Jak dlouho jste šetřili na svatbu?

Ahojte, tak nějak mám pocit, že svatba je v dnešní době dost velká investice. Nechci nějak extra velkolepou svatbu. Jen menší svatba do 30 lidí s obřadem, někde v lesíku nebo přírodě s následným oběděm a zábavou do brzkých ranních hodin. 😄 Každopádně, když jsem si všechno přepočítala, obřad, jídlo, hudba, šaty, fotograf.. doplňky a dalších milion věcí (nepočítám koláčky, oznámení a nějaká ta výzdoba, kterou si udělám sama) dostala jsem se někde ke 100 tis, možná i něco přes. S přítelem jsme jednoho názoru, že svatba u nás nic nezmění, tedy maximálně mé příjmení a tak nechceme do toho vrážet miliony 😄 Jsme spolu 8 let, z toho 7 let spolu bydlíme. Domluvili jsme se, že svatbu uspořádáme za dva roky (2022), kdy tedy spolu budeme už 10 rok a tak celkově to nějak oslavíme. To znamená, že na svatbu budeme šetřit cca 2 roky. Máme hypotéku na byt, takže si nemůžeme odkládat deseti tísice měsíčně. Svatbu si celou hradíme sami. Jak to máte vy? Jak dlouho jste šetřili na svatbu? 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@cumacikm Záleží jaké máte příjmy.. Není to pro nikoho povinnost pořádat svatbu. Například já s drahou polovičkou jsme dělali svatbu pro rodinu a kamarády, né že by jsme se kvůli nim vzali, to kvůli sobě :) ale veselka byla hlavně pro ně. Chtěli jsme to s nimi oslavit :) Pokud je pro vás svatba důležitá, myslím že 100tis. není pro žádné 2 pracující lidi žádný velký rozpočet. Stačí to srovnat s dalšími investicemi v životě (ty co byly nebo ty co budou). Věřte, že na svatebních darech se vám určitě významná část vrátí, možná se nabídne s další pomocí i rodina. Záleží jak vše máte vnitřně nastavené a co pro vás svatba znamená.
Odpovědět
@martinvlcek Ten počet 30 lidí obsahuje jen nejbližší rodinu a přátelé. To je tak, když je v rodině rozvod. Příjmy jsou dostačující k zaplacení všech výdajů nutných k životu a hypotéky s tím, že ještě zbývá na zábavu, spoření apod. Rodinná pomoc v tomto případě nehrozí. Vím, že se nějaká část vrátí, jen mě zajímá jak to mají ostatní.
Odpovědět
My šetřili tak nějak odjakživa, ale že bychom si řekli, že to je konkrétně na svatbu, to ne, prostě nemáme rádi zbytečné vyhazování a je lepší mít něco bokem, i bez konkrétního účelu 🙂 Takže když přišly zásnuby, rozhodli jsme se, že zaplatíme svatbu z toho, co máme momentálně našetřeno, ale taky to vidím okolo těch 100 tisíc, a to nemáme žádný luxus, dnešní ceny jsou mazec a co teprve za dalších 10 let, ještě budeme vzpomínat, jak to bylo tehdy super 😄 Svatebčané pak vždycky přihodí nějakou tu korunku, v dnešní době se skoro svatební dary ani nedávají, ony totiž ty peníze jsou lepší než nějaká blbost, když to řeknu blbě 😄 Svatbu jsme nechtěli odkládat "až bude víc peněz", chceme se vzít, tak to nějak zvládneme 🙂 Je to ale vše o domluvě 🙂
Odpovědět
@cumacikm uplne ti rozumiem! povodne sme taky planovali mensiu svatbu pre cca 30 ludi a taky sme sa dostali k 100tisic. V podstate sa to nazbiera ani nevies ako. Nakoniec sme si povedali, ze nam to za tie korunky nestoji a oslavili sme to len s najblizsimi (cca 10 ludi). V podstate sme ale usetrili len na hostine a DJovi, lebo vsetky ostatne veci sme platili tak ci tak (saty, makeup a vlasy, ubytko pre rodinu, fotografa, atd). Svatbu sme si financovali kompelt sami a vobec nelutujeme, ze sme nemali velku oslavu s party az do rana. Nechceli sme sa spoliehat, ze na daroch nieco vyberieme - jednak sa mi take zmyslanie nepaci a jednak to nie je ziadna zaruka. Momentalne riesime hypo, takze sa nam hodi kazda usetrena korunka. Obrad sme mali maly ale pre nas krasny a s tymi najblizsimi 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
My měli svatbu před týdnem. Na hostině bylo 46 dospělých a 8 děti. Na večer nějakých + 24 lidí. Já s manželem jsme do toho dali 60 000. Od šatů, obleku, matriku, účesu, dekorace... Plno věcí jsem se snažila udělat sama. Po večerech jsem hledala po netu co nejnižší ceny. O co jsem nejvíce stála byla živá hudba na obřad. Měli jsme houslistu a violoncellistu. Byl to krásný zážitek než jen hudba z CD. Rodiče nám zaplatili jídlo a pití na hostině. Což bylo 80 000,. Rozdělili se moji a manžela rodiče napůl. Jinak jsme od žádosti o ruku po svatbu každý měsíc pořídili nějakou větší věc. Jeden měsíc prstýnky, další měsíc oblek atd. Plus třeba jsem každý měsíc koupila věci na výrobu dekorace. Snažila jsem se postupně. Máme právě hypotéku a já jsem na mateřské, takže nějaké velké odkládání také nebylo možné. A jak bylo psáno v darech se nám to vrátilo. Každý byl radši, že nám mohl dát peníze a nemuseli vymýšlet věci, které by se nám nehodily. Takhle si pořídíme podle sebe🙂 vypadá to na fasádu 😄
Odpovědět
@pvln34 U nás je bohužel ta rodina dost početnější vlivem rozvodu rodičů. Takže s počtem bez kamarádů jsem stejně na 24 😅😑
Odpovědět
Profilova fotka
@cumacikm My měli svatbu pro 100 lidí (taktéž velké rodiny) za 100 tis. Celkově jsme přípravami strávili zhruba rok, aby to vyšlo co nejlépe a díky tomu se ty položky platily tak nějak postupně, že jsme ani nemuseli spořit. Ale nežijeme od výplaty k výplatě. Pak by to asi nešlo. Největší částku, raut (50 tis) jsme platili až po akci, takže se to sešlo z darů.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme si po zásnubách spočítali kolik peněz zvládneme našetřit a podle toho jsme se rozhodli že se vezmeme hned následující rok. Zasnoubili jsme se v lednu 2019 a svatba bude v srpnu, budeme mít okolo 35ti lidí včetně dětí a vyjde nás to kolem 120ti tisic.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@cumacikm Ahoj, myslím, že rozpočet 100.000 Kč. na svatbu s 30-ti hosty je reálný. (My měli 65 hostů a rozpočet 177.000 Kč, tak to vychází). Z diskusí vím, že na svatebních darech se obvykle vrátí 40-60% nákladů na svatbu. My jsme na svatbu šetřili rok, no oba dva jsme si na to období našli další práci, resp. brigádu. Tak snad ti tyto informace pomůžou.
Odpovědět
Profilova fotka
My budeme mít 35-40 hostů, svatbu plánujeme i s hostinou a přespáním pro všechny na zámku. Zatím jsme to spočítali se vším všudy na 120 000,-, ale očekáváme, že se to může ještě "vyhoupnout" na 150 000,-. Doporučuji určit si priority (někdo potřebuje živou hudbu, někdo drahá oznámení, někdo šaty od návrháře), na zbytku se pak dá ušetřit. 🙂
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?