Doporučujeme: Modrastrecha.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.zoznam.sk Modrastrecha.sk

danielamichajlecova Neaktivní

Svatba byla 25. srpna 2018 Region Česká Lípa  • 

 • Naše svatba měla nespočet chyb, ale přesto byla pro Nás naprosto dokonalá.

  A co že se nepovedlo?
  Obřad jsme měli naplánovaný v lese, který je po celý můj život touto dobou plný kvetoucího vřesu. Právě kvůli kvetoucímu vřesu jsme zvolili přesně tento termín. Hostina byla plánovaná u rodičů na zahradě, na krásném anglickém trávníku, celoživotní chloubou mého táty. V odklopení záhonů plných rozkvetlých jiřin a cínií, chloubou mojí maminky. Celé léto ale teploty neklesly pod 30 °C a nespadla ani kapka vody. Zahrada tedy připomínala s přimhouřenýma očima saharu. Jiřiny a cínie, které měly být součástí svatební kytice, nadobro odkvetly již na konci května. Vřes pro jistotu vůbec nevykvetl, a jeho kilometrová pole se změnila v rezavou pustinu. O mátě pěstované na mojito ani nemluvím.

  S předpokladem velkých veder jsem si nechala ušít co nejodhalenější svatební šaty, nakoupili jsem desítky kilo ledu, litry aperolu a vějíře.
  Den před svatbou nám firma přivezla a postavila stany, rozmístila nábytek. Během příprav se strhla průtrž mračen, jež obsahovala všechny srážky, které ten rok nespadly. Záhon jiřin, který je chytře umístěn u přepadu dešťové vody, se rozlil vedle stanu a vznikl tak nádherný přírodní bazén, který se ve svatební den velmi hodil k osvěžení. V den D bylo krásných 14 °C

  Přípravy před svatbou byly velmi náročné. Pracuji jako svatební floristka a v týdnu mé svatby jsem měla dalších 5 svateb. Naštěstí, pro mě bylo důležitější, aby byly na 100 % spokojené moje zákaznice a stresování se z mé svatby šlo mimo mě. Jediným problémem, nad kterým mi opět nezbývalo nic jiného než se zasmát, bylo, že jsem si večer při přípravách dekorací, zvrtla kotník a nemohla na nohu došlápnout. Naštěstí, máme úžasnou sousedku bylinkářku, která mi naordinovala zábal z kostivalu, který mě jako zázrakem do rána nohu zahojil.

  Že nám ve svatební den neusnul roční syn? Že jsem na svatbu nezhubla ani gram, zatímco ostatní chudli jako o závod? Že si můj muž koupil košili místo ivory bílou? S takovými detaily už se nebudu rozepisovat. :-)

  Rozepsala jsem se tak, že to zní jako děsný průšvih ale opak je pravdou. Svatba pro nás byla perfektní. Celou jsme ji připravovali sami, s pomocí našich úžasných rodin, přátel a nejlepších sousedů, co si můžeme přát.

  Jako svatební dar měl každý něco za úkol. Moji rodiče a sestra jsou pro mě jedním velkým dárkem, kterým patří to největší díky. Poskytli nám zázemí, táta uvařil výborný guláš, zajistil pití a vše kolem. Společně s mamkou zajistili veškerou organizaci. Moje skvělá ségra mi udělala nádhernou kytici, dozdobila dort, pronesla proslov, který dostal každého do kolen, připravila bramborový salát a mnoho dalších dobrot, pomáhala se vším co ke svatbě patří a připravila krásná překvapení. Aby toho neměla málo, byla mi také za svědka.
  Moje skvělá tchyně upekla korpusy na dort a připravila další pohoštění. Společně s tchánem nám byly velkou podporou a pomáhali s hlídáním našeho syna.
  Družičky byly mé nejlepší kamarádky. Byly nádherné a společně s nimi jsem si Náš den užila naplno. Pomohly se vším co se dalo, především s dekorací, vyzvedáváním věcí a hlídáním.
  Můj nejlepší kamarád od dětství byl v podstatě mým druhým svědkem. Zorganizoval vše kolem jídla a pití. Zároveň byl společně s mým skvělým švagrem koordinátorem zábavy.
  Naši úžasní sousedé pomohli opravdu se vším. Bez nich by svatba nebyla. Sousedky se ujaly jídel a dekorací. Napekly se štrůdly, bábovky a koláče. Nasmažily řízky, naložily masa, připravily pomazánky. Zároveň pomohly s veškerou výzdobou. Sousedka Anička byla pasována na svatební koordinátorku a svoji úlohu zvládla na jedničku, všechno klapalo jak mělo, všichni věděli co se bude dít a co mají dělat. Její ségra Verunka zase pomohla s hlídáním našeho prcka.
  Sousedi chlapi zase pomáhali se stavěním zázemí, tvorbě baru, věšení světýlek, napojování chlazení a aparatury.
  Stovky kilometrů za námi urazila rodina mého muže se Slovenska. Byla to pro nás ohromná čest. Přivezli s sebou perfektní atmosféru. Většina z nich je hudebně založena a zajistila nám dokonalou živou hudbu po celý den. Při obřadu nám zpívala teta a sestřenice "Hallelujah". Ještě teď mám husí kůži. Zároveň dovezly výborné koláčky a perníčky a také pomohli s přípravami.

  Kolik superlativ se dá použít aby to nebylo trapné? Asi jsem to s nimi přepískla, ale co se dá dělat :-)

Daniela a Michal - 25. srpna 2018 - Region Česká Lípa - 59 fotek
Tento fotoblog je zatím prázdný.
danielamichajlecova
Daniela Michal
Registrace: březen 2018
Příspěvků: 0
Inzerátů: 0
Přátelé: 0
Po svatbě
6 4 3 dní
Po svatbě
Líbí se mi tyto fotoblogy (1)