Oznámení tajné svatby

Ahoj holky, chtěla bych vědět, zda měl někdo z Vás svatbu jen se svědky, ale rodina atd. dostali oznámení, pozvánku na "svatbu", která ale nakonec nebyla svatbou, ale oznámením "vzali jsme se". Chtěli bysme to tak naplánovat, protože rodinné vztahy nejsou úplně vřelé a některé lidi na tu falešnou svatbu/ oznámení s obědem zveme jen ze slušnosti a prevence rodinných rozepří. Nechceme aby nám někdo náš den pokazil, víme totiž s jistotou že by se to stalo. Zároveň je nechceme urazit, takže ať se aspoň nadlábnou na náš účet. Takže bych chtěla vědět, zda už měl někdo stejný plán jak my, a jak to dopadlo? Jestli tam někdo padl, nebo se urazil a odešel a tak :d moc Vám děkuji za odpovědi.
Odpovědět
S touto variantou bych byla hodně opatrná. Někoho by se tato "legrácka" mohla dotknout a hned po oznámení, že jste svoji, by mohl z oslavy odejít. Podle mě to dobrou atmosféru neudělá, pár rýpalů dokáže strhnout celý dav. A pokud nemáte v rodině vřelé vztahy, tak si buď jistá, že těch potížistů. kteří dané situace využují bude hned několik. Za mě je lepší varianta, že pošlete oznámení, že jste se vzali a že je zvete na svatební (posvatební) párty.
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud nemám dobre vztahy a něho flám na tom nic měnit tak proč vyhazovat peníze? Chápu rodiče a sourozence maximálně. Rodiče vám dali život a celý vas život se o vas starali, zbytek bych měla na parku at si mysli co chtějí
Odpovědět
Ja bych se teda zlobila, kdybych sla na svatbu a svatba to nebyla, dotklo by se me to. Libi se mi varianta od @tamaraad - pozvani na posvatebni party, proste mate duvody, proc se vzit soukrome, to respektuju, a a je to kazdeho vec, i chapu, ze to pam dodatecne budete chtit oslavit s dalsimi lidmi, ale chtela bych v takovem pripade vedet, ze je to posvatebni party
Odpovědět
Vsak sa vezmite o dvoch svedkoch + rodicia a osttanym poslite oznamenie, ze uz ste svoji. Neviem na co chces vobec organizovat hostinu, na ktorej ocakavas, ze sa pohadaju. Ake nutne zlo.. 🙄
Odpovědět
Souhlasím s kitycat Tento rok organizujeme malou svatbu. (Jen svědkové) Jelikož snoubenec nemá dobré rodinné vztahy, tak jeho členům rodiny, pošleme po oznámení. (Jeho přání) A moji rodině po oznámení s malým dárečkem na památku předáme osobně.
Odpovědět
Profilova fotka
To mi přijde opravdu nehezké, že se někdo chystá na svatbu a tam zjistí: hej, my jsme se už vzali, ale aby vám to nebylo líto, tak si dáme společný oběd... Skoro až smutné, když se někdo takovým způsobem k někomu zachová. Ztráta úcty k člověku. Pokud se chcete vzít jen ve dvou, je to pochopitelné, ale ostatní by to měli narovinu vědět. Případně ta varianta vzít se a pozvat je pak na posvatebni hostinu nebo nějakou zahradní párty. Ale zase - říct to předem, tak jak se věc má a nehrát takové divadlo.
Odpovědět
Tak my to máme tak, vzali jsme se včera, manžel je cizinec, takže to bylo dost komplikované a do středy jsme nevěděli zda to klapne a za dva dny fakt hostinu nenaplanujem, takže jsme šli jen se svědkama, vědělo to jen pár lidí a 9.7. Děláme ofiko celou svatbu, akorát už jen se symbolickým obřadem, manželovi rodině jsme volali , že jsme se vzali, ale pro ně to není nic divného,podle manželovi tradice to tak mají, prvně úředničina a potom sláva. No a moje rodiče, to těm to říkat nebudeme, když budou chtít přijdou na svatbu, ale spíš si myslím, že ani nepřijdou, když mě zvali na narozeninovou oslavu, tak mi řekli ať přijdu bez přítele , tak nevím jestli taky ne pozvu hen taťku bez mamky.
Odpovědět
Ahoj holky, nikdo, kdo by takto spáchal svatbu se neozval, nicméně my jsme to hecli a bylo to úžasný! Vzali jsme se jen my a svědci + oddávající v horách. Měli jsme kamerama a fotografku. Včera jsme to oznámili všem "svatebčanům" kteří žili v domnění, že jdou na svatbu. Vše bylo normálně nazdobené, cukroví bylo, dortíky taky, hostina i raut taky. Po příchodu a uvítání jsme je posadili a pustili jim video z naší horské svatby a ? 90% reakci bylo skvělých. V momentě, kdy jsem se ve videu objevila ve svatebním, začali směrem k nám někteří ukazovat palce nahoru, smát se atd. Rodiče byli nadšení, dojatí. Řekli nám, že to bylo krásné a úžasné a že jsou hrozně šťastní, že jsme se vzali sami podle sebe tak, jak jsme si přáli a hlavně tam, kde to máme rádi a ne podle toho co chtěli nebo očekávali ostatní, nebo co vyžadují tradice. Jejich reakce umocnili krásu celého našeho plánu. A to podotýkám, že moje mamka pekla komplet celou svatbu a reagovala na to tak, že jsem i já brečela dojetím. Pár lidí, na to jiný pohled mělo, ale Ti, na kterých nám záleží to vzali naprosto skvěle. Ti z mladších řad nám blahopřáli a obdivovali, jak to byl super nápad a že nejlepší, že to nikdo nečekal atd. A to někteří jeli s dětmi přes 2 h cesty. Takže jsme to vyzkoušeli a za nás super, kdo o tom přemýšlí, tak do toho určitě běžte. V horách nás bylo málo a byl to super dream team, takže žádný stres nasmáli jsme se. A včera jsme zas neměli žádný stres protože to bylo na pohodičku. "Ženich" pro mě došel s kytkou a soukromě jsme se chlámali, protože prostě si po mě šel, když už jsem jeho žena že 😄. Neměnili bysme na celém plánu nic a kdybysme se brali znovu udělali bychom to stejně 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@liliana1996 To je moc hezké 🙂 Gratuluji ke svatbě i vydařenému plánu. A díky za inspiraci 🙂
Odpovědět
@tyna_r děkuji 🙂
Odpovědět
@liliana1996 Gratuluji k svatbě, jsem ráda, že to hosté vzali pozitivně. Já nemám ráda, když mě někdo tahá za fusakli. Na obřadu bych ti řekla, že jsi ho máš, hezký, což asi bylo. Normálně bych si to užívala jako opravdickou svatbu. Pak někde v soukromí bych to s partnerem okomentovala, že je to podivné zvát někoho na svatbu, ale je to "jenom" oslava. Mám ráda jednání na férovku a ne úplně dobře reaguji na překvapení, když ho nečekám.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?