Roztavení vlastních zlatých šperků na snubní prstýnky

Zobraz úvodní příspěvek
Holky moc prosím, nemáte některá zkušenost s výkupem zlata, nějaké typy a ceny? A nebo s použitím svého zlata na jejich výrobu???? Celkem dost se nám toho sešlo, ale nevím jak moc se tímto dá ušetřit.. Jestli to má smysl. Navíc se mi líbí ta myšlenka, že by v našich prstýnkách byl kousek zlata od našich rodičů..:)
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@alfred1 Nourcite mas pravdu, ale s nimi mam zkusenost. Proto vim, ze me nekradnou. :-)
Odpovědět
@alieskaphoto ahoj a jaka je tam u nej cena za praci na gramu zlata? diky
Odpovědět
Profilova fotka
Chtěla jsem udělat prstýnky ze svého zlata(žlutého) a zlatník mi řekl,že to zlato musí posílat na nějaký puncovní úřad a oni mu za to stejně pošlou jiné opuncované. Takže přímo z vlastního že to nejde. Ale zas to bylo výhodné protože normálně se zlato vykupuje za 500kč/gram a cenu má třeba 900kč/gram,takže výměna za opuncované vyjde líp než přímo vykoupení. Tak jsme jim dali své žluté a oni nám dali bílé. Prstýnky nám udělali podle vlastního návrhu a dopláceli jsme jen za práci...
Odpovědět
Profilova fotka
@alfred1 Šikovnost je v tom, že pokud si nevyberu z jejich katalogu tak mi udělají přesně to co si vymyslím, vyberu atd. a k tomu mě neokradou... s tímto zlatnictvím máme už dost zkušeností ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petapetruska To ja uz nevim, preci jen je to od svatby 2,5roku :) Ale vim, ze to byla velmi slusna cena
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme dávali nějaký svoje zlato do Safiny (prý nejvýhodnější výkup v Brně...skoro 600/g/14karatu) a ani jsem nečekala, že to vyjde tak dobře... To zlato jsme prodali, takže přímo z něho prstýnky nejsou, ale na hotové potom budeme doplácet míň než třetinu. Podle mě řetízky a starý náušnice, který už nikdo nosit nebude je lepší vyměnit a ušetřit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@basol můžu se zeptat kolik gramů zlata jsi přinesla a kolik gramů měly prstýnky? Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@gerys Tak tak, taky mi pani zlatnice říkala, že z přímo našeho to nejde, že musí mít opuncované. A jedině dobře, raději bych z bílého zlata. :-)
Odpovědět
@docki měli jsme 23g, výkup byl za 560,-kč/g
Odpovědět
Profilova fotka
@basol děkuji :-)
Odpovědět
@docki není za co :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já doporučuji dát zlato k výkupu do specializovaných obchodů...třeba Avario v praze, tam dostaneš nejvíc a pak peníze použít na nákup prstenů...
Odpovědět
Článek se načítá
@koada To byl spis jako vtip... Ze jsou sikovni obchodnici a "sikovni" obchodnici ;-) Kazdopadne ja uz do zadneho zlatnictvi nikdy nevlezu - mam kontakt na perfektniho zlatnika (ktery vyrabi a ne prekupuje) a vychazi to o 30-70% levneji nez u tech prekupniku. Ale taky jsem byl driv naivni a dneska bych se mlatil do palice, ze jsem tak vyhazoval penize (a to nemluve o tom, co jsou ve vetsine zlatnictvi za podivne existence - samy arab, rus, ...). Pak si clovek na strankach firmy Klenoty precte, ze certifikat k diamantum nedavaji a kdyz, tak za dalsi poplatek. Navic neni certifikat jako certifikat. Zlatnictvi v mych ocich proste nejsou duveryhodna - je to stejne jako turecke trziste, jenom maji u nas trosku cistsi a nalestenejsi kramky.
Odpovědět
Profilova fotka
@alfred1 Jo bohužel spousta lidí a firem podvádí, tady jak říkám to mám odzkoušený, teda spíše rodiče. U arabů bych nic nekupila, rusy až tak neřeším - budu si brát ukrajince, tak jsem tolerantní :-). Prostě člověk musí vše jen a jen hlídat, což je pěknej vopruz, ale co se dá dělat....
Odpovědět
@koada To jo ja jsem tolerantni - me vlastne nikdo nevadi (kdyz to neni syn ci dcera venkova :-D ), ale tohle je obchod a ve kseftu jsem proste hodne opatrny anzto jde o moje penize :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
Ahoj nemate nemate nekdo tip na zlatnictvi v praze kde by vzali gram za gram a platila se prace?Moc diky
Odpovědět
Profilova fotka
Můžu doporučit zlatnictví Ťukal v Újezdě nad Lesy. Nechali dělat z vlastního dodaného zlata a nebyl žádný problém. Platili jsme pouze práci. :)
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím, jen v krátkosti shrnu smysl dodání si vlastního zlata na výrobu prstýnků. Shrnutí všeho co se zde popisovalo a je pravda. Dodáním vlastního zlata: 1. ušetříte (jsou to také peníze) a buďto je prodáte a za peníze koupíte prstýnky nebo si zjistěte aktuální výkupní cenu ať víte jakou má hodnotu a to si pak dodejte pro výrobu, zároveň poslouží i jako záloha. Tip: ve zlatnictví (obchod) dostanete vždy méně než u zlatníka (řemeslník výrobce) ten jej používá přímo k výrobě. 2. Dodat si nemusíte jen tolik, kolik váží prstýnky a pak platit práci. Pokud máte zlata dostatek, výrobce by jej od Vás měl vykoupit a jeho celkovou hodnotu odečíst z celkové ceny prstýnků. Může se tak stát, že si prstýnky zaplatíte celé zlatem a nebo doplatíte nepatrnou cenu. Např: Doma máte 20g zlata. Prstýnky budou stát cca 12000,- a vážit 10g. Aktuální výkupní cena je např. 450,- kč za 1g 14kt zlata. 20x450kč=9000kč. Takto Vás prstýnky budou stát 3000,- doplatek. 3. Zlatník je vybaven na zkoušení ryzostí a je tak schopen ryzost zjistit ihned na místě a zdělit Vám jeho hodnotu. Jak se takové zlaté šperky taví a další zajímavá videa z výroby prstýnků, najdete na mých stránkách + aktuální cenu výkupu zlata :-)
Odpovědět
ahoj, já dodala kamarádce zlato na prstýnky a nebyl problém. Oba prstýnky, na můj použila zirkon z přívěsku, vyšly na cca 4000 Kč. Bohužel, jsme svatbu tenkrát odložili. Nevím, ale, jaké ceny má nyní :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 letech
Profilova fotka
Obnovuji diskuzi, ma nekdo aktuqlni zkusenost s vyrobou z vlastniho zlata. Idealne nekde msk (ostrava, frydek - mistek, novy jicin)
Odpovědět
Profilova fotka
Já chtěla prstýnky z ověřených větších zlatnictví a můžu říct, že cena výkupu se u klasického, nejčastěji vyskytujícího zlata pohybuje od 560,- do 750,- za gram. Záleží jak kde 🙂 Při objednávce jim tam člověk zlato (jiné prsteny apod.) nechá a následně při vyzvedávání hotových prstenů je cena o tento výkup ponížena a snižuje se doplácená částka (při objednávání prstenů chtějí tradičně skoro všude 30% z kalkulované ceny). Toť moje zkušenost 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
To nejčastější zlato myslím z hlediska ryzosti (14 karátů). Ještě doplnění.
Odpovědět
@vafle Doporucuji zlatnictvi Karel Stoch, Ostrava.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?