Máte před svatbou vyjasněno, zda chcete děti a kolik?

Zobraz úvodní příspěvek
Máte se svými nastávajícími jasno v tom, jestli budete chtít v manželství děti a kolik? My v tom jasno třeba ještě úplně nemáme.
Odpovědět
Profilova fotka
Já tohle řešila hned na druhém rande. Přece nebudu chodit s někým, kdo by si plánoval budoucnost úplně jinak, ne? :) Naštěstí tímto testem prošel :D
Odpovědět
Mame jasno, ze chceme deti a to co nejdriv. Pocet neresime, protoze to bohuzel neni jen na nas, ale bude to zaviset i na financich a na tom, jak zvladnu/nezvladnu hormony a vse kolem lecby. Jinak se uz nekolik poslednich mesicu bavime treba i o vychove, o tom, jak to udelame s penezi, az budu mit jednou miniprijem na rodicaku atd atd.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
Mně připadá fakt zvláštní, když se někdo bere, ale tyhle informace vůbec netuší. Chápu, přírodě neporučíš a pravý opak alá v tolika a tolika bude kluk, pak přesně za tři roky holčička apod., mi připadá stejně extrémní, ale nedovedu si představit, že bych si brala někoho, o němž bych nevěděla, jak vidí naši budoucnost. Ve všech vážných vztazích, které jsem kdy měla, jsme se o tom, jak si dotyčný/dotyčná představuje budoucnost, zda chce bydlet spíš na venkově nebo ve městě, zda chce mít dětí kupu, pár nebo žádné, bavili tak nějak zcela přirozeně ve vztahu hned v začátcích. Kdybych nevěděla, nedovedu si v hlavě vykreslovat budoucnost s tímto člověkem, že. Ale ono to možná bude i mou orientací a celkově způsobem, kterým bych chtěla děti mít. Když nevíte, zda jednou skončíte s ženou či mužem, ale víte, že chcete adoptovat, není to tak jednoduché, jako se tomu zdá u standardních párů se standardními "technikami". "Teď vysadím antikoncepci, do roka máme mimčo, pak se rozhodneme, kdy bude další." Ono to v praxi takhle často nefunguje ani u těchto párů, samozřejmě. Myslím, že alespoň nějakou vizi by spolu partneři mít měli, pakliže berou svůj vztah jako vidinu toho, s kým a jak chtějí žít a zestárnout...
Odpovědět
My jsme nejen v téhle otázce měli jasno od začátku :) Bylo to asi i tím, že jsme se potkali na seznamovací akci a oba jsme hledali něco vážného, s perspektivou do budoucna. Takže jsme v dost věcech otevřeně vyložili karty na stůl :D Hned ze začátku jsem sondovala, zda je pán bez závazků, nekuřák, s kladným vztahem k manželství a chce cca 2 děti. Dále jsem "vyřazovala" chlapce příliš dobrodružné nebo trempíkovské povahy, protože jsem spíše domácky založený typ, co má rád své pohodlí a jako bonus se bojí lítat :D Může to znít jako příliš racionální kalkul, ale tak to není. Zkrátka jsem nechtěla poslechnout jen přitažlivost a "ztrácet" zase čas vztahem s někým, ke komu mě to sice přitahuje, ale svým životním stylem jsme prostě nekompatibilní. Ono to totiž po prvotním zamilování vždycky začne dělat neplechu. Nakonec to vyšlo - potkali jsme se, jiskra přeskočila a i v těch základních věcech jsme se shodli. No a po dvou letech bude svatba :) Děti plánujeme 2-3, máme jasno i v otázce směřování bydlení, financí atd. Myslím, že nejpozději před svatbou to chce mít jasně řečeno :)
Odpovědět
Trošku divná a starší otázka, ale pro mě jako dělaná. Od doby co myslím cítím a vnímám si jsem bezpečně jistá, že děti nechci a mít nebu. Patrně jsem se narodila bez části mozku, která je určená pro mateřství, ani dvouletá neteř ve mě nevzbudila žádná maminkovský cit. A ona je ráda, že jí se svou povahou nehlídám :-D ale vozím jí dárečky z celého světa. Když jsem před deseti lety poznala manžela, hned na prvním rande jsem mu řekla, že jestli hledá matku pro své děti a manželku a hospodyňku, já to rozhodně nejsem. Hodně to v něm tenkrát bojovalo, ale bylo mu 30, nejvyšší čas pro pořízení rodiny a já ho nechtěla okrádat o čas. Hlavně je to kluk z vesnice zvyklý na vzorec - chození - manželství - děti - barák - pes. A já jsem magor, co chce na koloběžkách projet Evropu... Ale nesnažil se mě změnit a řekl mi, že radši bude se mnou a bez dětí... Hodně jsem se toho bála, ale po tom, co jsme se rozhodli se vykašlat na všechny dogmata a žít si ve svém světě máme krásný vztah a doufám, že i naše manželství je do konce našich dní. Cestujeme spolu... budeme se stěhovat, budujeme kariéry a užíváme každou vteřinu svých životů a staráme se o našeho pejska. Naše rodiny nás naprosto uspokojují, užíváme se neteře, jezdíme hodně za dědečkem, kterému před vánoci amputovali nohu a díky téměř slepotě je odkázán na babičku a lidský dotyk. Snažíme se pomáhat, přispíváme na charity. Člověk by měl být šťastný ať dělá cokoliv a neměl by druhého nutit do něčeho co nechce. Takže podstatné věci jako zda budete mít děti by rozhodně měly být upřesněny před vstupem do manželství.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
My se o tom, jak si představujeme svou budoucnost bavili ještě než jsme spolu začali chodit, (známe se už několik let) a pak znovu během vztahu a máme vyjasněno, že bychom jednou chtěli dům, většího psa a tak 2, max. 3 děti (prý to je počet, co se ještě vejde do auta mi sdělil můj milý :-D ) Stejně tak jsme si ujasnili, že on chce děti až po svatbě a já bych ráda první dítě stihla ve věku začínajícím dvojkou a říkal, že to stihneme, tak jsem zvědavá. Za chvíli mi bude 28, jsme spolu cca 3/4 roku a prakticky od začátku spolu bydlíme. Nejsem si jistá, jestli něco neplánuje během Vánoc, protože je tajemný jak hrad v Karpatech a vymýšlí výlety a večeře a chtěl zůstat po Novém roce na horách a nejet hned domů, tak uvidíme. Jsem už jednou rozvedená a z vlastní zkušenosti si myslím, že aby vztah měl perspektivu fungovat, musí být shoda v tom důležitém - kde chcete bydlet, jestli chcete děti a kolik (případně cca kdy), jak je budete vychovávat, v sexu atd. Pak je fajn pár společných koníčků a přátel a samozřejmě láska.
Odpovědět
Svatba se nerovná děti. Takže víme, že se vezmeme a budeme žít stejně :-)
Odpovědět
Já si tedy myslím, že to, zda partneři chtějí nebo nechtějí děti by mělo být rozhodně vyjasněno už během chození a ne až před svatbou. My to tedy mám vyjasněno, oba chceme, sice nevím přesný počet, ale víme že jo. Ze svého okolí znám 2 manželství, která se přesně díky tomuto rozpadla. Ženský chtěly děti, jejich chlapi ne.
Odpovědět
Profilova fotka
To je jedna ze základních věcí, které by se měli ujasnit před manželstvím. Vždyť do manželství člověk vstupuje s danou osobou proto, že ví jeho názory na budoucnost a souhlasí s nimi. My se shodli, že chceme domek na samotě a děti rozhodně chceme. Jen o počtu ještě přesně nevíme. Dokonce víme, jaký věkový rozdíl si představujeme mezi jedným a druhým. On je za 3 deti a já minimálně 3, tak uvidíme a necháme to na přírodě. Teda, ne tak úplně, nedávno mi bylo zjištěno, že přirozeně otěhotnět nemůžu :-( U nás je sice nevýhoda, že není možné žádné "překvapení" v podobě dvou čárek, ale aspoň existuje možnost, že jednou můžu být maminkou vlastního dítěte. A jemu můžu dopřát být jednou tatínkem našeho společného děťátka.
Odpovědět
jasno máme :-) chceme nula dětí
Odpovědět
Profilova fotka
@rencik_a Každé dítě, které máte a společně vychováváte, je vaše "vlastní" a "společné"...
Odpovědět
Profilova fotka
My nemame jasno ani jeden. Oba jsme antimiminkari, ja matersky pud asi nemam. Ale zas si myslime, ze jsme super lidi a byla by skoda nas nenamnozit. :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
My to řešíme tak nějak průběžně. Když jsme se seznámili byla jsem nemocná, teď už jsem méně, ale vliv na možnost otěhotnění z mé strany to má pořád velký. Nicméně šance tady jsou. Tehdy jsme byli na vysoké, spousta času a energie, tak mi bylo jasné, že děti chci. Tím, že nastávající je o něco mladší, než já jsem na něm velmi oceňovala, že si je mého věku vědom a přizpůsobil se. Teď jsme oba pracující, mé zdravotní omezení denně pociťuji a nastávající sice našel práci, která ho baví, ale časově velmi zatěžuje. Rok po svatbě mi končí smlouva na dobu určitou, tak jsem si myslela, že to bude ideální čas na mateřskou, nyní ale vím, že pokud bude situace taková, jaká je nyní, děti prostě nezvládneme. A nejsem natolik nezodpovědná, abych si pořídila děti, když vím, že nastanou situace, kdy k nim prostě nebudu schopná vstát, když bude potřeba, protože mi nebude dobře. Babičky by sice pomohly, ale přeci jen jsme my dva rodiče, my bychom se měli být schopni postarat o děti. Takže zatím je u nás rozhodnutí o dětech poněkud otevřené a spíše to necháme na přírodě, pokud se mi nějakým zázrakem podaří, byť neplánovaně, otěhotnět, asi se to stát má a budeme si se vzniklou situací muset poradit.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Ano, máme v plánu 3 děti a máme dohodnuto i několik jmen. :D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?