Přejezd z obřadu na místo hostiny

Ahoj, jak dlouhý budete mít přejezd z místa obřadu na místo hostiny? Kolik minut už je pro hosta moc? Nemůžeme se s přítelem shodnout.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, my to teda máme na jedno místě všechno, ale z pohledu hosta - komfortní je asi jízda do 30 minut. Nad 30 minut jízdy je už podle mě zdlouhavé, protože když se k tomu připočte ještě parkování, čekání na novomanžele a na ostatní hosty, kteří se zatoulali (kolona, zabloudili, zapomněli na něco a museli se vracet atd atd...), tak z toho může být i hodina. A pokud máte tradiční hodinu obřadu (kolem 10.-13. hodiny) a pak jdete hned na oběd, tak budou při dlouhém čekání hosté hladoví a nevrlí. To nám říkal i majitel našeho místa - po obřadu rychlá fotka s novomanželi a hurá na jídlo, protože hladoví lidé bývají mrzutí 😄 .
Odpovědět
@rezavaliska tak to máte supr, u nás to bohužel nejde na jednom místě. Takhle to naštěstí plánujeme, rychlofotky po obřadu a hurá na místo hostiny si nacpat břicha 😁 sama bych byla nepříjemná, kdybych musela někde hladová čekat.
Odpovědět
Máme 25-30min.. řekla bych že to je jen tak tak
Odpovědět
@kokoko123 a budete se scházet až na místě obřadu? Nebo budete mít "tradiční" sraz u rodičů nevěsty?
Odpovědět
@marusiav Všichni se schází až na místě obřadu, pak společně jedeme na místo hostiny
Odpovědět
Profilova fotka
@marusiav Tak bych to udělala 🙂. Po obřadu jen rychlou fotku a hurá na oběd. Protože i na tom místě budete chvíli čekat, než se všichni zase slezou, bude přípitek, asi i proslov a taky se může čekat několik minut, než začne restaurace servírovat. Já jsem kolikrát byla na konci stolu a roznášet se začínali jak naschvál z druhého konce, takže jsem byla vždy mezi posledními, co dostali jídlo. Na druhé straně měli už snězeno a já jsem čekala a měla na to už strašnou chuť 😄. Vybírala bych tedy místa blízko u sebe. Obzvlášť, pokud bude obřad delší. Ty v kostele mohou mít i hodinu a půl. 😬 A pokud se scházíte s hosty už ráno u nevěsty/ženicha, tak bych nezapomněla na občerstvení i na tom místě. Někdo dává občerstvení i na místo obřadu, protože chvíli trvá, než se všichni sjedou a zaparkují, tak ať se může čekající host napít a něco zobnout.
Odpovědět
Za mě je jakýkoli přejezd obtěžující. Například 20 minut, ale než všichni nasednou a vysednou, je z toho více než hodina. Hodně rušivý moment pro hosty ve svatební den.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme měli obřad v 13 hodin, po obřadu se udělaly rodinné fotky, kdo chtěl tak skupinové. Přejezd byl 45 minut kvůli hodně objížďkám. Myslím si, že každý z hostů zvládnul jeden den jíst později než v poledne 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@marusiav Doporučuji nejít přes 20-30 minut. V tomto času už je dobré počítat i s parkováním, se svatební kolonou ,kterou vytvoříte ať chcete či ne:) a v turistických oblastech i s turisty a cyklisty kterým je potřeba se vyhýbat. Teď o víkendu jsem např. fotil nádhernou svatbu na zámku v Mikulově, kde jsou jen 3 parkovací místa pro svatebčany. Ostatní museli parkovali od 0,5 do1,5km daleko a pak dojít pěšky. Asi si dokážete představit jak jak se posunul program už jen kvůli parkování 70 lidí. Dá se zvládnout všechno, jen to dobře naplánovat :)
Odpovědět
My měli 5 minut jízdy. Podle mě v pohodě. Nejvíc jsem jela jako host asi 20, taky pohoda.
Odpovědět
Profilova fotka
@marusiav Za mě do 30 min se vším (jízda + parkování). Doporučuji mít na obřadu malé občerstvení, alespoň koláčky, nebo cukroví, když si hosté trochu zobnou, hned méně brblají u focení a jiných zdržení před jídlem 🙂
Odpovědět
Moc děkuju za rady, koukám, že se dost z vás shodne na tom, že 30 minut je v pohodě. Velký parkoviště pro více než 50 aut máme minutu cesty pěšky od místa hostiny, tak to snad nikdo brblat nebude. Ty koláčky na obřadu jsou dobrý nápad.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Jako hosté na svatbě jsme už jeli okolo 30ti minut a samotný přejezd mi tak nevadil, jako spíše zdržení po obřadu, kdy přijeli známí novomanželů a nachystali si pro ně různé úkoly a jelikož pršelo, tak jsme se všichni mačkali pod stříškou u zámku a čekali, až bude po všem a nevěsta s ženichem vyrazí k autu. V podstatě byl obřad ve 13hodin a oběd jsme měli až po 15té hodině a to se novomanželé fotili až po obědě, právě kvůli dešti. Proto my nebudeme mít ani oběd, ani přejezd 😄
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?