Květnové svatby - zkušenosti s počasím

Profilova fotka
Zdravím všechny. Ráda bych zde udělala takový menší průzkum ohledně počasí na květnových svatbách. 🙂 Měli jste nebo jste se zúčastnili svatby v květnu? Jaké bylo počasí? A byly dané svatby převážně uvnitř nebo i venku? Mně osobně se květnová příroda strašně líbí, ale většinou mi přišlo počasí takové zakaboněné. Budu ráda za vaše zkušenosti. Děkuji 🙂
Odpovědět
Měli jsme svatbu na konci května 2018 a bylo nádherné počasí, celý den jasno a opravdu teplo. Květen jsme vybrali záměrně, mám ten měsíc ráda, ale směřovali jsme termín na konec měsíce, abychom si počasí trochu "pojistili". Nakonec to byl extrémně teplý a suchý rok, takže bychom měli pravděpodobně krásně i kdykoliv jindy. Počasí prostě neodhadneš, na dubnové svatbě může být vedro k padnutí a na srpnové 10 stupňů - oboje jsem zažila. Svatbu jsme měli půl na půl venku a uvnitř a byla to ideální varianta, na čistě venkovní akci bych si netroufla ani uprostřed léta. Za mě ideální mít zajištěnou mokrou variantu, pokud by počasí úplně nepřálo..
Odpovědět
Profilova fotka
Jak píše @aret1 počasí je nevyzpytatelné a u květnových se hodí mít zajištěné i místo někde uvnitř 🙂 My jsme měli mít svatbu v květnu tohoto roku (nakonec srpen kvůli covidu) a počasí by nám i pěkně vyšlo, svítilo slunce a bylo teplo tak na mikinu. Ale každý rok je to jinak a nikdo to nedokáže odhadnout :/ Co si pamatuju, tak jednou na 1. máje bylo krásně slunečno teplo na krátký rukáv, další rok bylo zase zataženo a chladno na bundu. Majitel místa nám říkal, že u květnových svateb je vždy vhodné mít vyřešenou i druhou variantu uvnitř (takže jsme kromě venku měli rezervovaný i velký sál uvnitř), protože přes den může svítit sluníčko, ale večer to klesne a lidi budou mrznout. A to se mi stalo i při jedné svatbě na konci června. Díkybohu že byla oslava uvnitř, při obřadu venku jsem se klepala jako osika 😄 a to byl červen.
Odpovědět
Byla jsem na květnové svatbě jako host (13. května), bylo sice teplo, ale zataženo a sem tam sprchlo a svatba byla uvnitř - klasika v restauraci. Za mě je lepší mít obě varianty - venkovní i vnitřní pro jistotu, my to tak měli i v případě svatby v srpnu.
Odpovědět
Profilova fotka
@aret1 Děkuji za příspěvek. 🙂 Máme mít svatbu 22. 5. 2021 přesunutou z letošního srpna. Ten srpen mi takové starosti nedělal, ale toho května se trochu bojím. 🙂 Obřad bude uvnitř na zámku a pak máme pronajatý penzion s venkovním areálem. Hostina bude také uvnitř, ale taneční parket se bohužel dovnitř nevejde a měl by být venku. Je tam i spousta altánů a venkovního posezení. Tudíž řeším, zda raději sehnat nějaký stan s bočnicemi a přímotopy v případě, že by byla venku zima. S květnovými svatbami nemám vůbec zkušenosti, nebyla jsem ani jako host. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@rezavaliska Přesně tak, on si člověk nevybere. Ani to léto není záruka. Já zažila strašně chladnou svatbu v srpnu a tam s tím opravdu nikdo nepočítal. Tady v Čechách si prostě počasí dělá co chce. 😄
Odpovědět
Profilova fotka
Kveten je nevyzpytatelny. Muze byt kolem nuly a nasnezit a taky muze byt petadvacet stupňů a slunicko. Muz pred nasi svatbou (zacatek cervna) dělal pruzkum, zjistoval pocasi na ten den asi tricet let dozadu a zjistoval průměr, zjistil ze z 90% je slunecno a teplo. Bohuzel jsme se trefili do tech zbyvajicich deseti procent, meli jsme devet stupnu, studeny vitr a liják... Bohuzel se to neda dluho dopredu rict, presnejsi predpoved lze tak na druhy den, max. pozitri. Takze idealni je pripravit se na vic variant. My meli tedy vetsinu vevnitr a venkubylo naplanovane jen mensi posezeni pro eventualni kuřáky, to se zrušilo.
Odpovědět
na internetu se dá najít historie počasí desítky let dozadu, tak se podívej na graf, tam budou jasná čísla, i když to samozřejmě nic nezaručí, tak nějaká zkušenost se v tom vykoukat dá. Kdysi jsem se tam dívala, protože naši měli svatbu v květnu a v tom roce byl celý měsíc nádherný - krom toho jediného dny, kdy mrzlo 😄
Odpovědět
Profilova fotka
@marmorea Statistiky počasí už samozřejmě sjetý mám komplet za posledních 15 let 😄 Jde mi spíš o osobní zkušenosti. 🙂 Cože mrzlo? To snad néé 😄 A co měli za datum?
Odpovědět
Ale nevěš hlavu, nám podle předpovědi mělo šíleně pršet (srpen), v ten den pršelo brutálně v noci, ráno přesně ve chvíli, kdy šli chlapi chystat stoly, tak přestalo a znovu začalo až v noci, když jsme se loučili s posledními hosty - a přitom i na radaru to vypadalo bledě... měli to v půlce května, ale před 40 lety to asi neni moc směrodatný 😄
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?