Svatební rozpočet 2017

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj holky, co se vdáváte v roce 2017, jaký máte svatební rozpočet a pro kolik lidí? My chystáme svatbu pro 50-60 lidí a zatím jsme na částce 140tis. Jak jste na tom vy, šetříte každou korunu nebo se nenecháte v ničem omezovat?
Odpovědět
Profilova fotka
Jak se to vše rozepíše a spočítá je to pálka. Můj sen bylo krásné video, fotky a šaty. Obřad: 1500 (živá hudba a květiny) Fotograf: celý den 10 200 Kameraman: celý den 15000 (a to jsem stihla ještě ceny roku 2016, letos už mají za 23) Dj: 7800 od 17:00 do rana, má i osvětlení a vse Hostina: oběd pro 55 - 60 lidí + raut + alko + nealko+ kávička= cca 60 000. Prstynky: 15 000 +- (ještě nemáme ale počítám s tímhle rozpočtem) Šaty pro nevestu: okolo 10 000 šité na míru a me náročnosti 😅 Oblek, kosile, knoflíčky: 5500 (s 50% slevou a šílenými úpravami protože přítel posiluje a má velká ramena a ruce, tudíž milion úprav) Boty: 400 baleríny, + - 600 lodičky, muž ? Kvetiny: 5500, má květina, pro maminky, náramek pro svědkyni, 2 korsaze, házecí květina, 10 do váziček na stole Dort: 3000 + Sweet bar své pomocí Kadeřnice: 300 doufám že má zvládne můj uces, jinak určitě dražší 😞 Líčení: 1000 Pronajem autobusu a potom večerní odvoz: ???? Dekorace: nakupují už rok, tady v bazarku, Nanu nana a pepco a myslím že hezké věci za super částky Pozvánky: pomůže mi bratr, takže náklad na tisk pouze Jmenovky: chci mini domácí marmeladicky, které budou sloužit jako jmenovky i malý dáreček pro hosty
Odpovědět
Profilova fotka
at se snažím jak se snažím, do 150 tis. se asi nedostanu poplatek matrika 1 000,00 Kč hostina + pití 60 000,00 Kč pronájem prostor 5 000,00 Kč prsteny 15 000,00 Kč svatební šaty 10 000,00 Kč svatební boty 1 500,00 Kč oblek ženich 10 000,00 Kč šaty - čikita 1 000,00 Kč fotograf + kameraman 23 000,00 Kč květiny 15 000,00 Kč vyzážistka 3 000,00 Kč kadeřník 1 500,00 Kč manikůra, pedikůra 800,00 Kč hudba - hostina 5 000,00 Kč svatební dort 3 500,00 Kč koláčky 2 500,00 Kč svatební oznámení 100,00 Kč jmenovky na stůl 100,00 Kč dekorace 3 000,00 Kč rozvoz hostů 2 000,00 Kč fotokoutek 3 000,00 Kč ubytování 6 000,00 Kč 172 000,00 Kč
Odpovědět
Ty vogo, holky, nestrašte :D 60000,- za hostinu? Proboha, pro kolik lidí?
Odpovědět
Rozpočet a jaká byla moje představa a realita. Já si myslela, že se vejdeme do 100tis (pro 35hostů, obřad na úřadě a oslava na vesnickém koupališti, takže nic nobl a vše si uvařit sami)., přítel měl odhad 200 tis., pak jsem se podívala kolik co stojí a hned jsem viděla, že opravdu budeme rádi, když se vejdeme do 200 tis. Ono když se fakt sečte všechno i materiál nebo suroviny na věci, které si vyrobíme doma sami, tak je to bohužel tak. Proto jsem si vybrali svatbu na Mauriciu ve dvou a pak jen malou oslavu s rodinou v ČR. Vyjde to stejně jako svatba tady akorát to neutratíme za jeden den, ale za 14 dní. A je to i se svatební cestou :)
Odpovědět
No, já tedy nevím kde všude svatby pořádáte :) Ale kamarádce jsem byla v červnu na svatbě, 60-70 lidí, víno si koupili sami, toť vše a v restauraci platili útratu asi 30tis.. místo parádní, stůl do U, bar, pódium a taneční parket, na oběd výborná svíčka, poté raut. Místo se mi tolik zalíbilo, že tam budeme mít hostinu také.
Odpovědět
Prosím kde jste sehnaly svatební šaty ma míru za 10000Kč?? V Praze mi to nabízí minimálně za 20.. :(
Odpovědět
Profilova fotka
@mysticam ja sehnala šaty na míru za 8.000 Kč v Berouně (u Prahy). 20. ledna jdu na první zkoušku, tak uvidím zda to vyjde :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xpettx no my mame hostinu na Ostravsku, obed pre 46 dospelych a 8 deti a na vecer 14 ludi na raut, a hostina vcetne pitia nas vyjde aspon tak na 60tisic (neratam najom).. Ja som teda moc inde nezistovala, ale kamoska si ted tiez rezervovala termin tam kde to mame my, a vravela ze to stejne vychadza najlepsie v okoli. Takze tvojej kamoske by to pre 60 ludi vychadzalo za 500 na osobu, za obed, raut aj pitie? No to by zas mna zaujimalo, kde to mala. :D
Odpovědět
Profilova fotka
@xpettx Ahoj, my platili za hostinu cca 61tis a byla pro 65 lidí (56 dospělých, 6 dětí a 3 dodavatelé – 2x fotograf a 1x kameraman). Jelo se od 16h a jídla zbylo teda docela dost. Externí catering stál 45tis (předkrm, polévka, raut, večerní grilování – kýta, zelenina a hermelín, sladký bar: čoko fontána, 30ks Créme Brülée, 30 ks koláče, 30ks medovník a 3kg zmrzlina + pivo, limonáda a víno). Tvrdý alkohol a drobné občerstvení před/po jsme si obstarávali sami a stálo 16tis. Za to, co jsme dostali a v jaké kvalitě byla cena adekvátní. Poblíž Prahy bychom zaplatili podstatně víc.
Odpovědět
Moncicak86: svatbu na Mauriciu ve dvou se mi opravdu líbí ale... :) rozpočet 200 tisíc pro 35 lidí s tím, že byste si hostinu dělali sami? To je opravdu přemrštěné. My plánujeme svatbu pro 50 lidí se vším všudy dáme 100 tisíc. Máme hodně levné ubytování, ale ani kdybych si připočetla 20 tisíc navrch nehodí to zdaleka 200 tisíc :)
Odpovědět
@bbubble No vážně, restaurace nechtěla nic za pronájem, takže super, sál pěkný, půjčili ubrusy i potahy na židle, vše zdarma. Dovolili svoje víno + slivovičku. Samozřejmě se nepila žádná whisky a nebaštil kaviár :) Na rauty byly vidět sýrové mísy, saláty, ovoce k čokoládové fontáně, smažené hermelínky, řízečky, naložené masíčko a všemi oblíbená pizza. Hlad jsme opravdu neměli. Vše na domluvě, což mi přijde super :) Asi záleží co pozvete na svatbu za "pijany" :D
Odpovědět
@bbubble Jinak 60 lidí cca, samozřejmě např. babičky odešly dříve i někdo kdo byl s malým dítětem..
Odpovědět
Článek se načítá
@maja91 I se svatební cestou ? ;-) Já do toho počítám opravdu vše kolem svatby - prostě co musím pořídit kvůli svatbě (píšu opravdu každou i pár korunovou položku). :-)
Odpovědět
Ahoj holky, my už teda svatbu měli minulé září, ale pokud pomůžu... 43 lidí a: Pronájem prostor pro obřad 3.000,- Svatební oznámení 2.500,- Fotograf 7.500,- Prsteny 10.000,- Kč (jednoduché kroužky - bílé zlato - Rýdl) Kapela 8.000,- Šaty 12.500,- Boty 1.500,- Oblek ženich komplet: 14.000,- Boty ženich 2.500,- Podvazek 500,- Vývazky 1.000,- Dort, makronky, cukroví 9.000,- Vizážistka a kadeřnice v jednom 2.500,- Květiny 9.000,- Jmenovky na stůl 1.000,- Krabičky na výslužky 500,- Podnos pod dort 600,- Dekorace na svatbu cca 5.000,- Hostina (+ pronájem prostor, stanů, zajištěn nocleh) 85.000,- Přespání den předtím se svědkyní: 2.500,- Celkem: 178.100,- Kč Sama jsem si dělala akorát svatební noviny a ukazatele na svatbu a vytiskla v práci. Možná jsem ještě na něco zapomněla, ale tady uvádím ty hlavní věci, kupovaly se ještě drobotě okolo, na které si úplně teď nevzpomenu. Myslím, že když jsme to počítali těsně před svatbou, tak ta částka byla cca 190.000,-.
Odpovědět
tak my budeme mít pidisvatbu o pěti lidech s toho pátý člověk je můj bratr fotograf: šaty: 4.000 Kč boty: nemam, počítám cca 1.000 - 2.000 kč oblečení pro ženicha: oblek má, stačí jen košile a kravata počítám cca 2.000 Kč prstýnky: já po prababičce, manžel sháníme, ale po prstenu moc netouží, takže to dopadne, že si koupí někde v rockshopu s lebkou za 500 Kč výzdoba: neřeším, vývazky a polštářek pod prstýnek mi udělala babička, národní umělkyně, mám se tím prý hodně chlubit a dělat jí reklamu :-D pidihostina: cca 6 - 8.000 Kč hotel: 17.000 Kč služby hotelu: 3000 Kč (manikura, vířivka, sauna, masáž) - jo jo, my si to užijeme Půjčení koloběžek na svatební cestu kolem Lipna: 1.000 Kč Vedlejší drobné náklady: silonky, kytka, malá výslužka pro matriku 5.000 Kč Plánovaný posvatební raut na zahradě pro kamarády a rodinu: 15.000 Kč (víceméně vše svépomocí) a je to krásných 55.500 Kč ale realita může být jiná
Odpovědět
@yetta_yetta prosím řekni mi víc :) jsou podle tvého návrhu? A u koho to je? :)
Odpovědět
Ahoj holky, my budem mít kolem 60 lidí a zatím jsme za 105 000,- jen za hostinu,obřad,šaty,fotograf,kameraman :-o počítám že nás svatba vyjde se vším všudy 140 000,- :-) měla jsem představu maximálně 110 000,- ale opravdu se do toho nevejdem nejvíc nás vyjde hostina 75 tisíc šaty 11 tisíc a fotograf 12 tisíc a na zbytku zatím pracuji :-) co nejvíc věcí bych si chtěla udělat sama( výzdobu restaurace,dárečky hostům,jmenovky atd :-)
Odpovědět
@xpettx hostina pro 60 lidí za 75 000,- :) taky jsem měla jiné představy je to šílený
Odpovědět
Hostina pro 60 lidí za 60-70tis. (počítáme min.1000Kč na hlavu) není podle mě nic šílenýho, zvlášť pokud chce člověk kvalitní, dobré jídlo. Navíc pokud restaurace nechce, abyste si dovezli vlastní alkohol, tak se to hned na tu cenu vyšplhá. Když hostinu nezařizuje restaurace, tak stejně pak člověk platí za catering a pronájem místa, ubrusů, talířů... a vyjde to ve finále skoro na stejno. Spíš mě udivuje cená za květiny @letadelkokane 15tis. za květiny, co všechno v tom máte, jestli se můžu zeptat?
Odpovědět
@yetta_yetta nemohla by jsi mi dát kontakt na švadlenu v tom v Berouně (u Prahy), mám to kousek, děkuji moc.
Odpovědět
Za nás 46 lidí a rozpočet 181 000 Kč (se vším všudy), svatba na zámku s jídlem a předběžně i s pitím. Takže opravdu jde pouze o to, kolik jsme ochotny každá dát za naši představu svatby. Tím neříkám, která představa svatby je ta ideální :) naštěstí jsme každý svůj a každá svatba je originál a pro nevěstu ta nejkrásnější :)
Odpovědět
My jsme platili za 78 lidí za jídlo v restauraci, bez sladkého a alkoholu 60 tis. Byli jsme mile překvapeni. :-)
Odpovědět
@clarkaa Ahoj, jaký plánujete autobus a kde? Budeme mít taky svatbu v srpnu a chtěla bych historický autobus škodu RTO...Půjčení cca 2 hodiny (jen pro odvoz hostů na místo svatby) cca 15 km, v okolí brna a chtějí 5-10 000...Jinou alternativu jsem nenašla, ale přijde mi to hodně, původně jsem plánovala rozpočet kolem 150 tic. ale asi budu ráda když se vejdeme do 200 tis.... :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@macekma historický bych taky chtěla, ale ještě známý dělá v dopravním podniku a prý se tam dají pujčit obyč autobusy a jak běha napis s trasou, tak se tam dá vepsat například Svatba Klára a Dan nebo cokoliv. Tak to bude alternativa
Odpovědět
Profilova fotka
@janska_a_ruze To je předběžný rozpočet, raději počítám více, ale jsou v tom všechny květinové výzdoby, včetně mojí květiny, družičky, na stoly, na slavobránu, stůl atd. Doufám, že to bude méně a ušetřím :-D
Odpovědět
@mysticam zkus paní v budyni nad ohri svatebni salon rubin, ta i sije.
Odpovědět
můžu se zeptat a co rodiče na váš rozpočet když je treba kolem 110 tisíc na 65 hostů nepocházíme z rovna bohaté rodiny ale když vše pujde na 3 díly. nebo si vše platíte sami at se nehadate s rodičema ? Děkuji
Odpovědět
@bajaik My si například hradíme celou svatbu sami.
Odpovědět
Nyní nějakých 230 tis. Ale je v tm 2 dny ubytko pro nejbližší rodinu, koordinátorka na sv. den, a pak klasické věci - oblečení, prstýnky nás nakonec vyšli asi na 20tis (počítala jsem původně 15), šaty cca 14tis, oblek kolem 10-12 (nebudeme nechávat šít na míru), oznámení, květiny (tam se pod 15 určitě nedostaneme), oběd, raut, alkohol (bohužel platíme dost vysoké špuntovné na tvrdý alkohol), matrika 5000, výzdobu a tematické dekorace bez květiny si dělám sama (cca 5000 tisíc), vlasy a make up se zkouškou cca 5000,-, překladatel, noční pendl pro hosty, dárky pro hosty a pro rodiče cca 5000,-, pronájem jak za obřadní místo tak za hostinu (cca 10 tis dohromady), DJ 10 tis, fotograf 23 tis.. hrozně to všechno naskáče.. myslím, že mimo Prahu, na menších městech se dá vlézt do nižších částek, ale tady to moc nejde a to ještě nebudeme mít svatbu typu Vila Richter a podobně..
Odpovědět
Profilova fotka
Máme plánovaný rozpočet do 250 tisíc (cca pro 90 lidí). Odpolední obřad, pak raut a zábava (ještě nevíme, jestli budeme hostům platit ubytování, nebo ne). Původně jsem si myslela, že se vejdeme tak do 150, ale jak postupně zjišťuji ty ceny... :D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?