Je vlastní účet společným jměním manželů?

Ahoj, bohužel se nemůžu dopátrat, jak to je. Když budeme mít v manželství společný účet, ale vedle toho každý i svůj soukromý účet (co už každý máme roky), jsou i peníze na těchto soukromých účtech ve společném jmění manželů? Předmanželskou smlouvu nechceme, ale rádi bychom vedle společných financí měli i své vlastní. To samozřejmě může fungovat do chvíle, kdy by nedejbože došlo k rozvodu. Pokud by se ze všech našich účtů v ten okamžik stalo společné jmění a vše by šlo na půl, nemá smysl se roky snažit a spořit si víc než manžel 😄 Neřešil to prosím někdo? Chceme pro případ nouze mít každý i své vlastní peníze.. Děkuji!! 🙂
Odpovědět
Řešit rozvod před svatbou, to je vtipný 😄 Každopádně já to chápu tak, že cokoliv bylo nabyto před manželstvím není společné jmění manželů, tudíž soukromé bankovní účty pod to nespadají, pouze ten, který vznikne po uzavření manželství (ale klidně mě někdo opravte 🙂 )
Odpovědět
@zasnoubenazrzka ano tak by to mělo být, jenže já to chápu tak, že peníze co tam byly před svatbou jsou moje, ale peníze co tam přibudou po svatbě už jsou společné? Jinak opravdu to nemyslím zle, ale fakt je v dnešní době potřeba myslet dopředu - každý máme v okolí nějaké ostrašující příklady a skončit v 50 letech bez vlastních prostředků člověk nechce... i když samozřejmě věřím že k rozvodu nedojde 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@vercappp Ano, to, co si vyděláte po uzavření manželství, je společné, nehledě na to, na jaké jméno je účet, na který to pošlete. Jsou tam nějaké výjimky, třeba dar (pokud jednomu darují rodiče byt nebo třeba milion, je jen jeho a nespadá do SVJ) nebo dědictví, ale pokud si chcete hospodařit každý na svém písečku, musíte mít oddělené SVJ smlouvou.
Odpovědět
@vercappp Ja chci jen rict, ze s vama souhlasim. 🙂 Je mnohem lepsi pocitat s nejhorsim, nez byt naivni a pak brecet. A ze v okoli mam nekolik takovych, kteri mi napred spilali, jakej jsem negativista, kdyz jsem se jich ptala, jestli maji zadni vratka, protoze oni "se nikdy nerozejdou" a pak se roky tahali po soudech, nebo rovnou skoncili s holym zadkem. Stat se muze uplne cokoliv. Ja s jistotou nemohu rict ani to, jaka budu za nekolik let ja sama, ale mam absolutne verit tomu druhymu, ze se v nicem nezmeni?
Odpovědět
@rheb je to tak, máme to i v rodině. všechno to jsou po celý život slušní lidé, ale logicky se oba po rozvodu potřebují zařídit, sehnat bydlení. A to se s polovinou majetku těžko dělá, takže se snaží ukořistit co se dá. Nejsou to lidi co by chtěli být ověšeni zlatem, jen se prostě nemůžou dohodnout. My jsme třeba takoví, že já se snažím hodně šetřit peníze na horší časy, partner sice není rozhazovačný, ale spoření pořádně nemá. Já si ty svoje peníze jednou chci užít, a nebo mě zachrání v těžké situace (kéž by se to nestalo!!! 🙂). Nepotřebujeme si dělit byt a každou ponožku v rámci předsvatební smlouvy, jen chci mít část peněz co si vydělám jen sama pro sebe 🙂
Odpovědět
@drabik mockrát děkuji za objasnění! 🙂 chceme mít cca půl financí společných, ale část i vlastních. Protože jsem zažila to, že žena postupně vybrala z účtu stovky tisíc (účet na její jméno, ale roky ho měli oba jako společný), a soud na to nic neřekl, tak jsem sháněla podrobnější informace, jak to je.
Odpovědět
Profilova fotka
@vercappp Tak teorie (= co říká zákon) a praxe, aneb jak všelijak lze co obejít a očůrat, jsou dvě různé věci. Každopádně pokud to chcete udělat zákonně tak, jak píšeš, potřebujete to ošetřit smlouvou.
Odpovědět
Profilova fotka
Před manželská smlouva na tohle přesně je, můžete si ji udělat sami a jen ji předložit prokuratorovi
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova Asi myslíš předložit notáři 😉 Nicméně mě pobavila představa, že by to nesla státnímu zástupci 😁
Odpovědět
Profilova fotka
@khalesi007 jezis notáři... Já už nemůžu cumet na ty kriminálky 😅😂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?