První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
eba vies, ono sa to vola naivita ;-)
Odpovědět
upravene adminom: vymazane na ziadost uzivatelky
Odpovědět
Eba preco sa urazas na to,ked ti niekto povie svoj nazor?O tom su aj tieto diskusie.Nikto ti do zivota nevidi,kazdy to len posudzuje podla seba a podla toho ako si im to nakoniec opisala ty.Ja neverim,ze sa clovek dokaze radikalne zmenit za x mesiacov...Iba sa inak sprava.No ja ti drzim palce a dufam,ze ti to dobre vsetko dopadne a najdete spolocnu cestu.Vela stastia.
Odpovědět
no ocividne to co si pisala pred par mesiacmi je este pravda, ked sa ti tvoj manzel vyhraza rozvodom. tak sorry ze nas to nijak neprekvapilo ani nedojalo. nic ine sa ani cakat nedalo.
Odpovědět
eba ked to, ze niekto chce mat v noci klud, nazyvas rozmaznanostou, tak uz fakt nemam co dodat. Ked takto jednas aj so svokrou, ako jednas v tejto diskusii s nami, tak sa cudujem, ze ta neposlala kade lahsie uz skor. Lebo mne by na jej mieste rachli nervy. Uvedom si, ze ona je starsia od teba a ma toho odziteho viac a tiez caka nejaku uctu. Ale tu ty zjavne v sebe nemas. Zase Ti chyba ta kriticka sudnost - schopnost priznat si vlastnu chybu. Radsej pojdes za kamaratkami, kt. Ta utesia a pomojkaju, ze Ty si ta, kt. sa ublizuje a nie ta, kt. ublizuje druhym. Ak vsak chces byt v zivote skutocne stastna, musis prestat mysliet na seba a zacat mysliet na druhych aj za cenu obety a odriekania svojej pychy.
Odpovědět
asi som tiez rozmaznana, ale tiez potrebujem po 10tej klud...ked som byvala na vysokoskoslych inrakoch a nechodila do prace, tak mohli aj bomby padat, ale ked mi to rano zazvnoni o pol siestej tak chcem mat vecer teda siestu. tiez nechapem, preco sa niekto uraza, ked mu niekto povie svoj nazor...slusne :-N
Odpovědět
emilyz myslim, ze si to vystihla presne
Odpovědět
A pises -" A dosť škaredo ma urazila a na základe toho sa k nej aj chovám" Takze opat nie si ta, kt. hlada riesenie, ale oduvas sa a vracias spat, a tak NIKDY rodinna pohoda nebude. Mne by sa tiez nepacilo, keby sa moj partner choval sproste k mojim rodicom. Tak ako mozes cakat, ze sa to bude pacit Tvojmu muzovi? Co keby si bola raz ty ta, kt. sa snazi zmierovat a hladat spolocnu cestu???
Odpovědět
no tak ja mat taku podnajomnicku tak leti. aby clovek nemohol mat vo svojom dome pokoj =-) a pripajam sa do klubu rozmaznanych. ale aj tak si myslim ze v slusnej spolocnosti sa nocny klud zacina o 10tej |-|
Odpovědět
eba prepac, ale mam pocit, ze jediny rozmaznany clovek v tejto teme si ty 8-) ale naco ti to vlastne pisem, ked ty sem uz neprides 8-) :-D :-p
Odpovědět
ach, ja taketo pipenky milujem :-D
Odpovědět
:-D
Odpovědět
Článek se načítá
ahojte kočky:-) prepáčte, že sa miešam do vašej debaty, ale tu sa rozum zastavuje:-) Eba neviem aká si, ako vyzeráš, ale na základe toho čo tu píšeš si viem spraviť svoju mienku. Mám pocit, že ty si sem písala za účelom toho, aby ťa väčšina dievčat povzbudila v tvojom konaní a v tom ako sa správaš k svokrovcom. Ale opak je pravda. Ty si bola pekne asi rozmaznávaná doma a teraz svoju rozmaznanosť prenášaš aj k svokrovcom. A ak svokrovci búchajú aj o 2 v noci majú právo. Sú doma. Na návšteve si tam ty a podľa toho by si sa mala aj správať. a mala by si byť rada, že vám dali tú možnosť bývania.
Odpovědět
Profilova fotka
Drahá Eba, takže ja sa to pokúsim zhrnúť a na to čo ti písala Eily ( mala pravdu ) si reagovala tak, ako keby si nepochopila. Tak ja ti to napíšem jasne, a neverím tomu, že to tu nechodíš potajomky čítť! Takže ja ked raz budem mať nevestu, ktorá ked sa ku mne prisťahuje, budu sa rešpektovať moje pravdidlá pod mojou strechou! Neznamená to však to, žeby som nevestu sekýrovala, ale jasne by sa s úsmevom a kľudom dohodlo na určitých pravidlách. A keby že mi taká rozmaznaná , sebecká, drzá opica ako ty búchala do 11 v kúpelni, lebo ty si tak zvyknutá a niesi ochotná to meniť, neurážala by som ťa, ale vytiahla by som ťa za tie pačesy rovno na ulicu! Ty si uvedom, že to nieje tvoj domácnosť! ty sa musíš prispôsobiť ich pravidlám, nie všetci tebe! Ja sa divím že sa s tebou manžel rozvádza!!!! Lebo ked sa s tebou ženil, asi nevedel chudák čo činí....iný by ťa zlomil tam, kde si najhrubšia! S tebou vydržať je proste nad ľudské sily....tak si pekne chod za svojím, rob si čo chceš, len nenič ľudom životy a potom sa pozri na toto forum o 10 rokov, kde budeš a kam zájdeš so svojou blbou povahou! Už som sa dlhoo s ničím takým nestretla!!!!!!
Odpovědět
lydkab bravóóóóó:-) krátke a 100% presné :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:-D Ďakujem Lucka, ale tak ma naštvala, že som nemohla:) Inak nepením, ale takéto pipinky ooooooooo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
holky, proc se do eby tolik poustite aniz byste se ji zeptali na to, co se u ni deje. Soudite a nevite co - tolik informaci o ni zase nemate a pokud ji neznate osobne, tak jak muzete vedet, co se deje mezi ni a tchyni a manzelem a jak se k ni tchyne chova ..... hlavne lydkab napsala dost razantni pripsevek, ale jak muzes lydkab vedet, ze je nad lidske sily s ebou vydrzet, copak s ni zijes ???? To neni, ze bych se zastavala Eby, ale prijde mi, ze jste hrozne radikalni a odsuzujete nekoho, o kom moc nevite - resp neznate druhou stranu a nejste v jeji situaci. Jinak Eba, v principu ale musim s holkama souhlasit me by take vadilo, kdyby me v dobe, kdy chci spat nekdo burcoval a muj manzel by nikdy nedovolil, abych byla na jeho rodice drza, i kdyby me urazili - popravde, kdyby se tohle stalo, tak ja bych tam nebydlela, manzel nemanzel .... ale nikdy neni nic cernobile. Ja take bydlela u tchanovcu a v tu dobu jsem si myslela, ze je snad jejich povinnost, ze si tam muzu delat co chci .... tchyne je ale zlata a neumi si moc dupnout a rict na rovinu, co ji vadi a radsi to v sobe dusi a nebo to rika jinym a tak to bylo i v te dobe a tak ja jsem mela pocit, ze spatna je jenom ona a ja jsem ta chudinka, kterou pomlouva a zbroji proti ni a soutezi s ni ..... kdyz jsem se odstehovala a kdyz se hladiny vod uklidnily a ja mohla premyslet nad celou situaci bez emoci, tak jsem si uvedomila, ze jsem je tam pekne usurpovala a doted je mi jich za nektere vyjevy lito ...... vzala jsem si z toho pouceni, ze kdyz u nas jednou budou bydlet mladi, tak, ze se s hned na zacatku udelame jasna pravidla, verim, ze tim se predejde spouste problemum. Stejne jako na kazdem vztahu - i pri souziti s tchanovcema je potreba respekt a vule na obou stranach. Jestli se chce tvuj manzel s tebou rozvest ale jeste ti to nerekl, asi je nejdulezitejsi, abyste se vyslechli a poradne si popvidali .... pokud te stale miluje, musite se dohodnout na kompromisech. pokud te uz nemiluje, tak neudelas nic .... ale to predbiham - proste si sednete a promluvte si a klidne i zajdete do manzelske poradny.
Odpovědět
Souhlasím s tebou Josefko, taky mě názor lydkyb docela vytočil. Bydlím s tchýní na baráku a pokud by mi řekla něco v tom smyslu, že jsem pod její střechou a budu tedy dodržovat její pravidla, jinak mě vytáhne za pačesy na ulici, tak se otočím na podpadku a vracím se domů, a s ní ať si to vyřídí manžel. Já jsem se sem stěhovat nechtěla, ale nenašli jsme jiné řešení, nejsme tu na návštěvě, platíme 2/3 inkasa (tchýně je sama) a pokud tím nikoho neomezuju, tak můžu snad mít i svoje pravidla, hlavně v našich prostorách. A ve společných prostorách a konkrétně kvůli hluku je potřeba přistoupit na kompromis na OBOU stranách. On si to ten druhý člověk neuvědomuje, ale opustit svůj byt, svoje město, svojí rodinu a úplně se přizpůsobit někumu jinému není zrovna lehké. A já myslím, že u Eby na sebe narazily dvě tvrdé hlavy a ustoupit nechce žádná. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
jj loony souhlas - vidis, na to jsem zapomnela, ze jsme platili ucty na pul. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte neda mi, musim sa zapojit. ja s nastavajucim byvame u nas doma s mojou mamu uz 2,5 roka. moja mama je sakra povaha - ako to by ste pochopili, keby ste ju poznali nejaky ten cas, proste neni zla - len ja tomu hovorim ze je "v prechode" a proste niektore veci su ako u pubertakov nevysvetlitelne :-) je milion veci ktoré mi na nej vadia a za ktore sa povadime a tak isto moj buduci manzel - vychadzaju si super ale su urcite veci v ktorých sa ich nazory rozchadzaju a on len zatne zuby a necha to tak. proste sme sa naucili ze raz taka je a preco by som je robila napriek a akoby naschval vyvolavala hadky (lebo preco ked viem, ze jej proste vadi ze buchocem v kupelke o 23, ze ma na to nervy tak tam pojdem skor a neni ziadny problem), ved to su take malicherne a zabomysie vojny az to doneba vola!!! kriste ved to je vsetko len o jesitnosti!!! moj buduci svokor je zase "pan dokonaly", vsetk vie najlepsie a nikto okrem neho to lepsie nikdy nespravi :-) a to ja som zase povaha ze sa nedam a proste ked viem ze mam pravdu, tak tvrdohlavo idem za tym a nie a nie pustit... to by ste sa cudovali ze kolkokrat sme mali vymenu nazorov. ale raz je to moj (teda za chvilku este len bude) svokor, je to otec muza ktoreho milujem a je odomna o 27 rokov !! starsi, tak mam k nemu respekt a uctu. zvlast ak by mi dovolil byvat v jeho dome, aj kebyze platim 2/3 inkasa - byvam v cudzom. ak by sa mi nepacilo - smer banka, hypoteka a mozem si rozkazovat a mudrovat bez respektu u seba doma.. len ci zase by Eba nemala problem so svojim manzelom uz vo svojom...ak by jej on povedal o 23 ze uz nech nebuntosi.... moze dat potom dalsi prispevok so zivotnym problemom.... ;-)
Odpovědět
ospravedlnujem sa kazdemu, kto mal pocit, ze som na ebu nespravodlivo zautocila... napriek tomu vsetkemu si aj nadalej myslim, ze eba je rozmaznana pipenka :-D havk
Odpovědět
Profilova fotka
suhlasim so slnieckova... jej by vadilo aj keby hocico - hocikde ak by nebolo podla nej... a to je cele rozmaznana pipenka... presny termin
Odpovědět
luko dik. Skor tu ide o to poradit a nie sudit, ale clovek musi mat otvorene srdce a vnimat. Oduvanim sa este nikto problemy nevyriesil
Odpovědět
hej len jej radit je zbytocne. ved jej radili v druje teme. co cakala, ked este ani neboli zobryti a uz sa jej vyhrazal rozvodom? podla man ta baba nema kusok hrdosti a vyhovuje jej situacia v ktorej je. ak by nie , tak uz je davno doma a stara sa o svoju choru matku. tam je v tom podla mna nieco viac =-)
Odpovědět
Děvčata, já se Eby nezastávám, možná je rozmazlená pipka, já ji neznám, vy možná jo. Ale to co předvádíte vy je druhý extrém. Ona je na návštěvě, tak musí držet o desáté večerku, zatímco tchánovci můžou řádit do dvou, protože jsou doma??? Je snad nějaká šestnáctka na intru? Pokud respekt, tak oboustranný, je to manželka jejich syna. Opravdu bych nechtěla být vaší snachou, podle těch vyjádření "vytáhnout za pačesy na ulici" atd. mi připadá, že se těšíte, až si vy budete moct vaši frustraci vybít na vaší snaše. No možná je můj názor daný tím, že mi není lehce přes dvacet jako většině tady a když jsem psala, že nebylo jiné řešení, než bydlet s tchýní, tak jsem tím nemyslela, že bysme neměli kde bydlet.
Odpovědět
no ja verim tomu ze svokrovci urcite nechodia spat kazdy den o druhej rano. kdez to eba sa jasne vyjadrila ze ona chodi spat neskoro lebo sa jej nechce. takze to asi robi pravidelne. a to cloveka teda dost nastve.... no ale kaslat na to
Odpovědět
ja si myslim, ze je to extrem z oboch stran tak z ebynej tak z ostatnych prispevkov :-S necitala som ebyne exprispevky, ale je pravda, ze do ich rodiny nevidime :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem si to přečetla a musím souhlasit s loony, holky opravdu ebu neznáte a kdovíjak to tam je, třeba je rozmazlená a třeba taky ne a máte vůbec Vy tu zkušenost bydlet s tchýní. Já ano už skoro 10 let a přežila sem to jen proto, že máme samostatnej byt a můj muž stojí při mě - tj,když se do něčeho moc plete pošle jí honem rychle nahoru ale taky občas řekne i mě, že tentokrát měla pravdu ona a i když se třeba vztekám, tak pak musim uznat, že tomu tak bylo. Tak Ano chce to toleranci, ale opravdu z obou stran !!! p.s. - a jestli to vaše tahání za pačesy atdpod.myslíte vážně tak už ted´lituju Vaše potencionální snahy, to se pak začnete blížit tchýním z vtipů jako např,.tchýně a uzený nejlepší studený nebo co mají společného mimonko a tchýně, nic stačí pochovat a je klid :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Josafa , áno, príspevok bol rázny, ale to čosm čítala, a to akým spôsobom odpisovala pre mňa znamená že ju ani vidieť nemusím, lebo je to rozmaznaná fiflena..keby bola chyba v svokrovcoch, prečo by si ju manžel bral a po necelom roku sa rozvádzal? Ja rada hľadám v ľudoch to dobré, ale u nej sa nedá...
Odpovědět
to lydkab: neprehanas nahodou trochu so svojimi vyjadreniami????? :-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?