Pozvat na svatbu jen část přibuzenstva, pro ostatní posvatebni oslava?

Přeji hezký den, řešíme s budoucím manželem velké dilema. Měli jsme loni v létě kvůli covidu v plánu malou svatbu do 30 lidí, ale museli jsme termín posunout o rok. Máme zajištěné místo pro hostinu, kam se vejde max. 50 lidí a neradi bysme ho měnili. Letos je situace lepší a chtěli jsme pozvat všechny moje tety a strýce s rodinami. Bohužel moje mamka je z početné rodiny, takže když jsme to počítali, není šance, aby se všichni do restaurace vešli, jelikož musíme počítat i s místem pro fotografa a pánové z kapely si asi taky musí v mezičase někam sednout. Napočítali jsme i s nimi kolem 60 lidí. Přítel navrhnul, ať své příbuzné vůbec nezvu, že on má jen mamku s přítelem a bratra s rodinou. Ale ona má pozváno asi 7 kamarádů s partnerkami a já mám jen dvě kamarádky s partnery plus svou svědkyni. Tak mě napadlo, zda by nebylo blbé pozvat jen některé strýce a tety (např.svou kmotru) a pak dodatečně udělat pro zbytek příbuzenstva posvatební grilovačku třeba 14 dní po svatbě? Bojím se, aby se ti nepozvaní na svatbu neurazili.
Odpovědět
Popravdě mě to přijde zvláštní. Když se teda situace lepší tak proč nenajít místo kde se vlezlou všichni a najednou? Kromě toho tady těm tetičkám jde hlavně o samotný obřad. Co jim řeknete? Teď se vezmeme a vy přijdete za 14 dní na grilovačku protože se nám nevejdete do restaurace? Rozhodně to neber odemne zle ale já bych tohle neudělala.
Odpovědět
nejde kapelu, fotografa, případně nějaké třeba kamarády posadit do nějakého salónku v té stejné budově?
Odpovědět
Jiné volné místo, co by se nám líbilo a nechtěli desítky tisíc jen za pronájem jsme bohužel nenašli. Ani jsem nenašla nějakou vhodnou stodolu k pořádání svateb. Proto měnit místo, které máme zařízeno moc nechceme. Ono moc pěkných míst v takovém tom sedláckém stylu na Vysočině není. A v obyčejné komunistické restauraci nebo kulturaku to nechceme. Protože mi to prostředí pro svatby přijde strašně nevkusné.
Odpovědět
@qlarinka salónek ani jiný prostor tam není. Pouze venkovní zastřešené posezení, což by byl problém, jestli bude venku kosa.
Odpovědět
Profilova fotka
nezvala bych je tam ani tam, jednou jsi je z nějakého důvodu nezvala, tak proč teď? Teď to nemyslím zle, ale proč potřebujete tety? Já svoje tety třeba vidím jednou za pět let, třeba to máte jinak, ale asi ne, když v první vlně nebyli zváni.
Odpovědět
@zofiaberta nevím, jaký máte termín, ale dělat to na dvakrát mi přijde blbost, nebude to ono a nebude se vám chtít.. buď bych redukovala hosty nebo zkusila vymyslet, jak posadit pár těch lidí komfortně ven... Pak je otázka, kolik z nich bude celý den, jestli třeba někdo starší by po obědě odešel, jestli se vejdete v 60 dovnitř bez stolování, jestli třeba neudělat venku (ve stanu?) parket a dovnitř by se vešli všichni... nebo jestli se nevzdat kapely ve prospěch příbuzných
Odpovědět
Nezvala bych nikoho z pribuzenstva, s kym se nevidate pravidelne, nebo s kym jste se dlouho nevideli. Pro vas je vas svatebni den specialni, ale pro pribuzenstvo to jen dalsi svatba z mnoha, co si budeme povidat. A cim vzdalenejsi pribuzny, tim vic je mu vase svatba sumak. Ty nezvane bych asi nezvala ani na zadnou dodatecnou oslavu, proc taky? Nemate prece povinnost hostit pribuzenstvo do X-teho kolene....
Odpovědět
Také zvu jen rodinu a kamarády se kterými se pravidelně stýkáme. Tetičky a strýčky které potkám jednou za sto let tam ani nechci. A máme 40 lidí a to máme snad půlku kamarády 😀
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?