Rozpočet na svatbu v roce 2018

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, uz jste si nektera zkusila nacrtnout rozpocet na svatbu na pristi rok? Jsem teprve na zacatku, svatbu chceme malou, rodina a nejbližší pratele a docela jsem se zhrozila :D Kdyz si vezmu jen zaklad, tak se ani s menší svatbou pod 100.000 nedostanu a to tady porad ctu jak maji nevesty 60 hostu a rozpocet nizky. Kde je hacek? :D
Odpovědět
Profilova fotka
@lsh Tak jmenované věci by snad na svatbu nikdo nedával :-D . I když ta představa mě pobavila ]-( .
Odpovědět
@sophi11 To byste se divila :-) I s těmito pokrmy jsem se setkala :-) S něčím osobně, s něčím přes vyprávění. Asi to měli novomanželé rádi, protože jinak si to nedokážu vysvětlit :-)
Odpovědět
My mame hranici 200.000 pro 60 dospelych a 10 deti. Zatim mame rezervu cca 14 000, tak uvidime. Největší polozka jidlo 870 Kc/osoba a piti pocitam 500/ osoba. Nesetrime na nicem, tak snad se bude libit ☺☺
Odpovědět
Profilova fotka
@sophi11 já zase nebyla ani na jedné, kdy by bylo jen studené jídlo. Ale spíš jako hostitelka budu chtít pro hosty to nejlepší a ne nějakou hrůzu. Podle mě se dá ušetřit na hodně věcích, ale na jídle by to podle mě být nemělo. Klidně jednodušší jídla, ale ta kvalita by tam měla být.
Odpovědět
Profilova fotka
@iviiiii To nepochybně, ale fakt, jestli je jídlo teplé nebo studené, s kvalitou nesouvisí.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@ewickak Ahojky ,můžu se zeptat kde na Slovensku se vdáváš? My plánujeme svadbu v okolí Trnavy , protože přítel je Slovák. Jako ne že bysme chtěli na svadbě nějak šetřit jak držgrešle ale tyhle ceny co tady holky mají např. za 30 nebo 50 hostů...tak to jsem asi svými rozpočty a představami někde uplně jinde? :-D
Odpovědět
@hanka_erik jaky mas rozpocet? My puvodne chteli strop tak 130 tisic pro 60 lidi, ale na jidle šetřit nechceme a jinde uz jsme to nenasetrili 😑😧
Odpovědět
Profilova fotka
Svatba pro 45 lidí, rozpočet necelých 100k. :-) Ale spoustu věcí si dělám sama. Dekorace objednávám z Wishe, nebo Ali a pak upravuji k obrazu svému, oběd budeme mít pro rodinu (18 lidí i s námi) a raut pak pro kamarády + rodina. Alkohol budeme mít pivo, víno, nealko, karafy s vodou a 3 vybrané druhy tvrdšího. Za pronájem místa nic neplatíme, máme salonek s terasou a obřad nás bude stát 4 tisíce - Masné krámy Plzeň. Květiny budu mít pro sebe velkou, pro maminky, 2 družičky, svědkyni a 3x pro babičku menší. Velká ikebana do čela stolu + 4 malé na strany - počítám cca 6,7 tisíc. Prstýnky máme z bílého zlata jednoduché, chtěla jsem uzounký se zirkony a přítel uplně jednoduchý, 12 tisíc. Dort 3 patrový, politý, každé patro jiná příchut - max 4k, fotografka 6k, Dje bude dělat jeden náš velmi vtipný kamarád, mé šaty půjčovna Blovice - 8k, přítel za oblek a boty 4,5k. Oznámení máme dražší, i s pozvánkama a svatebníma novinama nás vyjdou na 4,5k. Doufám, že jsem na nic nezpaomněla.. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jancaben Jo ještě koláčky a cukroví - to počítám tak 2 tisíce snad max ...ale ještě jsem nezjišťovala jako jedno z mála :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My máme cca 50 lidí - obřad, hostina, raut a vychází nám to tak 80 - 100 tisíc :-) Dá se ušetřit na spoustě věcí, záleží na tom ,jakou máte představu. Jsou lidi, co mají svatbu pro 50 lidí za 200tis. i lidi co jí mají za 50 tis.
Odpovědět
Profilova fotka
@moninak No my právě rozpočet nějak zatím nemáme, tak nějak se tady snažím získat inspiraci. Taky počítáme s 40ti dospělými a 10 dětí. Takže nevím jak přesně to mám brát, jestli se za děti platí méně , jestli máme počítat 40 lidí nebo 50(tedy plus 10 s těmi dětmi)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@dennyfsv Souhlas :-) Švagr má svatbu pro 30 lidí za 170 tisíc....-)
Odpovědět
My máme na obřad asi 130 lídí, na rodinný oběd nás bude 20 a potom party a to nás bude kolem 100 lidí. Zatím jsme utratili 35 000,-. Ještě nás čeká: doplatit šaty + boty - 5 000,- ženich košile, boty, pásek -cca 1 500,- prstýnky - 11 000,- kytky - mám rozpočet 5 - 6 000,- dokoupit alkohol - 7 000,- nakoupit na raut a objednat u cateringu - cca 25 000,- zaplatit dj - 3 000,- doplatit místo obřadu - 4 500,- máme rozpočet do 100 000,- a doufám, že se do něj vejdeme. Ale jídlo bude hradit můj táta, tak to jsme samozřejmě rádi. Spooooustu věcí máme ale přes známý a kamarády.
Odpovědět
My máme 51 dospělých a 4 děti. Než prvotní nástřel byl 100.000,- teď jsme na 230.000,- :-D Svatba za 3 týdny tak už by to mohlo zůstat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jancaben šílený :-D
Odpovědět
Ahoj, rozpočet - to je těžká otázka, záleží na každé nevěstě a ženichovi, co je pro něho důležité a bez čeho se na svatbě neobejdou. My jsme si řekli (svatba 2017), že to srazíme na naprosté minimum a tak jsme měli svatbu pro 60 lidí za 36 tis. Je mi jasné, že by to pro hodně nevěst nebylo myslitelné, ale my to tak chtěli - zamysleli jsme se nad každou věcí a řekli jsme si, jestli to opravdu chceme a nebo zda to máme v plánu jen proto "že se to tak dělává"... na čem jsme ušetřili asi nejvíce: jednoduché šaty pro nevěstu: 2000,- prstýnky ze stříbra: 2500,- oblek ženich: 0,- šel v tom, co měl sami jsme si zajistili jídlo a pití - za náklady obřad na louce (zdarma) + hostina a párty v pronajatém domě od lesní správy (sál, dvorek, vybavená kuchyně a možnost ubytování) 2500,- žádné výslužky neplatili jsme nikomu ubytování neměla jsme kosmetičku, kadeřnici ani manikérku Svatbu jsme si moc užili, byla podle nás a nic nechybělo :-) Přeji hezké svatby :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Je to strašně moc individuální. Jestli člověk platí hostům vše od tvrdého až po ubytování. Každý, započítá do svatebních nákladů něco jiného. My jsme si stanovili rozpočet 100 tisíc pro 56 hostů, a ejhle, už dávno víme, že se tam sakra nevlezeme už jen celá hostina + ubytování pro všechny nás vyjde skoro na celou částku. Proto je to o tom, kolik je každý ochoten zaplatit. My si vše hradíme úplně sami, tak jsme prostě museli dlooooouho házet penízky do kasičky :D
Odpovědět
Týjo...mě hlavně nejde na rozum, kde se dají sehnat tak drahé prstýnky :D zásnubní mám stříbrný (jiný kov bych nenosila) a snubáky aby k němu taky ladili stříbrné jsou kolem 8000 max podle mě (a mě se zrovna nejvíc líbí ještě o něco levnější, ale tak to je věc vkusu). Jinak neplatím pronájem, šaty (snad) budou do 5000, boty mám za 300, květiny si natrháme na květinové farmě (2000) a zbylá výzdoba bude spíš recyklovaná z věcí co už nikdo nechce, čili 0,-. Pití budem kupovat sami, počítám tak 5 000 (rum, víno, pivo, limonády domácí s ovocem), sladké, drobnosti na raut udělám sama a dort + něco teplého asi objednám catering (cca 24 000), fotograf známý do 6000 No ale...učitě se objeví spoustu drobných výdajů, které nám to ještě hodně zvednou :( Jenže popravdě, nevím, jak při studiu ušetřim aspoň na tohle,natož nějakých 100 000, takže to prostě bude muset vyjít :)
Odpovědět
@ayreesha tak drahe prstýnky. Staci chtit zlato v kombinaci a kvalitní gramaz a nemit miniprsty a mas hned 20ku :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@ayreesha holt kvalitni prstynky na cely zivot neco stoji... stribro neni na cely zivot
Odpovědět
@ayreesha Tak prstýnky stačí koupit značkové a hned cena vylítne! Což nechápu, ale někdo se značkou potřebuje pyšnit :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mikinkacs my mame treba prstynky od zlatnika, zadne Bisaku apod. Ale chtely jsme proste zlate, budeme ho oba dva nosit, tak chceme, at nam vydrzi. Navic krome fotek je to jedina vec, ktera nam zustane, takze me ta investice neboli. Obejdu se napr. bez sladkeho baru a podobnych kravin, ale na prstynkach jsme setrit proste nechteli.
Odpovědět
@veruko24 Přesně tak, my máme prstýnky ocelové, ruční výrobu. A přesně takové jsme chtěli. Nechtěla jsem sériovku... a trvala jsem na oceli. Kdybych takové ocelové měla značkové, tak stojí jednou tolik...
Odpovědět
Profilova fotka
@mikinkacs taky jsem nechtěla sériovku! :-D
Odpovědět
@veruko24 Mně právě ty malý firmičky přijdou lepší. Jednání bylo velice osobní a ne přes pět lidí. Řešila jsem s jediným člověkem, kterej je majitel a vyrobil to, paráda! A hrozně se mi líbí, že ty prsteny vznikly v Plzni a tamtom baráku. Nechci prsten, kterej vznikl kdovíkde a přijel nevím jak...
Odpovědět
@mikinkacs take budu mit prstynek z maleho klenotnictví. Sice budouci manza ( :-D :-D :-D ) chce ocel, ja zlato, tak budeme delat dle jeho muj co nejpodobnejsi, ale take nechci z "korporatu"😂
Odpovědět
@moninak to je ideální volba :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hanka_erik ahojky, můj je z Nových Zámků, tak se budeme brát v Radave, to je kousek od Podhájský. Přijde mi, že tady je i všechno dražší než v Čechách. Jako taky na tý svatbě nechci nějak extra šetřit, ale 5800 euro, co mám zatím předběžný rozpočet, to je jako dost :-D Z tý částky počítám, že bude tak 3000 euro ten penzion (pronájem, jídlo, ubytování, výzdoba).
Odpovědět
Ahoj nevěsty, my plánujeme svatbu pro cca 45 lidí. Chtěli bychom svatbu podle svých představ a za přijatelné peníze, proto jsme se rozhodli si téměř vše zařídit svépomocí. Samozřejmě spousta nevěst nechce mít práci se zařizováním, které může přenechat profesionálům ale kdybyste chtěli vědět jen tak orientačně pro inspiraci, kolik se dá ušetřit tak přikládám náš rozpočet: Obřad v kostele 4000,- Pronájem kulturního domu pro hostinu a svatební veselí 7.500 vč. kuchyně, veškerého vybavení a zahrádky Svatební raut +- 15.000,- za nákupní ceny (kýta na rožni, guláš, ovoce, zelenina, masové rolády, sýrové a salámové mísy, další pochutiny) Pití +- 6.000,- (domácí slivovice, pivo, víno, nealko) Svatební koláčky - 0,- maminka formou svatebního daru Sladký bar - 1000,- (rolády, mini zákusky) Šaty nevěsta 3000,- (zakoupeno ve výprodeji starších modelů ve svatebním salonu) Oblek ženich počítáme max. do 5.000,- Boty nevěsta, ženich, doplňky 1.500,- Prstýnky Brilas chirurgická ocel 4.600,- Pozvánky 300,- vyráběla jsem sama Vývazky, výzdoba sálu, ozdobení aut atd..... vše dohromady 800,- (vše zakoupeno na Aliexpressu) Fotograf - 8.500,- (na tom jsme nešetřili) Kytice - 1500,- Dort - 800,- (udělá rodinná známá) Hudba - 0,- známy - jako svatební dar Doprava - 0,- zajistí kamarád jako svatební dar Kadeřník, vizážista - 500,- (kamarádka) dohromady 45 lidí necelých 60.000 ,- Obřad máme ve 14:00, oběd neplánujeme. Po obřadu bude přichystán raut, který bude probíhat až do večera. Snad Vám to pomohlo a třeba jsem i někoho inspirovala k tomu, že to jde zařídit i levněji a po svém. Přeji hezké plánování :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?