Cena za pití na osobu v roce 2023

Profilova fotka
Ahoj všichni. Chtěla bych se zeptat, jak Vám vychází cena za pití na osobu? Svatbu máme za 3 týdny, a dneska mi konečně přišel odhad ceny za pití. Máme 64 hostů, z toho 8 nepije (děti nebo abstinenti). Jídlo máme kalkulované zvlášť - hostina a raut cca 75 tisíc, sweet bar a dort cca 24 tisíc, tvrdý alkohol platíme do limitu 20 tisíc, pokud se přesáhne, tak si pak platí každý svou vlastní spotřebu. Dnes jsem se ještě doptala na cenu za veškeré ostatní pití - komplet nealko, pivo, víno, prosecco a aperol a bylo mi řečeno, že se počítá s 1600 Kč na osobu😬 To v našem případě dělá asi 100 tisíc, což je tak dvojnásobek toho, co jsem odhadovala za pití bez tvrdého. Není to přehnaný odhad, nebo je to opravdu v dnešní době normální cena?
Odpovědět
Profilova fotka
Nám řekli, ať počítáme na osobu zhruba 500-600 Kč.
Odpovědět
Je to dost. Měli jsme 900 za osobu za vše od vody a džusu přes kávu po pivo a víno a to se jednalo o dost posh catering
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zabka_cestovatelka:

Ahoj všichni. Chtěla bych se zeptat, jak Vám vych…
To se mi zdá hodně přehnané. I když si představím nějakého hosta s trochu větším apetitem, co tam stráví celý den a vydrží pařit až do konce, dá si za tu dobu třeba 2 kávy, pár limonád nebo nějakého nealko a třeba 8-10 piv (nebo "vinař" 2 lahve vína), tak mi to vychází v dnešních restauračních cenách tak na 700-800. Ale co tak vnímám na svatbách, tak polovina lidí nevypije ani polovinu toho, co jsem napsal.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?