Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
no to ja chapu, ale predstav si to..nekdo napise, ze mu vyhovuje to a to na suchou plet..a ty chces o tom vedet vic..jakou ma ten clovek konkretne plet, jaky ucinky se projevily, kde vyrobek koupil atdatd..a tohle se teda bude psat kam? do puvodni diskuze? ..to pak pozbyva smysl..stejne budeme lovit podrobnosti jinde..tohle mi prave nedochazi..
Odpovědět
to bylo pro pasone :-)
Odpovědět
Profilova fotka
pasone, promin, ale ja moc nechapu, jak bys to chtela udelat? Jsem trochu natvrdla :-(. Dejme tomu, ze nekdo prijde s nejakym novym poznatkem at uz onejakem vyrobku nebo o nejakel atce v nem a napise to sem ... casto je z toho docela dlouhej elaborat. pak by se to melo zkopirovat znova nekam jinam? Nebo myslis tyhle poznatky nedat do toho noveho tematu a nechat je jenom tady a do noveho tematu dat jenom pripravek vers pouziti vers reakce ????? Kdyz si neco tady vychvalime nebo naopak zprdneme, tak bysme pak meli poznatek dat do te nove "diskuze-nediskuze"? Jako treba priklad: pet z nas ma spatnou plet a vyzkousi cistici mleko Aknedorm od Weledy a pak lotion od toho sameho vyrobce - trem vyhovuje a dvema se nelibi, at uz je to vune nebo to, ze na ne nefunguje - rekneme se to tady v 7 vymnenych prispevcich .... pak bysme tedy nakonec meli sesumirovat a na to nove tema dat: "Weleda Aknedorm cistici mleko na problematickou plet - vyhovuje 3 z 5, 1 smrdi a 1 nic nedela Aknedorm, lotion - 2 vyhovuje, jene vyhovuje ale smrdi ji a 2 nevyhovuje (1 se plet po pouzivani zhorsila ....)" Predstavujes si to nejak takhle?
Odpovědět
podľa mňa to nie je zlý nápad... najmä pre tých, čo tu nemôžu stále vysedávať (aj keď by radi :-D ) alebo by radi len výcuc a závery
Odpovědět
Profilova fotka
no jo, ale ja si myslim, ze nikoho nebude dlouhodobe bavit delat nejake takove vycucy a soupat to na jinou diskuzi - alepson mluvim za sebe :-( Ja nevim, muzeme to zkusit. Co si o tom myslite?
Odpovědět
no ja uz se vyjadrila :-D souhlasim s catf 14:47 a s josefkou 20:09 ;-) je to takovy kontraproduktivni, nebo jsem to nepochopila, ja se proste potrebuju poradit co a jak, ne vypsat/precist si seznam, to mi proste nic neprinese..
Odpovědět
mam si to vysvetlit tak, ze ty z nas, co tu "maji cas vysedavat" a ktere tohle opravdu zajima, snazi se vzdelat a diskutovat s ostatnima, aby si rozsirily obzory...budeme ostatnim, kteri asi v tuto chvili pracuji na leku proti rakovine nebo co, pripravovat reporty do jine diskuze..? jako to je snad vtip, doufam 8-( vsichni tady pracujeme nebo studujeme a pracujeme a proste si cas najdeme, takze bych vsem zajemcum o bio info doporucila kurz time managementu, at se muzou vesele zapojit ;-)
Odpovědět
blka: zatial som v tych orechoch neprala, ale ked skusim tak dam vediet ako to dopadlo :-D martina05: sonnet je super, objavila som ho a uz som celkom slusne zasobena :-D ale na tu "vodu do zehlicky" pozor ! nie je urcena do naparovaciek ale priamo na pradlo ... rozpravala som sa o tom priamo s dodavatelom... obsahuje totiz skrob a ten vraj zlepi zehlicku... :-S zatial som ju teda do zehlicky nedala len striekam pradlo.... ak si ju uz naliala do zehlicky ako to dopadlo ?
Odpovědět
Profilova fotka
ak ma niekto potrebu zalozit novu temu, tak nech tak spravi, ale pochybujem, ze niektora zo skalnych :-D sa prida. Ja radsej na dotaz vypisem a zopakujem co bude hocikto chciet ako sa brodit v dvoch diskusiach. :-S ozik zajtra mam pohovor, drzte mi paceky 8-) ;-) x-) velmi mi na tom zalezi... :-N
Odpovědět
drtiva vetsina tech, co vyzkouseli prani v oresich i slizu tvrdi, ze sliz ma lepsi praci ucinky..alespon, co jsem cetla reakce.. juju, tak jo, drzim :-D i na nohou?
Odpovědět
juju, taky drzim, at ti to vyjde :-) k tem orechum..nekdo to tu uz psal a taky jsem to nekde cetla na netu, ze se hodi vic na barevny pradlo..ja peru ve slizu a vypada to, ze u toho zustanu..dneska jsem s nim myla umyvadlo a dobry, takze ho zkusim pouzivat taky na uklid..
Odpovědět
Profilova fotka
Treba jsem spatne pochopila,co pasone chce - tak se bud musi presne vyjadrit ;-) a nebo rovnou zalozit nove tema (jak pise juju) a uvidi. na orechy jsme slysela negativni reakce, ale celkem me nahlodavate s tim slizem. Budu si muset v Cechach koupit zlucove mydlo nebot netusim, jak se rekne anglicky a asi si ho taky zkusim umichat :-) - ted kdyz je ta celosvetova krize, tak alespon usetrim za prasky na prani a za cistici prosterdky :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Další diskuse, jak chce Pasone, mi přijde úplně zbytečná. Ale možná užitečné by bylo, kdyby se vytvořila tabulka, která by se dala do fotogalerie s přípravkama, které nám vyhovují/nevyhovují a proč. Ale otázka je, kdo by se s tím chtěl psat :-S . Já jsem prve chtěla ořechy na praní, pak jsem četla o slizu a diskuse ze začátku vypadala úplně super, tak jsem si řekla, že půjdu do něho. Ale když jsem tu diskusi pročetla celou, tak se ke konci objevovaly už negativní reakce v tom ohledu, že sliz zanáší pračku takovým blatíčkem. Ale ne buben vevnitř, ale buben zezadu, kam není vidět. Jedné holčině to zničilo asi 2 pračky, tak si koupila třetí s vrchním plněním a pozorovala to. Blatíčko se jí tam udělalo, tak to musela několikrát čistit octem, než zmizelo. Pak nějak zjistila, že jí to nedělá, když připraví sliz z krystalické sody. Ale z toho důvodu mám celkem strach ho používat. Nepotřebuju si zničit rok starou pračku :-(
Odpovědět
blka, ja jsem teda krystalickou sodu pouzila, protoze mi ji m koupil...nicmene to je dobra informace, ze s tim ma nekdo takovouhle zkusenost :-) Ocet pouzivam pri kazdem prani jako avivaz, tak tim by to snad melo byt vyreseno.. a ta diskuze o slizu byla kde? ja jsem na netu cetla spoustu clanku a nikde se nic negativniho neobjevilo..
Odpovědět
peru slizem, pračka vrchní plnění, buben oblepený nemám máme extrémně měkkou vodu, takže té sody jsem při výrobě nedávala tolik, kolik je v předpise myslím, že to má souvislost s koncentrací mýdla ve slizu a s tvrdostí vody, kdy se mýdlo tak dobře nerozpouští ono je to dvojsečné - čím víc sody dáte do slizu, tím tužší bude, ovšem soda zas by měla vodu změkkčovat =-) prostě jsou to dva protichudné procesy jednoho reaktantu já bych spíš volila cestu udělat sliz s o polovinu víc vody, prostě řidší ale dávat stále stejnou odměrku , než tam cpát sodu zkouščel někdo, udělat sliz jen z rozpuštěného mýdla bez sody? =-) vzhledem k měkkosti vody u nás, to asi s další várkou udělám, mýdlová voda bude prát tak jako tak
Odpovědět
Profilova fotka
tabulka je dobrej napad - klidne bych ji udelal, ale nemam absolutne cas :-( - takze by mohla byt taky az k vanocum :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Catf: ona taky používala ocet jako aviváž, ale přesto to bylo málo. Pak tu pračku čistila litrem octa tuším 2x nebo 3x. Diskusi pohledám. Princezna: to jsem také slyšela, že u slizu je důležitá tvrdost vody. My ji máme doma hooodně tvrdou :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Catf (i ostatní, kdo má zájem): tady je ta diskuse http://www.vasedeti.cz/clanky.php?cla.... Ale podotýkám, že je hoooooooooooooooodně moc dlouhá ;-) . Četla jsem ji skoro celou sobotu (s přestávkama :-N ). I ten článek je dobrý :-)
Odpovědět
blka, to je super, sice dlouhe,ale spousta informaci..ja bych totiz chtela vsechny prostredky pokud mozno nahradit nejakou eko alternativou, ale nemam na mysli drazsi ekologicke produkty..spis prastare triky a tipy :-) ja teda peru zatim cca 14 dni ve slizu podle receptu od herminky a vse je ok..prazska voda je asi teda na tohle v pohode..uvidim po delsi dobe, jestli se to zmeni, kdyztak si upravim recept..
Odpovědět
Profilova fotka
Taky se mi líbila proto, že jsem se tam toho hodně dozvěděla. Já nemám nikde potvrzené, že ta naše voda je hodně tvrdá, ale myslím si to, když se mi po cca měsíci udělali na dveřích sprchového koutu úplné mapy vodního kamene a nejde to ničím dolů :-( . A to je ravak, který má na sobě nějakou antikalkovou ochranu 8-(
Odpovědět
ja to poznam pri myti vlasu, kde je voda mekka... v praze se mi zda stredne tvrda..taky mam vodni kamen po nejake dobe na vsem..
Odpovědět
Ahoj holky, vy jste diskutérky, člověk vás přes víkend nechá bez dozoru... :-D Macinčin příspěvek jsem zachytila jako poslední a chtěla jí napsat, že my tady chápeme kosmetiku jako přírodní ve smyslu certifikátu BDIH, ale spadl mi při posílání net. Je fajn, že jste si to nakonec vyjasnily :-) Juju, podlahu myju sodou na praní a sypu od oka. Máte moc hezké svatbení fotky a jste sympatičtí, věříš, že tak nějak jsem si Tě představovala? ;-) Petuli, jsem zvědavá na ohlasy na parní hrnec :-) Sem tam si něco napařím na nerez pařáčku a moc mi to chutná. Parní hrnec bude určitě jen vymakanější alternativa (o tu osobně nemám zájem, nakupování dalších a dalších přístrojů mě trochu děsí). Stázi, jak dlouho jsi měla ty mandle namočené? Docela se mi to zalíbilo :-) Blko, ocet bych na dveře sprcháče neředěný nastříkala, nechala působit a pro jistotu smývala zase octovým hadříkem. Tu diskusi o slizu na vasedeti.cz jsem četla a asi na základě ní jsem začala dělat sliz z krystalické sody - a ta mi je teď nějak celkově sympatičtější :-) Catf, pochopila jsem dobře, že to myslíš tak, že krémy na oči jsou zbytečné a lepší je nějaký olej? Jen bacha na otoky, někdeo to hůř snáší - já jsem si třeba dávala ricinový olej na řasy (ony po něm trocho rostou), lae budila jsem se dost oteklá, a jednou jsem na noc použila oční krém (lehký - Alverde) a taky jsem měla veliké otoky. Ale pokud neotékáš po krémech a hutném Tautropfenu, asi je moje varování zbytečné :-) Co se další diskuse týče, taky mi připadá zbytečná, pokud někdo stojí o informace, stačí si přečíst několik posledních stránek a pokud ho zajímá něco konkrétního (šampóny, oční krémy...), vznést dotaz a hotovo. Fajn je taky tato databáze kosmetiky s recenzemi: http://kosmetika.konicky.net/
Odpovědět
hermi, prvni varku jsem namocila vecer, pres noc a druhy den nejpreve neduverive, potom s nadsenim snedla (mne totiz suchy nechutnaji) a uz jsem zkousela nechat je jen par hodin a taky stacilo..proste nabobtnaji a ty spatny semena uplne zhoubovati a zmeni barvu (coz v suchem stavu nepoznas, tam to poznas, az ji rozkouses, podle chuti) ..pak jsem si i sloupala slupku, jak psala princez, je to lepsi, ale chutnaj mi i s ni.. asi se i lip travi takhle zavodneny, nevim, no pochytila jsem to nekde na vitarianech, kde to doporucuji :-D me to do te doby nenapadlo/neslysela jsem o tom :)
Odpovědět
staz rychlá varianta je , je spařít vařící vodou to bobtnaj rychle, asi tak 10 minut stačí :-D prostě bud je nasypeš do kastrůlku na sporáku, kde už voda vře a vypneš a necháš chvilku nebo to přeliješ z rychlovarky nevím co máte a co ne a co zvládneš a co ne :-N :-x =-) :-D
Odpovědět
Stázi, díky, dostala jsem teď pytlík mandlí, tak to vyzkouším :-) Když na něco potřebuji loupané mandle, spařuji je (ono je to přece jen rychlejší než máčení), ale to by vitariání asi neschválili :-D (mmch, občas nahlédnu i do vita-diskuse na koňovi a koho tam nevidím ;-)).
Odpovědět
jo a co teprv rozinky namočený v rumu třeba ;-) ;-) teda biorozinky v biolihu :-D
Odpovědět
evzi, to by asi vitariani odpadli, to prelit tou vrouci vodou :-D hermi, myslis tu blaznivou pustovou diskuzi nebo atacky? se nak rozlejzam, asi se pujdu lecit :)) pac v tech pustech, kdyz nemluvi o tech pustech, tak jsou tam obcas dobry postrehy :)
Odpovědět
a jeste blbe vidim, hermi..ted mi do mozku doputovala info, ze myslis tu puvodne pustovou diskuzi, promin :)
Odpovědět
V biolihu :-D:-D:-D Ale to mi připomnělo, že chci vyzkoušet likér z černých jeřabin, který mi dala onehdá koštnout kolegyně - jeřabiny (ty mi nikdo nechce jíst :-D) se namočí do nějaké pálenky s hřebíčkem, skořicí apod., po 6 týdnech se to scedí a osladí medem. A je to taky v podstatě bio, protože slivku máme z domácího ovoce, jeřabiny taky z naší zahrady a med od manželova strýce. Jen nevím, kdo to bude pít :-D Ale zkusit to musím!
Odpovědět
hermi, mne slo spis o to, ze vsechny ty oleje jsou pestici.nekter z nich dokonce na zralou plet a jeste extra krem na oci mi pripadal zbytecny..ovsem nevim, jestli se oleje nehodi na okoli oci..to u nich napsano nebylo..jen me to tak napadlo, ze kdyz si treba koupim ruzovy olej, tak si ho proste namazu vsude i na oci a pak uz nebudu ocni krem potrebovat..asi tak :-) stazi, s tema mandlema jsi me dostala :-D ..u nas se mandle totiz nikdy jinak nejedli i pro nasledne pouziti pri peceni se musi oloupat, jinak by to bylo horky... ale my si je ted stejne kupujem uz sloupnuty ..nebo ty je namacis jeste z jineho duvodu?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?