Jak si zorganizovat rozlučku se svobodou?

Jednou jsem před přítelem zmínila, jak bych si představovala rozlucku se svobodou. Chtěl mi udělat radost, tak tajně kontaktoval kamarádky, ktere mi ji chtěly uspořádat, aby jim to vylíčil. Jejich reakce ho tak zklamaly, že se mi s tím svěřil a ukázal mi konverzaci... Chtěla jsem si jen zajít na drink do jednoho z mých oblíbených podniků, večer zatrsat a společně prespat v danem městě... Mám introvertni kamarádky, takže jsem počítala s tím, že nebudou moc iniciativní, ale nečekala jsem, že některé nebudou ani odepisovat, jen cekaly, až to naplanuji ty druhé, aby pak mohly napsat "OK"...a ty druhé zase začaly řešit, že nechtějí, aby to moc stálo, ze teď maji plno výdajů a konverzace vyšuměla... Jsem z toho hodně zklamaná a přemýšlím, ze si rozlucku zorganizuju sama úplně s jinýma holkama a tyto "původní" kamarádky jen postavím před hotovou věc a v rámci udržení vztahů jim nabídnu, ze můžou nebo nemusí přijít, jak chtějí... Jak to ale udělat s financema? Přijde mi hloupé říkat jim "tady by se spalo, tolik by to stálo, pošlete mi každá za sebe penize", ale taky je mi proti srsti to platit sama celé sama, když se takhle chovají... Jak byste to udělaly?
Odpovědět
Já osobně bych si zpětně svou rozlučku taky plánovala sama, nebylo to vůbec to, co bych chtěla a rozhodně na to nebudu vzpomínat jako nejlepší večer mojeho života :). Vymyšlené to bylo dobře, ale nebylo to dotáhlé vůbec do konce. Měli jsme to jako grilovací víkend u kamarádky doma, pátek - sobota, bylo to proložené klubem na koktejly, burgerem na oběd a escape room zakončeným pivkem na zahrádce. Kdybych si to organizovala já, asi bych to udělala tak, že bych si vytvořila plán - co, kdo, kde a kolik to bude stát, sečetla na finální sumu, rozpočetla na hlavy a holkám to poslala. Buď budou chtít, nebo ne, ty budeš mít výdajů na svatbu ještě hodně, tohle je prostě babskej víkend a to by jsi taky normálně neplatila celé ty :). On je v tomhle člověk trošku jako slon v porcelánu a už jenom proto, že už se cukali jednou, bych doopravdy zvážila, jestli má smysl je tam zvát napodruhé, když to nebudeš chtít ve druhé cenové, nebo to rovnou zkusit někde jinde, jak sama píšeš.
Odpovědět
To je naozaj smutné, že sa k tomu kamošky takto postavili. Viem, že asi nie každý má vždy čas a peniaze, ale keby to bolo pre moju dobrú kamarátku, určite by som si to nejak zariadila, prípadne vymyslela inú variantu. Ja som od povahy organizačný typ a rada veci riešim sama (aj pre ostatných) a tak som to nechcela úplne nechať na náhodu. Rozlúčku mi bude organizovať sestra, ktorej som ale napísala predstavu, možnosti a osoby, ktoré tam chcem. Ona ich kontaktovala a začala to riešiť do detailu. Možno teda skús aj ty nejakú strednú cestu, dohodni sa s nejakou dobrou kamarátkou, ktorá to potom za teba bude riešiť s ostatnými. Čo sa týka platenia, tak to som tiež trošku riešila a chystám sa pokryť aspoň časť nákladov na ubytovanie, alebo cestu, ale to ešte nemám rozhodnuté. Na druhú stranu som počula aj variantu, že družičky/kamošky platia všetko aj za nevestu, ale to ja od nich nechcem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No s babama je to někdy daleko složitější než s chlapama. Při plánování rozlučky mojí švagrové se tam taky baby dohádaly a v podstatě jsem ani nepochopila proč :-/ Některé z konverzace odešly a nebyly ani na rozlučce a některé na rozlučku šly ale vůbec se nezapojily do příprav, jen se jim dalo vědět kolik mají poslat peněz a za co to je a bylo. No nakonec to nějak dopadlo a co se týká placení, tak byly jsme v klubu, byla to dvojrozlučka ( švagrová a její kamarádka se vdávaly týden po sobě a navzájem si šly za svědkyně), nevěsty za nás zaplatily prvních pár objednávek pití a pizzu a poté ve 22hod pásky na disco (je to přes den restaurace a o víkendu po 22hod diskotéka a poté už jsme si platili všichni za sebe a teda hodně za nevěsty :-) Chlap byl taky na rozlučce švagra a tam zase platili ostatní za budoucího ženicha. Ono fakt záleží jak se předem dohodnete, pokud rozlučku plánuje svědkyně nebo kamarádky, tak bych spíše čekala že za nevěstu budou platit dámy, pokud si plánuje rozlučku sama nevěsta, tak asi nemůže chtít aby si to všichni celé platili sami, když na to třeba fakt nemají.... Prostě si to naplánuj, ale napiš jim co máš v plánu a že za ně třeba zaplatíš nějaký vstup a nebo utratu někde, ale budeš chtít aby si zaplatily přespání, to mi přijde fér a kdo nebude chtít přespat tak prostě pojede domů a zařídí si odvoz....
Odpovědět
Profilova fotka
@laracroft1990 Tak to bývá vždy, že někdo je organizační typ a někdo se radši jen veze, i to napsání "ok" je vlastně ok, takže bych se nezlobila :-). Škoda, že ti dal budoucí manžel konverzaci přečíst, protože tak to je vždycky, obzvlášť pokud se sejdou lidi, co se neznají. Ty konverzace mohou být prudké a většinou se to nějak urovná a poskládá, akorát to prostě není pro oči nevěsty, no... Osobně bych se nezlobila ani na kamarádky, co nechtějí moc utrácet, nejsi v jejich kůži, nevíš, jaké teď mají výdaje a ono se to nezdá, když je na rozlučce málo lidí, tak to každého stojí třeba 1000 na nevěstu + vlastní výdaje, to není pro každého zanedbatelná částka (teď mluvím o rozlučkách s přespáním). Osobně, pokud bych si rozlučku organizovala sama, tak bych po nikom prachy nechtěla. Asi bych jí pak udělala v klubu v místě bydliště, nebo s přespáním doma/na chatě atd. Jinak bych zvolila organizačně schopnou kámošku/svědkyni, ať to ošéfí a nechala to vyplynout.
Odpovědět
Děkuji všem za reakce. Ono jde o to, že holky byly takhle šetřive celý život, co je znám, ale nečekala jsem, že bude pro ně moc i zajít na drink a přijet do města, ve kterém polovina bydlí, takže přinejhorším by se ani nemusel platit hotel. Nemají letos žádné velké výdaje, nemají hypotéku, děti apod. Včera jsem nad tím celý večer přemýšlela a asi tu rozlucku udělám s jinýma holkama a zaplatím jim část akce, jak některé píšete. Ještě bych ráda, abychom měly všechny stejné trička, ale za ně je mi taky hloupé chtít po ostatních peníze :-D Co myslíte?
Odpovědět
@laracroft1990 doležité je to urobiť s ľudmi, čo máš rada a s ktorými si to užiješ :-) inak tričká asi fajn..ale tie by som asi keď tak vybrala/zaplatila sama na tvojom mieste.
Odpovědět
Profilova fotka
Zkuste profesionální agenturu Rozlucky com. Určitě umíme poradit. Víc info najděte na našem profilu, nebo si nás prostě můžete vygúglit.
Odpovědět
Byla jsem na nekolika rozluckach a vzdycky to bylo vsude stejny - konverzace se ucastnilo jen nekolik schopnych, ostatni se jen vezly a cekaly, co vymysli ty druhe, pripadne do toho hazely vidle. Proste existujou bud fajn holky, kterym jde o blaho nevesty, nebo dyliny, ze nechapes, proc se s nima nevesta kamaradi, ale s tim nic nenadelas. (Na druhou stranu, pisemna komunikace muze byt hrozne zavadejici, kdyz si pises s holkama, ktery neznas osobne, nekde vidim ironii, hysterickej vylev atd a ta dotycna to tak nemyslela.) Taky se da rict, ze jestli se vdavas treba az v lete, tak je to zatim tak daleko, ze spousta holek nebude v unoru planovat detaily, to proste prijde na radu az pozdeji. Nicmene si myslim, ze rozlucka ma byt pro nevestu prekvapenim a postrada smysl, aby si ji organizovala sama. Jestli ma nevesta predstavu, jak to chce, ma se sverit svedkyni nebo par holkam co zve, ale pak to ma nechat na nich a jestli kamaradky naplni ocekavani nebo z toho udelaji neco uplne jineho, to uz je proste osud, prece nebudes nastvana, ze vsechny neprespaly do rana a podobne. V tvym pripade jim predal info tvuj nastavajici, je sice hezky, ze si moc preje, aby jeho budouci manzelka byla stastna a nebyla z rozlucky zklamana, ale tim predanim info mel koncit a pak uz ani sam jejich konverzaci nemel videt... Nabizi se otazka, jestli chces mit rozlucku s holkama, ktery jsou tvoje nejblizsi kamaradky (predpokladam, ze na ty padla prvni volba), prestoze jsou introvertni, anebo chces rozlucku s nekym, s kym se zas tak nekamosis, ale naplni tve ocekavani. (Coz je otazka, jejich konverzace muze dopadnout podobne a skrblice jsou vsude.) Kdyz si jako svolas jine zname, tak temhle narovinu reknes, hele cetla jsem vasi konverzaci a zklamaly jste me, tak jsem si to domluvila jinde? To se na tebe nastvou a na svatbu ani nedorazi... Tak, to jsem si neodpustila obecny postrehy, a ted se pokusim poradit a ne moralizovat. Asi bych si vybrala jednu nebo dve z tech kamaradek, ktery mi prisly v konverzaci nejaktivnejsi, a zeptala se jich primo, jestli rozlucka opravdu bude, jestli se na ne muzu spolehnout, a poznamenala bych, ze bych mela predstavu jit tam a tam a ze by me potesilo, kdyby mely stejna tricka. Pripadne bych jim rekla, ze chci prizvat na rozlucku par dalsich holek (tech, o kterych si myslis, ze jsou vetsi parmenky). Ale pak uz bych to nechala na nich dohromady, doufala bych, ze ty oslovene konverzaci obnovi a ty prizvane ji rozproudi, ale nechala bych se uz prekvapit a necetla to. Co se tyce financi, jako ucastnice rozlucek jsem vzdy byla pro platit za nevestu, ale jako nevesta mi na vlastni rozlucce prislo hloupe nechat za sebe platit. Muzes jim navrhnout, ze na cast utraty rada prispejes, ale uz je zase na jich, jak se samy rozhodnou...
Odpovědět
Profilova fotka
Organizuju rozlučku se svobodou kámošce, kde bude třináct holek a už tedka je to komplikované. Myslím, že není možný o všem rozhodovat v takhle velkém počtu - že tam vždycky musí být nějaká užší skupina 2-4 akčních a schopných holek, které se se zbytkem domluví jen na rozpočtu a nějakých základech a zbytek vyřešit samy. Ale myslím, že tohle by fakt neměla dělat nevěsta, že nevěsta má dost práce se svatbou a tohle by měly zorganizovat kamarádky - a taky zaplatit. Byla jsem na jedné rozlučce, kde za nás nevěsta chtěa všechno platit, což bylo sice hezký, ale určitě bych to nedovolila - pro jednoho člověka by to opravdu byla velká pálka. To jako rozhodně. Myslím, že by se toho měla ujmout jedna nějaká akční kámoška a pokud je zbytek holek peciválovské brambory, tak to nějak nekomplikovat, drinky, jídlo, nějaké disko a hotovo. Ale připrav se na to, že vždycky se najdou nějaké rejpalky, které nechápou, že nelze vyjít vstříc všem - jedna chce jít tančit, jiná nechce jít tančit, jedna chce na koktejly, druhá chce na víno, třetí hlavně chce, aby to moc nestálo, čtvrtá by chtěla projíždku v limuzíně, pátá zase ne... Takže je třeba se trochu obrnit trpělivostí a nebýt z toho zklamaná, protože by to nemělo být fakt o nich, ale o nevěstě
Odpovědět
Profilova fotka
@laracroft1990 Být tebou bych si to zorganizovala sama, tak jak ty chceš, rozlučku máš jednou v životě a aby tě pak nemrzelo, žes to nechala na někom jiném a nebylo to podle tvých představ. Já si ji taky organizuju sama, moje kamarádky jsou skvělé, ale ani jedna z nich není organizační typ, ten jsem v naší partě prostě odjakživa já. :-D A svědkyně už vůbec není organizační typ, i když musím říct, že co se týče mojí rozlučky, tak je až nezvykle aktivní, řekla jsem jí, co zhruba si představuji a hledala hodně na netu a naposílala mi spoustu odkazů na zajímavá místa, psala na ta místa e-maily s dotazy atd. :-) Nakonec jsem ale finální místa vybírala já. :-) Co se týče financí, tak já počítám, že si útratu budeme platit každá sama za sebe. Nemyslím, že by někdo očekával, že budu za všechny platit vstupy nebo útratu. Já plánuji v klubu koupit šáňo pro všechny a nakoupila jsem šerpy. Ty trička/šerpy si myslím, že by měla kupovat nevěsta. Kdyby po mně nevěsta chtěla, ať si tričko zaplatím, tak bych to udělala, ale upřímně je to věc, kterou si ty holky už v životě na sebe nevezmou, tak mi přijde blbé, aby si to tričko platili kvůli jedinému večeru. :-S A jinak mi to nepřijde nějak drahé na osobu, my jdeme do restaurace na véču, pak do klubu (tam mají vstup zdarma a happy hours na drinky), pak na boat party (to je pravda, že něco stojí) a pak zas do jiného klubu (vstup zdarma). Ale pořád mi to přijde jako taková běžná útrata, co dám za jeden běžný babský večer. :-) A říkala jsem si, že kdyby to někomu drahé přišlo, tak může na tu loď už se nepřipojit, ale holky byly všechny nadšené z té boat party, že na to vždycky chtěly jít, takže mám radost, že to zatím jde hezky a snad se to obejde bez hádek. :-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?