Vybírat svatební šaty sama?

Ahoj,chtěla jsem se zeptat,zda jste si některá z vás, vybírala svatební šaty sama? Dnes jsem se objednala do jednoho salonu ale zjistila jsem, že se to nehodí nikomu s kým už jsem na šatech byla..překládat se mi termín moc nechce..tak přemýšlím,zda jít třeba sama a nebo s přítelem?
Odpovědět
Doporučuju jít sama! Jedině tak se budeš moct zaměřit na to, jak se v daných šatech skutečně cítíš a nekoukat na to, jak se na ně tváří ostatní, které mají třeba i jiný vkus (osobně si myslím, že většina žen stejně do velké míry posuzuje šaty podle toho, jestli by si je oni samy oblékly na svoji svatbu a celé to zkoušení šatů v salonech je pro ně vlastně taková trochu "estráda" :-) ). Paní, která mě v salonu obsluhovala, mi pak na konci řekla, že je to stejně o tom, ve kterých jsem se cítila nejlépe.. No a jak jsem při zkoušení poslouchala názory těch mých poradkyň, tak jsem pak ve výsledku vůbec nebyla schopná se zaměřit na to, jak jsem se v těch šatech vlastně cítila.. Jestli mi rozumíš, co chci říct.. :-) Byla jsem v pár salonech sama a moc jsem si to užila, bylo totiž fakt jen o mě a ne o ostatních.. Záleží asi taky, jak jsi ovlivnitelná názory druhých - mě poradkyně tak akorát "nasadily brouka do hlavy", takže jsem pak už vůbec nevěděla.. Víc poznatků jsem si odnesla ze salonů, ve kterých jsem byla sama. :-) Neboj, se zkušenou slečnou/ paní ze salonu to zvládneš sama a třeba si to i taky nakonec víc užiješ! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Sama! Ja sla jen do dvou salonu s kamoskou a poslala par fotek tete a kamoskam a kazdej ma jinej vkus..nakonec jsem sla sama. delala jsem v salonu nekolik let a nekdy je to fakt katastrofa videt jak do toho neveste vsichni kecaj. Souhlasim s moniette, nekdy je proste nej vyrazit sama.
Odpovědět
Sla jsem s mamkou, ta je 100% uprimna a skvele poradila, s kamoskou jsem nesla viz horni prispevek
Odpovědět
Ja vybirrala sssaty 2x a to sama a bylo to to nejlepsi,co jsem mohla udelat.Kdyz jsem pak byla s kamaradkou vybirat jeji a s nami bylo dalsich 5 holek...katastrofa.
Odpovědět
Vubec neni problem jit sama. Nikoho dalsiho nepotrebujes. Nech se v kazdych satech vyfotit od zamestnankyne salonu, abys mohla doma nad saty jeste premyslet, zamestnankyne to rada udela.
Odpovědět
Profilova fotka
Taky doporučuju sama a až pokud bych nevěděla, vzala bych si s sebou někoho schopného, kdo mi poradí, které ze dvou/tří šatů mi sluší víc. Já jsem sama nebyla a příště bych sama šla a pak až na potvrzení si vzala někoho s sebou. Já jsem si to chtěla užít a pár šatů vyzkoušet, ale doprovod (ještě i s půlročním miminkem) to u druhých šatů přestalo bavit a já jen řešila je místo sebe...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to jsem asi jediná kdo má štěstí, my jsme teda s kamarádkou jely rovnou do atelieru domluvit se na ušítí šatů a kamarádka moje vybrané šaty poprvé viděla na fotce až tam a je z nich nadšená, taktéž paní v ateliéru a moje svědkyně a maminka. všechny mi řekly že jsou krásné, nepřeplácané, ale přitom nejsou nudné a jsou zajímavé a to jsou prosím 4 osoby, které mají každá úplně jiný vkus :D a obě kamarádky jsou "co na srdci to na jazyku", takže věřím, že by mi řekly, kdyby se jim nelíbily. Tím chci říct, aby jsi se nebála jít sama a vybrat to co opravdu chceš ty a v čem se budeš cítit dobře, protože jen s čistou hlavou vybereš opravdu ty nej.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
Já jdu poprvé se svojí mamkou, do dalších salonů / půjčoven pak i s kamarádkami. Jsem poměrně nerozhodný člověk a mám do svatby dost času, tak si to chci užít a nikam nespěchat. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Také jsem byla sama a nelituji. Mám poměrně jiný vkus než moje kamarádky, které by si do mě promítaly to, co se líbí jim. Pokud jsi soudná, je to i lepší, ne každá kamarádka/rodinná příslušnice ti řekne, že ti nesluší/nesedí. A dej pozor i na prodavačky. Mě třeba prodavačky tvrdily, že vypadám bombasticky v šatech, ve kterých jsem vypadala jak mrož (protože, ač to na fotkách nevypadá, mám prdel a stehna jak vrata), popř. mi nutili na zkoušení takové ty průhledné krajkové šaty co mají přes prsa jen vycpávky, když mám prsa pětky a obřad s farářem. Ale pokud umíš dostatečně rázně říci ne, víš co ti sluší a nevybereš šaty, i když vidíš nedostatky, jen abys už mohla jít, tak je to dle mého názoru, to nejlepší, co můžeš udělat.
Odpovědět
Ano, vybírala jsem si je sama... Byla tam tedy se mnou mamka, ale ta spíše chtěla zažít ten okamžik, že si dcera vybírá šaty na svatbu. Z mého pohledu mi přijde spíše nevýhodné mít s sebou hlouček dalších lidí, kteří to vidí každý jinak a akorát Vás matou. Myslím, že většina lidí, dívek, je schopna si šaty vybrat sama.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?