Levné tipy

Ahojky, chtěla bych se zeptat na Vaše zkušenosti, kdy se vám podařilo ušetřit na svatebních přípravách ☺️. Já jsem měla takový povedený u svatebního oznámení (třeba inspiruji). Navrhla jsem online https://www.greetingsisland.com/invit... a nechala vyvolat matnou fotografii na dm digi foto. Cena byla 3,90, - /ks a 60, - za doručení do drogerie. Ale zajímalo by mě, co se povedlo Vám ☺️
Odpovědět
Super téma, zatím nemám tip, ale přidávám se ke sledování. 🙂
Odpovědět
Já si myslím, že jsem ušetřila třeba na tom, že jsem neměla svatební noviny, slavobránu u domu odkud se vyjíždělo, nezdobila jsem auto. (Ušetřilo mi to nejen peníze, ale i čas a nervy, kdy jsem to musela vybírat a ladit to do výzdoby 🙂 ) Svatební výzdobu jsem se snažila nepřeplácat. Naopak jsem nešetřila na jídle a pití. Jeden druh sladkého jsme dělaly doma s mamkou, ne kvůli ušetření, ale protože nás to baví. Ostatní jsme nechaly upéct. Na některých věcech se nevyplatí šetřit, pokud chceš hezké fotografie, tak kvalitní fotograf něco stojí. Levný fotograf je loterie, může udělat hezké foty, ale také můžeš být zklamaná. Záleží jak moc jsou pro tebe hezké fotky důležité. Obecně kvalita něco stojí. Pak se vyplatí hledat poměr cena výkon, dle tvých preferencí. Pak se ptát , chci mít na svatbě např. foto koutek(dosaď cokoliv), protože se mi to líbí a je to skvělá zábava, nebo to považuji za trend, uměle vyvolaná potřeba kýčovité zábavy svatebním marketingem neb marketéři vědí, že heslem je to tvůj jedinečný den, musí být perfektní, musíš obstarat hostům zábavu, zabrnkají nevěstě na city a ta koupí vše.
Odpovědět
Znám nevěstu, co si dělala sama vývazky z myrty, ale ona je tvořivá, ale je to položka v řádech stokorun. Je otázka, jestli se to vyplatí někomu, kdo není tvořivý a nemá na zahradě keř, který by ostříhal.
Odpovědět
@adleta013 mě by ani nenapadlo mít slavobránu u domu 🤔 možná je to i o kraji a zvycích... Jinak výzdobu taky nechci přeplácat, raději to investujeme do jídla 😄
Odpovědět
@tantira Já jsem to kdysi na nějaké fotce viděla, když nevěsta odcházela z domu přes zahradu. Tím, že jsem měla svatbu v kostele, tak jsem slavobránu neřešila, ale v salónu, když jsem byla zkoušet šaty, tak mi nabízeli různé doplňky a mezi nimi slavobránu. Takže jsem ji odmítla.
Odpovědět
Nam hodne pomohlo to, ze jsme si veci prioritizovali. Tim, ze jsme byli uz na nekolika ruznych svatbach, jsme mohli videt, co lidi bavilo vic a co min, bez ceho se svatba bez problemu obejde a co by naopak bylo dobre tam mit (prakticka stranka), co tam chceme a co tam nechceme (ryze subjektivni vkus). Na necem jsme nesetrili rozhodne, u neceho jsme zvolili nejaky uchazejici pomer ceny a vykonu a nektere veci jsme vypustili uplne.
Odpovědět
Ja si planuji delat hodne veci sama,,,vyvazky,ozdoby na auto,vyrobim etazery na sladky (i kdyz jsem uz 2 koupila za super ceny),ozdobim si vazicky (vazicky mam zdarma,jsou to sklenene lahve,ktere slouzi v nem.jako kapacky),neco taky upecu sama,oznameni mi vyrobi jedna pani z fcb(cim vic ks,tim levnejsi,ale i tak cena za hubicku). Rekvizity do fotokoutku ,omalovanky pro deti si vyrobim sama…na nekterych vecech jde usetrit,ale zase pottebujete vice casu na vyrobu apod 😊
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Ahoj, my jsme třeba udělali pozvánky jako klasické letáčky, barevné z obou stran na stránce bizay.cz Na zadní straně je pouze velký QR kód, který zavede na naši stránku s indem a dotazníkem 🙂 Za 50 pozvánek asi 200 korun? Na tom webu jsme strávili celý den, ale zas lepší podle mě, než všechno každému říkat samostatně, nebo cpát všechny informace na skládací přeplněnou pozvánku 🙂 + jsme zatím objednali nálepky Děkujeme! s naším vlastním potiskem, taky za pár korun asi 100 kusů. Když koukám, za kolik jsou "svatební nálepky s vlastním potiskem" chce se mi brečet 😄 Vývazky taky budeme vyrábět sami, stužky a aplikace do 150 korun 😉 Jediné, na čem jsme zatím nešetřili (a i tak nám to vyšlo levněji od menší firmičky) byla dřevěná fotokniha hostů, počítáme, že to bude na celý život, tak jsme do toho pár stovek vrazili 🙂
Odpovědět
@daniklapka moha bych poprosit o odkaz, kde jste řešili fotoknihu ?
Odpovědět
@baru_baru https://www.majadesign.cz/drevene-fot... napsali jsme si o trošku jiný design a úplně v pohodě. Ještě máme v plánu zaláknout, aby opravdu vydržela.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?