Jaký je váš názor na menstruační kalíšek

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
www.kalisek.cz, www.menstruacnikalisek.cz, případně poradí google. Vím o několika málo holkách, které to používají a jsou nadšené (třeba se objeví i tady). Jaký je váš názor? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
lenka3p: ano, protečená vložka v noci byla noční můra. Těch špinavých pyžam, prostěradel a dek a stud, když jsem chodila za mamkou, že jsem zase znečistila postel... Nakonec jsem se vycvičila tak, že v době MS jsem nespala úplně tvrdě a kontrolovaně spala na boku a když jsem se chtěla otočit na druhý bok, tak jsem se vzbudila rychle přetočila a spala dál. Když jsem začla používat tampony, tak tohle odpadlo, s kalíškem kolikrát spím i bez kalhotek a vše je OK.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
holky to je přesný..po noci se probudit a být zapaplaná od krve...no ještě že teď už to není x-)
Odpovědět
Profilova fotka
marci - ale ty si do sebe nedáváš vložku :-D civet - no s kalíškem by to šlo i bez kalhotek, ale já radši spim s nima a to jen proto, abych ráno nezapoměla, že ho tam mám :-D, protože s kalíškem o mensesu opravdu nevim :-)
Odpovědět
Profilova fotka
brumdinka - napodobne, taky spim s kalhotkama proto, abych rano nezapomnela, ze mam kalisek a sebe oplachnout :-D
Odpovědět
Tak jsem si ho objednala podle vasich rad a nazoru...podle tabulky snad i dobrou velikost ted jen cekam...snad se pridam k tem spokojenym holcinam co jich tu neni zrovna malo ;-)Az budu mit odzkouseno dam vedet. :-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Holky a jak to delate s v\levanim??ja si obcas technicky ani porakticky neumim predstavit, kdy bych to mela provest, kdyz kolikrat rano odchazim v 7 z domu do skoly a vracim se po 22hod z prace... Pri me sikovnosti bych ho "ztratila",,spatne dala nebo vse vylila.. ale kazdopadne to neodsuzuji, muze to byt dobra vec...
Odpovědět
Kami, v práci nebo ve škole nemáte nějaké vozíčkářské WC s vlastním umyvadlem? Pokud ano, není problém (taky to tak dělávám - pracuji od 7 a často se domů dostanu po osmé večerní, v silnějších dnech vylévám po 4-6 hodinách), pokud ne, můžeš si s sebou do kabinky vzít malou flašku s vodou (zatím jsem neměla důvod to zkusit, manipulace asi bude trochu krkolomná a člověk by možná potřeboval ještě jednu ruku, ale když člověk chce, určitě to jde).
Odpovědět
Jinak jsou i holky, které mají slabší MS a stačí jim vylít ráno a večer doma.
Odpovědět
Profilova fotka
Já pokud měním mimo domov (což dělám vždy v prvních dvou dnech), tak si buď najdu záchod s umývadlem a nebo kalíšek prostě vyleju do záchodu, vytřu toaletním papírem a strčím zase zpět.
Odpovědět
Profilova fotka
ve skole invalidni WC bohuzel zabavili vyucujici a jsou pod zamkem a v praci jsem tedy takove WC nevidela, ale je pravda, ze jsem se po nich nepidila a musi tam byt..,je nas tam 700... i kdyz ja ted 4mesice mS jaxi neresim:(ale hodne o kalisku uvazuji...
Odpovědět
Článek se načítá
já patřím k těm, které mohly vylévat až večer, mám to dost slabé. proto jsem ráda. tampony se uvnitř tak dlouho nedoporučují! jinak já budu mít už 27 a koupila jsem si menší kalíšek, protože mám pocit, že jsem užší a mám slabší menses, trefila jsem se dobře, vyhovuje mi. trochu řeším, jak bych to dělala v létě třeba na čundru. kdybych MS dostala než vyrazíme, tak by to i šlo, ale kdybych to dostala až na místě, tak vyvařovat v ešáku nad ohněm asi nebudu. no co, tak občas by ty tampony mohly pomoct, třeba s aplikátorem. pro mě jsou vložky na houby hlavně kvůli sportu, létu a horku.
Odpovědět
To tu kdysi řešila jedna holka - jedna možnost byla zavřít ho do vyvařené vzduchotěsné krabičky (což bych osobně nedělala - výrobce vysloveně píše, že by se kalíšek měl skladovat v prodyšném látkovém sáčku) nebo kalich vyvařit, dát do vypraného (vyvařeného) a vyžehleného sáčku a mezi čisté prádlo. Až by byl potřeba, umýt intimním mýdlem a zavést (100% sterilní by nebyl, ale to tampony nejsou taky). A samozřejmě existují i sterilizační tablety Milton. Ale podmínkou u všech případů samozřejmě je, aby se člověk měl kde umýt, kterážto možnost není vždy (vím, o čem mluvím).
Odpovědět
Profilova fotka
marci - fajn, tak si klidně top vložkama, já zůstanu u kalíšku jinak jak vás tak pročítám děláte z toho zbytečnou vědu :-D , tak to vyvařim předtim (tedy třeba i když jedu na ten čundr jak to někdo psal) a pak to tam jen šoupnu, vyleju to do záchodu umeju pod nejbližšim kohoutkem a šoupnu zpátky - jako mi netvrdte, že nemáte u záchodu nebo někde v blízkosti umyvadlo :-p já osobně taky vylejvám jen ráno a večer, ale at´sem byla kdekoli, tak v tom žádnej problém nebyl - fkat mi občas příde, že hledáte problémy tam kde nejsou :-p :-N :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Brumdinko, já bych to tak černě neviděla, že holky hledají problémy tam, kde nejsou, jen tam, kde by potenciálně být mohly. Já než jsem si pořídila kalíšek, tak jsem taky řešila, jak si ho proboha budu měnit někde venku (škola, práce, návštěva a tak). Když je člověk zvyklej, že v nejsilnější dny musí měnit tampony každý 3 hodiny, tak ho nenapadne, že při stejné intenzitě stačí vylovit kalíšek po 8 hodinách. Navíc mě i překvapilo, jakou má menstruační krev konzistenci, že to není tekutina, která mi bude někde šplíchat a stříkat na všechno možné:o) Já holky chápu, že se chtěj nejdřív přesvědčit, že zvládnou výměnu i jinde než doma ve sprše. První dvě tři aplikace kalíšku bych nechala výhradně na doma, ale pak člověk už získá grif a není problém to měnit kdekoliv, jen se to musí natrénovat.
Odpovědět
Brum, pokud jsi v civilizaci, tak ano, není problém. Ale když putuješ třeba v rumunských horách, kde je nahoře problém s pitnou vodou - tj. na pití a čištění zubů si musíš nabrat do flašek a nést/vézt na kole s sebou několik dní, tak si sakra rozmyslíš, na co tu vodu použiješ (vlastní zkušenost). Navíc ne každý má to štěstí, že může vylévat jen ráno a večer. Jinak chápu, že někomu, kdo třeba trpí na záněty, kvasinky a kdovíco ještě, se nechce zavádět kalíšek, který není čerstvě vyvařený. Osobně si myslím, že před dovolenou vyvřený a hygienicky skladovaný kalich se bude hygieničností rovnat tampónům, ale kdoví?
Odpovědět
Profilova fotka
hermi - no tak jasně, pokud lezeš někde kde neni voda, tak to bych s ní taky šetřila :-) já to myslela všeobecně v čechách :-D jinak pokud to před dovolenou vyvaříš a skladuješ normálně v pytlíčku, tak má stejnou hygienu jako tampon, řekla bych že možná i větší, jelikož u toho tamponu nevíte jak se to vůbec balí a kdovíjkde to vyválej než to zavaří do folie :-D - prostě nemáte osobní zkušenost, u kalichu si to prostě ohlídáte sami a pokud neni někdo vyloženě prase, co si nemeje ruce, tak v tom problém prostě neni !
Odpovědět
Ahoj, Kůň nemaká, tak sonduju na beremku :-D Kalich už mám... přes tři roky, tuším. Od té doby zánět žádný, ale já na to netrpěla ani předtím, tak asi nejsem kompetentní porovnávat, ale ve stejné diskuzi na Koníku se rozplývaly holky s častým zánětem močáku, že teprve kalich je z toho trvale vyléčil, opačná zkušenost tam nezazněla. Jinak já s kalichem absolvovala měsíc dlouhou dovolenou pod stanem na Islandu, kde jsem měla MS hned dvakrát (mám krátké cykly). Kempy měly opravdu jen to nejzákladnější vybavení, ale voda tam tekla. V ešusu nad vařičem jsem opravdu vyvářet nechtěla, tak jsem použila tabletu Milton (doma vyvářím) a bez problémů. Co se týče toho, že se octnu v prostředí, kde nepoteče voda vůbec... hm, popravdě mi tam teda MS nepřijde o nic snazší s tampónem nebo vložkama - nemoct se vůbec umýt, jen hygienické ubrousky, fuj :-p Ale jestli to tak někomu přijde pohodlnější, tak se přeci dá v takovéhle extrémní situaci (jak často se vyskytne?) kalich nechat doma a na hřebenech velehor vložkovat a tampónovat - kdo říká, že když mám kalich, už nikdy nemůžu vložku či tampón za určitých okolností použít? Třeba v nemocnici po revizi dělohy jsem byla vysloveně varovaná, že šest týdnů nesmí do dělohy absolutně nic (ani penis ;-) , ani do vody nesmím vlézt) a vložky jsem vyfásla takové ty nemocniční - tlustá vata v síťce, žádný igelit proti protečení, maximální prodyšnost - v jistých situacích jsou i ty tenoulinké drogérkové vložky nebezpečné, o tampónech nemluvím. Pak je otázka, co s tou dovolenou, dle mého moc možností neexistuje - odložit dovolenou (většinou nejde), odložit MS (to jsem bohužel zkusila v mých 15 letech a zařekla se, že tato zkušenost mi stačí jedna na celý život), HA neberu... Takže pokud už vím, že tam MS mít budu, tak se objektivně rozhodnout, co je pro mě v té situaci nejmenší zlo - kalich, vložky, tampóny, no a dle toho se zařídit, ať doma používám cokoliv. U mě osobně by teda zvítězil ten kalich.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Po revizi nesmělo nic do pochvy, samozřejmě, sorry za překlep :-D
Odpovědět
Profilova fotka
len - naprostej souhlas, snad je jasný, že těsně po porodu to tam cpát nikdo nebude :-N marci - já ale nemyslela měsíc, kde si to zas vyčetla :-D, ale prostě předtim než někam pojedu, tj.mám to dostat a ten den třeba někam odjíždim, tak si ho vyvařim doma, dám do pytlíčku a použiju až to opravdu dostanu někde na cestě :-)
Odpovědět
No, po tý revizi doporučujou stejný šestinedělý jak po porodu, takže v takových situacích opatrně s čímkoliv... Jinak se teda přiznám, že jsem srab a dezinfikuju vždycky těsně před použitím, kdyžtak ten Milton, jenomže popravdě na ten potřebuju minimálně půllitr vody (a pak budu tu tabletu štěpit, protože je snad do pěti litrů)...
Odpovědět
Len, vždyť právě o tom Lennus psala, že by na dovolené případně použila tampóny. Nikdo tu přece nepsal, že když používá kalich, tak by nikdy nikdy nikdy a za žádných okolností nepoužil nic jiného ;-) Já jsem si na výše uvedenou rumunskou dovolenou MS poprvé v životě (a snad naposled) oddálila Norethisteronem. Bylo to kvůli tomu, že mi bývá hodně zle a mám celkem velké krevní ztráty a 70-85 km denně na kole v horách bych při MS nezvládla (na rovině ano). Nevěděla jsem, jaké tam budou hygienické podmínky (věděla jsem, že dokonalé asi ne), ale toho oddálení jsem právě z těchto důvodů nikdy nezalitovala.
Odpovědět
Marci, přesně tak, o měsíčním skladování nikdo nic nepsal, jednalo by se o pár dnů. Ale kdyby sis přečetla diskusi zpětně, objevovaly se tu i holky, které vyvařovaly po MS (a před ní ne) nebo nevyvařují vůbec. Osobně bych to tak nedělala, ale proti gustu ;-)
Odpovědět
Hermi, já se přiznávám, že jsem v téhle diskuz jeni prolétla poslední stranu a přidala svou zkušenost - jestli má někdo podobnou, jsem ráda ;-) Norethisteron OK? Já si s ním pitomec kdysi dávno oddálila MS kvůli dovolený u moře (jenomže moře je trochu něco jinýho než rumunský hory, uznávám) a následující MS jsem skončila v nemocnici, takže od té doby... já bych ti snad radši zrušila tu dovolenou, než bych to ještě jednou vzala do úst :-D (teď samozřejmě značně přeháním, ale pro mě N. už nikdy více ;-) ). My to teda nakonec řešíme dost netradičně, ale na dovču jezdíme jen sami (kdy chceme), cykly mám na den přesný jak hodinky, takže já i na měsíce dopředu plánuju dovolenou, abych tam prostě MS neměla, jenomže uznávám, že tohle si nemůže dovolit skoro nikdo ;-)
Odpovědět
Len, ano, s Norethisteronem mám zkušenost celkem dobrou - tedy co se cyklu týče, jinak se mi po něm na přechodnou dobu zhoršila pleť a padaly vlasy, ale to nebyla taková hrůza. Ale že bych ho po této zkušenosti nějak vyhledávala, to v žádném případě ne :-) Taky na dovolenou jezdíme na vlastní pěst, to Rumunsko bylo výjimka; ale při plánování dovolené několik měsíců předem tak jako tak na pravidelnost cyklu spoléhat nemůžu :-|
Odpovědět
Ne každý cyklus jsem stihla kalich před použitím dezinfikovat nebo vyvařit. A spodek mi ještě neupadl. 8-)
Odpovědět
Tak to je fajn, žes to snášela dobře, ono naštěstí ne každému je po tom tak mizerně jak mně ;-) U nás byl stejná výjimka ten Island - opravdu hůř bych si to naplánovat neuměla - 27 dní a dvě MS :-D Jo, ještě mi tak vlastně navrhli lázně - 28 dní a prvních a posledních 5 MS (při té se škrtá většina procedur, takže se tam člověk neléčí, ale jen rekreuje), ale to jsem naštěstí uhádala, že jsem jela dřív ;-) Jo a na pokoji jsem vařit nemohla, takže opět Milton, ale tam to samozřejmě bylo s hygienou na špičkové úrovni (odhlédneme-li od faktu, že ti cpou do pochvy bahno... ale paradoxně i to léčí záněty a mykózy). Vlastně za ty tři roky jsem kalich nepoužila jednou, a to právě v tom šestinedělí po revizi dělohy.
Odpovědět
tak já "po" kalich nevyvařuju, vyvařuju jen "před", ale už kolikrát se mi stalo že sem to prostě nestíhala tak sem ho jen umyla intim mýdlem a horkou vodou a bylo...a taky mě spodek neupadl jak psala lotosek :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?