Svatba po více jak 6ti letech chození

Ahoj lidi. Po jak dlouhé době se s partnerem berete?? My jsme spolu přes 6 let a upřímně se mě do svatby ani nechce (a to jsem o svatbě vždy snila). 😢 Tím, že přítel taky vyčkával s žádostí a pak po zásnubách nechtěl o svatbě nic slyšet (bylo to prý na něj rychlé) a pak když jsme to začali řešit tak bylo docela pozdě, protože místa, která by se nám líbila již byla zabraná a byl jenom stres co bude a kde (našli jsme pak místo, ale taková spíš nouze a věčně jsem datumy a dodavatele přehazovala), až jsme to nakonec nechali na příští rok... Ale čím víc nad tím přemýšlím tak po tom všem ''těšení se'' a očekávání, se mi do toho pomalu ani nechce a už vůbec né řešit věcí okolo svatby a vše kolem.. Já nevím.. Přejde to? Přijde mi, že páry co se berou po více jak 3 letech (i co vidím v okolí a u přátel), že to nevydrží a nevydrželo. 😞
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, my jsme se brali po necelých 11 letech a manželé jsme teda zatím krátce, tak nemůžu posoudit Tvé rčení, že se manželství po takové době chození rozpadají. Nicméně my jsme se na svatbu těšili a pocity jaké máš Ty jsme neměli. Možná jak píšeš naplánujte to v klidu na příští rok a nestresujte se tím. Mít dostatek času na zařizování a přípravu je důležité. Chvíli si od ,,toho,, odpočiň a pak se třeba rozhodneš, jak velkou/malou svatbu udělat. Na závěr: myslím si, že není přímá úměra v délce vztahu a manželství. U nás se manželstvím nic , až na moje příjmení nezměnilo 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Brali jsme se na 4 výročí... I kdybych si ho mela brát o 5 let dýl tak stejně budu mít radost pze si beru člověka co miluju a je můj partak do života... Fakt bych si nebrala nikoho o kom pochybují ze to vydrží
Odpovědět
@petra_zikova70 takhle jsme to právě nechali na letošní rok.. Zásnuby jsme měli v létě 2021.. Svatbu jsme si řekli, že necháme na rok 2022. Tak jsme to nechali právě na letošní začátek roku a dopadlo to tak, že jsme nic nestihli, nic nezařídili a tak jsme to nechali na další rok 2023... 😞 Nechci úplně ten stejný postup opakovat i příští rok a odkládat to..
Odpovědět
Profilova fotka
Já se teda přiznám, že nám klaplo vše na první dobrou, co jsme si na netu vyhlídli. Nic extra jsme nedělali a to já normálně potřebuju všechno organizovat ale tohle bylo tak nějak přirozené. Nedokážu si představit, že bych jela na 6 míst a vybírala v 5 salonech. A všechno bylo podle našich představ. Otázka je jestli vám se jen nechce zařizovat? Tak pak si na to někoho sjednejte. A nebo jestli pochybujes o svatbě jako takové. 🙂 Místo a catering jsme měli rok dopředu. Matriku,kapelu, fotografa 10měsíců, šaty asi 6 měsíců a zbytek později. Záleží, jak moc je člověk náročný a jestli chce mít Tiptop místo ktere je na 2 roky dopredu zabrané a nebo si najde místo, kde to stačí rok dopředu. Taky záleží odkud jste, mé postřehy jsou z maloměsta, nikoli z Prahy 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@nikki1208 Já to mám podobně, jsme spolu přes 5 let, a taky začínám řešit svatbu na příští rok a přijde mi to vyčerpávající. Ale snažím se to tolik nepřipouštět. Důležitý je, jak to cítíte Vy. Je to Váš den, tak si to udělat podle sebe a je jedno jestli tenhle rok nebo ten další 😊
Odpovědět
My jsme se tedy ještě nevzali, ale zasnoubili jsme se na tříleté výročí... Já nevím, ale když tě přece partner požádá o ruku, jak to na něj pak může být rychlé? Měl být přece připravený na to, že se to asi začne řešit 😄 . Můj partner kdysi o svatbě nechtěl ani slyšet, ale postupem času si to asi nějak rozmyslel, dospěl, viděl to u kamarádů... 😄 a teď se o tom bavíme úplně normálně a zařizujeme to spolu. Aktuálně vybíráme místo a řešíme to ty dva roky dopředu no. Ne že bychom chtěli místo, kde je taková tlačenka, ale proto, abychom právě na vše měli čas a nic nás netlačilo. Také aspoň dosetrime nějaké finance a nebudeme se muset dívat na každou korunu. Poslední důvod je ten, že mému svědkovi v té době aspoň bude 18, nikoho jiného než bráchu bych nechtěla. Ale moc se na to s partnerem těšíme si myslím oba. Samozřejmě, že se občas nepohodneme, jako v každém vztahu, ale nechtěla bych svatbu, kdybych si nebyla jistá, že je pro mě nejlepší.
Odpovědět
Profilova fotka
To je přeci strašně relativní, je to jiné, jestli jste spolu začali chodit v 16 nebo ve 30, jak dlouho už žijete v jedné domácnosti a jak dlouho jste se jen scházeli, jestli plánujete po svatbě zakládat rodinu nebo ne, jestli ještě studujete... My se brali po 8 letech, bydleli jsme spolu po 5 letech - ale začínali jsme spolu chodit, když mi bylo 17, kdyby nám bylo o 10 let víc, je to zas o něčem jiném.
Odpovědět
Taky se do toho zatím neženeme, jsme spolu už 8 let. Ale asi to pro nás zatím není tak moc podstatné a jsme štastní i tak 🙂
Odpovědět
@drabik Začali jsme spolu když mě bylo 23 a mu 26.. Začali jsme spolu žít po 3/4 roce chození a chodili jsme spolu po 14ti denní známosti.. Rodinu chceme.
Odpovědět
@zuzek122 To si právě taky říkám.. Jak na něj může být po zásnubách plánování svatby rychlé.. 😢 To mě u něj právě dosti zamrzelo.. Proto jsme to loni stopli s tím, že tedy počkáme po Novém roce a začnu to řešit jakože začátkem letošního roku.. Ale.. Pozdě na vše co by se mu líbilo... Tak jsme to nechali na ten příští rok.. 😕
Odpovědět
@petra_zikova70 My právě chtěli nějakou přirozenější svatbu.. Nic tip top a na minutu.. To vůbec.. Ale žijeme v kraji, kde prostě míst v přirozenějším prostředí na svatbu není.. Nejhorší tedy pro mě bylo objíždět svatební místa a dodavatele sama... 😞 To jsem si přidala hrozně.. A nejde úplně, že by se mi nechtělo nic zařizovat, protože už stejně z většiny je vše zařízené (i když tohle kolečko zařizování jsem si letos už užila až až když jsem přehazovala termíny a obepisovala všechny dodavatele apod).. Ale spíš ta chuť a ten zápal, že se budu vdávat a ta radost už tam prostě není a nechce se mi do té svatby už.. 😢 😢
Odpovědět
My se budeme brát přesně na 8. výročí a tak mizerné pocity jako vy z toho vážně nemáme. Moc se těšíme, zatím si přítel nejvíce užíval výběr obleku 👍normálně se zapojuje do plánování. Upřímně, z toho co píšete mi přijde, že váš snoubenec žádnou svatbu nechce a otrávil i vás..
Odpovědět
Článek se načítá
Ja teda premyslam, co je narocne na planovani svadby, ak mam o nej aku taku predstavu. Ja som z Prahy naplanovala svadbu v Juznych Cechach. Dnes uz netreba ani vystrcit nos z domu. Cenna rada odo mna by bola taka, ak este nemas nic potvrdene a nemate vysnivany datum: spocitat si pocet hosti, ktprych tam chcete a neriadit sa tym, kto tam ma byt zo slusnosti, ale kto tam ma ozaj byt. Vzhladom na vzdialenost a teda pripadne prespavanie hosti hladat miesta s kapacitou, ktoru potrebujete. A potom pozerat miesta online a podla fotiek. Popytat datumy a ked mam miesto a datum riesit to osttane. Teba skor deprimuje pristup tvojho snubenca.. To je silna kava, ten jeho prístup..
Odpovědět
@francy_99 To máte pravdu.. Jsem otrávená z jeho přístupu a prostě už se ani mě do té svatby nechce.. 😐 I tím, že plánuji vše sama.. Nevím co teď.. Co dělat.. Zdali to přejde.. 🤷🏻‍♀️Nebo ne..
Odpovědět
@kitycat Jak jsem psala.. Z většiny je vše zařízené.. Tím, že se to odložilo o další rok.. Tak je to teď vše zařízené s předstihem.. Ještě se musí nějaké detaily dořešit.. Ale do těch se mě vůbec nechce.. Nechci vůbec slyšet o svatbě nebo nějakém zařizování apod.. Opravdu jsem znechucená a otravena.. 😢 Spíš jestli to přejde nebo ne..
Odpovědět
@nikki1208 to prejde. Ak mas dolezite veci zariadene, tak mas teraz taky utlm si myslim. Tiez som v planovani mala pauzu tak 3 mesiace po tom, co som vsetko dolezite dohodla
Odpovědět
Profilova fotka
@nikki1208 Třeba tvůj nastávající prostě není zařizovací typ. 🙂 Můj muž na to taky není, dokopat ho třeba ke krejčímu kvůli obleku, to byl fakt porod, div že jsem ho nezabila (takové to "všechno zařizuju já a po tobě chci JEDNU věc a tebe to ještě obtěžuje" 😄 ). On tohle prostě nesnáší. Ale pak si svatbu moc užil a byl vděčný, že to měl bez práce. (A já jsem se snažila na něj při zařizování myslet a připravit to pro něj tak, aby ho to potěšilo a dočkal se třeba i nějakého příjemného překvápka. 🙂 ) Jestli byla svatba vždycky tvůj sen, tak se tímhle nenech vůbec znechutit. Jinak jsme se brali na naše sedmé výročí, manželé jsme dva roky a je nám hezky. Nějak nevěřím, že kvalita manželství je závislá na tom, po jaké době se ti dva brali. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Přítel mě požádal po 4 letech vztahu, 2,5 roku společného bydlení. Snad žádný chlap se nevyžívá v plánování svatby. Přítel chce samozřejmě vše vědět, na všem se dohodnout. Ale musím udělat prvně rešerši a dát mu návrhy, ze kterých se vybírá. 😄 A rovnou mi řekl, že na dekorace nemá jako chlap cit, tak to ať udělám, jak se mi to bude líbit, že jemu se to bude líbit určitě taky. Ale objíždět sama svatební místa... Na druhou stranu plánujete od roku 2021 do roku 2023, ani se nedivím, že je to už otrava. 😄
Odpovědět
@nikki1208 Měla jsem to s teď už manželem podobne. My se tedy brali velmi brzy po krátké známosti a 4 měsíce od zasnoubení. Místo, abychom kopli do vrtule spolu, tak jsem na to plánování byla sama. Několikrát jsem se už rozbrecela, ze si mě snad ani vzit nechce. Bylo to vyloženě jeho povahou- hlavně nic NEplanovat a zmateně stresovat týden před svatbou 😂 bohužel, pro nás naštěstí, ja jsem plánovací typ a to zase stvalo jeho, ze to prý hrotim a všechno řeším, ze chce klid. Nakonec nechápal, jak jsem schopna řešit a naplanovat vse do nejmenšího detailu a ze svatba byla díky tomu skvela. Jinak jeho svěřené úkoly (ozvučení a DJ, hudba) si sám hrotil ještě dvě hodiny před obřadem a ja se smála, jak ja už mám klid 😎😂 Takže pokud ti to trochu připomíná vaši situaci, tak hlavně pevné nervy. Bude to dobrý 🙏☺️
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?