Fotokoutek s instaxem - dobrý nápad nebo blbost?

Ahoj holky, plánujete některá mít ve fotokoutku instax? Já se pořád nemůžu rozhodnou, jestli to je nebo není dobrý nápad. Výhoda je okamžitý tisk, nevýhoda to, že ty fotky nejsou zrovna kvalitní. Jak to řešíte vy? Ráda se nechám inspirovat.
Odpovědět
Profilova fotka
My fotokoutek mít nebudeme, ale Instax ano (půjčí nám ho fotograf, je v ceně, jen si musíme koupit náplně). Vybrali jsme tuto variantu, protože chceme, aby nám svatebčané vytisknuté fotky rovnou lepili do knihy společně s blahopřáním. Četla jsem, že Instax Wide je na tom s kvalitou lépe. 🙂
Odpovědět
@marusiav ahoj, měli jsme instax wide ve fotokoutku a bylo to super. k tomu nějaké rekvizity a svatební knihu, kde hned svatebčané mohli fotku nalepit a napsat vzkaz. přes den tam byly převážně děti, dospělí večer 🙂 brala jsem snímků radši víc a zbylo víc než jsem čekala. je to sice dražší, ale podle mě pěkná památka 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@marusiav Instax určitě doporučím. Hosty to baví, a když připíší do knihy k fotkám i nějaké osobní vzkazy, máte krásnou památku. Nemyslím si, že jsou fotky nekvalitní, jen je potřeba vědět jak na to tak jako u každého foťáku (jistě může zaučit i váš zkušený fotograf). Pokud chcete kvalitnější Instax foto, spíše se vyhněte nejmenší verzi MINI a zvolte raději WIDE verzi :)
Odpovědět
Profilova fotka
Nabízím svatebčanům alternativu k Instaxu - MobilPrint. Každý na svatbě fotí na svůj mobil, kde si do telefonu nahrají hosté Appku a tisknou své fotografie sami přímo na tiskárnu, kterou na místě instaluji. Tiskárna tiskne rychle a kvalitně a máme tam neomezený tisk fotek 10x15cm. Tisknou se fota z průběhu svatebního dne a lze toto samozdřejmě využít i ve fotokoutku.. Info najdete na : https://www.cvakparty.cz
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, nebudeme mít klasický fotokoutek, ale instax a rekvizity máme. Setkali jsme se s tím na více svatbách v minulosti a je to fakt fajn zábava. Jen je potřeba mít tam někoho, kdo hostům ukáže co s tím (na jedné svatbě jsme zábavu s instaxem rozproudili až my, do té doby ležel na stole bez povšimnutí - ostatní asi úplně nevěděli co s tím nebo nevím..) Co se týče (ne)kvality fotek, asi se s tím musí počítat a mně se to "retro" celkem i líbí 😄
Odpovědět
Já budu mít spíš tiskárnu, na Instax to chce fakt hodně dobrý světlo.
Odpovědět
Profilova fotka
Instax bývá nejčastějším doprovodným dobrovolným programem. Zapojují se spíš mladší než starší, vymýšlí kraviny, lepí výsledky rovnou do knihy s nějakým origo vzkazem - je z toho pak pěkná památka. Ale obejít se bez toho dá :)
Odpovědět
@cat1505 a je podle vás lepší mini nebo wide? 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@marusiav Můžu to posoudit jen uživatelsky (pocitově), protože tomu fakt prd rozumím... Nám jsem pořizovala Mini, protože 1. cena, 2. líbí se mi víc vzhledově (ať už přístroj tak samotné fotky, jsou prostě malinkatě roztomilé 😄), 3. myslím, že se nám s ním líp fotilo, 4. cena náplní (viděla jsem i časteji prodávat "bazarové" do mini) a 5. když porovnám fotky co mám doma, mini vypadá kvalitněji (ale to může být dáno více faktory - světlo, exteriér, míra alkoholu v krvi... 😄 ). Za mě teda Mini 🙂
Odpovědět
Záleží na tom, jestli Vám fotky z Instaxu stačí. Já na svatby jako fotograf v případě zájmu beru i fotobudku se zrcadlovkou, světly, počítačem s dotykovým displejem a kvalitní tiskárnou. Za fotku o formátu 10x15 (s možností přidání rámečku a textu - jména, datum atd.) chci 25,-Kč, což je o cca 5Kč víc, než stojí fotka z Instaxu mini a v porovnáni s Instaxem wide to vyjde skoro nastejno, ale kvalita je úplně jinde. Knihu, kam ty fotky můžou nalepit není problém koupit a psát k tomu vzkazy taky není problém. Instalace včetně rekvizit a pozadí u mě vyjde na 2000,-Kč, ale v této ceně je i tisk 60ks fotek, takže je pak na každém, aby se rozhodl, co se mu víc vyplatí. Na druhou stranu nejezdím s tím po celé republice, to by se mi za ty ceny nevyplatilo.
Odpovědět
Profilova fotka
@marusiav Měli jsme na svatbě a bylo to boží, většina lidí se zapojila (mladší i starší generace) a výsledné fotoalbum je fakt krásné. Fotky z polaroidu sice nejsou tak kvalitní jako ze zrcadlovky (mobilu, kompaktu...), ale zase mají kouzlo. My jsme použili Instax Square, který má trochu větší a řekla bych i kvalitnější fotky než ostatní Instaxy, navíc je to "digitální hybrid", takže fotky se nám i ukládaly do foťáku a mohli jsme si je přetáhnout do počítače. Za mě fakt skvělá věc pro hosty, kteří se tím zabaví, třeba když se jdou novomanželé fotit.
Odpovědět
Instax jsem zazila na dvou svatbach a na jedne rozlucce se svobodou a urcite to byl vyborny napad, lidi se tim vydrzeli bavit vzdycky az do posledni fotky. 🙂 Dokonce me to zaujalo natolik, ze jsem si ho poridila, a neztrati se ani na ruznych akcich s kamarady, at uz venku nebo doma.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Zažila jsem na spoustě svateb, jediné 2 problémy: 1. Focení odpoledne a večer nestálo vůbec za nic - fotky tmavé, nebylo moc poznat kdo na nich je. A to i v místnosti a při blesku (které typy instaxů to byly nevím, ale bylo to tak na všech svatbách). 2. Pokud byl fotokoutek někde schovaný, zastrčený nebo na něj nebylo průběžně upozorňováno, nikdo si ho nevšiml, takže fotokniha zůstávala prázdná do večera a pak nastal problém 1.
Odpovědět
Profilova fotka
@marusiav Jaký máte termín? Rád vám zajistím komplet fotokoutek s kvalitním profi tiskem na místě, kde se nemusíte bát o to, že bude mizerná kvalita fotek nebo maličké fotky, na kterých se ani neuvidíte. Na některé letošní termíny výrazná sleva.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Je to skvely napad – je to totiz super zabava. Fotobudky jsou takovy strojeny, nuceny, to uz nikoho nebavi 😉) o kvalitu tady ani tak nejde, je to predevsim zabava a autenticka vzpominka, ma to krasny retro nadech a nedokonalosti k tomu patri.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?