Svatba v kostele - varhaník, housle, schola

Profilova fotka
Ahoj holky, co je všechno potřeba zařídit v kostele? Včera se nás kněz ptal, jestli si seženeme varhaníka a já netušila, že něco takového vůbec mám řešit 😄 Myslela jsem, že vše je v ceně, když přispějeme faráři,tak přemýšlím teď, co ano a co ne. Musíme si i najít zpěváky? Nebo měl někdo místo varhaníka houslistku? Na jedné svatbě měli houslistku, hrála moderní písničky a bylo to nádherné. Díky za jakékoliv tipy.
Odpovědět
Profilova fotka
Varhany jsou strašně silný nástroj ještě třeba když je to malý kostel... Pokud je to katedrála tak to bude asi v pohodě ale jinak to vše zní strašně jednolitě a hlavně dost neurcite... Raději bych volila housle nebo klavír 😉😊 zpěv klidně
Odpovědět
V ceně fakt ne, zvlášť se dává knězi a zvlášť dalším zúčastněným.. (ministranti, výzdoba kostela atd. - pokud teda nejste nějak konkrétně domluveni) Jinak varhany jsou (v mém okolí) v poslední době hodně na ústupu, sama jsem měla svatbu jen se scholou - zpěváci, kytara, housle.. Na YouTube najdes spoustu nahrávek, kdyby se ti to líbilo tak můžeš zkusit oslovit nějakou v okolí..
Odpovědět
Profilova fotka
@majkakli Chrámové schóly jsou povětšinou skupinou věřících lidí, kteří zpívají a hrají ve svém volném čase, nezištně, vážně nejsou povinny doprovázet každou svatbu, která se odehrává v "jejich" kostele. Stejně tak varhaníci, případně další muzikanti. Když si někde pronajímate sál, taky nemáte "v ceně" kapelu, že 🙂 I do kostela musíte oslovit muzikanty podle toho, co by se vám líbilo. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@majkakli Jinak mimo scholu a ministranty jsme se domlouvali i s paní, co v kostele dělá květinovou výzdobu, aby nám ji udělala podle představ a samozřejmě jí zaplatili náklady.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?