První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzikak Ano, stoji, ale treba sa zamysliet nad tym, kolko krat to za ten pokus stoji ;-) @kathrin17 Ze sa o Teba boji sa da pochopit, ale uvedom si, ze si slobodna a dospela osoba, nie 15 rocne dievcatko.
Odpovědět
@alexandra tak to sa nehadam - jasne, ze to mas pravdu ! :-) Nikto nema nekonecnu trpezlivost.
Odpovědět
Profilova fotka
@kathrin17 no tak to je tedy "síla". Jak dávat vědět 2 dny předem? Copak jseš malé dítě a on je tvůj otec? Ano, jednou se chyba stala, ale to je přeci normální. A že až budou děti, tak to pak bude jak? To mu budeš muset hlásit měsíc dopředu, že chceš jít někam ven? Promiň, ale to pak není o dětech, ale o vzájemné důvěře a toleranci. A vím o čem mluvím. Máme s partnerem 19m holčičku a prostě se někdy stane, že v 7 večer už toho má všeho tak pokrk, že se potřebuju odventilovat, tak mu prostě oznámím, že jdu ven a jdu. (samozřejmě po tom, co malou společně nakrmíme a uspíme) a on je za to rád, protože když 14 dní sedím doma a jsem celý den s malou, tak jsem už pak trošku nepříjemná a prostě musíme mezi lidi. Pak mi stačí na blbý 2 hodky ke kámošce a jsem v poho. To samé z jeho strany. DÁMY, TOHLE VŠE JE O KOMUNIKACI A TOLERANCI.
Odpovědět
Profilova fotka
suhlasim s @leg to je hrozne... ano, urobila si chybu, no ale nikomu sa nic nestalo, poucila si sa, tak nechapem, preco z teba robi "vazna"... u nas doma som ja ta spolocenskejsia, ale v zivote by moj manzel nevyzadoval, abz som bola doma len preto, ze je doma aj on... :-| cele zle... a s tymi dvoma dnami, to je trapas, ja sice oznamujem obcas aj dlhsie dopredu, ale to len preto, aby 1, si mohol on nieco dohodnut so svojimi kamosmi a 2, aby sa nestalo, ze mi na ten den navrhne nejaku spolocnu aktivitu a ja ho budem musiet odmietnut, lebo uz mam ine plany... ale nema problem (a je to vzajomne), ked mu zavolam z prace, ze nech ma necaka s vecerou, ze idem s kamoskou alebo kolegynou po praci na drink a ze sa najeme vonku... ved sme dosspeli ludia a riadime sa heslom "nerob nic, co by som nerobil/a ja" :-)
Odpovědět
Profilova fotka
pise sa tu o tom, ze ludia casto beru rozvod ako prvu alternativu... mozno ale keby ludia premyslali viac pred svadbou, tak by nemuseli raz premyslat o rozvode.. nechcem sa nikoho dotknut ale bola som mierne v soku, ked som tu dnes zbadala ze niekto mladsi odomna ( o kom si osobne myslim, ze je velmi inteligentny a vzdy mi bol sympaticky) a ide sa v priebehu 5 ci 6 rokov uz treti krat vydavat... nechcem mudrovat, kazdy si robi ako uzna za vhodne, ale to je uz aj na mna trosku moc =-) ved ludia by sa mali najprv poznat, nieco spolu zazit a na to podla mna rok, ci dva nestaci. to je este faza, ked clovek premysla o tom druhom uplne inak a je ovela zhovievavejsi... Ale ako hovorim, nechcem nikoho odsudzovat, urazit ani nic podobne, len ma to naozaj prekvapilo
Odpovědět
suhlasim so @zuziq my sa pozname 7 rokov,z toho 6 spolu zijeme a mame uz 2roc dieta,takze nas uz nemoze prekvapit nic :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lindos od srdca Ti to prajem, i ked by si mozno mohla byt prekvapena.. :(
Odpovědět
Dámy, děsíte mě! Neříkejte mi, že ty signály nebyly už před! Já si říkám, že důvody k rozvodu jsou jenom 3 - odhalená nevěra, chlast a násilí. A teoreticky se všechno dá trošku dopředu odhadnout, ne? Upřímně řečeno - některým sňatkům tady na beremese se divím - v celku inteligentní dívky s frajerama, kteří je vymění za poslední špínu bez mrknutí oka.... co od takových čekat, že? Nj, jenže oni mají ty auta a prestiž ... :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kadimura Vidis vidis, pre mna ani ta nevera nie je dovod a i tak som rozvedena... A nie, neboli :-(
Odpovědět
@alexandra No pro mě odhalená nevěra důvod je - totálně naruší důvěru a lámat si hlavu pokaždé, když nepřijde včas, to bych asi nedala.... Když signály nebyly, pak je otázka, nakolik jsme byly slepé a nakolik je viděli ostatní. Nebo v jaké fázi vztahu jste se brali.... Moje známá si po roce chození vzala totálního jájina - on je spokojený, jemu to vyhovuje, on nechce jet na dovolenou, protože jemu stačí chata.... v tomto případě pochopím, že signály nebyly navzdory věku (27). Jenže vdávat se mezi posledníma, to už je taky jistý tlak, že........ Každopádně po 25.roku a 3 společných letech musí člověk prozřít. Už jsem se setkala i s variantou, že ho snad svatba ho změní. Já si prostě nedovedu představit, že se 28.vzbudím a vedle bude ležet někdo jiný. 8-(
Odpovědět
@kadimura pridavam ti jeden dovod-- otrasne neznesitelne spravanie partnerovej rodiny 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
@kadimura Alebo este jeden.. uraz s dlhodobym liecenim totalne meniaci charakter cloveka..
Odpovědět
Článek se načítá
@alexandra no to je jedna z veci ktorej sa bojim a ktora sa neda predpokladt,mozes poznat niekoho 7 rokov a 6 z toho s niekym zit stane sa nieco take a neverili by ste co to spravi s clovekom.....dobry postreh...
Odpovědět
@mofa Tak to je určitě pravda, můžeš znát člověka i 10 let a nikdy nevíš, co se může stát. Chlapa, ale i nás ženské může změnit ledacos, nějaká nešťastná událost, nehoda, ztráta někoho z rodiny, velké zklamání v profesním životě.... Jenže bát se toho? To by se člověk muse bát pořád, celý život. Můžeme jen doufat, že ten člověk, kterého jsme poznali a vzali si ho, s námi přečká dobré i zlé :-) a snažit se o to taky my samy. Manželé spolu musí hodně mluvit, komunikovat, mít společné zážitky, a starosti, které naplňují jejich život a taky zdravou míru volnosti. Když si dva ten koktejl namíchají správně, tak by to snad mělo fungovat, já v to tedy věřím ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mofa Ano, moze sa to stat.. Najma ked sa potom k tomu pridruzi alkohol a dotycny clovek potom nie je schopny sebareflexie, aj ked postupne strca vsetko na com mu zalezalo.. Potom ten druhy moze robit naozaj cokolvek a manzelstvo neudrzi (najma ak su tam este deti) @mendie Ano aj nie.. Avsak jednoznacne, treba verit, a snazit sa, a odpustat, a robit kompromisy..
Odpovědět
@ankajocka @alexandra Proč by mělo být chování jeho rodiny jiné po svatbě? Leda by byla jeho matka zatraceně dobrá herečka. Falešný člověk jde přece odhalit, ne? Znám případ, kdy byla svatba, po svatbě se narodilo dítě a po narození dítěte začal manžel svoji ženu ponižovat. Nadával jí, shazoval všechno, co udělala. On je teplouš a šlo mu jenom o to, mít děcko. Ale jak to ženská nemůže poznat?? Úraz.... to je věc, která se nedá vůbec předvídat. Škoda, že se slibuje "v nemoci i ve zdraví". Věřím, že hodně se dá vyřešit přes psychiatry. Pokud se mu změní intelekt, tak to už je věc svědomí.
Odpovědět
Profilova fotka
@kadimura Ked dotycny clovek nechce ist k lekarovi a posiela k psychiatrovi Teba, ked to trva viac ako pol roka, denno denne, plus alkohol.. Nevies si to predstavit kym to nezazijes.
Odpovědět
@kadimura matka mojho ex bola uzasna mila zena az do momentu kym som s nimi nezacala byvat.. a to sme mali este pred svadbou nastastie.. a spravanie jeho matky bolo co den horsie,.,. vsetko co som spravila bolo zle.. co som navarila to patrilo do wc- len aby mohla navarit to iste ona... upratala som dom ona zobrala handru a upratala ho opat..a to nehovorim ked zacala o 2rano vysavat v predsieni lebo som vraj mala spinave topanky... ale najhorsie bolo to ked uprostred noci dokazala prist do spalne s tym ze jej sa nechce spat samej- z thoo bola hadka z ktorej som ja vysla ako neprisposobiva egoisticka a co ja viem co este :-| a ked som snubenca poprosila aby sme sa odstahovali tak bola hadka este vacsia.. no ak take spravanie nie je dovod na rozchod |-|
Odpovědět
Profilova fotka
@ankajocka To je jednoznacny dovod na rozchod, a aj na rozvod. Ani tak nie spravanie svokry, ako spravanie partnera.
Odpovědět
@alexandra on taky nebol kym jeho mama nezacala aka som neschopna atd.. podla mna ho presvedcila o tom ze som neschopna kedze som s nou travila o samote 10hodin denne :-| ale som rada ze som si nevravela ze bude lepsie..
Odpovědět
Profilova fotka
@ankajocka Keby bol normalny, tak sa o takej hluposti v zivote presvedcit neda... a sadne na lietadlo a ide za Tebou.. Nemas co lutovat, si krasna, mlada, zasluzis si svojho princa :-)
Odpovědět
@alexandra presne tak som rada ze som bez neho.. chlapov je na svete velmi vela..
Odpovědět
@alexandra no tak pro takové lidi mám jediné slovo, psát ho nebudu. Předtím takový sobec nebyl? @ankajocka falešná svině - to mi trošku zavání Oidipovým komplexem - patrně oboustranným, ne? Ale píše, že to bylo před svatbou, ne? Já například vím, že moje tchyně, ač mi byla prezentovaná jako velká osobnost, je leda velký posera. Ovšem říct to někdy na plnou hubu? Neexistuje. Ti chlapi budou matku mít vždycky trochu zkreslenou........
Odpovědět
@kadimura taky chlapy budu stari mladenci sediaci pri svojej mamicke ktora je podla neho dokonala :-|
Odpovědět
jedine co ma na tom teraz mrzi su tie tri roky zivota..
Odpovědět
Profilova fotka
@kadimura Nie, pretym taky nebol.. Samozrejme ze mal svoje muchy, ale ja nepatrim k zenam, ktore musia mat vsetko podla seba, v mnohom som sa prisposobila, vychovavala som jeho deti. Co uz.. @ankajocka To Ta mrziet nemusi.. Mas skvelu skusenost do buducnosti, ktoru mozes uplatnit v buducnosti napriklad pri vychove svojho syna ;-)
Odpovědět
@alexandra to mas pravdu.. velke ponaucenie do zivota najma k vychove deti :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ankajocka Ale neprezen to, poznam aj opacny pripad, kedy matke bolo jej vlastne dieta ukradnute a vychovavali ho stari rodicia a tiez to nerobilo dobrotu... Chlapec, skvely clovek, inteligentny, mily... ale nedokazal mat rodinu.. |-|
Odpovědět
@alexandra na deti mam este casu dost dovtedy snad najdem tu zlatu strednu cestu pri vychove:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ankajocka Si rozumna a sikovna kocka, nepochybujem o tom ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?