Hádka s družičkami tri dny před svatbou

17. pro 2018130

Ahoj všem, potřebuji poradit, možná i utěšit, případně říct, že jsem úplně pitomá a měla bych se nad sebou zamyslet...
V pátek máme svatbu. Mám dvě kamarádky, které mi půjdou za družičky. Již před 4 měsíci jsem s nimi řešila, že jestli jim to nevadí, nebudeme zvát na oběd jejich partnery, páč by tam na ně stejně neměli čas a přijdou až k večeru společně s ostatními kamarády. Tenkrát mi řekly, že jim to nevadí. Jedna z nich se mezi tím s přítelem rozešla. A dnes jsme si byli sednout a ony na mě zničeho nic vyrukovaly s tím, že slyšely, že je pozvaná přítelkyně od ženichova svědka, se kterou je 14 dní a nikdo ji nezná a že to jim teda příjde dost nefér vůči dlouhodobému partnerovi jedné z družiček. Když jsem jim řekla, že sice pozvaná je, ale tím, že jsou spolu 14 dní, tak nejde ani na obřad, hostinu, ani na party, tak byly uražené, že přítelkyně od svědka pozvaná je a jejich partneři ne. Říkala jsem jim, že nechápu, proč mi to neřekly dřív, že jim to vadí, že se s tím dalo něco dělat, ale proč to na mě vybalí 3 dny před svatbou a navíc mi řeknou, že vlastně ani nechtějí, abych s tím něco dělala, že jen chtěli vědět, jestli tam jde nebo ne. Pak mi to cvaklo a ptám se jich, co by se jako dělo, kdyby tam ta přítelkyně šla a ony mě řekly, že by na oběd nešly.... V tu chvíli mi už ujely nervy a začala jsem na ně křičet, že to jsou teda pěkné kamarádky, že nechápu, proč mi to dělají 3 dny před svatbou a jestli chtějí, ať v pátek jsou o půl 7 u nás. S tím jsem odešla.
A teď je půl 3 ráno, nemůžu spát a než abych řešila finální přípravy, ani nevím, jestli tam přijdou...
Napsala jsem jim akorát, že se omlouvám, že jsem křičela. odpověď žádná.
Co mám dělat? Opravu jsem si tolik dovolila, když jsem jejich partnery nepozvala na oběd?
Poraďte prosím někdo....

 • Na jejich místě by mi to hodně vadilo. Ale měly to říct rovnou.
  Nepochopila jsem to s tou přítelkyní svědka, ona je zvaná jen na hostinu a nikam jinam? Proč?

 • Tohle tema v ruznych modifikacich se tady resilo uz milionkrat. Nakonec se to rozdeli na dva tabory, ktery se mezi sebou budou dohadovat... Za me teda pozvani bez partneru neni OK. My jsme zvali vsechny s doprovodem bez ohledu na to, koho si s sebou vezmou (jeden kamos prisel napr. se svou sestrou, protoze zrovna nema pritelkyni). Pozvat jejich partnery je to nejmensi, co pro ne muzes udelat, nota bene kdyz po nich neco chces. Co je ale podle me vrchol neslusnosti, tak neci partnery pozvat a neci ne...

 • A kam teda ta přítelkyně svědka jde, když píšeš, že nejde na obřad, hostinu ani party? Nic víc snad na svatbě není,ne? Partnery družiček jsi pozvat měla. Vždyť jde vlastně jen o jednoho člověka navíc, ta druhá teď partnera nemá. Je to neslušné zvát někoho někam a chtít po něm, aby svého partnera nechal doma.

 • Sponzor fóra
 • @gabrielahor  zrovna družičky zvát bez partnerů mi nepřijde úplně vhodné, kdyz jsou pro tebe tak důležité a jdou ti za družičky,tak bych je zvala i s doprovodem.. navíc nechápu, proč by na obědě neměly mít čas na své protějšky. Na obědě se jí, případně mají rodiče nebo svědci proslov, nic víc.. pokud chceš,aby ti třeba po obědě pomohly při focení, tak věřím, že partneři by se na hoďku zabavili... Každopádně ti to asi měly říct dřív, ze jim to je nepříjemné..asi je holt naštvalo, že je zván někdo, koho skoro neznáš a partner družičky ne, to dokážu pochopit (to, že přítelkyně svedka se asi rozhodla nepřijít, je jedno). Je blbost, že na tebe vyrukovaly těsně před svatbou, já (byť by mě to asi taky mrzelo), bych mlčela a respektovala tve rothodnuti, i když mu taky moc nerozumim.. to, že některé kamarádky třeba pozvu bez chlapů, protože je neznám, neodsuzuji,ale u těch družiček mi to proste přijde hloupy... pozvi je na kafe a v klidu to proberte, je škoda si takhle zkazit svatbu nějakým nedorozuměním nebo hádkou... pokud jste dobré přítelkyně, tak to vyresite...

 • Take mi to neprijde vhodne zvat jen bez partneru, ja zvala automaticky i s doprovodem. To kdyby se ti stalo to co mne a vecer pred svatbou (tchyne s jeji milou dcerou mi zavolaly, ze jsem udelala spatne zadedaci por.a chybi tam 2 lidi o kterych jsem v zivote neslysela. Udelala to jen proto, ze ji v ten vecer prinesli 5tis jako dar a proto je chtela pozvat na posledni chvili aby nebyla odtuda. Tak ze mne chtela udelat neschopnou blbku). I to se stava🙂

 • Já myslím že by se měli hosté zvát i s doprovodem,a je jedno jestli to jsou partneři,manželé nebo třeba sourozenci.

 • Ano, také jsem názoru, že by se měli zvát hosté automaticky i s jejich partnery a my to tak na naší svatbě měli. Nicméně na druhou stranu, pokud jsem host a nebo dokonce družička, tak by mě v životě nenapadlo se dohadovat nad tím, kdo je zvaný a kdo ne, prostě jako nevěsta jsi kápo a tak by to měli všichni brát a tvé přání respektovat 🙂 můj ted už manžel s oblibou říkal, my to platíme, tak my rozhodujeme 😃

 • Přijde mi jako vrchol neslušnosti nepozvat partnera kohokoliv, natož partnery družiček, které tam úkoluješ, a asi se jedná o tobě blízké osoby. A nepochopila jsem teda, proč je zvaná ta přítelkyně od svědka, když partneři družiček ne.
  Já jim rozumím, že je naštvalo, když se tohle dozvěděly teprve teď. Možná to předtím vzaly tak, že prostě nejdou ničí partneři, ale když se dozvěděly tohle, tak jim zcela oprávněně vrtá hlavou, co to má jako znamenat. Tvé jednání vůči nim nebylo ani slušné, ani fér, tak se nemůžeš divit, že ani ony se teď k tobě nechovají slušně a férově. Pozvi jejich partnery, omluv se jim, a doufej, že to vaše vztahy nepoznamená dlouhodobě.

 • Stalo sa a chyba v komunikácií je na obidvoch stranách.
  Čo možeš urobiť teraz, je zavolať ich na stretnutie a povedať, že ťa to mrzí a že ich tam rada uvidíš. Fakt sa ten jeden partner nezmestí na hostinu? Na poslednú chvíľu vždy niekto odriekne, prípadne dozistite v reštike.

  Nám tak prišla jedna osoba neohlásene a v našlo sa pre ňu miesto aj porcia v priebehu 10 minút a to nás tam bolo 22 ľudí.

 • A ešte by som teda doplnila, že zaúkolovat kamarátku a nepozvať jej dlhoročného partnera nie je dobrý nápad. Predstav si, že budúci rok bude mať svadbu ona a vezme si práve jeho... Tebe dá množstvo úloh od půl 7 rána a tvojho manžela nepozve... Ako sa budeš cítiť?

 • Já myslím, že když mě někdo zve na svatbu a dá mi možnost "+1," je to na mě koho s sebou vezmu. Proč by to měl být nutně partner a když ho nemám, tak si s sebou nikoho brát nesmím? Jednu svatbu kamarádky jsem absolvovala se svým nejlepším kamarádem a bylo to fajn. Beru to jako možnost si s sebou vzít blízkého člověka a mít prostě doprovod, jak se sluší. Je to normální. Když vás někdo zve na společenskou akci, taky se počítá s +1.
  A být družička, mít tam různé povinnosti a nemít možnost si s sebou vzít partnera, to je za mě úplně mimo. Chápu, že ti ruply nervy, ale křičet na družičky kvůli tomu asi nebylo úplně v pořádku...

 • Jak to nakonec dopadlo?

 • Jak to dopadlo?
  Já zvu i s partnery.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  Svatební a portrétní fotografie. Fotíme také rodinné foto, děti, páry. Fotokoutek na svatby akce a plesy.
  Vlastní profesionální fotoateliér
  Jsme dva. Kreslíme světlem. Vyprávíme Vaše příběhy jako básně v obrazech.
  Svatební fotografování, které vás bude bavit.