Co všechno platíte družičkám?

Ahoj, co vše platíte družičkám? Já platím šaty (každá chce ale jiné a denně mi přijde x odkazů, jaké by se jim líbily), Všechny také očekávají vizážistku, ta moje ale změnila ceník a chce za slečnu 2500.-. Nemluvím o tom, že všem platíme i ubytování v místě svatby v luxusním penzionu atd. Na druhou stranu skoro žádná neměla čas jet se mnou vybírat šaty, místo rozlučky jsem si nakonec musela zařídit sama - to nejlevnější - a ještě platím i za sebe. 2 z nich nyní napsali, že vlastně na rozlučku nemají čas. Všechna tíže je na dvou slečnách, které vše zařizují, jiné si jen diktují podmínky a denně mi píší, co mám koupit a udělat jinak. Co vše platíte družičkám vy? A jak nejvhodněji ty problémové umírnit a je nevhodné jim říci, že družičkami nekonec nebudou?
Odpovědět
Ahoj, Já družičkám nebudu platit nic nad rámec toho, co hradíme jiným hostům (celodenní občerstvení, někdo ubytování). Šaty jsem se ještě nerozhodla, jestli chci, aby měly družičky stejné, pokud se tak rozhodnu, dám jim na výběr, nebudu jim je nutit, ani tak je ale asi nebudu kupovat. Vizáž zaplatím jen nejbližším, mamce, svědkyni, možná jedné kamarádce, tetě. Na víc lidí na mé svatbě ani nebude čas líčit, spíše pověřím kamarádku, co umí líčit, aby pár lidí nalíčila. Rozlučku si vůbec nemáš platit, má to být pro Tebe překvapení a náklady jdou na družičky. Není blbý říct, ze nakonec někdo družička nebude, máš přeci právo se rozmyslet.
Odpovědět
Ahoj, Tak to celkem koukám. Měla jsem 3 druzicky a neplatila jsem jim nic. Dostaly na vyber tři barvy šatů a mé jedine prani bylo, aby to byly šaty minimálně pod kolena, jinak ať si zvolí dle sebe. Nic víc. Svědkyně si mohla vybrat, jakou barvu chtela. Nakonec byly všechny krásne sladěné. Holky to braly jako čest tam stát se mnou jako mé nejbližší. Žádná po me rozhodne nic nežádala a samy si organizovaly účes nebo vlastní vizazistku. Maximálně mi posílali fotky z nákupu šatů, jestli se trefily do barvy a jak jim sluší 🙂 Je mi lito, ze tohle musíš řešit, když mají byt spis nápomocne tobě. Asi bych to vyřešila tak, ze když se holky nemohou dohodnout, tak ať si koupi šaty podle sebe a za své peníze (jen barva nebo tón bude podle tebe) 😎
Odpovědět
A ještě dodám, že dost lidi(holek) si nedokáže představit ten tlak a finanční výdaje, které se se svatbou pojí. Par lidi se divilo, ze jsem byla celkem přímá v některých věcech- koho pozvu/nepozvu na svatbu nebo co jak bude/nebude. Naše rozhodnutí jsme s manzelem probírali a měla důvod, který se občas někomu nelíbil a lidi měli tendenci tlačit to svoje, citové vydírat, ať to změníme a občas se tvářit až uraženě. 😆 Ne, je to naše svatbe, naše výdaje a naše rozhodnutí. Stůj si za svým! 💪
Odpovědět
Byt tebou si rozmyslim, jestli takove druzicky chces. Za me - pokud chces aby mely stejne saty, platis je ty. Pokud si kazda muze donest jake chce, jde utrata za saty na ne, protoze v te chvili si muzou koupit saty, u kterych usoudi, ze je pak vyuziji. Liceni bych resila jen pro svedkyni. Ohledne rozlucky - mely by ji platit ony, ale vetsina nevest nakonec zaplati treba utratu v hospode/jidlo/proste neco, aby jim tim i symbolicky podekovala za ucast a cas. Vubec s nimi nediskutuj. 🙂 Je to tvoje svatba, tvoje pravidla a pokud je nekdo schopny si jen diktovat co chce aniz by bral ohledy na tebe, tak bych si hodne rozmyslela, jestli bude druzicka. Poznamka na konec - vsechny holky, ktere budes mit na rozlucce nemusi byt druzickami.
Odpovědět
Tak, 2500,- za vizaz jednej slecny, to je teda dost! Bavime sa len o make upe ci aj vlasy? A, kedy vas chce vsetky postihat? Ak chces rovnake saty, ci urcity tyyp, farbu, odtien, tak platis ty - tu nie je o com... Ja by som toto druzickovanie na tvojom mieste zrusila alebo si nechala len tie dve... Ono v realite su veci castokrat ine..
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?