Svatební rozpočet 2017

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj holky, co se vdáváte v roce 2017, jaký máte svatební rozpočet a pro kolik lidí? My chystáme svatbu pro 50-60 lidí a zatím jsme na částce 140tis. Jak jste na tom vy, šetříte každou korunu nebo se nenecháte v ničem omezovat?
Odpovědět
Profilova fotka
My budeme mít na svatbě cca 30lidí a počítáme tak 70tis.(max 100tis.) :-)
Odpovědět
My budeme mít do 30 lidí a rozpočet jsme si stanovili 60 tisíc :-D
Odpovědět
Ahojki holky svatbu chystame srpen -zari presny termin nemame zatim ;-) doufam ze se vlezem do 100 000 cca pro 50 lidi. Uz.ted mam obavy ze se do toho nevejdem.. Mate prosim nejake tipy na hostinu Lipnik nad Becvou a okoli? Diky moooc za tipy ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja to uplne nechapem, to kde ti svatby poradate za tolik? Nas vyjde jenom samotny catering min 150 000kc pro 80-100 lidi a to jsem kontaktovala ale 3 cateringy a nikde to mene nebylo
Odpovědět
Profilova fotka
Cca 40 lidí a rozpočet máme 70k, ale vím, že raut bude stát takových 30, takže nevím, jestli se vlezeme :-D
Odpovědět
Holky ja myslela do 100 000 za celou svatbu.. Snad to nejak nasackujem ;-)
Odpovědět
@bajaik Ahoj, platíme si vše sami.
Odpovědět
@adellaydy My máme svatbu v restauraci, která má sál a ti mají svíčkovou za pusu a co bude na rautu si můžu říct sama, takže se to dá cenově upravovat. 150 tisíc za jídlo...na takovou svatbu bychom neměli, ani bych za to tolik nedala, je to hrozná pálka pak za celou svatbu dohromady a nikdo nás nedotuje :)
Odpovědět
Ahoj, my budeme mít 50 hostů, pro všechny oběd+večerní raut+pití, cca 20 hostům hradíme ubytování, pronájem hotelu (45000), květiny (15000), výzdoba (10000), DJ(5000), kapela (25000), prstýnky (15000), fotograf (17000), vizážistka (4000), šaty (29000), oznámení, dort a už jsme přes 250 000 Kč Naskakuje to šíleně, takže asi nebude kameraman a fotokoutek
Odpovědět
Profilova fotka
@carol582017 Tohle znám... Jakou máte prosím kapelu?:-)
Odpovědět
@sierral Ahoj, kapela bude hrát pouze 2krát 45 minut, není to kapela, která by hrála na svatbách, spíš je to takové překvapení a minikoncert, hrají pouze svoje písničky, nic jiného, takže nevím, jestli je to úplně to, co hledáte :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@carol582017 No mě spíš zaujala ta cena. Měli jsme jen DJ a i ten nás ve výsledku stál 10tis. Tak mě zajímalo, co to je za kapelu, když chtějí 25tis. Hned mě napadlo, že to možná bude něco známějšího :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj holky, my jsme někde mezi 200-250 tisíci. Je to pálka, ale doufám, že to bude stát za to. Přece jenom je to jen jednou za život :)
Odpovědět
Ahoj, máme zatím asi 35 lidí a rozpočet je na 74.000,- Obřad ve Slatiňanech 6.500,- Matrika 1.000,- Šaty 14.000,- (+ čištění) Boty (zatím nemám, odhad 1.000,-) Oblek (zatím nemá, odhad 10.000,-) Boty (zatím nemá, odhad 2.000,-) Prstýnky 8.000,- Pronájem hájenky, kde máme hostinu + raut cca 5.000,- Výpomoc v přípravě jídla a obsluhování cca 5.000,- Dort 2.000,- Koláčky, minidortíky 2.000,- Hostina + raut cca 15.000,- (všechno si děláme sami) Výzdoba aut, oznámení, jmenovky, dekorace max. 500,- (všechno si sama vyrábím) Květiny cca 2.000,- (na stolky si budu trhat sama, máme to na chatě, všude louky)
Odpovědět
Tak nas rozpocet bude 26 000 e ... 700 000 kc.. Ziju ve spanelsku a beru si spanela .. a tady jsou svatby povazovany za zatracene velkou udalost takze zatracene hodne stoji ... :-) Pocinaje obradem, po obradu koktejl s kanapkami, potom obed o 6 chodech atd ..
Odpovědět
Ahojky, tak náš rozpočet je pro mě děsivý :-( Matrika - 6000,- Za pronájem místa dáváme 50 000,- - v ceně je pronájem statku od soboty do neděle, ubytování pro cca 42 lidí a výpomoc koordinátorky. Na svatbě budeme mít přibližně 60 hostů. 30 hostů máme na slavnostní oběd - cca 12 000,- 38 hostů máme zaevidovaných na raut - nemáme to pro každou osobu, protože raut je o cca 700g a asi 8 druhů pokrmů - cca 20 000,- dále máme grilování - cca 7000,- dále nealko/alko - počítáme cca 20 000,- Šaty mě vyšly na 10 000,-, boty 3000,- , partnerův oblek se chceme vejít do 7000,- a boty již má koupené za 2000,- Prstýnky - cca 8000,- Když započítám dekorace, tak ty jsou cca 5000,- Dort - 6000,- Fotograf 8000,- Koláčky, dortíky - 3000,- Květiny - 5000,- Vizážistka, kadeřnice - 5000,- DJ - 5000,- Celkově jsme tedy na tom přibližně na 180 000,- :-| :-| :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Já se vdávám v září a počítám tak 160tis pro 40 lidí.. :-| :-p
Odpovědět
Nas svatba vychazi neco mezi 150-160 000 Saty: 7000 Prstynky:pocitame 8000, mozna mene, chceme jednoduche dj:5000 kamera:5000 (nevime jeste zda bude nebo ne) fotograf:17700 Dort:pocitam tak 3000, bude ho delat znama obuv nevesta 1700, obuv zenich 2000 Kolacky: babi s tetou, takze koupim jen suroviny Podvazek: sije mamka Kadernice: pocitam max 1500 makeup:3500, bude licit i druzicky a maminky Matrika:1000 Kvetiny: 6000 max oznameni a dalsi podobne veci:1000 max Hostina pro 50 lidi:1300/os + raut pro dalsich 7 lidi za 900kc/os. Tvrde: kupujeme vlastni bez poplatku restauraci, vino i pivo bude z restaurace se slevou, takze pocitame 15000 za tvrdy alkohol a tak 15000 za vino a pivo Nealko: v cene hostiny Vyvazky: delam sama, takze pocitam 100kc za material Vyzdoba: max 5000, dost veci objednavam prubezne, aby me to nezruinovalo Cimbalovka:12000 Ubytovani: mame smluvenou cenu 330kc/os. a poprosili jsme hosty, aby si rozmysleli, zda prespi, nebo ne, budou si ubytko platit sami Ridic: bude 1 a dostane 3000 Nejvetsi castky jsou za hostinu a alkohol, druha nejvetsi castka je fotograf, ale toho jsem si vysnila a nechci to menit.
Odpovědět
Svatba bude u našich, mají velkou zahradu, kostel je kousek, máme to zadarmo. Ubytování ve staré škole ve vesnici - taky zadarmo, akorát tam pak musíme uklidit, kdo se nevejde, postaví si stan. Hudba - tu obstarají příbuzní - máme v rodině hudebníky DJ na večer - uděláme si playlist a ten pak pustíme, aparaturu nám pujčí kamarád Květiny - teta je zahradnice, počítám že to bude stát tak 2000 Fotograf - 3000 Oznámení - 500 Prstýnky - 2000 Šaty - do 5000 boty - 1500 Oblek - 5000 boty ženicha - 1500 kadeřník - 500 make-up - maluji se lehce, takže za to ani nechci platit, namaluji se sama... svatební hostina/oběd - nebude, místo toho bude jídlo pro všechny - řízky, saláty, prase - 15000 dort - 700 dortíky a tyhlety sladký věci na stolech - 4000 Sudy piva - to vůbec nedokážu odhadnout, bude záležet na počasí, počítám tak 5000, chlaďák máme svůj párty stany a stoly máme z oddílu nealko - vodu nepočítám, ostatní (kafe, kofola, džusy) - 2000 víno - 1500 papírové a plastové nádobí - do 500 výzdoba - něco si chci vyrobit sama, bude-li čas, např. girlandy, svíčky ve sklenicích na večer = 50 000 Něco se ještě určitě objeví, počítám s částkou max 60 000 Budeme mít hodně lidí, počítám tak klidně 180, výhoda je v tom, že to máme venku na zahradě, spoustu věcí máme svých, nebo půjčených od známých a jsme zvyklí že si na svatbách pomáháme, každá teta z rodiny něco upeče, sestřenky budou doplňovat jídlo, pivo si každý natočí sám... kdybychom měli každýmu platit oběd, raut apod. tak se nedoplatíme :-) Zas nechceme omezovat, koho pozvat a koho ne... máme hodně kamarádů a oba dva velkou rodinu. Škoda jen, že hezký počasí se koupit nedá. ;-)
Odpovědět
@bekyc Myslím, že není reálné vejít se do 60 tisíc při 180 pozvaných lidech. Netuším, jakou máš představu, že ti lidé budou jíst, ale pokud budeš chtít, aby každý ochutnal dort, bude muset být fakt mega. Ale pokud to máte tak, že budou péct a vařit všichni, kdo mají ruce a nebudou za to nic chtít, pak je to super. Minimálně ale budete muset nakoupit suroviny, což pro skoro 200 lidí bude docela pálka.
Odpovědět
@sofi92 Já vím, že to asi vypadá, že to chceme co nejvíc "ošulit", já taky vždycky peču příbuzným na svatbu a nic za to nechci, ani suroviny... u nás to tak je, ale určitě budeme i nějaké jídlo objednávat, to by opravdu nestačilo. :-) Dort moc neřeším, je mi jasné, že každý neochutná, moc nejsem na ty zvyky, mezi které patří i krájení dortu...
Odpovědět
@bekyc no to že ty nejsi na zvyky, neznamená, že na ně nejsou ostatní.. akorát tam pak budeš mít naštvané hosty nebo loktovačku (kdo dřív přijde, může použít i lokty). 180 pozvaných lidí? To tam máte i sousedy z paneláku? Jsem zvědavá, tak doufám, že nebude vadit, když položím pár všetečných otázek: Jak to máte s dary? Očekáváte peníze nebo neřešíte? Na raut počítáš na jídlo pro 1 člověka 83Kč a na pití (pivo a nealko) na 1 člověka cca 50kč. Tedy cca 140 Kč na osobu na celý den? Co když bude horko a lidi ti vypijí pivo v prvních 2 hodinách - pak jim řekneš, že je k dispozici ještě voda? Dort cca 700? jen mouka stojí 20Kč, máslo minimálně 30 (když je ve slevě) - pro kolik lidí tedy ten dort počítáš? Pro 20? Oznámení pro 180 lidí za 500? To asi taky nebude pro všechny že? Nemyslím to zle, ale při dnešních cenách si nemyslím, že je to reálné - i když nevím kde žiješ, třeba je to někde na Vysočině nebo u hranic .. Ale ačkoliv v Praze je třeba drahý všechno, tak potraviny tu stojí stejně nebo dokonce méně než v Olomouci (vlastní zkušenost, někdy se nestačím v Albertu na Moravě divit co chtějí za tak podřadnou kvalitu, ptz tady by jim to lidi omlátili o hlavu).
Odpovědět
@happiest_girl Nevadí, ráda odpovím. To s těmi lokty jsem moc nepochopila. :-) 180 lidí - oba máme velkou rodinu, pokud přijdou všichni (nebo aspoň většina) bude to třeba 70 lidí (sestřenky, bratránci, jejich děti...) a máme dost kamarádů, zveme třeba celý oddíl (orientační běh) a i spolužáky z gymplu a tak.. Ale z těch 180 je spoustu dětí a lidí kteří přijedou jen na chvíli. No s tím pivem, pokud vezmeme 4 padesátilitrové sudy, nemám strach, že by to nestačilo. U darů jsme se shodli, že budeme chtít peníze. Dort nám peče známá, není nějak extra velký - to bychom museli mít pětipatrový, ale ani malý, řekla rovnou že chce 700, už jsme ho měli na oslavě. Oznámení budeme posílat rodinám, ne každému zvlášť. Návrh nám maluje moje švagrová, živí se tím a tisknout to bude přítel na svoji firmu, takže je uplně jedno jestli jich bude tisknout 20 nebo 150. A máš pravdu, žijeme blízko Vysočiny. Máme svého dodavatele jídla, vzhledem k tomu že tchýně je vedoucí jídelny. No uvidíme jak to vyjde, já na té částce nelpím, jen mi přijde zbytečné dávat za dort 8000 a za vlasy a mejkap 5000 atd atd, není to pro mě tak důležitý a vím že si to užijeme i bez toho...
Odpovědět
@bekyc tak to potom jo :) hodně Vám pomůže rodina, to je fajn. Některé náklady si schováte do podnikání. Dej nám po svatbě vědět, zda jste se do toho odhadu vlezli nebo ne - třeba to pak některé nevěsty povzbudí že se dá i větší svatba finančně zvládnout.
Odpovědět
@happiest_girl Kdyby to záleželo jen na mně, klidně bych měla svatbu o 4 lidech na louce a šla to pak někam zapít. Ale u nás svatby hodně frčí a nemůžu a nechci tátu ochudit o tu radost jak mě vede k oltáři. Dám vědět, sama jsem zvědavá, ale myslím, že víceméně jo.
Odpovědět
@bekyc mne se zda nerealne se vejit i do 500 za plastove nadobi pro tolik lidi. I za piti mne to prijde malo. Z ceho jsi ceny pocitala?🙂
Odpovědět
@majkll My tyhlety věci docela často objednáváme na nějaké závody, takže máme vytipované ty nejlevnější.. Můžu sem pak hodit odkaz, snad si vzpomenu.
Odpovědět
Taky jsme měli trošku jiné představy. Nakonec pro 65 lidí: Nájem místa s ubytováním pro část hostů 35000 Oběd + raut 55000 Fotograf 8000 Prstýnky 19000 Šaty na míru 11000 Oblek 5000 Dort + sladké 6000 Alko a nealko 2000 Květiny 4000 Když k tomu přidám všechny drobnosti jako vývazky, kravata, boty, oznámení, matrika, výzdoba, kosmetička, kadeřník atd, tak sme 160tis přesáhly aniž bychom chtěli. Svatba bude v září na pronajatém statku. Ušetřit šlo asi na všem. Například prstýnky nás zaujali na první pohled, takže nešlo odolat. To stejné místo ke kterému se vztahuje i catering. Je to prostě o kompromisech.
Odpovědět
@k_pecicka ahoj, krásný rozpočet - budeme na tom s počtem lidí asi podobně, jen drobnost mě zarazila ... můžu se zeptat, jak zvládnete alko a nealko pro 65 lidí za 2.000,-?
Odpovědět
@pomidorek ahoj, krásné to je no. A teď koukám, že mi tam vypadla nula :). Mělo to být 20.000 Kč. Zrovna pití si nakupujeme a povezeme sami. Takže sledujeme akce. Jinak to bude převážně pivo v sudech, které u nás pijí teměř všichni :).
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?