Spropitné - komu a kolik?

Ahoj, jsem teprve na začátku plánování a snažim se dát dohromady nějaký rozumný rozpočet a přitom mě napadlo, že vlastně vůbec nevím s jakým spropitným mám počítat. Tak prosím o radu. Zatím plánujeme catering, ne restauraci. Dávali jste dýško obsluze (každému třeba 500 - 1000 kč) nebo přímo k faktuře nějakých těch 10%? Co Dj a fotograf? Ceny jsou přeci jen už hodně vysoké, dává se pak ještě 10 procent extra? 😛 To mi přijde už trochu moc, ale určitě nechci nikoho ochudit, proto se radši ptám. A kadeřnici, floristce se taky dává? Předem díky za všechny názory.
Odpovědět
Upřímně.... kromě restaurace kde se částka samozřejmě zaokrouhlí nemám v plánu dávat něco na víc. U DJ máme cenu přesně stanovenou, kadeřnice, fotografka dostanou výslužku ( letitá známost) cukrářce kamarádce dám jako poděkování láhev vína ( vím že to ocení... peníze navíc by si stejně nevzala) U floristky uvidím jaká bude cena. Kdyžtak taky zaokrouhlím. Drobné samozřejmě dávat nebudu. Máme malou svatbu a daný rozpočet takže prostě nemůžu vyhazovat peníze. 🤷
Odpovědět
@holka2106 Díky moc za radu. 🙂 My výslužku neplánujeme, tak právě přemýšlím jak to vyřešit jinak. Asi Kadeřnici, cukrářce a floristce taky nechám třeba nějaké víno. Taky mi přijde trapný nechat jen drobný. A prostě fotografovi a dji zaplatím jen co si sami stanový, protože to asi bude fakt pálka. Ale zase jestli budou fakt dobrý, tak bych jim klidně něco dala. Taky právě nechci rozhazovat pěnězma, proto se to snažím do rozpočtu naplánovat už teď abychom s tím počítali. Kdybych opravdu každému dala 10% tak je to přecejenom už tak 5000 jen na spropitný, to už je fakt částka na kterou radši chci být připravená.
Odpovědět
Jako fotograf můžu je říct, že spropitné nečekám nikdy. Stačí oběd 😄
Odpovědět
@fosingr Super! díky moc za radu. S obědem pro fotografa samozřejmě počítám. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@misajede My jsme přihodili něco navíc všem, se kterými jsme byli opravdu spokojení a kteří podle nás udělali víc, než se od nich čekalo (agentura, fotografové, kapela). Všichni ale byli dost překvapení, takže myslím, že není zvykem dávat víc, než je předem dohodnutá cena. Jinak jsme dodavatelům zajišťovali nakrmení, napojení a případně i ubytování. Svatební místo mělo tak drahý pronájem, že jsme výslednou cenu jen lehce zaokrouhlili a nic navíc jsme nedávali, i když jsme byli spokojení, protože už nám dýško přišlo napočítané asi tak dvacetkrát v základní ceně. 😄
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?