Zálohy

Vzhledem k neplánované události jsme byli nuceni změnit termín svatby. Plánovaný termín by byl až za 6 měsíců. Máme už však zaplacené zálohy a v nich dost peněz. Setkali jste se s tím, že vám odmítli zálohy vrátit i když to ví dostatečně dopředu? Snažila jsem se navrhnout využití zálohy u fotografky například na jiné foceni, ale marně.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, vratnost/nevratnost zálohy nebo rezervačního poplatku byste měla mít popsaný ve smlouvě. 🙂 Částka slouží právě k rezervaci termínu, na který již objednaní profesionálové neberou žádné další objednávky a je to i jakási pojistka pro takovéto případy. 6 měsíců předem není úplně moc dopředu. Já mám třeba ve své smlouvě stanoveno, že klient má právo zrušit objednávku nejpozději 3 měsíce před dnem fotografování. V takovém případě mu bude vráceno 25% rezervačního poplatku po odečtení doložených a nutně vynaložených nákladů spojených s případně již proběhnuvšími přípravami. V případě nedodržení této 3 měsíční doby, propadá rezervační poplatek v plné výši v můj prospěch.
Odpovědět
Profilova fotka
@nelarybenska Ahoj, máš s fotografkou smlouvu, případně má všeobecné obchodní podmínky? Ty peníze, které jsi jí zaplatila, nazývala "zálohou", nebo "rezervačním poplatkem"? Jestli to nechceš řešit veřejně, klidně mi napiš SZ, v právních aspektech foto byznysu jsem už docela kovaná. 😄
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?