Obalka s penezi - podepsat? POMOC pomoc :)

Ahoj holky, poradite? Jedeme na svatbu a v rodine panuji ruzne nazory: Svatebni dar v podobe bankovek. Jak darovat? Ja bych je dala do pranicka do zalepene obalky (aby nekde nevypadly penize). Nekdo by dal pranicko a penize nekam anonymne odhodil 🙂 A jeste jsem tu nasla, ale prijde mu to uhozene, ze se nekde penize z pranicek vyndavaji (kdo to dela, netusim, asi svedci) a davaji do spolecne krabice a nevesta s zenichem dostanou jen prazdna pranicka. (Tenhle zpusob mi je neprijemny z vice duvodu, prijde mi to, jako by nekdo cetl muj dopis urceny nekomu jinemu 🙂 Jak to delate vy? Pripadne, co se bezne dela? Dekuji! 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Podle mě to je o domluvě a asi všude jinde. Já bych se zeptala nevěsty nebo jednoho ze svědků, jak to máte udělat, ať pak nedojde k nedorozumění. Můžou tam mít na dary i takovou tu speciální krabičku/truhličku 🙂 Já bych se raději zeptala svědků. Vtipná historka ze stejného soudku: My když jsme šli před pár lety na svatbu (nutno dodat, že jsme šli jako dospělí na svatbu snad poprvé - já byla naposled jako 12leté dítě 😄 ), tak jsme připravili obálku s penězi a tu pak dali při gratulacích novomanželům. Bohužel až při hostině jsme zjistili, že všichni ostatní tam dávali přáníčka a novomanželé je pak při obědě četli - takže když došlo na naši obálku, museli jsme po nich přede všemi houknout, ať naše přání nečtou, protože tam není 😄 😄 Vůbec nás nenapadlo, že se kupují speciální přáníčka, vymýšlejí básničky, věnování atd Dali jsme tam jen peníze 😬 taky jsme nevěděli, že se nevěstě nosí kytka (?). Takže skoro všichni hosté přinesli květinu a my ne 🤔 Což mi přijde doteď zvláštní zvyk a já to na své svatbě nechci - co pak s tolika květinami žejo 🤔 Tak to jen tak pro pobavení 😄 😄
Odpovědět
Minulý rok jsme byli na dvou svatbách. Objednala jsem na Fléru pěkné přáníčko s klopou na peníze. Podepsali jsme se a hodili do krabice tomu určené. Na druhé svatbě, protože tam bylo 150 lidí, jsem obálku dala ráno ženichovi (bratranec) rovnou do ruky - naskytla se příležitost, jinak tam také měli k tomu určenou krabici. Určitě nikdo z přáníček peníze nevyndával a peníze se nikam anonymně neházely, to jsem nikdy ani neslyšela. Ani na své svatbě s tím nepočítám, že by to někdo vyndával...mám objednanou truhličku, u které bude nápis s poděkováním a informace, že tam mohou odložit přáníčka a dary.
Odpovědět
Ono asi dost záleží jak to má "ženich s nevěstou" a jaké jsou zvyky. My měli truhličku na přání a svatební dary a ty jsme si pak doma v klidu přečetli a peníze z těch obálek vyndali. Teď jsme byli na svatbě kamarádů a tam se dávali obálky s přáním a penězi při gratulacích, schraňovala je ženichova sestra a pak se před krájením dortu četli. Jinak jedné naší kamarádce jsme jako svatební dar dali zarámovaný obraz z peněz. Viděla jsem i takový jako strom, kde místo plodů byly ruličky stovek a tak.
Odpovědět
@rezavaliska hahaha, to jsem prave taky jednou udelala, vubec me nenapadlo koupit nejake pranicko, proste jsem predala prispevek 😄
Odpovědět
Já jsem koupila malou truhličku, do ní dala převážně mince a pár papírových peněz a celé to zasypala pískem, k tomu jsem napsala, že našli poklad jeden ve druhém, ale i tak si můžou společně jeden vyhrabat, na závěr jsem se podepsala .. a mělo to velký úspěch, ženich i nevěsta se dost nasmáli u toho, kdo "vyhrabe" více mincí 😉 Jinak na většině svateb co jsem byla měli novomanželé box na přáníčka, někteří je pak četli nahlas a někteří si je nechali na doma 😉 A když nebyl box, přání jsem osobně dala novomanželům při gratulaci 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme také buď vkládali peníze do obálky spolu s přáním nebo aby to nebylo tak nudné, tak jsme vymýšleli, jak peníze originálně zabalit (penězovník - poskládat bankovky do harmoniky a mašlemi přivázat na stromek ze zahradnictví; tři oříšky - poskládat do skořápek od vlašáků, které jsem pak odrátkovala; poskládat jako origami - mám v jednom albu jako meče - ženich se věnuje historickému šermu a spousta videí jak poskládat peníze je i na Youtube). Na naší svatbě jsme pak dostali od party kamarádů cihlu a v jejích dutinkách byly smotané bankovky...víc si asi nevzpomenu.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme penize spojili s darkem a pranim. Meli jsme krabicku darkove smotanych latkovych kapesniku, v ruznych barvach, do tech jsme zamotali barevne ladici bankovky, takze bylo videt, ze tam jsou, ake nerusily. A k tomu pripsali takove povidani, jako ze jeden kapesnik maji na prvni manzelskoz hadku, druhym budou obvazovat diteti kolinko a tretim mu mavat az bude odchazet z domu. Novomanzele meli truhlicku na prani, vlozili jsme to do ní. Svagrova na svatbe pranicka po obrade četla a vyndavala z nich pred vsemi penize tak, ze bylo videt, kdo kolik dal. To mi neprijde uplne vhodné. A cteni pranicek kdyz dostavaji jen podepsane koupene a kolikrat stejné, taky nebylo uplne zabavne a velmi dlouhé. Ja proto jsem pro darovani penez v nejake zabavne nebo osobni formě, nebo zedy alespon rucne napsane osobni prani a penize prilozit do obalky k nemu.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak na naši svatbě jsme meli truhlicku a tam házeli svatebcane pranicka a do obálek dávali peníze, jiní zase zabalili peníze nějak vtipne. Dostali jsme peníze v prasatku co se muselo opravdu rozbit, dostali jsme kyblik s piskem kde byli mince, obraz z bankovek... segre na svatbu jsem nakoupila kopu kinder vajíček a různých dobrot od kinder... vajíčka jsem opatrně rozdelala, vyndala hračku a tam složila peníze, pulky vajíček jsem nahrala o teplý talirek aby povolila čokoláda, slepila a zabalila zpět do celofanu. Z nich jsem pak tavnou pistoli slepila pyramidu a kolem nalepila ty věci od kinder a dala na tacek s iniciály a datem svatby a zabalila do celofanu .. jinak jsem viděla cihlu s penězi, zavěšené peníze na kytce, my dostali ještě dárkové balení čaje a mezi pytliku s čajem byli mince ...
Odpovědět
Profilova fotka
@vacica86 nás to právě taky vůbec nenapadlo 😄 a to jsem si předtím procházela články a diskuze o tom, jak se obléct na svatbu jako host, jak probíhá obřad atd., ať vím, co se bude dít. Ale o takových drobnostech, jako květina pro nevěstu a přáníčko, nikde napsáno nic nebylo 😄 😄 Ale při další svatbě jsme se už poučili a přáníčko koupili. Květinu zase ne (ale nakonec to bylo dobře, protože to byla malá rodinná svatba a nikdo květinu nepřinesl). Čert se v tom vyznej 😄 😄
Odpovědět
Profilova fotka
Ze by se penize nekam anonymne hazeli nebo ze by je snad nekdo vyndaval jsem teda taky nikdy neslysela ani nevidela. 😄 Nam kazdy hodil do krabicky na pranicka zalepenou obalku, ve ktere bylo pranicko a v nem penize. Kdo mel hmotny dar, polozil ho vedle te krabicky na stul.🙂 Jinak ja vetsinou vymyslim originalnejsi zpusoby jak venovat penize, napr. fotoalbum, ve kterem budou misto fotek nastrkane same stovky a do toho nejake spolecne fotky s danym novomanzelem nebo novomanzeli.🙂 Ale to je spis vhodne, kdyz se sklada na dar vice lidi. V jednom nebo ve dvou to nema smysl, to davame penize taky spise jen do obalky s pranickem.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Profilova fotka
Ahoj, všechno je velmi jednoduché, vytiskni si krásnou obálku, nejlépe osobní, s datem svatby, ať to vypadá jedinečně, budou velmi potěšeni, a vlož své dary dovnitř, kup si láhev dobrého vína a speciální krásnou taška, pod láhev, vložte tam obálku a během schůzky blahopřejte novomanželům a dejte jim svůj dárek 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?