Rozpočet na svatbu v roce 2018

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, uz jste si nektera zkusila nacrtnout rozpocet na svatbu na pristi rok? Jsem teprve na zacatku, svatbu chceme malou, rodina a nejbližší pratele a docela jsem se zhrozila :D Kdyz si vezmu jen zaklad, tak se ani s menší svatbou pod 100.000 nedostanu a to tady porad ctu jak maji nevesty 60 hostu a rozpocet nizky. Kde je hacek? :D
Odpovědět
Měli jsme malou svatbu pro rodinu, rozpočet nízký a platilo se reálně o dost víc. 27 tisíc jídlo, pití, dort, výzdoba (v režii hotelu), 20 tisíc padlo na šaty, oblek, boty, líčení a účes, nehty, oznámení, kytice. 6 tisíc prstýnky. No pálka šílená, kvůli jednomu dni. A to jsem ještě dost ušetřila (známá švadlena mi ušila šaty za necelé 3 tisíce i s látkou, prstýnky dělala jiná známá za hodně dobrou cenu + jsme dodali nějaké zlato, líčení známá známé, koláčky jsme dostali svatebním darem, oblek jsme sehnali v outletu za 3 tisíce), takže vážně šílenost, do teď nechápu :-D
Odpovědět
No, taky se nám to šplhá výš a výš. ..šaty 13 000, oblek 10 000, boty nemáme (1500 jedny?), fotograf 10 000, vizážistka 3000, DJ 8000, pronájem zámečku 40 000, hostina 40 000, nealko 8000, pivo 3500, vino 4000, tvrdý alkohol svůj, kadeřnice nevím, květiny nevím, dort 5500, výzdoba naše, oznameni nevím, ubytování 15 000 ... :-S
Odpovědět
Jo a prstýnky asi 20 000
Odpovědět
Profilova fotka
Háček je u každého v něčem jiném, ale nejčastěji jsou to asi vysoké nájmy za místo svatby a hostiny, protože to jsou často obrovské částky (alespoň pro mě).. My budeme za nájem místa na obřad i hostinu platit dohromady 6 500,- Kč například, ale co jsem zde viděla, tak ani 50 tisíc někomu nepřijde hodně.. Jinak my budeme mít svatbu ve stejný termín jako Vy a se svatbou pro zhruba 30 hostů jsme také na 100 tisících. Ale musím říct, že jsme na ničem nešetřili, vše bude podle našich představ. :-) Klidně můžu do zprávy poslat podrobný rozpočet..
Odpovědět
Ahoj :-) já měla svatbu minulý měsíc.. bylo nás 93 a platili jsme 130 000,- za vše...
Odpovědět
Profilova fotka
@terezlu ahoj, budu rada kdyz mi ho posles. Mam neprijemny pocit, ze mi neco jeste unika :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My sice budeme mít svatbu velkou (min. 80 lidí) a už jen jídlo, pití a ubytování nás bude nad těch 100 000,- určitě stát, ale když bych tohle dala stranou a spočítala si to všechno okolo, tak mi dalších 100 000,- dá řekla bych taky =-) Zatím mě z těch dalších položek napadají: Šaty (ty už mám a byl to teda kauf roku) 4200,- , oblek 15000,- Další doplňky a boty 5000,-, prsteny 15000,-, fotograf 10000,-, kameraman 10000,-, výzdoba 12000,-, kapela 10000,-,... A to jsem určitě na x věcí zapomněla. Ony když se tyhle drobnosti nasčítají, tak to dá dohromady fakt raketu a to nezávisle na počtu hostů.
Odpovědět
Profilova fotka
My budeme mít asi 70 lidí :) Hostinu jsem vybírali podle toho, že tam kde ji máme chodím na brigády a hlavně je tam možnost ubytování. Kalkulaci jídla prozatím nemáme, ale budeme řešit co nejdříve. Prozatím co vím je, že fotografka nás bude stát 12.000 Kč, oznámení si dělám sama a vyšlo mě na 500 Kč, Vývazky jsem si také dělala sama a vyšli mě tak na 100 Kč, Svatební noviny si dělám sama a tisknu doma takže to nebude tak nákladné, Svatební strom jsem si dělala sama a vyšel mě na 450 Kč, boty jsem koupila zde na bazárku za 250 Kč, boty ženich má nové, šaty mám vybrané za 13 000 Kč, výzdoba prozatím 3 500 Kč. Poplatek na matrice 3 000 Kč, za obřad 8 500 Kč (protože to máme na zámku, v ceně je i výzdoba a harfistka). Oblek ženicha bude snad do 6 000 Kč, prstýnka do 4 000 Kč(chirurgická ocel), přítel je automechanik takže ho nosit moc nebude. Kameramana nemáme a kapela bude za 5 000 Kč.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my se snazime hezky, ale co nejlevneji :) Zatim je rozpocet: oblek 1700 pres znameho, saty na bazarku max. 5000, misto na obrad diky kontaktum zdarma, pronajem restaurace taky zdarma, a kvetiny nevim vubec kolik, pocitam tak 1000, dort 800, mame cca 25-30 hostu vcetne deti, hostina a raut pocitam 1000 na hlavu dospelyho tak cca 25 000, cukrovi 2000 radsi pocitam vic, DJ 500, ubytovani kolem 1500 pro nas i 3 dalsi lidi, vyzdoba na auta a tak 1000. Porad pocitam kde jeste usetrit. Jo nehty 400, kadernice zdarma, liceni taky a fotografka taky.
Odpovědět
Profilova fotka
Nabízíme zajištění květinové výzdoby. Jsme nové květinové studio a touto cestou bychom rády získaly reference a fotky. Ideální řešení pro nevěsty s omezeným rozpočtem. Za minimální ceny. :-) :-) Používáme fair trade květiny a květiny z vlastních zdrojů. Mimojiné zapůjčíme i svatební dekorace.
Odpovědět
Zalezi, jake to chce clovek mit a kolik casu a penez je ochoten do toho investovat. Myslim si, ze neni nutne podlehat vsem tem reklamam a lakadlum, ktere clovek vidi tady. Inspirujte se spis u svateb, nakterych jste byli ve svem okoli, nez tech, ktere vidite tady;-). My jsme meli cca 80 lidi, svatba byla v Praze a se vsim vsudy to bylo cca 110 tis (puvodni plan byl 100tis), cca 40 tis se nam vratilo na darech, cca 5 tis jeste snad bude z prodeje veci, co nevyuzijeme. Neni v tom zapocitany akorat dort a asi polovina cukrovi, coz jsme dostali darem. Usetrit by se dalo jeste na kapele, na ktere jsme ale nechteli setrit (manzel je hudebnik a spousta jeho kamaradu taky, hrali skvele, ale platili jsme 15 tis). A taky na obede v resuataci pro nejblizsi rodinu, kde jsme to nejak spatne vyjednali. Svatba byla krasna, ale dalo to hodne prace (ale to da asi kazda svatba;-)). Spoustu veci jsme meli pujcene, vyrabene, z druhe ruky, vlastni...
Odpovědět
@noterka Mohla bych se zeptat kde jste meli svatbu?
Odpovědět
Článek se načítá
Q Ranch Bezděkov, za Třeští :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, my původně naivně doufali, že se pro cca 35 lidí vejdeme do 100 000, ale teď to vypadá tak na 160 000. Ale zas jsme na téměř na ničem nešetřili, vybrali jsme místo, kde dobře vaří a zakládají si na kvalitě surovin, což se promítne i na ceně. Taky jsme chtěli ubytování pro všechny hosty. Do celkovho rozpočtu ještě nemáme přesné ceny hostiny a rautu, protože nemáme vybráno, a celkově jídlo a pití je těžko odhadnutelné, ale co zatím víme: pronájem stodoly 15000 ubytování 28000 (pro cca polovinu lidí je na 2 noci) foto+kamera 22000 šaty 4900 prstýnky 8300 zbytek odhadujeme: oblečení a boty pro ženicha 4000 jídlo+pití 50000 dort a koláčky 4000 účes, líčení 3000 dárky, výslužky 3000 květiny, pronájem dekorací 7000 hudba (DJ) 5000 Když si to člověk vezme po položkách, tak to tak zle nevypadá, ale ten součet je pak šok =-)
Odpovědět
Já myslim, že to je naprosto individuáln záležitost... je to podobné, jako se ptát, kolik asi tak bude stát auto. Lze koupit ojetinu za 10 tis nebo taky sporťáka z limitované edice za 30mega. Já jsem původně plánoval svatbu pro cca 30 lidí za nějakejch 15 tis Kč na zahradě domu (+ prstýnky a zásnubák). Pak jsme si řekli s nastávající, že na to kašlem a uděláme to jen ve 2 na Maledivách a rozpočet se rázem přifouknul na cca 250 tis. A nakonec jsme to pojali úplně jinak a jede s námi i rodina a nejbližší okolí (celkem asi 25 lidí). Pojali jsme to spíše jako týden krásné "svatební dovolené", kde se podívají na krásné místo i příbuzní, kteří by se tam jinak nepodívali.... jako takový akt lásky k nim, či jak to nazvat. A finální rozpočet je zatím +- 4.400.000,- Kč + teda prstýnky a hlavně zásnubák, který by s cenou ještě hodně pohnul nahoru. Věřim, že i ta svatba za 15 by ale byla krásná. Každý ty možnosti máme trochu jiné, ale nic ot nemění na tom, jak si člověk tu svatbu užije.
Odpovědět
Asi 20.000. Zadny hogo fogo.
Odpovědět
Já mám udělaný rozpočet na 20 lidí 80 000kč. Hostina by byla 100% zařízená, otázkou je kolik zaplatím za šaty a oblek:)
Odpovědět
@lessika buďte v klidu, pokud chcete platit dodavatele, je to normální;-) někdo má náklady směšné, dá se to udělat, ale já chci, aby to k něčemu vypadalo, takže jsme už zvýšili asi 3x rozpočet :-D Nekdo nemá ani vizazistku, kadeřnici, ženich má oblek z Tesca a dort si pecou sami, oznámení tisknou doma a po hostech chtějí zaplatit ubytování nebo i útratu na hostine-ano í to jsem tu četla. Takže se to nedá srovnávat, někdo má prsteny za 500 Kč, někdo chce kvalitu na celý život a to je pak kolem 20 tis.
Odpovědět
@mishell56 dort pro 35 lidi za 800 Kč? To není ani na suroviny, ne? Co kdo upeče za 22 Kč za porci? :-)
Odpovědět
TO je mazec holky, jak to čtu a každá má úplně jiný rozpočet :) My budeme mít na oběd cca 55 lidí, večer dorazí dalších 8, takže dohromady 63 lidí. Původně jsem se chtěla vejít do 100 tis se vším všudy. Bohužel je to nereálné a nyní jsme na nějakcýh 170 tis :/ a to mám levné prstýnky, páč vůbec nejsem na šperky. Takže prstýnky máme s ženichem za 3 tis. oba z oceli. Nejdražší je u nás jídlo a pití. Máme to v luxusnější restauraci, ale místo pro nás bylo nejvíce důležité a z toho jsme ustoupit nechtěli. Místo, jídlo a kapela - protože na svatbě se hlavně jí a tancuje :D a taky aby se všichni cítili pohodlně, takže na těchto třech faktorech jsme šetřit nechtěli. Alkohol bohuže žádný svůj mít nemůžeme, takže tímto nám ceny naskočili hodně vysoko.
Odpovědět
Profilova fotka
@veronika_8_6_2018 tak ono záleží na tom z čeho, ale i kdyby byl za 1500 tak to bude fajn
Odpovědět
@lsh tyy jo tak to je docela dost mi přijde :O
Odpovědět
@maliis Je to opravdu velmi individuální. Každý má priority jinde. Někomu nevadí utratit majlant za svatební šaty, někdo to naopak rád vrazí do dobrého jídla a pití. Takže záleží, kdo kde chce ušetřit a vždy to nějak jde :-)...ale když jsme u toho jídla a pití, já osobně nechápu, když na tom chce někdo šetřit. Sama jsem byla na svatbě, kde se na jídle šetřilo velmi očividně a přišlo mi to až trapné vůči hostům. Svatba je přeci událost a je třeba to zajíst a zapít něčím pořádným (můj názor), a ne si dát eidam 30% a utopence, co jí člověk úplně běžně...
Odpovědět
@lsh přesně můj názor :) Podle mě se dá ušetřit na něčem jiném, ale na svatbě se celý de jí, popíjí ... Jak píšeš, každý to má nastavené jinak, ale já bych se styděla někomu na svatbě nabídnout utopence a eidam 8-( :-S
Odpovědět
Já původně taky čekala, že do 100.000,- se vejdeme v klidu.... A ejhle.... Máme 70 lidí - a bez oběda - obřad je ve tři odpo a bude jen raut pro všechny rovnou. Raut vč. pití - 70.000,- prstýnky - 20.000,- Šaty - 15.000,- Oblek - 15.000,- Knoflíčky do košile - 1.000,- účes - 600,- Fotograf + fotokoutek - 8.500,- DJ - 6.000,- Dorty - 10.000,- Čoko fontána - 5.000,- Oznámení - 2.000,- Výzdoba ( vše na Aliexpresu ) - 5.000,- Kytky - 8.000,- A to nepočítám poplatek na matrice, boty, koláčky a další menší průběžný částky...Dala by se spousta věcí oželet, nebo zlevnit, ale to by byla škoda - třeba je to fakt jen jednou za život :-)
Odpovědět
@maliis Já bych se styděla taky, ale stalo se :-) A vůbec jim nebylo divné, že z rautu moc jídla nemizí, protože se tam opravdu kolem něj moc lidí nehemžilo :-(. Navíc žádné teplé jídlo, vše studené, a první teplé jídlo byl guláš někdy v 11 hod večer! S chlebem samozřejmě....
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme podle odhadu zatím na 130 tis. a budeme mít cca 50 hostů. A to jsem se snažila na všem šetřit, spoustu věcí z Aliexpressu. Ale největší částku nám tam dělá penzion, kde bude obřad, hostina i ubytování. Vdávám se na Slovensku, takže všem mým hostům budeme platit ubytování. Bez toho se určitě dá se svatbou pro 50 hostí vejít do 100 tisíc.
Odpovědět
My doufáme, že se vlezeme do 250 tisíc. Vždycky jsem si myslela, že uspořádat svatbu za 150 tisíc je tak akorát, ale když jsme začali počítat, tak jsme se dostali ke čvrt mega. Jinak nejdražší položky jsou jídlo, pití a ubytování neboli to, co zaplatíme hotelu :) (svatbu máme na Zlatém Orlu v Ostravici), kdy počítáme asi do 100 tisíc za všechno. Hostů je kolem 45, ale všem platíme ubytování, takže tohle nám to hodně prodražilo, ale rozhodně toho nelitujeme. Je to přesně tak, jak to chceme. Už se nemůžeme dočkat! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@lsh S jedinou výjimkou jsem nebyla ani jednou na svatbě, kde by bylo teplé jídlo, a jako žádná újma mi to rozhodně nepřišla. Ani já ho nechystám.
Odpovědět
@sophi11 Nejde jen vyloženě o teplé jídlo, ale spíše o JAKÉ jídlo se vůbec jedná. I studené pokrmy mohou být v pohodě, ale podle mého názoru by to mělo být něco "lepšího", ne třeba tlačenka, utopenci, gothaj s cibulí apod....ale i to je každého věc samozřejmě :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?