Měřím 155 cm. Seženu svatební šaty?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte holky,mám takový malý dotaz. Dneska jsem byla ve svatebním salonu v Ostravě, kouknout se po šatičkách :-) a normálně mi řekli že jsem moc malá, že na mě šaty nemají. Možná se jim spíše nechcou zahýbat a tak se Vás chci zeptat jestli máte některá taky takovou zkušenost. Já si myslím že zase tak malá nejsem .. měřím 155cm.. :-N Chtěla bych vědět jestli teda někde na sebe šaty seženu nebo si je budu muset nechat ušít :-N Díky za rady Hanka
Odpovědět
Profilova fotka
No holky, jedu se kouknout do toho dalšího salonu tak mi držte palečky...pak vám dám vědět jak jsem dopadla .. snad to budou dobré zprávy :-N zatím papa a díky
Odpovědět
drobacek.ov: nojo, ale do pronuptie vubec nemá smysl chodit, paní jsou ochotné jako tři prdele... zkus Daju, tam ti vyjdou vstric v kazdem pripade. Lepsi vyber a hezci saty maji v Daji naproti Imperialu:)
Odpovědět
Profilova fotka
chrobáček, opravdu to není taková hrůza co myslíš, já mam taky 160 cm ;-) sukně jsou fakt super, dá se to kombinovat, mohou být různě dlouhé a v pase se dakjí ohrnout, ale maximálně 1 x, pak by to už bylo vidět a nebo jim řekni, aby to sukni došili, na tvou výšku, přeci ji pak využijí pro ostatní. To by snad mohli uudělat, jednoduchá sukně není takovej problém ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak, holky... před chvíli jsem se vrátila ze salónu v Havířově na bludovickém kopci. :-) a normálně jsem šíleně nadšená a překvapená. Sotva jsem tam přišla tak se na mě hooodně příjemná paní koukla a zeptala se jestli jdu zkoušet šaty a na kdy máme svatbu. Pak zašla mezi věšáky na kterých vysely nádherné a voňavé šaty a vytáhla kusů, normálně odhadla i můj typ a začly jsme zkoušet ... Ona sama byla hodně překvapená jak mi šaty seděly a já jsem se nemohla rozhodnout které vybrat ... ani jedny se nebudou muset zkracovat .. prostě úžasný přístup, úžasný výběr ... a říkala že jí je jedno které si vyberu ty mi upraví. Záloha se tam dáva 1500 a úplně nové šaty výjdou na 4600,- i s doplňkama (korunka, závoj, bižuterie, rukavičky atd.) No ted už spíše než sehnat šaty budu mít problém si vůbec vybrat :-N ... Asi fakt hodně záleží na osůbce co pracuje ve svatebním salonu ... děkuju moc za vaše příspěvky ... Hanka :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, já měřím taky 156 cm a vyřešila jsem to tak, že jsem si šaty koupila od andělskýho studia a pak mi je švadlena zkrátila na přesnou délku v mým případě na 163 cm, protože jsem si k tomu koupila boty na 7 cm podpatku. Byl to supr nápad, protože mi šaty byli uplně přesně a pak jsem v nich protancovala celou noc a nešlapala jsem si na ně. Kdyby jste někdo měl o takhle malý šaty zájem, tak mi písněte do interní pošty a můžu Vám poslat fotku, protože je teď prodávám. Jinak držím palce, ať seženete ty vysněný šatyčky i ve Vaší délce. Pa Irča
Odpovědět
Profilova fotka
Chrobacek...tak to jenom zírám, co mají za přístup.Vždyť všechny nemůžeme být veliké tak by měli v každém salonu počítat i s měnší nevěstou.Ale držim palečky, ať něco pěkného seženeš a vůbec si nemyslím, že by jsi chodila nějak brzo.Při těchto starostech je to akorát. Já taky začnu myslím tak za měsíc už naoostro shánět.Máme naplánované stejné datum jako vy x-)
Odpovědět
Kami, obcas by v tech salonech zaslouzili pres... usta... Tuhle zas naka nevesta psala, ze kdyz prisla do salonu, tak ji hned pakovali ven s tim, ze je moc tlusta a ze si ma sehnat svadlenu, protoze se v jeji velikosti saty nedelaj :-p :-p :-p Samozrejme, ze jinde saty sehnala a kraaaassnyyyy x-)
Odpovědět
Ziraf - neco podobneho mi rekli take... Teda v mirnejsi forme: byla jsem sjeta pohledem, velmi potupne...pak mi bylo receno, "no, snad bysme na vas taky neco nasli..." Znelo to, jak kdyz nejakej pytel se taky nejde. Jen podotykam, ze ma velikost nepatri mezi obezni, mam nadvahu, ale v norme - velikost 42-44. :-|
Odpovědět
Smarja a to bylo kde?
Odpovědět
Profilova fotka
Holy je mi z toho úplně na bl...,.Když to čtu, tak se divim, že vůbec ty salony fungujou.Vdyť nemůžou mít všude jen 1 velikost.A hlavně, když si zřizuju salon, počítám se vším a taky , že tam ty holky přijdou.věřim, že je den, kdy se tam sejde lidí víc než obvykle a není možé všem vyhovět.Ale i to se dá řešit jinak než "nevěstu" vyhnat s tim, že je malá a tlustá ]-( to většinou o sobě vim i bez připomenutí :-D :-D ;-( Tak nám nezbývá než zatnout zuby a obcházet a vybírat tam, kde jsou fajn a zaslouží si ty penízky za půjčové :-)
Odpovědět
Profilova fotka
JO jo holky ... fakticky šíleně záleží na tom jakého člověka v salónu potkáme .. ale nechápu ty protivné ženské proč to teda dělají když je takhle práce nebaví ať jdou jinam kde je to bude bavit víc a nebudou znepříjemňovat ostatním den, ne? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, já taky měřím 157 cm a svoje svatební šaty jsem vyřešila tak, že jsem si je koupila od andělského svatebního studia a pak mi je švadlena zkrátila přesně na mojí délku i s podpatka. Což bylo supr, protože jsem si na ně vůbec nešlapala a krásně jsem v nich protancovala celý večer. Je fakt, že tahle varianta je o něco dražší, šaty loňský kolekce tam u nich stojej tak okolo desítky, ale pak zase když je prodáte, tak za ně dáte i míň než kdyby jste si je půjčili. Takže to nakonec mělo i výhodu, že jsem malá, protože švadlena ustříhla ten ošlapanej kraj od nevěst, co je měli předemnou a vypadali jako nový. Jinak Vám přeju ať si najdete ty Vaše vysněný šatičky a moc si u toho neoběháte nožičky pa Irča
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
jéé, já myslela že se mi tam ten první příspěvek neuložil, tak jsem to napsala celý pracně znova a ono to bylo na další stránce tak to sorry
Odpovědět
v salonech kde jsem se ptala, tak mi řekli, že je hlavně třeba aby malé nevěsty chodily včas. Když ty šaty zadají na nějakou větší, tak že je pak již nemohou zkrátit.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky a nevíte některá, jaká kytka se hodí k malým nevěstinkám, jako jsme my? Jestli normální (kulatá), převislá nebo např. dlouhé kaly?
Odpovědět
Já bych doporučovala drobnější, která by byla úměrná k postavě. Zašla bych ale do květinářství. Měli by mít k zapůjčení takové umělohmotné vzorky, které si přirovnáš k šatům a podle toho se rozhodneš.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj: já mám 160cm a taky nejsem twiggi ;-) V salonu jsem naštěstí narazila na příjemnou paní.Šatky mi bohužel nezkrátí(nejde to), tak si musím pořídit vyšší podpatek :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak já měřím 159 cm rovných a jak tady tak sleduji tu debatu, začínám se obávat, že se budu vdávat v teplákách. Nemáte některá náhodou nějaký tip na salon v Praze, kde by mě neodbyli ?? Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
Mam 150 cm a take jsem se vdala v tech nejkrasnejsich satech :-) Neveste hlavu, v rozumnem salonu vam upravi vase vysnene saty jak budete chtit :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
Ráda bych otevřela znovu tohle téma, jsem taky malinká, jen 158 cm, se šaty budu mět problémy to vím, ale bojím se bojím, že neseženu. Holky z kolikati šat vám dávali na výběr? nestalo se vám, že vám dali třeba jen dvoje a bud ber nebo běž? :-(
Odpovědět
není důležité kolik šatů ti dají na zkoušení. podstatné je aby byly pro tebe ty nejlepší. ale neboj. větší půjčovny mají dost velký výběr i v tvé velikosti. jen bych doporučovala vyrazit c o nejdřív po půjčovnách.
Odpovědět
Já mám taky necelých 160 cm, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že by s tím mohly být problémy. Sice si nechávám šaty šít, ale i tak si myslím, že těch 160 je zhruba výškový průměr a nechápu, co to bylo za odbornici ochotnou, která ti řekla, že na sebe neseženeš šaty. Zkus určitě i jiné salony, třeba v menších městech, kde nemají takový kšeft, tam se určitě pro zákazníka přetrhnou. A ne v salonech, kam chodí jedna nevěsta za druhou a oni se tedy nemusí tolik snažit.
Odpovědět
160 cm je jistě v poho. uvidíš sama co ti kde dají na výběr. Jen bych se podle vlastních zkušeností vyvarovala těch menších půjčoven, je fakt, že se tam můžou přetrhnout, že k ním vůbec někdo zašel, ale jde hlavně o šaty :-
Odpovědět
tak já mám 163, takže jsem taky prcek. Fakt je že šatů na mou malou postavu bylo tak akorát , ale stejně skoro všechny potřebovaly zabrat a to ne v každém salonu dělají. Naštěstí v salonu co jsem si šaty vbybrala je vždy komplet přešijí na postavu - pokud je třeba
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky...tak s výškou bych si teda starosti nedělala...já měřím 160 cm a v žádném salóně jsem problém neměla....vždyť se to dá zarovnat,tak co!? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jasně, ale jak říkají holky , ne v každé¨m salonu jsou ochotní , že , tak jak v každém obchodě, někde by se přetrhli a někde naopak. Pořád si říkám, že snad nejsou jen vysoké holky, že na mě prostě něco musí být, tak se tím trochu uklidnuju. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
já měřím 156 a můžete mrknout do mého alba z příprav, jak jsem vypadal ve vysněných šatečkách a můžete porovnat s výsledkem ve svatební den. Vůbec je neupravovali, stačilo roztáhnout obruče na maximum a podpadky jsem měla max. 5 cm. Jen při průchodu uličkou jsem si je přidržovala a vůbec to nevadilo. I na fotkách to celkem vypadá dobře. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Drobku měla jsi moc hezké šatičky, moc ti to slušelo, trochu se mi ulevilo když jsem viděla tvoje fotky v albíčku, díky moc. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já byla pro šaty včera, takže je to ještě čerstvý! Měřím 162cm, všechny šaty by mně tam byly dlouhý! To bych musela mít podpadky snad 15cm, ale to bych byla vyšší než ženich a ani bych to v tom nevydržela, i když su takhle "maličká", tak bych chtěla podpadky maximálně 2 cm a paní v salonu byla moooc ochotná, jakýkoli šaty mně zkrátí, takže bez problémů. Mám vybraný nádherný s vlečkou a před svatbou až si koupím botky, tak se uvidí jak moc se bude zkracovat ;-)
Odpovědět
ahoj, tak koukám, že to takhle chodí v hodně salonech. člověk si zaplatí nemalé peníze a oni to nechtějí zabrat. já mám šaty z nové kolekce. musím uznat, že je kvůli jiné holčině zkrátili, ale stejnak jsou dlouhé. Potřebovala bych je zabrat tak o 2 cm. To snad není moc. Ale na botách s 8 nebo 9 cm je to jak na chůdách. Já měřím 160 cm. Ale tolik snad měří docela dost holek nebo ne? Ještě tam mají ty samé jen v barvě champaně a ty jsou normálně dlouhé - teda na vyšší holky. Mě hned na začátku řekli, že tam mají různé velikosti i 34, ale všechny tak na výšku 180, 185 cm. Je to fakt síla a v salonech kde jsou ochotní mají zase starší kolekce a to už nejsou čistě bílé šatičky jak jsem si představovala.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?