Snubní prsteny z oceli. Jak se k tomu stavíte vy?

Zobraz úvodní příspěvek
Uvažujeme o snubákách z chirurgické oceli? Přijde mi to ale jako bychom chtěli na prstýnkách šetřit, ale mě se vážně moc líbí. Navíc už jeden prsten z oceli mám a po stránce materiálu si mi osvědčil. Neumím si ale představit, jak na to bude reagovat okolí, hlavně teda moje babička, které se válí zlato v každém šupleti a jiné než zlaté šperky jsou pro ní cetky. Jak se k tomu stavíte vy? Druhá varinata je, že můj bude z bílého zlata a patrnerův z oceli. Přítel šperky nenosí, je alergický na kovy a i by mu překáželi při práci, na svatbě bude mít prsten poprvé a naposled na prstě. A řekla bych, že mu tam vydrží tak maximálně hoďku. Já bych svůj prsten nosila pořád. Nevím ani jestli mi tuhle kombinaci někde udělají. Řešil jste někdo podobný problém? Za reakce díky.
Odpovědět
1
56
57
Ahojík, nerada bych někoho urazila,ale myslím,že na takovou příležitost se nehodí ocelový prsten, mě vždy ocel nakonec ztmavla..raději jsme si připlatili a koupili bílé zlato od Rýdla..a kamínek jsem si nechala zirkon.. taky jsme neměli moc peněz, ale ocel jsme nechtěli..
Odpovědět
My sme dlho premýšlali,,... nakoniec sme sa zhodli na oceli - z naozaj praktických dôvodov.. keď sa môžem pridať do diskusie, tak poviem len toľko, že nikto nevie, že máme oceľ okrem nášho /môjho/ otca, ktorý nechápal koľko stoja teraz obrúčky /mali sme raz takú debatu pred svadbou/. Môj manžel v práci nemôže nosiť obrúčku, pretože by mu vadila, nech je akákoľvek.. nosí ju iba 1xdo týždňa, keďže robí 6 dní v týždni.. takže sme uvažovali prakticky.. chceli sme najprv biele zlato /mne sa osobne nepáči a v živote som nenosila žlté zlato/, ale keď sme videli oceľové obrúčky naživo - nerozoznali sme ich od bieleho zlata.. zostali sme v šoku, takže sme prehodnotili svoje investície, svoje "nosenie" obrúčok a naozaj sme sa zhodli a sme radi, že máme oceľ.. premýšľali sme nad tým, že aspoň mne by sme dali spraviť biele zlato, ale ani mi to nechýba.. a každý kto vidí moju obrúčku chváli aká krásna a veľká /máme širšie a ja s 10kamienkami/, nosím pri nej snubný prsteň s bieleho zlata a oba sú rovnaké biele.. ja sa len usmievam.. nemám za potreby nikomu vysvetľovať, pretože v okolí mám ľudí, ktorí majú v tomto názor "ak nie je drahá, nemáme sa za nič..a to treba drahé".. pritom tí samí ľudia rozdiel nevidia :D a u nás je to len symbol, pretože sme boli spolu i bez obrúčok 9rokov.. ;)
Odpovědět
Podle mě jsou prsteny z chirurgické ocely kolikrát hezčí než ze zlata a mají super výhodu. Nikdy na ně nebudete alergické. A ta cena. Dnes vám je udělají tak krásně, že nepoznáte, že to nejsou prsteny zlaté nebo stříbrné. Za mě určitě ano.
Odpovědět
@michalka_01 nadherny,vdavat se znovu,chtela bych presne takovy :) ten pansky je top
Odpovědět
Profilova fotka
Také budeme mít z oceli 😉
Odpovědět
poznam muzov co kvoli praci alebo inym dovodom obrucku nikdy nemali na ruke.a aby im doma stala na policke zlata obrucka to nechapem z akeho dovodu by to malo tak byt.kazdy nech si tak urobi ako uzna za vhodne a vykaslala by som sa na nazor inych.a nemajetnejsi ludia nemaju narok na svadbu? kazdy nema 1000 eur na obrucky :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Promiňte,ale já bych teda nechtěla prsteny z oceli. Doma mám spoustu ocelových náramků a řetízků, jednu dobu to hodně frčelo ale když na ně teď kouknu, tak jsou tmavé a na prstě nevypadají vůbec hezky. Raději si připlatím za zlato, které má svoji cenu a drží si ji pořád..ikdyby můj manžel ho nechtěl nosit nebo kůli práci jako ten váš, tak bych ho schovala a kdykoli se dá nasadit na prst. třeba jen na nějakou příležitost. my máme prstýnky koupené z internetovéího obchodu pana Rýdla a máme bílé zlato s kombinací se žlutým..jsou krásné jednoduché nepřeplácané a na prstu nezavazí. Rozhodli jsme sekoupit jen jednoduché bez kamínků a nijak nás to zase nezrujnovalo..Krom toho na svatbě jistě dostanete peníze od svatebčanů,dneska už se dary nedávají..nikdo o ně nestojí, takže se vám peníze vrátí.Ale ocelové bych nedoporučovala..ale je na každém jak se rozhodne. Vím,že známá měli ocelové a pak je stejně měnily..
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
Nečetla jsem celou diskuzi, ale jen tak namátkově tu má hodně dam podobný názor - manžel prsten nosit nebude a ocel vypadá jako bílé zlato, takže je to je to vlastně jedno. Ráda bych ale upozornila na to, že ocelový prsten je sice levný a zdá se být odolný, ale není to tak úplně pravda. Ošoupe se vám tak či tak, navíc nemá žádnou cenu - za deset let máte bezcenný ošoupaný kus kovu. Další dost velkou nevýhodou je, že vám prsten nikdo nezmenší, ani nezvětší, jak byl vyroben, tak zůstane navždy. Já rozhodně nechci drahou svatbu, ale občas je potřeba se zamyslet, na čem se šetřit vyplatí a na čem zase ne. Klidně budu mít na svatbě šaty ze sekáče, pár kamarádů a málo jídla, ale prstýnky z kovu, který si po léta zachová svoji hodnotu a případně je zdědí naše děti :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@crumb98 To s tou hodnotou je trochu ošidné - hodnota kovu zůstane, to jo, ale obvykle je hodnota práce tak vysoká, že když si někdo představuje, že by svůj zlatý prstýnek prodal za podobně, jako ho pořídil, je to dost zcestné, dostane se tak cca na čtvrtinu. Takže když bych to vzala čistě prakticky, tak pořídit levný prstýnek a ušetřené peníze poslat dětem na stavebko, vyjde zdaleka nejlíp. ;-) (a to ho ještě člověk nesmí ztratit, mít na prstě prstýnek za desítky tisíc, tak snad nosím pořád rukavice :-D )
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
Profilova fotka
@drabik Já si přeji zlaté prstýnky od české designérky, kde je samozřejmě práce drahá. Ale pokud za to někdo nechce utrácet, dá se obyčejný zlatý kroužek koupit za pár tisíc, což není o tolik dražší jak ocel. Jen jsem chtěla upozornit na rizika ocele, která jsou celkem velká. Navíc vám zůstane minimálně ta hodnota kovu, která není v tomto případě zanedbatelná. Nikdo neříká, že musite mit prstýnek za desetitisíce, taky bych se ho bála nosit.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
56
57
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?