji nikdy nepouzivala na ven..
Odpovědět
s tou vydrzi je to holt tezky..v poslednich letech uz jsem se tak malo vonela, ze mi to nastesti ani nechybi..ty chemicky parfemy mi totiz zacaly postupne vadit...proste jsem si pripadala spinava po nich :-N takze jsem si to strikala tak nejak do vzduchu nad sebe, aby se to chytlo na vlasy a obleceni, ale krk naprimo ne..a to jeste akorat, kdyz jsme sli do baru.. ta prirozena prirodni vune bio kosmetiky mi hrozne vyhovuje, mohla bych se tim cakat od hlavy az k pate od rana do vecera :-D fakt nevim,co se tem spolupracovnikum na tom nezda, asi jsou zvykli fakt na tu syntetiku a cokoli jinyho jim nesmakuje.. jo, jaka je ta weleda tycinka na rty? je o neco mastnejsi nez lavera?
Odpovědět
jo a ja si pamatuju, ze na str 55 je recept na sliz :-D
Odpovědět
to nejsou spolupracovnici :-D asi to je moc specificka vune..ja to na kuzi nikdy nestrikam, jen na obleceni a pak presne jak ty- sprsku nad hlavu a vsoupim do oblacku, aby to spadlo na vlasy.. mne ty prirodni taky voni, ale kdyz na to byly vylozene stiznosti (a to chce odvahu/nebo uz dost intenzivni smard, aby ti tohle nekdo rekl)..mozna casem vyzkousim nejakou jinou prirodni, lavera je treba moc aromaticka (teda spis ten kokos/vanilka) s weledou jsem kdysi zacinala..je to ta nej tycinka na rty, co jsem kdy vyzkousela!!! mastna je dost (mne teda prijde mastna i ta ovocna lavera), jen jsem casem nechtela pouzivat lesky, tak jsem hledala jemne barevnou nahradu za ne a presla jsem na ovocne balzamy od lavery..a zase se k nemu vracim :-D teda stridam je, podle toho s kym kam jdu :-D recept na sliz je dulezitejsi! to si pamatuj, ja ho hodlam uplacat, az v novym byte :-D polovici to nezaujalo (jsem myslela jako ze technicky by mohlo - pry kupujeme prirodni prostredky, tak nic strouhat nehodla, spravne uhodl, ze jsem vyrobu, stejne jako vse, chtela presunout na nej)
Odpovědět
dobre ranko :-) cim to je, ze kdyz clovek jde pozde spat a rano pozde vstava, tak se furt cejti mimo..spala jsem 9hodin, ale kdybych sla spat v deset vecer a vstavala v sedm, tak nejsem takova matoha jako ted.. :-N treba bude josefka vedet :-) stazi, ja uz jsem slizovy expert a je to pri tvorbe 5l prace na 20minut se vsim vsudy ;-) ja prave tu laveru tycinku zkusila na tvoje doporuceni(s tim, ze mas suchou plet) a pro me je malo mastna, po par dnech me uplne zacaly brnet rty..tak treba jako zdravicko to bude dobry..weleda me laka taky, kdyztak ji prepinknu na m(barevnou laveru odmita pouzivat :-D )...ja mam alvu s betakarotenem a je krasne vlacna, zatim nejlepsi, co jsem vyzkousela ja..bohuzel ji delaj ve tvaru rtenky(takovou zkosenou), takze m prohlasil, za ani nahodou se tim mazat nebude :-D
Odpovědět
dobre :-) ja spala 8, a hned po probuzeni jsem si strihla 270 pokolon, takze jsem nabuzenaaa :-D jinak bych to mela stejne ten mazopus od weledy je mastnejsi, vezmu ho s sebou a muzes to otestnout..to se divim, mi prijde i ta lavera dobra, ja se tedy mazu hodnekrat denne..na lice to moc nefunguje (v nouzi jsem zkousela, barvi to zas malo, ono i na ty puse to je malo videt, maximalne kdyz ma rybizovy :-D), ja barevnej dala brachovi, se nechal ukecat, kdyz videl, ze malinovej skoro nebarvi, jen si bude muset ve skole dat pozor, aby se mu nesmali :-D :-D tak to zni dobre! myslis, ze to taky zvladnu? a pouzivas zlucovy mejdlo?
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, spánek mezi 22 - 05 je hodnotnější než spánek mezi 24 - 07, dočetla jsem se to v chytré knížce ;-) Konkrétně proč tam bohužel není, nicméně to na sobě pozoruju taky, vstávala jsem před chvílí a jsem jak praštěná... :-| Navíc potřebuju poradit s kalíškem, se kterým jsem k ránu bojovala, to přesunu ale až do tématicky příbuzné diskuze. Pasone, holky Ti to hodně rázně vysvětlily :-) , v zásadě s nima ale musím souhlasit. Chápu, že 107 stran je hodně a ne všechno se týká toho, co konkrétně Tebe zajímá. Ale mít vypsaný seznam toho, co která používáme, je vážně v tomto případě velký vytržení z kontextu. Když začneš používat přírodní kosmetiku a ekoprostředky v domácnosti, pohltí Tě to, zkoušíš nový věci a poznáváš souvislosti, jak co s čím můžeš zkombinovat, jak to konkrétně Tobě vyhovuje, nebo naopak není příjemný. Kdybys zkusila pár věcí jen podle našich seznamů, nemusí Ti sednout a třeba bys na to zanevřela. A poslední věc, nevím, jestli přecházíš na přírodní kosmetiku úplně, nebo chceš používat jen občas něco, to druhé totiž postrádá smysl, jestliže to budeš stále "doplňovat" chemií, pak bude příroda bezmocná. Jo catf, smála jsem se, jak jsi psala, že se všichni divili, že zrovna Ty vyrábíš doma sliz, čekala jsem stejný reakce a taky byly, ale spíš to plynulo čistě z toho názvu, když jsem pak vysvětlila, z čeho se to skládá a jak je to multifunkční a levný, tak je smích přešel ;-) Mamka už ho doma myslím vyrábí taky (a vrací se tím ke svýmu mládí, zná to) a ségře jsem jednu lahev věnovala, ať to vyzkouší bezpracně. Jo, ty dávky, který nemám na praní, ale na čištění, mám nalitý v lahvích od piva bernard se zátkou, bez nálepek samozřjemě a vypadá to mj. velmi stylově :-D
Odpovědět
peto, co ti neslo s kaliskem?
Odpovědět
jo s tim spankem je to fakt, ja se celej zivot snazim chodit brzo spat a brzo vstavat, akorat kdyz clovek pracuje do treba osmi vecer, tak jit spat v deset..pak ten den je hrozne kratkej :-| no je to takovej zacarovanej kruh.. ja doufam, ze se pasone nejak nenastve, myslim, ze jsme to napsaly sice strucne ale snad vystizne...pohltit je dobrej vyraz petuli ;-) ..proste to beru i podle sebe..je to hrozne zajimavy a je skoda si to nenastudovat a objevit i novy veci, ruzne kombinovat atd..dneska rano jsem hledala informace o olejich..co je k mani u nas, co v nich je a k cemu je to dobry, kdo to vyrabi(diky tehle diskuzi se koukam i na to, jestli to prodavaj v plastu nebo skle atd.) ..takze tak nejak bych si predstavovala, ze by se clovek mel do toho dat.. stazi, sliz zvladnes v poho 8-) ....nejhorsi je cekani na vyslednej produkt :-D zlucovy mydlo pouzivam z dm... davam slizu 2x tolik nez pred tim persilu(takze tak 150ml na pracku), zlucovym mydlem vyperu rukavy a manzety kosil nebo zpoceny mista...jako avivaz pouzivam lzici octa na 200ml(davam to do toho kasliku pro avivaz)...do slizu i do "avivaze" pridavam eterak(levny cz vyrobce gersik)..oblibila jsem si levanduli vlneny veci peru v olivovem mydle(savon du midi) a ted naposledy uz jsem ani nepridavala avivaz, pripada mi, ze to neni potreba, to mydlo staci..akorat pak do posledni lazne, kterou uz nemacham, pridam zas eterak..velka vyhoda tohohle mydla je, ze se rychle vymacha, doba rucniho prani se tim snizi o dobrou polovinu.. petuli, s tim slizem jsem ted exot :-D ..asi prvotni byl ten sok, ze ja doma neco takhle varim a pak neco ve smyslu, ze vec s nazvem sliz prece nemuze prat, spis naopak..no a samozrejme pak nastalo kolecko vysvetlovani...ale nevim, nezaregistrovala jsem v "obecenstvu" zadne prirozene tendence informovat se o zdravejsim zpusobu prani ci osetrovani se kosmetikou, ktera neposkozuje..akorat segra uz si koupila po rozhovoru se mnou par veci od alverde..takze tam vidim nadeji :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
myslim, ze pasone zanevrie na prir. kozmetiku, uz po tom ako jej to stazka s catf razne vysvetlili :-D baby, chcem sa opytat na Alverde. Ja som si toho na SK poriadne vela nakupila z Alv., ale nejako mi to zacina "nesediet". Pride mi to take obycajne, bez "liecivych" ucinkov prirodnej kozmetiky. Nemate z toho podobny pocit? Asi to posuniem polovicke, kedze on je nenarocny na kozmetiku. :-N ozaj neviete kde zmizla zakladatelka temy - minnie? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
teraz mimo temy: baby po roku a pol nas fotograf zverejnil par nasich fotiek zo svadby :-N . ak by ste si chceli pozriet: http://www.andyrepka.com/page2_6.htm ;-)
Odpovědět
juju, ale to uz je jeji problem, ja bych to tak neprozivala :-D mch.jsem ten seznam sesmolila ;-) catf, az dodelame zasoby sonettu, tak vyzkousim, ja se na sliz chystam uz dlouho, ale jednodussi pro nas je, vbehnout do obchodu a koupit hotovou lahev s prirodnim prostredkem..ale laka me to
Odpovědět
juju, taky jsem si na minni vzpomnela..vcera jsem si prohlizela tautropfen katalog a maji radu s mineraly z morske vody a rasi na citlivou plet.. juju, to s alverde bude castecne psychicky..jako ze levny = horsi.. ja to pozoruju na sobe, kdyz hledam neco na netu, vnimam, ze uz automaticky zavrhuju ty nejlevnejsi produkty
Odpovědět
juju, hezky fotky :-) minnie asi nestiha, nebo ji na tenhle server nebavi uz chodit, to je asi celkem bezne, ne? :-D to jenom nektere tady strasi tak dlouho :-D ad alverde- mne silne nevyhovoval jejich ocni krem, kr.na oblicej ani telove mliko, takze ja tuhle znacku nekupuju..krom polovice ten ma rad jejich kulickovy deodorant
Odpovědět
juju, fotky jsou moc pekny a vy jste elegantni par :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Takže ted jsem zjistila..PŘÍRODNÍ znamená,že výrobek smí obsahovat organické látky- patří tam i ropa, ORGANIC nebo BIO nesmí obsahovat organické látky,ale pouze přírodní. Bio znamená,že je výroba,pěstování atd.je bez chemikálií...neznamená,že produkt je kvalitní.
Odpovědět
anastázi díky za seznam ;-) tak na bio a eko sem nezanevřela ;-) jen sem si chtěla trochu usnadnit život :-N mno což tak bud to něco zachytím nebo ne ;-( eko zvládáme s manželem v rámci velkoměsta myslím docela dobře, třídíme odpad sklo, plast, papir, bio,- k slizu sem se zatím nedopracovala, možná až začne docházet prášek zkusím ten seznam sem chtěla proto, že ne vše co se tvaří přírodně přírodní je př. yves roche, má ted už býválá oblíbená kosmetika , takže tak no když se nechtece podělit tak nic :-p :-D
Odpovědět
mne od alverde vyhovuje telovy mliko i sprchovy gel..m to pouziva taky vcetne samponu a je spokojenej..on by nesel do niceho drazsiho, protoze by mel pocit, ze to je bio podvod :-D ja uz ted ale zase chci vyzkouset nejaky olejicek na telo.. a misto sprchace planuju nejake savon du midi mydlo.. mne bavi hledat nove alternativy, takze ja jsem u nas ten iniciator bio pokusu a pak to na m jaksi aplikuju..ja hledam veci pro sebe spis ve stredni cenovy hladine a vys..napr. krem na oblicej alverde si asi nikdy nekoupim, na to jsem uz moc stara :-N trosku verim tomu, ze levnejsi veci maji v sobe mensi procento "vzacnych " prisad..jestli je na tom neco pravdy a jestli to ma pri ucinku v tomhle mnozstvi vubec nejaky vyznam ..nevim...je to jenom muj osobni a mozna chybny pocit..ale jsem si jista, ze psychika hraje v tomhle obrovskou roli, takze vim, ze si musim natirani kremem uzivat a u alverde by to asi probihalo bez nadseni :-N
Odpovědět
macinka, jak bys definovala kvalitni produkt?
Odpovědět
Profilova fotka
Např. KOLIK těch bio látek je obsaženo a zda něčemu pomůže.Jaké bio látky obsahuje.Pokud chci něco proti vráskám,mělo by to být dost nadupané a ne aby tam byl bio měsíček lékařský...asi tak nějak to myslím...
Odpovědět
macinko, mas to cely popleteny ;-) to by me zajimalo, kde jsi tohle zjistila.. v rychlosti sem hazim par linku, nemam moc casu hledat lepsi, pri tohmhle krafani jeste pracuju :-D ale tyhle informace jsou urcite dostacujici, i kdyz jsou od nekterych vyrobcu.. (kvalitni produkt me teda taky dostal :-D) http://www.urtekram.cz/zajimavosti.html http://www.lavera.cz/bdih.php http://www.lavera.cz/slozeni.php http://www.prirodni-kosmetika.estrank... pasone, jo ty jsi chtela seznam znacek, ktere jsou ok? tak se na to mrkni taky, protoze prirodni kosmetika by mela mit certifikat..
Odpovědět
anstazie no chtěla , protože ono je komplikovaný hledat co je bio a nebio nebo co se aspon blíží bio, no i když manžel mě poučil že at jim bio nebo nebio tak stejně látky z ovzduší a vody se dostanou i do bio jidla :-N no ale to by sme nesmeli jist nic že ;-) byla bych ráda kdyby stálice :-D témy poradily nám méně zkušeným co je pro NĚ dobré, samozřejmě co vyhovuje jednomu nemusí vyhovovat druhému, to je mi jasný, tak se mějte ja zas někdy nakouknu třeba tu i něco najdu =-) :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Však to tam píšou jako já:) Je-li výrobek zapsán jako přírodní,smi obsahovat i organické látky(ropné produkty)Jelikož je to taky příroda,víš....je-li zapsán jako organic nebo bio,nesmí obsahovat org.látky,ale pouze přírodní látky. Stojím si za tím..... a kvalitním jsem mylsela s účinky a ne čistotou,víš... Nebo mi to teda vysvětli,prosím...
Odpovědět
ne, kontrolovana prirodni kosmetika NESMI pouzivat mj.synteticka barviva a parfemy, silikony, parafin ani ZADNE JINE ROPNE PRODUKTY, je to tam napsane, staci si to jen v klidu precist.. ;-) a bio je prisnejsi oznaceni -znamena, ze by ty rostiny mely pochazet z ekologicky kontrolovaneho zemedelstvi (coz treba znacka, ktera je kontr.prirodni kosmetikou nemusi mit vsechny rostlinne slozky v bio kvalite), ale to tam taky je.. pasone, nekdo ti sem urcite hodi link, kde jsou vypsane u nas dostupne certifikovane prirodni znacky..ted nestiham..nebo kdyz nevis, koukat se, zda maji certifikat ci si procist slozeni, neni to az tak hrozny, staci si to prostudovat a zapamatovat nejhorsi sajrajty..vsechno je v tech odkazech..
Odpovědět
Profilova fotka
macinka, nech pisu co chcu, ale dala by si si ropu (a jej produkty) na tvar s vedomim, ze je to prirodne? :-o Mne to prirodzene pride, ze to je chemicka kozmetika. A fabriky, ktore vyrabaju veci z ropy sa zaraduju do chemickeho priemyslu... a prirodna kozmetika nemoze byt niky naslapana v zmysle mnozstva ucinnych latok, lebo je to prirodna kozmetika a ta je jemna, setrna a ucinky vidiet po mesiacoch a rokoch nie za 2 dni. :-S Ked si vsimnes zeny ako vyzeraju naozaj co ziju bio stylom a ostatne tak "biozienky" co ja poznam su "zachovalejsie" krajsie, vyzeraju mladsie. 8-) Myslim, ze herminkina alebo stazkina maminka je krasny priklad. x-) baby kde je ten link na tu krasnu mamicku? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf nemyslim, ze by to bolo tym, ze Alverde je lacne. Asi som zaryta Weledacka :-D :-D :-D Ja mam doma Alverde, Weleda, Urtekram, Lavera a nejake ine ale to iba po kuse a Alvedre a Lavera mi nie celkom vyhovuju a Weleda 8-) a Urtekram su moje top. Musim toho viacej vyskusat, konkretne si brusim zuby na Hausku a ine ale bojim sa ze budem nespokojna ako s Laverou a Alverde a len za to zbytocne vyhodim tazke prachy. ]-( Inak kto tu umyval podlahu so sodou bikarbonou? Ako sa to davkuje? je to fakt dobre?
Odpovědět
macinka, o co ti konkretne jde?..zjistit, v cem jsou prirodni kremy lepsi nebo presvedcit, ze dle definice, jaks ji pochopila ty nemuzou byt? "prava" prirodni kosmetika(viz stazi vyse..tedy neobsahujici zadne ropne ci synteticky vyrobene slozky, u kterych byl prokazan negativni vliv na plet - tech aspektu je nekolik) pesti dlouhodobe a s pomoci ciste prirodnich latek...nadupana je prave temito ciste prirodnimi slozkami, ktere jsou i historicky prokazane jako pestici prostredky, ktere plet hlavne v prvni rade nezatezuji a neposkozuji a navic vyzivuji a hydratuji ..to je tedy pro me logicky uz samo o sobe predstavitelem nadupanosti..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?