Svatební kytice

Profilova fotka
Zdravím, poradí mi někdo, má mít svatební kytice lichý nebo sudý počet růží?
Odpovědět
Profilova fotka
@studankova lichý... Sudý je na pohřby
Odpovědět
Profilova fotka
@te_ssiinka_nelova díky, chtěla jsem 12 ruží, protože se chceme brat 12.2. a 13 růží mi zas příjde nešťastné 😒 takže teda 11 bude ok? Kolik růží měly i jiné nevěsty? Je tu nevěsta co měla i sudý počet?
Odpovědět
Profilova fotka
Hezký den, ve svatební kytici je tolik květů, že se ani nepočítají, takže je to jedno, jestli lichý nebo sudý, hlavně aby tvarově byla v pořádku. To je její rozdíl od dárkové kytice.
Odpovědět
@studankova jestli chceš 12 růží, měj 12 růží 🙂 taky se dávají pugety 100 růží, babička na 70 dostala 70 růží a taky to nebrala tak, že už ji zahrabáváme pod zem 😅 To brani pohřbu/radostných udalosti je snad jen tady v Evropě (ale v jiných zemi a kontinentech maji zas tteba jina "pravidla a pověry " ohledně kytek) ale zas tady byl silny vliv křesťanství, co tohle ovlivnil A jestli se chceš něčím řídit, můžeš si jeste projít význam jednotlivého počtu květin 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@ttalgi díky, díky tvůj příspěvek mě povzbudil a trochu jsem googlila a našla toto o tuctu růží: Tucet růží symbolizuje nekonečnou lásku. Číslo 12 se často objevuje v bájích a skrze civilizace a běžně značí vesmírné nekonečno. A v tomto případě nejde o výjimku...věnujte 12 růží tomu, ke komu chováte bezmeznou lásku.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?