Vrácení špinavých šatů po svatbě

29. čvn 2020210

Ahoj,
podařilo se mi docela hodně zašpinit půjčené svatební šaty, co mi na to v salonu řeknou? Nevíte, jak se to řeší?

 • Předpokládám že z posledního víkendu 🙂 To pršelo všude. Jak jsme se vraceli z párového focení tak jme byli jak prasátka 😃 Jestli jste uzavírala smlouvu, tak kuknete do ní ale obecně je lepší nechat čištění na salonu (ví jak na to) když se to dělá neodborně můžou se šaty poničit. Je běžné, že se šaty občas více znečistí, teď už víceméně záleží na přístupu salonu..

 • Záleží na salonu, ze zkušenosti mých kamarádek špinavé nevadí (i takto hodně), nesmí být trhlé nebo ještě hůře propálené. Ale některé salony se chtějí napakovat i na tomto, no...

 • @jaina12  Dobrý den, tohle asi jen tak nevyperete. Upřímně být váma tak bych se s tím do salonu styděla zpátky přijít. Přece jenom je to půjčená věc a salon asi nadšený nebude.

 • Sponzor fóra
 • Někde v předchozích debatách jsem četla, že by se mělo čištění nechat na salonu. Oni vědí jak na to. Neodborným čištěním byste je naopak mohla zničit.

 • @natalieann_kratochvilova  Salon snad proboha ví, že půjčuje věc, co se bude celý den nosit, dost možná i za nepříznivého počasí a že tedy šaty mohou být zašpiněné od bláta. Kdyby je tazatelka měla polité vínem, opatlané gulášem a propálené cigaretou, bylo by se za co stydět. Ale že je nosila ve svatební den, kdy holt pršelo... To fakt není důvod, proč by se měla stydět je odnést zpátky. A pokud je to jen bláto, salón určitě bude vědět, jak to vyprat, nedramatizovala bych to. Jediné co - možná si budou za to něco účtovat navíc, ale tohle je fakt běžné opotřebení.

 • Také se musím zastat nevěsty, není důvod se stydět. Zvlášť ty nevěsty co měly na sobě šaty celý den, na venkovní svatbě, ve stodole atd. navíc za nepříznivého počasí, vědí že se to nedá úplně uhlídat. Raději si užít svatbu s ostatními, než jen řešit šaty.

 • @natalieann_kratochvilova  Proč by se měla nevěsta stydět proboha? Jakože si dovolila nosit něco, co si půjčila k nošení? Mé kamarádce na svatbě fakt pršelo a takhle vypadal spodní lem šatů nevěsty jen po přebíhání venku a to se je snažila celou dobu držet. Některé látky hrozně sají a vzniká takovéhle bahnité ombré. Salon s tím počítá, když je půjčuje, že se nevrátí čisté.


 • Myslím, že nikdo nechce být celý den v gumákách 😉 (screen z poslední svatby kterou teď třídím před úpravami)

 • @natalieann_kratochvilova Pokud salón něco půjčuje, musí počítat s tím že se to může vrátit poškožené a nebo taky úplně zničené a neměl byto nijak trapně komentovat, jen se dohodnout na případném proplacení škody, záleží co je ve smlouvě. Nevím jak tady v tomto případě, ale já jsem kromě částky za půjčení platila ještě kauci 2000,- Kč. Právě z důvodu, kdybych šaty hodně zničila nebo třeba nevrátila vůbec (i to se občas stane). Měla jsem je taky ucourané a od trávy, ale to prý je běžné u umí si s tím poradit. Tak jsem nic neplatila a kauci mi vrátili celou.

 • Ja vracela saty hodne spinave, zelene od travy, dole od bahna, a vrsek jeste polity nejakym alkoholem a chybelo par knoflicku. Mela jsem ve smlouve ze nesmi byt popalene a potrhana krajka, jako cekala jsem nejakou pokutu ale pry to nebylo nic neobvykleho.

 • @barbora2019
  Salon sice ví a počítá s nějakým drobným poškozením ale když už si něco půjčuji dávám na to pozor. Když už počasí nevýjde tak snad se po obřadu převleču do druhých svých v kterých odchodím zbytek dne. Nějaký ohled na ten salon a jejich práci.

 • @martinvlcek
  Neříkám ,že musí řešit celý svůj den šaty ale když jsou půjčené nějaký ohled na tu práci salonu. Když se vrátí šaty v takovém stavu stojí to salon spoustu práce. V nejhorším případě když šaty nepůjdou dát do původního stavu bude to stát salon třeba i peníze na nákup nových. Půjčovné za šaty se ani trochu nevyrovná nákupní ceně šatů které salon investoval.

 • @natalieann_kratochvilova
  Věřím že žádná nevěsta je záměrně neníčí. Šalony vlastně poskytují jednoduchou službu, a pořád dokola řeší to stejné, tak věřte že to mají dobře spočítané, aby na tom vydělaly. Což je v pořádku, také se potřebují živit. Mám za to že věci mají sloužit lidem, né lidi věcem. Pokud má nevesta šaty až na zem a ten den prší, tak proste kolem sebe lecos vytře, s tím se nic neudělá. Ty šaty by to měly vydržet. Věřte, že jsem to na svatbách viděl už mockrát. Pokud to není svatba na zámku a po celou dobu jen v interiéru kde je vše "tip ťop" tak to nejde 100% uhlídat.. Ale myslím že to není tak zásadní téma na diskutování, nevěsta co to řeší, se snad už nebude šaty bát vrátit 🙂

 • @natalieann_kratochvilova  Já měla jenom jedny šaty.

 • @natalieann_kratochvilova  Svatební šaty má žena s trochou štěstí jediný den života na sobě. Jen proto, že zrovna ten den není nejpříznivější počasí, měla by si hned po obřadu obléci šusťákovku a holiny? Proboha, děláte tu, jak kdyby ty šaty namáčela v zabijačce, ne měla spodní lem od bláta. 😒

 • Sponzor fóra
 • @natalieann_kratochvilova  to nemyslíte vážně 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

 • Já myslím že v salonu s tím počítají že se zašpiní. Navíc nám říkala že si je perou samy a v žádném případě je nemáme ničím prát. Myslím že se nemusíte bát je vrátit.. 😉.

 • Já vracela šaty jako čuník a ještě poškubané v místě záhybu zkracování... A nechtěli po mně ani korunu.

 • @natalieann_kratochvilova  boze vy jste dilina 🙈😂😂😂

 • Vracela jsem je dost podobne. Kuryr si je pri prebrani zkontroloval a sdelil, ze je vse ok.😉

 • @jaina12  Ahoj, to je úplně normální ušpinění, salon by s tím neměl mít žádný problém, pokud zrovna nenarazíš na Natalii-Ann Kratochvílovou nebo jinou blbku podobného kalibru. 🙂 Ale myslím, že se nemusíš bát.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  SVATBA SNŮ. Svatební šaty dle posledních módních trendů. Osobní přístup ke každé nevěstě. Naše krásná práce je našim koníčkem. Přijďte se přesvědčit!
  Svatební salón nabízející svatební a společenské šaty špičkové kvality.
  Jsme jedinečný svatební ateliér, kde plníme nevěstám představy o jejich svatebních šatech. Šijeme svatební šaty na míru a sukně a topy pro družičky.