Kdo vede nevěstu k oltáři, když nechce, aby ji vedl otec

Dobrý den, s přítelem jsme nedávno začali řešit seznam hostů na svatbu, přičemž jsem začala zvažovat, zda pozvat i svého otce nebo ne. Zároveň jsem z toho začala být i hodně podrážděná a ve stresu, což mi začíná komplikovat vztahy jak s přítelem, tak i s jeho rodiči, jelikož už nás opravdu tlačí čas a já se pořád nemůžu rozhodnout. Můj otec se o mě nikdy nezajímal ani nestaral. Hodně pil ať už o víkendu nebo klidně i přes týden, kdy to velmi často po jeho příchodu domů končilo minimálně nadávkama mně nebo mamce. Do toho mamku i dlouhé roky podváděl. Poté, co jsme se od něj odstěhovali se dlouhou dobu neozval ani za mnou nepřišel, občas jen napsal zprávu na svátek nebo narozeniny. Nyní si našel novou přítelkyni a už se párkrát stalo, že se zastavili popřát alespoň na ty narozeniny a svátek. Nevím, co si o tomhle mám myslet a pořád tak trošku doufám, že by to mohlo alespoň trochu zlepšit naše vztahy (ikdyž si stále nejsem jistá, zda o to stojím). Teď si tedy nejsem jistá, zda ho mám vůbec zvát na svatbu. Nemůžu se stále rozhodnout, zda ho tam vůbec chci a mimo to se i bojím toho, že se napije a třeba i něco vyvede, což by celou svatbu pokazilo. Taky nevím, jak by to nesla mamka, ikdyž mě ujistila o tom, že je to jen mé rozhodnutí a bude to respektovat. S jistotou však vím, že nechci, aby mě vedl k oltáři. Ale zároveň nevím, kdo jiný by mě mohl vést - dědečka, strýce, bratra ani nikoho jiného nemám (mamka taky nemá žádného druhého manžela a ani přítele). Kdo vedl k oltáři vás? Případně jestli někdo zažil podobnou situaci, jak byste se zachovali vy? Uvedli byste danou situaci na pravou míru i rodičům přítele ať si nemyslí, že jsem nepříjemná třeba kvůli tomu, že si nechci vzít jejich syna? Děkuji za každý názor/radu!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, nic podobneho jsem sice nezazila, ale z toho co pises bych na tvem miste otce nezvala. Prijde mi, ze o to vlastne nestojis a jen se chces ujistit, ze to bude v poradku 🙂 A ja bych chtela, aby me v teto situaci vedla k oltari mamka 🙂 je to opravdu jen na tobe, aby ty sis ten den uzila a vubec neres tradice 🙂
Odpovědět
S pozváním ti neporadím. Ale já nechtěla aby mě vedl otec (prostě si to nezaslouží). Tak si mě pod schody vyzvedl snoubenec a šli jsme spolu.
Odpovědět
Profilova fotka
moje svatba, moje pravidla - když cítíš že ho tam nechceš, tak ho prostě nezvi. Já šla s bratrem ale dost jsem přemýšlela, že půjdu i sama... po týdnu od svatby můžu říct, že sama bych nešla (a to jsem o tom dost byla přesvědčená)... protože tak jak mě bylo zle za těmi dveřmi stodoly, když mi došlo, že se vdávám, tak tak zle mi nikdy nebylo - ve smyslu, že jsem byla hrozně nervózní zda se mu budu líbit, že si plním svůj životní sen, že vše směřovalo do tohohle bodu a je konec, po 2 letech chystání svatby je konec. Zpětně mi ale došlo, že jsem ani na vteřinu nepomyslela, že jeden z nás řekne ne a nebo na to zda si beru toho pravého =D o tom jsem byla přesvědčená a z toho mi ouzko vůbec nebylo, protože mě ty myšlenky ani nenapadly =D Prostě a jednoduše jsem byla ráda, že tam ten brácha je, že mě drží a snaží se mě uklidnit.... Kdo říká, že nemůžeš jít s mámou? 😉
Odpovědět
Kdybych vahala, zda nekoho zvat nebo ne, byl by to pro me jasny ukazatel toho, ho nezvat. Me vedla k oltari mama. 🙂
Odpovědět
Ja zas pokud bych stala o zlepseni vztahu, tak bych pozvala. K oltari sama, se snoubencem, s maminkou, svedkyni.. Ale tatovi bych to rekla predem, aby z toho pak nebylo nedorozumeni.
Odpovědět
Ahoj 🙂 mám to podobně. Naši se před par lety rozvedli, táta si našel jinou a k mamce se choval jak největší hulvát a hovado. Ve finále i ke mě jako k dceři se choval jako k cizi a rok od rozvodu jsme se neviděli. Po roce si vzpomněl, ze má vlastně vnuka a začal se ozývat. Nyní je nás vztah chladný, ale kvůli dětem se snažím nějakým způsobem vycházet s nim, i když je to opravdu složité. Teď má novou přítelkyni, opravdu katastrofa. Začala ho proti nám poštvavat, aby ho měla jen sama pro sebe. To je fuk.. svatbu máme za týden. Chytají mě s toho strasne stavy paniky , jak to vše bude. Vede mě táta, ale taky nejsem úplně rozhodnuta jestli to tak chci, po tom všem. S mamkou se tam od rozvodu uvidí poprvé a všichni se toho děsí, jak to bude probíhat. I můj táta si totiž moc rad přihne a má nehezke stavy opilosti. Ta jeho se nám na svatbu vynutila, to bych přežila, ale zrovna včera mi psala, ze jdou i její děti. Tak jsem řekla ze ne, ze vědí skoro rok, ze je svatba a za celou dobu se ani táta a ani ona nezeptala na nic ohledně svatby nebo třeba jestli muže vzít i děti. Takže mě to fakt naštvala, ze to brala jako hotovou věc. Byl kvůli tomu menší konflikt. A můj táta přestal komunikovat. Asi mu navykladala různé bláboly abych s toho vyšla jako vždy nejhůř 🙂 takže jsem si dnes domluvila, ze kdyby ve finále můj táta nechtěl nebo nešel na svatbu , tak mě povede bracha. Případně mě odvedou moje děti. Chápu te, ani nevíš jak. Držím palce.
Odpovědět
Mozes ist aj s mamou, ja som to tak mala. Otec nebol pozvany. @qlarinka mne sa twda uplne nezda, ze svadba je miesto pre zlepsovanie vztahov. Oni ti snubenci maju ozaj malo casu na nejake to vykecavanie sa a nejake utuzovanie vztahu moze ist bokom. My sme nemali ani rozbijanie taniera, tombolu, kviz novomanzelsky a ine hry, s mamou som sedela vedla seba za vrch stola a aj tak sme prehodili velmi malo slov
Odpovědět
@kitycat svatba jako takova mozna ne, ale to gesto vuci cloveku, se kterym nemam idealni vztahy, ale chci ho ve svem zivote a neni mi ukradeny.. Ve smyslu "vim, ze nemame idealni vztahy, ale zalezi mi na nasem vztahu, chci aby byl lepsi a budu rada, kdyz me podporis v muj velky den..." Ale stejne se musi zakladatelka rozhodnout sama, ktere reseni je ji blizsi.. My treba s tatou nemame idealni vztahy, ale na svatbe jsem byla hrozne rada, ze me vede k oltari, protoze jsem si po straaasne dlouhe dobe prisla zas jako takova ta mala holcicka, kterou tata chrani a nic zlyho k ni nepusti, Ale v nasi minulosti neni zadny alkohol, nasili, nadavky.. Jen jsem chtela vyjadrit i jiny nazor, nez maji holky..
Odpovědět
@breberuska1 je den Tvůj a Tvého snoubence, takže si pozvěte toho, o kom jste přesvědčeni, že ho na svatbě opravdu chcete. Zlepšovat vztahy s otcem můžete kdekoli a kdykoli jinde, nemusíte na vylepšení vašeho vztahu po tolika letech pracovat zrovna na Tvé svatbě. K odvedení k oltáři: může Tě vést maminka, můžeš jít sama nebo můžete jít se smoubencem spolu. Je to Tvá/vaše volba.
Odpovědět
Hmm to je těžké. Ono by to chtělo asi si vztah s otcem zpracovat na terapii, protože tě ten vztah tíží, ať už ho zvát budeš nebo nebudeš. K oltáři bych šla buď sama nebo s mamkou, jak tady padlo, nebo s nějakým kamarádem/kamarádkou. Rodičům přítele bych řekla, že řeším dilema o zvaní otce a že je to pro mě komplikované a citlivé a že je prosím o trochu trpělivosti. Partnerovi bych to řekla na rovinu, že jsem v nervu z toho, že nevím, jestli zvát svého otce a nevím, co dělat. Není špatně ho zvát ani nezvat, ale ty musíš být s tím vnitřně v pohodě. Když ti řeknu nezvi ho, co si myslíš, co tě napadá? Když ti řeknu pozvi otce, co si myslíš, co tě napadá? Já občas opotřebuji slyšet nějaký názor, abych si uvědomila, co chci 🙂
Odpovědět
Ahojte, řeším stejné dilema. Otce na svatbu zvát nebudu a nevím tedy kdo mě povede kostelem k oltáři. Taky si říkám, zda to zvládnu i sama....
Odpovědět
Dobrý den, myslím, že k oltáři by Vás měl vést někdo, kdo Vás opravdu miluje a bude pro něj ctí Vás k němu doprovodit. Ikdyž je to netradiční, tak klidně žena, třeba maminka, jestli to tak cítíte 🙂
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?