Stříbrný zásnubní prsten

Zdravím, jsem ve fázi hledání zásnubního prstenu a potřeboval bych poradit. Přítelkyně nemá ráda žluté ani růžové zlato, prsten by měl být z bílého kovu. Zároveň ale vím, že v dětství měla alergické reakce se zlatými naušnicemi - předpokládám kvůli obsahu niklu. Tím z výběru vypadává bílé zlato, které zpravidla nikl obsahuje. Proto bych nejraději šel cestou stříbrného prstenu, případně nějakou jinou alternativou (ocel?). Přítelkyně je drobná a má ráda jednoduché věci, mělo by se tedy jednat o minimalistický prstýnek s jedním kamínkem (diamant/zirkon/bílý safír...). Můj rozpočet je 4-8 tisíc Kč. Poradíte, kde takový prsten hledat (buď v Praze nebo online)? Nejlépe s možností dodatečné změny velikosti, případně i vrácení do pár dnů od zakoupení? Našel jsem některé stříbrné např. na glamira.cz, ale po přečtení zdejších diskuzí bych se tomuto obchodu rád vyhnul. Designově se mi líbí i některé prsteny od Žabky, ale naprostá většina z nich je pouze ve zlatě... Předem díky za doporučení 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Tady https://www.brilas.cz/zasnubni-prsten... Z tama mám já snubní (ale ze zlata) A nevím co je v platine, nejsem chemicky zdatna 😊 ale pokud by šla, tak Bisaku, tam budeme brát snubní A jinak preju hodně štěstí 🤗
Odpovědět
@jindra_kohout Zkuste se poptat ve zlatnictví Rýdl, určitě vám poradí 🙂
Odpovědět
Kde koupit neporadím, zkuste Eppi, Michala Kadaníka, Rýdla, Bisaku, Žabku. Co Vám ale poradím, do stříbra nevsazujte briliant, ale ani zirkon. Dobrý zlatník Vám briliant do stříbra nikdy nedá, kov a kámen by spolu měly držet jakousi úroveň. Nekupujte ani zirkon, letitým nošením ztrácí lesk i brus. Pokud chcete bílý kámen, volte safír, křišťál, bílý opál (u toho pozor na způsob vsazení, nesmí nějak vyčnívat. Opály jsou dost měkké a tím náchylné na poškrábání).
Odpovědět
Profilova fotka
Stříbrný bych nekupovala, pokud ma alergickou reakci na zlato - nikl, zkuste material titan - my si budeme nechavat dělat snubní titanove ze od pana Kubíka e-prsteny.cz
Odpovědět
Doporučuji ocel. Taky mam problémy se zlatem a ocel je v pohodě. Navíc je pěkná a nepoškrábe se. Doporučuji se kouknout na fleru, tam je jich spousta. Jeden s diamantem jsem na rychlo našla, ale je tam i spoustu jiných. https://www.fler.cz/zbozi/nerezovy-pr... Hodně štěstí!
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Kde mají krásné prsteny, tak je hotdiamonds. Dostala jsem od nich respetive od přítele zásnubní prstýnek s briliantem a přesně něco takového jsem si vždycky přála 🙂.
Odpovědět
Dívala jsem se na ten eshop a musím ho příteli ukázat aby měl teda taky představu, co by se mi líbilo 😄. Jenom se tě zeptám jestli k těm šperkům mají nějaké certifikáty ?
Odpovědět
Ano, k tomu prstýnku jsem měla certifikát o pravosti 🙂
Odpovědět
To já jsem dostala překrásný snubák z tiami. Mají opravdu úžasné a originální šperky. Vyhlídla jsem si tam nárameček, tak budu doufat, že se objeví pod stromečkem 🙂
Odpovědět
Svoji partnerku znas nejlepe, kov bych vybirala dle jejich preferenci. Stribro je fajn, ale na sperky na cely zivot se obycejne nepouziva, jak zminovala @carvcoolka, neosazuje se casto diamanty ( i kdyz vyjimky se najdou), zirkon zas opravdu strati po case lesk. Pokud si ale tvoje partnerka na sperky nepotrpi muze to byt volba. Podobne je to s oceli. Pokud ale pripisuje sperkum vyznam, touzi po vyjimecnem prstynku na cely zivot, tak bych sla do platiny - mela by resit i problem s alergiema.
Odpovědět
No musím uznat, že prsteny mají fakt moc hezké a přesně něco takového bych taky jednou chtěla dostat 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?