Kam posadit svědka??

Ahoj holky, mám takový dotaz. Pomalu jen načrtávám zasedací pořádek a trochu se v tom koupu :-D Čelo stolu bych měla, jenže pak nastává problém. Většina hostů je z přítelovy strany rodiny, kde jsou vesměs rodiny s dětmi (5 a více let) či dětmi už dospělými. Poměr 13 hostů ode mě a 30 od přítele :-D A já teď váhám... Přemýšlela jsem, že ty ,,starší" členy a rodinu jako takovou od přítele posadím na tu jeho stranu a přátelé bych dala dokupy s mými, což by problém nebyl, budou si blíž věkově. Jenže nevím, jestli není blbé mezi těmi ,,staršími" a zasloužilými rodinami nechat přítelova svědka s přítelkyní a roční dcerkou :-/ Je to hodně blbé, kdyby byli oba svědci na mé straně? Navíc jejich dcerka bude mít rok, což bych asi normálně posadila ke konci stolu, aby měla maminka prostor pro kočárek, ale přijde mi to blbé, když se jedná o svědka ženicha :-/ A k tomu všemu je partnerka svědka cizinka a nevím, jak na tom bude za rok s češtinou - učí se rychle, je šikovná, ale nechci aby se cítila nepříjemně, tak i pro ni mi přijde být lepší mezi mladými, kteří se domluví příp. anglicky :-D Poradíte mi prosím některá, nebo měla jste to podobně? A to jsem si myslela, že budu mít problém s mou konfliktní rodinou, jak je usadit :-D Děkuji za všechny nápady, návrhy :-)
Odpovědět
Ahoj, řešila jsem podobný problém, manželova rodina cca 20 lidí, moje rodina asi 8 lidí a zbytek kamarádi, svědci byli oba kamarádi, nakonec jsme se neřídili klasickými pravidly a upřednostnili jsme kolektiv aby byl pospolu. Měli jsme stůl do U, v čele my a rodiče, jedna strana manželova rodina, druhá strana nejprve moje rodina a pak pokračovali kamarádi, s tím, že svědci seděli z kamarádů nejblíž k nám (ale vlastně ne přímo u nás). Udělala bych to spíš tak jak to bude pro vás a pro ně praktické, pohodlné než dle nějakých striktních pravidel. Ve výsledku jsem ale zjistlia, že jsem to možná řešila až moc, sedělo se tak jen chvíli na začátku hostiny a pak se stejně všichni rozprchli a promíchali :-)
Odpovědět
Super, měli jste to přesně tak, jak jsem si myslela, že by to mohlo být u nás :-) Mě jde právě o to, aby se tam všichni cítili dobře a měli si s tím, kdo bude vedle nich, co říct :-) Já sama, byť je to na chviličku, bych se necítila dobře ani u oběda, kdybych věděla, že sedím u nějaké ,,cizí paní" z ženichovy rodiny :-) Tak to proberu s přítelem, příp i jeho svědkem a uvidíme :-) Ale uklidnila jsi mě, díky moc :-D
Odpovědět
Vy asi mluvíte o tvaru U? Tak dejte tvar E, s tím, že uprostřed budou svědci, takhle jsem to chtěla já - aby nám byli nejblíž kromě rodičů... a vpravo a vlevo budou rodiny různě. :)
Odpovědět
@reawm Jj, pardon, zapomněla jsem napsat, že to bude ve tvaru U :-) No nám E nepůjde, ten sál je do 50ti lidí, je menší a tam by se E nedalo kvůli obsluhy a hosté by byli na těsno :-( Takže u nás pouze U :-)
Odpovědět
Moje kamarádka na své svatbě hodně řešila, zda mi nevadí usazení v rozporu s etiketou, dle které bych měla být dost blízko, ale zase řešila můj komfort, abych se měla s kým bavit. bylo to podle mě moc hezké řešení. Na tvém místě bych se tedy svědka zeptala, jakou variantu preferuje. (Mimochodem, kamarádka to završila naprosto dokonale, posadila ke stolu "mladých" kamaráda a jeho 4 exmilenky... bylo veselo :-D :-D :-D )
Odpovědět
@zorro4 Jj, jeho se samozřejmě taky zeptám a uvidíme, co na to řekne :-) Wou to muselo být hodně husté :-D :-D :-D
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
@miiiiisha a v čele vedle vás byly vaše rodiče nebo přítelovo?
Odpovědět
@nikaweru po mé pravici manželův tatínek a vedle maminka a po levici muže moje maminka a vedle tatínek
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?