Nové příjmení po uzavření sňatku. Mám řešit narážky?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všichni, chci se zeptat, jestli mám nějak řešit narážky na moje nové příjmení. Za svobodna se jmenuji Oličová a moje nové příjmení bude Ptáčková. V práci se mi některé kolegyně posmívají, že to dřívější bylo lepší a že tohle je divné. Pracuji v bankovnictví a budou se mi měnit i vizitky takže na to asi určitě budou reagovat i klienti. Můj názor je, že to zas tak hrozné příjmení není. Ale je to názor můj, jelikož miláčka miluji a chci si ho za každou cenu vzít. Ať má příjmení jakékoli. Jen jsem se chtěla ujistit, že je to od kolegyň, či do budoucna od klientů jenom jejich hloupost, že se mi posmívají. Díky moc
Odpovědět
1
13
14
Profilova fotka
Ja jsem si se svym prijmenim uzila, nesnasela jsem ho, ale ted pred svatbou na to myslim, ze mi bude chybet. :-N Ptackova je fajn, posmesky nechapu. Kdyby ses mela jmenovat Pipkova stejne jako ja ted, myslim, ze by sis uzila vic :-D
Odpovědět
@knedlinka ono je to uz mnoho let stara diskuze, ale naprosto souhlasim. Prijmeni Ptackova se muze smat jen clovek hodne slabeho ducha (ted mam na mysli dospeleho cloveka, deti nekdy byvaji tay dost krute, ale casto z toho vyrostou). Svou identitu jsem si na prijmeni nikdy nestavela. Naopak uz se tesim, az se budu jmenovat jako muj mily. A budu jedina tohoto prijemni v republice :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Přispěji do staré diskuze, třeba někoho ještě potěším. :-) Za mě je Ptáčková hezké české příjmení, např. Ptáková by znělo hůř, podle mě. Navíc partnera si nevybíráme snad podle toho, jak se jmenuje a jsme rádi, že máme pak společné příjmení. :-) Mně se moc líbí kombinace mého jména a příjmení, ale po svatbě chci příjmení svého nastávajícího, protože i toto příjmení budou jednou nosit naše děti. Je sice taky trošku legrační, dá se na to vymyslet ledacos, ale na to vůbec nekoukám. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Můj přítel se jmenuje jako tučňák z madagaskaru akorát se píše česky a já se už nemůžu dočkat, až budu taky Kovalská :-D Navíc je celkem sranda že mi na narozeniny kamarádka nechala udělat dort s těmito tucnaky a onen Kowalski nám z dortu pořád padal a o pár měsíců později nás spolu s nastávajícím tatéž kamarádka seznámila :-D Proste osud no :-D
Odpovědět
1
13
14
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?