Doporučujeme: Modrastrecha.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.zoznam.sk Modrastrecha.sk

Daniela a Michal   svatební album  vybrali jsme

danielamichajlecova  •  59 fotek  •  25. srp 2018, Region Česká Lípa

Jaká byla svatba:

Naše svatba měla nespočet chyb, ale přesto byla pro Nás naprosto dokonalá.

A co že se nepovedlo?
Obřad jsme měli naplánovaný v lese, který je po celý můj život touto dobou plný kvetoucího vřesu. Právě kvůli kvetoucímu vřesu jsme zvolili přesně tento termín. Hostina byla plánovaná u rodičů na zahradě, na krásném anglickém trávníku, celoživotní chloubou mého táty. V odklopení záhonů plných rozkvetlých jiřin a cínií, chloubou mojí maminky. Celé léto ale teploty neklesly pod 30 °C a nespadla ani kapka vody. Zahrada tedy připomínala s přimhouřenýma očima saharu. Jiřiny a cínie, které měly být součástí svatební kytice, nadobro odkvetly již na konci května. Vřes pro jistotu vůbec nevykvetl, a jeho kilometrová pole se změnila v rezavou pustinu. O mátě pěstované na mojito ani nemluvím.

S předpokladem velkých veder jsem si nechala ušít co nejodhalenější svatební šaty, nakoupili jsem desítky kilo ledu, litry aperolu a vějíře.
Den před svatbou nám firma přivezla a postavila stany, rozmístila nábytek. Během příprav se strhla průtrž mračen, jež obsahovala všechny srážky, které ten rok nespadly. Záhon jiřin, který je chytře umístěn u přepadu dešťové vody, se rozlil vedle stanu a vznikl tak nádherný přírodní bazén, který se ve svatební den velmi hodil k osvěžení. V den D bylo krásných 14 °C

Přípravy před svatbou byly velmi náročné. Pracuji jako svatební floristka a v týdnu mé svatby jsem měla dalších 5 svateb. Naštěstí, pro mě bylo důležitější, aby byly na 100 % spokojené moje zákaznice a stresování se z mé svatby šlo mimo mě. Jediným problémem, nad kterým mi opět nezbývalo nic jiného než se zasmát, bylo, že jsem si večer při přípravách dekorací, zvrtla kotník a nemohla na nohu došlápnout. Naštěstí, máme úžasnou sousedku bylinkářku, která mi naordinovala zábal z kostivalu, který mě jako zázrakem do rána nohu zahojil.

Že nám ve svatební den neusnul roční syn? Že jsem na svatbu nezhubla ani gram, zatímco ostatní chudli jako o závod? Že si můj muž koupil košili místo ivory bílou? S takovými detaily už se nebudu rozepisovat. :-)

Rozepsala jsem se tak, že to zní jako děsný průšvih ale opak je pravdou. Svatba pro nás byla perfektní. Celou jsme ji připravovali sami, s pomocí našich úžasných rodin, přátel a nejlepších sousedů, co si můžeme přát.

Jako svatební dar měl každý něco za úkol. Moji rodiče a sestra jsou pro mě jedním velkým dárkem, kterým patří to největší díky. Poskytli nám zázemí, táta uvařil výborný guláš, zajistil pití a vše kolem. Společně s mamkou zajistili veškerou organizaci. Moje skvělá ségra mi udělala nádhernou kytici, dozdobila dort, pronesla proslov, který dostal každého do kolen, připravila bramborový salát a mnoho dalších dobrot, pomáhala se vším co ke svatbě patří a připravila krásná překvapení. Aby toho neměla málo, byla mi také za svědka.
Moje skvělá tchyně upekla korpusy na dort a připravila další pohoštění. Společně s tchánem nám byly velkou podporou a pomáhali s hlídáním našeho syna.
Družičky byly mé nejlepší kamarádky. Byly nádherné a společně s nimi jsem si Náš den užila naplno. Pomohly se vším co se dalo, především s dekorací, vyzvedáváním věcí a hlídáním.
Můj nejlepší kamarád od dětství byl v podstatě mým druhým svědkem. Zorganizoval vše kolem jídla a pití. Zároveň byl společně s mým skvělým švagrem koordinátorem zábavy.
Naši úžasní sousedé pomohli opravdu se vším. Bez nich by svatba nebyla. Sousedky se ujaly jídel a dekorací. Napekly se štrůdly, bábovky a koláče. Nasmažily řízky, naložily masa, připravily pomazánky. Zároveň pomohly s veškerou výzdobou. Sousedka Anička byla pasována na svatební koordinátorku a svoji úlohu zvládla na jedničku, všechno klapalo jak mělo, všichni věděli co se bude dít a co mají dělat. Její ségra Verunka zase pomohla s hlídáním našeho prcka.
Sousedi chlapi zase pomáhali se stavěním zázemí, tvorbě baru, věšení světýlek, napojování chlazení a aparatury.
Stovky kilometrů za námi urazila rodina mého muže se Slovenska. Byla to pro nás ohromná čest. Přivezli s sebou perfektní atmosféru. Většina z nich je hudebně založena a zajistila nám dokonalou živou hudbu po celý den. Při obřadu nám zpívala teta a sestřenice "Hallelujah". Ještě teď mám husí kůži. Zároveň dovezly výborné koláčky a perníčky a také pomohli s přípravami.

Kolik superlativ se dá použít aby to nebylo trapné? Asi jsem to s nimi přepískla, ale co se dá dělat :-)

Doporučuji dodavatele:

Fotograf La Buchta - Evička byla naprosto úžasná. Říká o sobě, že fotí život, a ano, přesně jí to vystihuje. Žádné strojené pózy, vyfotila Náš den přesně takový, jaký byl. Zamračený ale naprosto dokonalý.
Hudba Rodina ze Slovenska, DJ náš kamarád Marcel Volf
Hostina Zahrada rodičů, partystany - Mlacdá Boleslav
Catering Rodina, sousedi
Ubytování Kozí farma Nový Dvůr
Svatební oznámení Atakseberem
Dorty Tchyně, nevěsta, sestra nevěsty
Dárky pro hosty Med od souseda
Šaty pro družičky Fashion e-shop
Podvazek pro nevěstu Svatební podvazky bride
Make-up Veronika Šulcová
Svatební prsteny Zlatnictví Rýdl - Zásnubní a snubní prsteny.
Zásnubní prsten pro nevěstu ALO diamonds
Květiny Floristka Daniela Michajlecová (www.svatebnifloristka.cz)
Výzdoba Zapůjčené od Svatby s Terezou a Czewedding, cedule a palety Floristka Daniela Michajlecová (www.svatebnifloristka.cz)
Svatební šaty Martina Klimešová - Tinakli ŠATY NA PRODÁVÁM NA MÉM PROFILU - ŠATY PRODÁVÁM NA MÉM BAZARU
None
None
None
None
None
None
None
None
None
1
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
1
None
None
None
None
None
None
None
None
1