Oděrky, škrabance a jine kazy na zásnubním prstenu

Ahoj vsem ... Mam zasnubni prsten z bileho zlata a bohuzel (bohudik?) k nemu i mini mikroskop.Co by se tedy clovek nepokochal pohledem ze?Ne vzdy,ale potesi ... Nepocitam,ze ma odreninky,male skrabance,ale zarazi me,ze takovy material nevydrzi pad na podlahu/dlazdice?Na jedne krapne ma "vyrazene" kolecko,je v miste splostela misto hezky kulata.(Neco podobneho se mi stalo i se stribrnym kulatym priveskem Trollbeads,ktery se mi vyvleknul a spadl na zem.Opet vyrazene kolecko.)Je toto normalni?Nechapu,ze staci tak malo ... Da se to nejak vylestit,spravit?Oba sperky jsou srdcovka a toto me fakt mrzi.Mam dojem,ze cim vetsi davam pozor,tim se vzdy neco semele (pad na zem,rana do zeleznych mrizi ...) :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Zlato je velmi měkký materiál, který se opravdu snadno poškrábe, ale taky snadno vyleští. Stačí zajít do zlatnictví :) Bílé je sice trochu tvrdší než žluté, ale pořád je to měkčí materiál než ocel...
Odpovědět
Takze i ta "vyrazenina" po padu?🤔 Prikladam foto ... (toto je tedy privesek,ale stejne dopadl i prstynek).
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, hlavně, jestli má takhle hladký povrch, tak je na tom všechno vidět. My máme ocelové se zlatým vsazeným proužkem, je jen tenounký, ale je taky poškrábaný hodně. Ale tím, že ta ocel okolo je damašková, tedy není hladká, tak to nevypadá nějak blbě. Ale jestli tě to uklidní, tak pár škrábanců už je i na té oceli, ale já s tím prstýnkem dělám všechno, lezu po skalách, nosím kameny, hrabu se v zemi...
Odpovědět
Ja odrrninky i chapu,i kdyz kolikrat tam jsou a clovek ani nevi z ceho se to tak rychle udela.Ale ze se takhle snadno vyrazi kolecko?Tak jak je ten privesek kulaty a krapna na prstynku taky tak se to proste takhle zplostilo.Po tom vylesteni bude zpatky i to misto zase kulate? To musi vylestit klenotnik necim spesl nebo i ja doma? Snubaky vybirame a kdyz to tak vidim,tak si nejsem jista jestli jit do bileho zlata.Co platina?
Odpovědět
je to zvlastne, ze je to az take krehke..ja mam zasnubny s bieleho zlata (14k), nosim ho vyse roka a pol v podstate nepretrzite a nevidno na nom nijake skrabance, len velmi velmi jemne, ked sa pozriem zblizka a vyslovene ich hladam. To iste aj snubny prsten, ten je z ruzoveho zlata (14k) a od svadby som ho este dole nedala (par mesiacov) - vratane dovolenky pri mori, cvicenia v posilke atd- takisto su na nom len mikro skrabance, volnym okom skoro neviditelne..to iste manzel, ten ma zas zlte zlato, takze mame vyskusane vsetky typy:D ale cim to moze byt, netusim..
Odpovědět
No cim,tim padem nejspis ... Spadl mi na dlazdicky.Jen doufam,ze to pujde uvest do puvodniho stavu.
Odpovědět
@kuklynka Mám prstynek z platiny a urcite doporucuji. Zasnubni mam z bileho zlata a ten rozdil, co se tyce opotrebovavani, je rozhodne videt. Nechalavala jsem si zasnubni prstynek na svadbu nove porhodinovat, aby vypadal na fotkach pekne. Zatimco zasnubni prstynek uz je zase cely otukany, snubni z platiny vypada porad, jak kdybych jej prave vytahla z krabicky :-) A prstynky nesundavam, delam s nimi vsechno. Manzel si nechal udelat prsten z bileho zlata a uz popravde lituje, ze se taky nerozhodl pro platinu. Navic platina je momentalne velmi vyhodna, priplatek za muj snubni prsten - upgrade z bileho zlata na platinu byl jenom 200 Euro.
Odpovědět
@kuklynka tak ok, dakujem za vysvetlenie:D. Podla mna to skor suvisi s kvalitou zlata (tzn. ake aditiva su materiali okrem zlata, myslim ze to byva odlisne) Uz len logicky ked si vezmem nizku beznu hmotnost prstena a vysku z akej pravdepodobne spadol, ten volny pad nan posobil mensou silou ako napr. naraz o kovovu klucku dveri a podobne- situacia, aka sa bezne stava, mne sa s prstenmi stala uz x krat a napriek tomu na nich nic nepoznat, povrch je ako novy. Cele co chcem povedat, ze ak by ste preferovali zlato, urcite sa da najst aj take, ktore sa tak lahko neposkodi. ak je vam to jedno, su samozrejme aj odolnejsie materialy..vylestit by to ale malo ist bez problemov
Odpovědět
@kuklynka zasnubny mi tiez uz niekolkokrat spadol na dlazbu v kupelni, to sa ale podla mna stava obcas kazdemu..
Odpovědět
Tak urcite se stanou ruzne nehody,jen jsem si asi myslela,ze to snese vic 😅 Ted jen vaham,zda jit v takovem pripade do bileho zlata i u snubaku.Platina je opravdu hodne draha.
Odpovědět
@kuklynka Platina je mozna trochu drazsi, ale vyplati se. Nevim, jak se pohybuji ceny v CR, alez ziji v zahranici a tady je rozdil mezi bilym zlatem a platinou v soucasnosti opravdu maly. Navic, kdyz se ta cena rozpocita na delsi casove obdobi, tak je to opravdu nic. Prece jen, snubni prsten byl mel nejakou dobu vydrzet. :-) Mne se navic i libi, jak je platina na prstu prijemne tezka. Ale sto lidi, sto chuti ;-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?