Je 550kč/os na oběd hodně? A co říkáte na náš svatební rozpočet?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, udělala jsem si svatební rozpočet - poměrně dost detailní, je v něm každá koruna i za jednotlivé dekorace atd. Ale vychází mi poměrně dost. Asi 65 000 za vše. Budeme mít 20 lidí na obědě (včetně nás dvou) a 30 lidí na večerní zábavě. Večerní jídlo nebude nic extra, počítala jsem jen cca 200kč/os, což je asi 10-15 chlebíčků na osobu. Ale myslím, že to stačí, nechceme utrácet zase tolik, navíc bude dort (ten jsem samozřejmě do 200kč/os nepočítala) a lidi by měli hlavně tancovat a bavit se a ne jenom jíst :). Oběd - nejlevnější menu ve vybrané restauraci - je za 550kč/os - 4 chody, předkrm, polévka, hl chod, dezert. Opravdu upozorňuji, že je to to nejlevnější menu. Zdá se vám to hodně? Kamarádka platila víc, ale měla svatbu v Praze a my budeme mít v Jižních Čechách. Ale když si tu čtu ty rozpočty co mají ostatní, 50 000 a budou mít 50 lidí, tak nechápu co dělám špatně. Lidi už zkrouhnout nemohu, víceméně mi tam zbyla jen rodina a pár přátel, které tam prostě mít musíme, aby byla aspoň nějaká zábava na večer a aby nám měl kdo jít za svědky. Místo na obřad nepatří k nejdražším, ale samozřejmě není zadarmo, nemáme tam bydliště a chceme to mít venku, takže poplatek za svatbu venku je 4 000 kč. Kamarádka v Praze platila myslím 5 000 a to měli výrazně ošklivější místo. Tohoto místa bych se nerada vzdávala, je nádherné, oba ho máme rádi, je to moje vysněné někdy od školky a byli jsme tu spolu na prvním výletě. Ale pokud mi řeknete, že jejich ceny jsou enormní, tak se toho asi vzdám a najdu něco levnějšího. Restaurace je hned vedle, proto jsem si ji vybrala, do jiných se musí jezdit poměrně daleko autama, což nechci. Restaurace je pěkná, lidi jsou tam milý, budeme se brát sice až za rok ale hned mi vyšli vstříc a řekli, že mi rezervují v lednu matriku, ať tam nemusím hned jezdit atd. Komunikace s nimi je velmi příjemná. Je to i hotel/penzion, kam se uplně přesně vejdou všichni svatebčané /už jsem to rozepsala a zbyli mi pouze 2 volné postele v jednom pokoji :)) takže ty jsou takové rezervní/. Co je podle mě super, je částka za ubytování - pro svatby je to 450kč/os. Jinde vidím všude částky kolem 1500 a více. Zároveň tam teda mají podle mě dražší to jídlo. Ale zase nechtějí žádné peníze za pronájem salonku atd. Což kamarádka v Praze měla, platili asi 4 000 za salonek a to měli ten nejmenší a nejlevnější. Takže na tom ušetříme. Samozřejmě pití je asi taky o něco dražší, ale nezdá se mi tolik, a navíc tam jsem v rozpočtu opravdu odhadovala a dala nějaký strop protože netuším kolik se toho může vypít. Budeme si muset zaplatit poměrně vysoké korkovné za tvrdý alkohol, přijedou příbuzní z moravy a chtějí přivést svojí slivovici, a za to se platí 500kč na lahev korkovné. Což je sice hrůza, ale kdybychom si koupili flašku přímo u nich, tak vyjde na výrazně víc. Budeme mít 3 lahve, takže korkovné za 1500. Ubytování platíme 15ti lidem. Ostatní si platí sami. No a teď mi řekněte, jak je možné, že mě to stojí tolik? Nebude to žádný luxus. Dekorace a všechno si děláme sami. Šaty a ostatní budou z internetu, celkem za pár korun. Nebudu mít šaty za 20 tisíc. Ani za 5 tisíc, ale za asi necelé 2 tisíce. Prstýnky jsem také našla ty nejlevnější asi za 1500. Osekala jsem ceny všude kde jsem mohla ale stejně mi to vychází tak draho. Samozřejmě největší položka na seznamu je to jídlo. Proto mě zajímá, jestli si myslíte, že 550kč/os je hodně nebo je to rozumné. Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@laka_lacenda @vitezove áha, to jsem si špatně přečetla, tak to je poměrně hodně :D Zbytek rad, zůstává :D
Odpovědět
Ahoj, 65 000,- mi přijde jako úměrný rozpočet. Samozřejmě se dá pořídit i levněji, ale i dráž. Záleží jaké máte s mužem představy. My máme třebas pro příklad 36 lidí na oběd i na večer a rozpočet se vším všudy, a každou drobností máme na 90 tisíc. Původně jsme se chtěli vejít do 60 tisíc. A to jsme toho dost také osekali. Neplatíme ubytování, tvrdý alkohol. oznámení jsme si udělali vlastní a necháme si je vytisknout. Máme vlastní dekoratérku, známá nám to nazdobí jako svatební dar. Za oběd platíme v Praze 350/os - aperitiv/předkrm/polévka/hlavní chod/dezert - vlastní svatební dort. Večerní raut ale zase chtějí 550,-/os. Pokoj pro novomanžele máme pokoj zdarma vč. snídaně, protože u nich budeme mít hostinu i večeři. Vyřešili jsme to tak, že bude i servírovaná teplá večeře, něco lehčího. Bude prasátko na odkrajování a pár zeleninových, sýrových a ovocných talířů. Samozřejmě bude dort a koláčky na uzobávání. Fotograf nás stojí 5 tisíc na 3 hodiny, 2 tisíce vizážistka (účes a líčení). Pravdou je, ale že mám šaty i s doplňky z půjčovny za 9 tisíc a snubáky jsme chtěli ze zlata, tak tím se to dost prodražilo. Na druhou stranu si říkáme, že se bereme snad jen jednou, tak ty prstýnky nám zůstanou a nebudeme sedět v restauraci u vyjedeného stolu :-) Pokud bychom si ale pronajali nějaký sál a udělali tam jídlo svépomocí, tak nás to vyjde samozřejmě levněji. Ale řekli jsme si, že hodně pracujeme a chceme si to trochu užít a nechat se obsluhovat, kor když to jen trochu naše finance dovolí a máme tu možnost :-)
Odpovědět
Profilova fotka
počkej 550 ? my měli v Praze ted 28.8. aza obed menu jsme platili 325 kč ... aperitiv, polevka, hlavní chod , zakusek ... a na večerní raut v tom samém místě cca 650 na osobu - cela svatba co jsme platili tam na místě byla max 50 tisíc... a měli jsme od 50 do 70 lidí ....
Odpovědět
Profilova fotka
Ahjda, taky jsem tak předběžně počítala, co všechno chci a kolik to asi bude stát. pozvaných budeme mít cca 60lidí, a vyšlo mi cca 35.000,- jídlo nebudeme mít v restauraci, ale přejedeme rovnou na zahradu, kde se bude grilovat prase, atd, takže ušetříme hodně na jídle. Ale samozřejmě počítám s tím, že to bude víc, protože se znám a bude se mi líbit to a to :D
Odpovědět
Profilova fotka
To je celkem dost 550kc :-(
Odpovědět
@maikanyx a mohu se zeptat, kde jste to měli? Díky
Odpovědět
To se mi zdá vážně docela hodně a to špuntovné za 1 láhev taky. My budeme mít svatbu ted 26.9. a špuntovné bude 80kč/osoba a to máme ve 4 hvězdičkovém hotelu a vína si můžeme přivést kolik chceme :)
Odpovědět
@janakoglerova a 80 za osobu vám nepřijde moc??? Když bychom měli třeba 3 lahve slivovice, tak my zaplatíme 1500. A kdybych to brala, že budu platit 80/os tak zaplatím 2400 Kč.
Odpovědět
Profilova fotka
@janakoglerova Nám se právě 80 ,- za osobu zdálo dost, takže v tom hotelu nebudeme..
Odpovědět
Profilova fotka
@janakoglerova řekla bych, že na osobu to ještě jde. Na místech, kde jsem se poptávala já, chtěli 80-100 Kč/ 1 litr. Což v našem případě jenom ve víně by to bylo 6 000 Kč navíc.
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak já bych teda do chlebíčků v červenci fakt nešla. Představa majonézových salátů s rychle zavadající klasickou šunkou ve mně vyvolává představu nepěkné proháněcí choroby, a to jsem milovník chlebíčků. Navíc se budete těžko trefovat lidem do chuti. Takže bych volila obložené mísy (aj zeleninové, ono spousta lidí uzeniny nejí), pečivo a aspoň nějaké ty řízečky (po těch se zapráší vždycky). Jinak u nás cenově 350 Kč/os oběd (vývar, pršut se žlutým melounem, panenka na bylinkách s gril. zeleninou a op.bramborem, přípitek ve formě sektu), dezert vlastní: svatební dort. Večerní raut asi 200,- Kč/os. sele - z toho skoro nic nezbylo, po asi dalších 2 hodinách byl připraven "studený raut" : obložené mísy (sýrové variace, šunk. variace, mix zeleniny, dresingy), řepové carpaccio s kozím sýrem, řízečky, kuř.paličky. Na stolech jinak byly koláčky a zákusky (v menším množství). Hlady nikdo netrpěl a ani toho moc nezbylo
Odpovědět
Profilova fotka
@vitezove Hotel Selský dvůr (sivek hotels).. Praha 10, K Horkám 56
Odpovědět
Článek se načítá
@esufi mohu se zeptat, kde jste to měli? raut se seletem za 200/kč na osobu je dost dobré. Díky
Odpovědět
@maikanyx díky, koukám na to. Je to moc hezké. Ale jsou tam strašně drahé pokoje. Já mám ten rozpočet včetně ubytování, které platíme skoro polovině lidí (rodině). Takže tady by nás to vyšlo mnohem dráž, i kdyžbychom měli levnější oběd.
Odpovědět
Profilova fotka
@vitezove Štípský šenk, Štípa (u zlínské zoo Lešná)
Odpovědět
Profilova fotka
@vitezove omlouvám se za mystifikaci, těch 200,- na osobu bylo bez selete. Ve výčtu ještě chybí čerstvé ovoce. Sele vč. "příslušenství" jako takové bylo za 300,-/kg.
Odpovědět
Profilova fotka
@vitezove no no se tam s paní provozní dá domluvit, my platili 4 nebo 5 pokoju a asi 8500 myslim , s tim ze de dát pristýlka
Odpovědět
Profilova fotka
Zatim vim že za místo obřadu s varhanikem za 5700, šaty do 8000, jídlo komplet oběd, pití a raut pro 50lidi max. 1000,na osobu, prstynky z bílého zlata asi do 15000 maximálně ale budem hledat i levnější zbytek zatím nevim Az to zjistime tak se mi budou protacet panenky, protože uz to je dost peněz :/
Odpovědět
Mě také zarazil raut o chlebíčkách, mám ráda pestrost a výběr. Zrovna tak já jsem dost na sladké, ale nesnáším koláče. Takže když je raut namíchaný včetně sladkých minizákusků je to super a dá se to udělat za stejnou cenu jako ty chlebíčky a určitě budou všichni nadšeni. Pořádámě hodně často různé oslavy kde se to řeší podobně a vždy to mělo úspěch. Jinak rozpočet mi přijde tak normálně, když je v tom i ubytování.
Odpovědět
Nakonec jsme se rozhodli udělat vše jinak, jinde a jenom podle nás. Tak už nemusíte odpovídat. Díky
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?