Je 550kč/os na oběd hodně? A co říkáte na náš svatební rozpočet?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, udělala jsem si svatební rozpočet - poměrně dost detailní, je v něm každá koruna i za jednotlivé dekorace atd. Ale vychází mi poměrně dost. Asi 65 000 za vše. Budeme mít 20 lidí na obědě (včetně nás dvou) a 30 lidí na večerní zábavě. Večerní jídlo nebude nic extra, počítala jsem jen cca 200kč/os, což je asi 10-15 chlebíčků na osobu. Ale myslím, že to stačí, nechceme utrácet zase tolik, navíc bude dort (ten jsem samozřejmě do 200kč/os nepočítala) a lidi by měli hlavně tancovat a bavit se a ne jenom jíst :). Oběd - nejlevnější menu ve vybrané restauraci - je za 550kč/os - 4 chody, předkrm, polévka, hl chod, dezert. Opravdu upozorňuji, že je to to nejlevnější menu. Zdá se vám to hodně? Kamarádka platila víc, ale měla svatbu v Praze a my budeme mít v Jižních Čechách. Ale když si tu čtu ty rozpočty co mají ostatní, 50 000 a budou mít 50 lidí, tak nechápu co dělám špatně. Lidi už zkrouhnout nemohu, víceméně mi tam zbyla jen rodina a pár přátel, které tam prostě mít musíme, aby byla aspoň nějaká zábava na večer a aby nám měl kdo jít za svědky. Místo na obřad nepatří k nejdražším, ale samozřejmě není zadarmo, nemáme tam bydliště a chceme to mít venku, takže poplatek za svatbu venku je 4 000 kč. Kamarádka v Praze platila myslím 5 000 a to měli výrazně ošklivější místo. Tohoto místa bych se nerada vzdávala, je nádherné, oba ho máme rádi, je to moje vysněné někdy od školky a byli jsme tu spolu na prvním výletě. Ale pokud mi řeknete, že jejich ceny jsou enormní, tak se toho asi vzdám a najdu něco levnějšího. Restaurace je hned vedle, proto jsem si ji vybrala, do jiných se musí jezdit poměrně daleko autama, což nechci. Restaurace je pěkná, lidi jsou tam milý, budeme se brát sice až za rok ale hned mi vyšli vstříc a řekli, že mi rezervují v lednu matriku, ať tam nemusím hned jezdit atd. Komunikace s nimi je velmi příjemná. Je to i hotel/penzion, kam se uplně přesně vejdou všichni svatebčané /už jsem to rozepsala a zbyli mi pouze 2 volné postele v jednom pokoji :)) takže ty jsou takové rezervní/. Co je podle mě super, je částka za ubytování - pro svatby je to 450kč/os. Jinde vidím všude částky kolem 1500 a více. Zároveň tam teda mají podle mě dražší to jídlo. Ale zase nechtějí žádné peníze za pronájem salonku atd. Což kamarádka v Praze měla, platili asi 4 000 za salonek a to měli ten nejmenší a nejlevnější. Takže na tom ušetříme. Samozřejmě pití je asi taky o něco dražší, ale nezdá se mi tolik, a navíc tam jsem v rozpočtu opravdu odhadovala a dala nějaký strop protože netuším kolik se toho může vypít. Budeme si muset zaplatit poměrně vysoké korkovné za tvrdý alkohol, přijedou příbuzní z moravy a chtějí přivést svojí slivovici, a za to se platí 500kč na lahev korkovné. Což je sice hrůza, ale kdybychom si koupili flašku přímo u nich, tak vyjde na výrazně víc. Budeme mít 3 lahve, takže korkovné za 1500. Ubytování platíme 15ti lidem. Ostatní si platí sami. No a teď mi řekněte, jak je možné, že mě to stojí tolik? Nebude to žádný luxus. Dekorace a všechno si děláme sami. Šaty a ostatní budou z internetu, celkem za pár korun. Nebudu mít šaty za 20 tisíc. Ani za 5 tisíc, ale za asi necelé 2 tisíce. Prstýnky jsem také našla ty nejlevnější asi za 1500. Osekala jsem ceny všude kde jsem mohla ale stejně mi to vychází tak draho. Samozřejmě největší položka na seznamu je to jídlo. Proto mě zajímá, jestli si myslíte, že 550kč/os je hodně nebo je to rozumné. Děkuji
Odpovědět
@vitezove Celkový rozpočet mi přijde adekvátní počtu lidí, popřípadě spíž nižší. My máme svatbu o pár lidech a jsme na tom podobně, ale záleželo nám na šatech a prstenech, tak jsme dali dost do nich. 550,- za oběd je dost, máme vcelku módní restauraci v centru Prahy a na osobu to vyjde cca na 350,- Kč. A pohostit večerní hosty jenom chlebíčky mi přijde dost mimo, večer zvlášť při nějakém pití je hlad a mít na výběr jen chlebíčky, tak na takové svatbě asi dlouho nepobudu.
Odpovědět
Profilova fotka
No my máme nějakých 36 lidí oběd a 47 to bude večer.. Jídlo máte přehnané drahé se mi zdá.. Nás to vychází asi 450, ale v dražší restauraci.... Oběd + raut máme za 35.000 pro ty lidi + pití netuším :-) Jinak rozpočet máme nějak 100.000, ale počítám že 120.000 z toho nakonec bohužel vyleze :-) Platíte ubytko, tak se nediv že to stoupá... já mám dražší šaty, prstýnky vše po nějakých 10.000, hromadu koláčů, dorty atd... takže myslím, že cenově to máte akorát... Kamarádka loni měla svatbu za 60.000 pro 30 lidí a vše si dělali, měli to u známého, mohli vše nakoupit v akcích svoje a i tak se to vyšplhalo..
Odpovědět
@malamicka my jsme měli všechno v Bohémě, a sakum prdum jídlo + pití (nehradili jsme tvrdý) + korkovné 60.000,- pro 70 lidí :) ale v Brně je slušný ještě hotel Vista třeba
Odpovědět
Tak my máme dražší restauraci, spíš takovou gurmánskou, jelikož máme takové restaurace velmi rádi a chceme si pochutnat a máme menu bez předkrmu, máme polévku (vývar - klasika), dále máme panenku s gratinovanými brambory a salátek, dezert créme brulée a platíme asi 350 Kč. Orientačně, protože jídlo s rautem i s pitím (voda a džusy neomezeně), včetně přípitků atd. nás vyjde na 1100 Kč na osobu, ale máme opravdu bohatý raut.. A to v ceně máme svatební dort, který bude ale až v pozdních odpoledních hodinách.
Odpovědět
Ty jo, mně to příjde drahé. A je fakt, že raut jenom o chlebíčcích mi příjde taky zvláštní. Asi bych radši vynechala třeba dezert...Stejně budou všichni přežraní a pak bude třeba za dvě tři hoďky dort ne? My měli oběd bez předkrmu (ne že bysme chtěli šetřit, ale přišlo nám to ze zkušenosti zbytečné) a opravdu nikomu nechyběl. Byl výborný, vypadal dobře a vlezli jsme se do tří stovek. A každý "nám" ho chválil. Na rautu jsme šetřit nechtěli, bo mně naopak příjde že lidi rádi jí. A zas až taká pecka to nebyla. Alkohol jsme naštěstí mohli mít vlastní (kromě přípitku a piva). Nedokážu si představit tak vysoké korkovné, bo se toho vypilo dost...to by mi tu svatbu pěkně navýšilo. Záleží co od té svatby chceš, á bych možná se poohlédla po něčem jiném. Případná půlhoďka v autě nikoho nezabije
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych to ubytování neplatila ani těm 15 lidem....
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, my budeme mít na oběd cca 40 lidí 1200,-/osoba a ti, co přijdou večer je 800,-/osoba a bude jich asi 20. S tím, že děti to mají levnější, počítáme tak 60-65 000,- jen hostina :)
Odpovědět
@teruszka Tyjo drsný.
Odpovědět
@pippik To musíme. 15 lidí je POUZE rodina. Neplatíme to ani svědkům. Pouze rodičům, prarodičům, sourozencům a nám dvěma. Naši nám dost přispějí, rodiče přítele nevím, zatím se nevyjádřili, takže s nimi nepočítám ale jsou takový, že i když nechtějí tak až zjistí, že naši platí dost, tak se budou chtít taky podílet, aby to nebylo blbé :-D. No prostě "zlatíčka". Ale každopádně podle mě je zaplatit rodině naprostá samozřejmost. Pojedou poměrně dost daleko, máme to o dost jinde než bydlíme a než oni bydlí, a bylo by nevhodné chtít po nich aby si platili ubytování sami.
Odpovědět
@alouette půlhoďka autem je příšerná. Navíc chceme mít focení po obědě, takže pak se zase vracet zpět? a ani asi nemáme tolik aut, takže zase objednat auta a najednou je to navýšení ceny zase jinde. A navíc jsem teda koukala a v okolí není nic levnějšího, minimálně ubytování mají všichni tak strašně drahé, že to plus mínus vyjde stejně, jen větší otrava autem. S tím jídlem nevím, menu obědové mají dané, mohu se s nimi domluvit, že se vynechá dezert a předkrm. Nevím jestli to půjde a jak moc se ušetří. Jinak raut s chlebíčky se mi zdá ok. Má to být zábava, tancování. Nehodlám s toho dělat obří žranici ani přehnanou chlastačku. Ani lidi co tam budou nějak na tohle extra nejsou. Pokud se domluvíme, že je jídla málo tak si necháme udělat půlnoční guláš nebo tak něco. Kamarádka měla obložené mísy a grilované maso a různé jiné blbosti. Skoro to nikdo nejedl, o mase jsem ani nevěděla že někde je... byla jsem přecpaná z oběda zbytek dne a večer jsem jen popíjela a občas si vzala kus šunky. Myslím, že takhle to stačí. Holt oběd je dražší, ale šetříme na všem ostatním. Nechci šetřit jenom na lokalitě a tohle je holt vykoupení. Ale každý to vnímá jinak, mě večerní žrádlo stěžejní nepřijde :)). Spíš zábava.
Odpovědět
@vineta díky za povzbuzení :)) Koukám, že někteří to mají levnější, jiní dražší. Takže bych řekla, že jsem asi nějaký střed což mi celkem vyhovuje :)) díky všem za zkušenosti a rady.
Odpovědět
@denisa1511 Zkusíme se domluvit, jestli nám udělají oběd bez předkrmu a dezertu a třeba něco ušetříme. Ona totiž ta jejich slivovice, když jsem to počítala, vyjde podstatně dráž než když zaplatíme korkovné. A navíc vysvětlovat příbuzným že nejsme ochotni zaplatit peníze za to, že nám přivezou slivovici je trochu ošemetné :)) No já mysím, že 10 chlebíčků je taky právě hodně. Je to jen rozpočet, protože tam psali že nabízejí chlebíčky za 10-15/kč za kus. Tak jsem si řekla, že 10-15 musí všem stačit, aby neměli hlad a z toho jsem došla k tomu rozpočtu. Ale možná se s nimi domluvíme, že bude 5ks na osobu a zbytek třeba obložené mísy nebo něco jiného. Babičky dodají koláčky a cukroví.
Odpovědět
Článek se načítá
@vitezove to si myslím, že by bylo vcelku rozumné zrušit ten předkrm a dezert, zvlášť jestli budete mít další cukroví a taky dort :), myslím, že takto byste ušetřili cca 150, ale nevím co kolik u nich stojí samozřejmě, a co ušetříte na obědě můžete zase pozměnit večeři, udělat nějaké ty mísy a tak :)
Odpovědět
@vitezove Já bych tu část chlebíčků vyměnila alespoň za ty obložené mísy nebo nějaký salát. Koukám, že budete mít svatbu v červenci, to už jsou pořádná tepla a hosté spíš ocení něco lehčího. Nejde o to udělat žranici a chlastačku, ale upřímně - kdybych jako host byla někde, kde se večer podávají pouze chlebíčky, tak mi je buď zle a nebo budu o hladu. A rozhodně se nechodím na svatbu jenom najíst a napít ;-) U oběda bych dezert určitě zrušila, u nás mělo dost hostů problém dát si po obědě jen svatební dort :-)
Odpovědět
@vitezove já jsem vlastně na žádné svatbě neměla chlebíčky (krom těch co se podávaly ráno jakoby na snídani když se hosté schází). Oni v létě na stole velmi rychle mění barvu, stejně tak ty obložené mísy, to u nás nefrčí. A jestli někdo myslí, že svatba není o jídle, ale o zábavě tak je na omylu. Svatba byla vždy i o bohatém stole. Ale pokud chce někdo chlebíčky je to jeho volba, ale ať pak nediví, že jich spousta zůstalo a mylně si vyloží, že lidi neměli hlad :-)
Odpovědět
@majanax Bude to v restauraci. Jestli budou mít hlad tak si mohou objednat jídlo :-DDD nikoho nenutím aby hladověl. A bude to uvnitř, tam bude chládek. Navíc nevím co jiného bychom měli podávat k večeři? Zatím jsem se setkala pouze s chlebíčky, obloženými mísami a max nějakým grilovaným masem s chlebem.
Odpovědět
@vmik no dort bude až večer. Takže budou chlebíčky, obložené mísy, cukroví, koláčky a dort. To mi zas tak malý výběr nepřijde. Kamarádka to měla zcela stejně. Jen měli grilované maso, které jsem si ani nedala. Takže myslím, že to stačí a lidi vědí, že nejsme žádní boháči a neočekávají od nás grilovanýho slona :).
Odpovědět
@denisa1511 je zajímavé že všichni říkají, že místo čísti chlebíčků at dát obložené mísy :-DD jako jo, bude to tak, nechci tam mít jednu věc, ale je vtipné jak to všichni řeší, když je to v podstatě to samé :-D jen pod tím není ta bageta :-D
Odpovědět
@vitezove tak zalezi, co minite tim chlebicek :) ja si pod tim predstavim cesnekovosyrovou/parizsky salat + sunka, syr, vajicko a paprika. A to bych si nedala ani jeden :)
Odpovědět
@vitezove rozdil je hlavne v tom, ze pokud jsou oblozene misy, clovek ma moznost vybrat si co si na to pecivo da, ale chlebicek uz je hotovy a musite to snist tak jak to je
Odpovědět
Profilova fotka
@lalkaamichal toz ja bych si i takovej klasickej chlebicek klidne dala :-) ale spis pri jine příležitosti nez raut na svatbe :-) my je mit nebudem vubec :)
Odpovědět
Cena za oběd mi přijde přemrštěná, cena za korkovné přímo šílená, já bych hledala jinou restauraci, ale to chápu, že asi nechcete. Ale promiň, říct, že chlebíčky a cukroví jsou dostatečný výběr, to mi nepřijde šťastné. Chlebíček si ráda dám, ale po dvou už mi začíná být těžko ;-) Raut nejsou jen obložené mísy, jak říkáš. My budeme mít guláš, saláty - těstovinové, zeleninové, různé sýry, maso, rolády,ale i ovoce a zeleninu ;-) Jeśtě bych to, být vámi, zvážila. Zase tolik peněz navíc to podle mě není :-)
Odpovědět
Ahoj no mi máme oběd a raut v Ostravě ve 4* hotelu Jan Maria a doporučili nàm počítat 1100 kč na osobu se vším všudy 380 kč oběd ( přípitek, předkrm, polévka a druhé) 350 kč raut a zbytek na alkohol. Říkali že podle jejich zkušeností to ve většině případů stačí( pokud nemáme mezi hosty nějaké jo popíječe alkoholu, nebo pokud nepijeme nejdražší alkohol) :-) Tak snad jsem tím někomu pomohla☺
Odpovědět
Profilova fotka
@vitezove Ahoj, chápu dobře, že oběd a raut bude v restauraci Červená Lhota? Dívala jsem se na jejich webovky a menu za 550 se mi zdá celkem hodně. Domluvila bych se s nimi, že budete mít přípitek, polévku a hlavní chod. Ona ta paštika je totiž aspoň za 100 kč a ten malinový dezert taky tak a hned budete mít menu za 350 Kč. A na večerní raut toho dejte určitě víc. Max 4 chlebíčky na osobu a za zbývající peníze třeba nějakou masovou roládu, obložené mísy, zeleninu, ale určitě méně chlebíčku a pestřejší nabídku, svatba sice není o jídle, ale sama píšeš, že hosté jedou z daleka a určitě nečekají, že je budete cpát jen chlebíčkama. Pokud menu doplníte svatebním dortem, koláčkama nebo cukrovím, tak to bude fajn.
Odpovědět
@vineta jeee, kde v praze to mate, ja porad vybiram a za ty penize my vzdy vyjde nejaka hospudka s ubrusy od staropramenu :-S
Odpovědět
@icekafe Nemáme to v Praze, ale v jižních čechách na zámku červená lhota.
Odpovědět
Tak jsem se bavila s maminkou a ta říkala, že jen chlebíčky a obložené mísy a koláčky stačí. Ale že možná najdeme i něco co by mohlo být "teplé" ale levné. Například klobásy/párky s křenem a chlebem, guláš atd. Tak uvidíme, zkusíme to pak s paní z restaurace domluvit. Jinak díky všem za příspěvky a názory. Tímto bych to uzavřela, už mám jasno. Každopádně zkusím se domluvit o vynechání předkrmu a především dezertu, jak jste mi poradili.
Odpovědět
@vitezove toto objednané jídlo bude platit kdo?
Odpovědět
Profilova fotka
@vitezove Mně osobně 550 Kč/osobu (oběd a raut) nepřijde moc. Chlebíčky bych asi také trochu pozměnila za nějaké obložené mísy nebo třeba řízečky - ty jsou vděčné. Každopádně, pokud chceš ušetřit, domluvte se na zrušení předkrmu a zákusek bych vyšrtla určitě. Minimálně máte dort, tak proč dávat ještě dezert. Myslím, že sladkého se na svatbě, zvláště na té letní dává moc. Zažila jsem to na několika svatbách, že toho hodně zůstává, takže my sami jsme zvolili méně a udělali jsme dobře. Předkrm jsme také neměli a nikomu to nevadilo. Díky tomu by cena určitě měla jít dolů. Poplatek za obřad je docela hodně - ale to je místo od místa. Ale na jednom opravdu hezkém místě po nás chtěli 2.000 Kč. Nás to nakonec stálo 1.000 za místo a 500 za matriku. Kažopádně, pokud je to místo pro vás důležité, nevím, jestli bych se ho vzdávala...
Odpovědět
Profilova fotka
@krobinka 550 je jen za obed....ne obed+raut
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?